Jak obejrzeć VOD za granicą w 2022 roku ?

Czy znasz seriale takie jak BrzydUla, Chyłka lub Przyjaciółki? A może chcesz być na bieżąco z Top Model czy Mam Talent? Problem polega na tym, że VOD PL za granicą nie jest dostępny, bez względu na kraj, w którym przebywasz. Najbardziej uniwersalnym sposobem na obejście geoblokady będzie skorzystanie z usługi VPN. O tym, ale i o innych aspektach oglądania VOD PL za granicą opowiemy w poniższym artykule.

Sprawdź ofertę
Oglądaj VOD poza Polską z ExpressVPN – 49% zniżki!

Ogjądaj polskie VOD na całym świecie z ExpressVPN. Kliknij i odbierz BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia

Aktualizacja: 1 Lipiec 2022

Czy VOD działa za granicą?

Jeśli na stałe mieszkasz w Polsce, nie dotyczy Cię problem braku dostępu do polskich serwisów VOD, czyli video on demand (wideo na żądanie). Ale jeśli aktualnie mieszkasz za granicą lub wyjechałeś na delegację, albo po prostu spędzasz wakacje nad ciepłym morzem… Próbując otworzyć stronę VOD.pl ujrzysz komunikat „Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego materiału w Twoim kraju.”

Polskie filmy oraz polskie seriale mają licencję, która pozwala na emitowanie ich tylko na terenie Polski… Jeżeli któryś z dostawców VOD PL za granicą chwali się możliwością emitowania danego materiału, to na pewno za taką możliwość musiał zapłacić bardzo dużo pieniędzy. Dlatego też VOD Onet za granicą jest tak rzadko dostępny. Nie ma w tym nic dziwnego.

Jak obejrzeć VOD za granicą, skoro treści dostępne za pomocą portalu podlegają geoblokadom? I czym tak właściwie jest taka geoblokada? Wyjaśniamy to poniżej.

W świecie cyfrowym blokowanie geograficzne ogranicza dostępność określonych treści internetowych do określonej lokalizacji geograficznej. Krótko mówiąc, blokowanie geograficzne ogranicza dostęp do treści internetowych w oparciu o Twoją lokalizację. Ta technika jest powszechnie używana przez dostawców treści video w Internecie, takich jak Hulu czy właśnie VOD.pl. Treści te blokowane są ze względu na terytorium, ponieważ jest to kwestia licencjonowana i chronienia ich prawem autorskim. Większość tych praw ma charakter właśnie terytorialny terytorialny, w zależności od różnych czynników, takich jak: kto wyprodukował dany film, a nawet gdzie był on kręcony. Licencje i prawa autorskie sprawiają, że treści są dostępne tylko dla określonego regionu, a także uniemożliwiają VOD oferowanie tych samych treści w innych lokalizacjach (czyli właśnie za granicą). Czasami prawa własności mogą się różnić, w zależności od kraju. W takim przypadku zawartość może zostać zmodyfikowana dla określonych krajów lub będzie oferowana przez ograniczony czas.

jak oglądać vod za granicą

W oparciu o różnego rodzaju przepisy prawne, portal VOD.pl oferuje swoje materiały tylko dla użytkowników z Polski. Zatem na pytanie „Jak ogladac za granica VOD?” odpowiedź brzmi: tylko w Polsce. Lub za pomocą polskiego serwera, czyli przy użyciu usługi VPN.

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Jak oglądać VOD za granicą za darmo?

Aby uzyskać dostęp do VOD PL za granicą, zacznij od wyboru odpowiedniej usługi VPN. Na rynku są ich setki, jak nie tysiące. Jak zatem z tak dużej ilości wybrać ten odpowiedni dla nas? O tym w następnym paragrafie, w którym przedstawimy ranking najlepszych serwisów VPN do oglądania VOD PL za granica.

Jak zatem oglądać VOD za granicą? To proste! Podążaj za kolejnymi krokami, które opisujemy w tej instrukcji. Oglądanie VOD za granica nigdy nie było prostsze!

