Jak obejrzeć VOD za granicą w 2024 roku ?

Coraz więcej osób korzysta z serwisów VOD z racji na wygodny dostęp do szerokiej oferty filmów i seriali. Jednak często pojawia się problem, że za granicą nie możemy korzystać z naszych ulubionych materiałów. W naszym artykule przedstawiamy sposób jak oglądać VOD za granicą, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy.

Sprawdź ofertę
Oglądaj VOD poza Polską z ExpressVPN – 49% zniżki!

Ogjądaj polskie VOD na