  1. Zarejestruj konto u wybranego przez Ciebie dostawcy VPN i wybierz interesujący Cię okres subskrypcji.
  2. Pobierz i zainstaluj program, w zależności od tego jakiego urządzenia używasz: iPada, iPhona, laptopa czy tablet. Dobrej jakości usługi VPN są bardzo uniwersalne i dostępne zarówno na wiele urządzeń, jak i różne platformy (iOS, Android, Windows).
  3. Uruchom program usługi VPN i połącz się z serwerem zlokalizowanym w Polsce.
  4. Jak oglądać VOD za granicą? Teraz już znasz odpowiedź na te pytania! (Oczywiście, że działa, trzeba tylko połączyć się z portalem VOD.pl przez polski serwer!).

Teraz widzisz już, jak obejrzeć VOD za granicą, oraz jakie to proste. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej usługi VPN. W następnym paragrafie przedstawimy sporządzony przez nas ranking dostawców, zapewniających sprawdzone usługi. Natomiast jeśli już teraz chcesz wiedzieć, jak obejrzeć vod za granicą, zapraszamy do skorzystania z poniższej promocji i ściągnięcia sprawdzonego programu VPN.

VOD PL za granicą. Jak oglądać VOD za granicą przez VPN? Ranking

VPN jest jedną z najpopularniejszych technologii, która pomaga uzyskać dostęp do zasobów, które są niemożliwe do oglądnięcia bez VPN (takim zasobem jest na przykład VOD PL za granicą). Nie tylko Ty, ale także i miliardy innych użytkowników używają VPN z tych samych powodów lub do też celów rozrywkowych. Powody korzystania z VPN mogą być różne, ale jedna rzecz, na którą wszyscy patrzą przed użyciem VPN, to cena.

Wiemy już, że usług VPN jest tyle, ile klientów ich poszukujących (bardzo dużo!). Jak więc wybrać najlepszą z nich? Oczywiście, jest to trudne zadanie. W Internecie natkniesz się na wiele reklam dostawców, którzy wzajemnie się prześcigają w proponowaniu coraz to nowszych i ciekawszych funkcjonalności. Jeśli czujesz się zagubiony w tym gąszczu informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem, w którym w prosty i czytelny sposób opisujemy najlepsze usługi VPN.

Czy darmowe usługi VPN są odpowiednie do oglądania VOD PL za granicą?

Większość użytkowników preferuje cenę w porównaniu z funkcjami i to jest powód, dla którego wybierają głównie tanią, lub po prostu darmową, sieć VPN. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli, gdy użytkownik zaczyna korzystać z darmowej sieci VPN, i coś się stanie! Darmowe jest bardzo atrakcyjne pod wieloma względami, ale kiedy musisz wybrać tylko jedno między bezpieczeństwem a ceną, niektórzy ludzie wybierają darmową VPN zamiast bezpieczeństwa.

I jest to duży błąd.

Zatem gdy zadajesz sobie pytanie „Jak oglądać VOD za granicą„, niech twoją pierwszą odpwiedzią nie będzie darmowa sieć VPN! Chociaż dzięki niej obejrzysz VOD PL za granicą, będzie to okupione wieloma stratami z Twojej strony.

vod za granicą

Dostawcy darmowych sieci VPN muszą bowiem na czymś zarabiać, a jeśli nie płacisz za subskrypcję, zarabiają po prostu na Tobie jako produkcie. Sprzedają Twoje dane reklamodawcom, a w ich oprogramowaniu bardzo często znajdują się dodatkowe funkcje śledzące, co robisz w Internecie, a w skrajnych wypadkach także i wirusy.

Zatem aby oglądać VOD PL za granicą, o wiele lepiej skorzystać z bezpiecznej sieci VPN, w której zapłacisz za subskrypcję (i nie jest to zbyt dużo!), ale Twoje dane będą bezpieczne, a Twoja prywatność zostanie zachowana w każdej sytuacji.

Czyli do czego jeszcze można użyć sieci VPN?

Wirtualna sieć prywatna, inaczej VPN (virtual private network) to uniwersalne narzędzie, dzięki któremu nie tylko znajdziesz odpowiedź na to, jak obejrzeć VOD za granicą. Poniżej przedstawiamy dodatkowe plusy, jakie uzyskasz, korzystając z sieci VPN.

Bezpieczeństwo

Na pewno jedno z pytań, które sobie aktualnie zadajesz, to „Jak ogląda VOD za granicą?„. Wiesz już, że VPN to dobry wybór. Wiesz już, że warto zapłacić za subskrypcję sprawdzonej usługi VPN. Ale czy wiesz też, że dzięki skorzystaniu ze sprawdzonego dostawcy, zwiększasz też swoje bezpieczeństwo? Tak, dobrze słyszałeś!

Dostawcy, którzy dbają o swoich klientów, tacy jak ExpressVPN, szyfrują Twoje połączenie używając w tym celu zaawansowanych algorytmów. Dzięki temu, stajesz się bardziej odporny na ataki w sieci. Nie musisz już się martwić, że coś się stanie, jeśli sprawdzisz swoje konto bankowe używając w tym celu publicznej sieci Wi-Fi na przykład w kawiarni. Dzięki VPN nie tylko dowiesz się, jak oglądać VOD za granicą. Jest to o wiele bardziej uniwersalna usługa.

Prywatność

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, że każdy może wyśledzić, co robiłeś w Internecie? Tak, każdy! Wszędzie pozostawiasz bowiem za sobą ślady w postaci Twojego adresu IP… W związku z czym, jak chcesz oglądać VOD PL za granicą, portal ten widzi, że łączysz się z serwera zlokaliozwanego w Wielkiej Brytanii. A co się dzieje, gdy chcesz oglądać VOD PL za granicą, ale używasz do tego sieci VPN? Łączysz się przez serwer położony w Polsce, dzięki czemu nabywasz jego IP.

Z tego samego powodu sieć VPN jest w stanie zapewnić Ci nadzwyczajną prywatność. Nikt nie zobaczy Twojego prawdziwego adresu IP, a oglądanie VOD za granicą nigdy nie było tak proste!

Streaming

Dzięki VPN, jak obejrzeć VOD za granicą nie będzie już dla Ciebie zagadką. Ale nie tylko dowiesz się, jak obejrzeć VOD za granicą! Dzięki sieci VPN uzyskasz dostęp do innych, równie ciekawych serwisów streamingowych z całego świata: amerykańskie Hulu i Amazon Prime, brytyjskie BBC, polska IPLA czy Player… Wszystkie te serwisy będą stały dla Ciebie otworem, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujesz.

jak oglądać vod za granicą

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Zakończenie

Jak oglądać VOD za granicą? Po przeczytaniu tego artykułu już z pewnością wiesz, że warto w tym celu użyć sieci VPN. Dzięki VPN nie tylko wiesz już, jak oglądać VOD za granicą, ale też zwiększasz swoje bezpieczeństwo a także zapobiegasz śledzeniu Twoich ruchów w Internecie przez osoby trzecie. Jest to oczywście jeden z największych plusów, jakie niesie za sobą korzystanie z usługi VPN. Nie czekaj, już dziś skorzystaj z oferty przygotowanej przez naszego zaufanego dostawcę VPN.

Jestem pisarką, która kocha nowe technologie, a szczególnie tematy związane z cyber-bezpieczeństwem. W ten sposób trafiłam na strony na temat VPN oraz blogi dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Dzięki temu, że tworzę artykuły dla tego serwisu, mam też możliwość pomagania wielu osobom. Jest to dla mnie sposób, w jaki mogę odwdzięczyć się społeczeństwu, a także wciąż zyskiwać inspirację do robienia tego, co robię najlepiej.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl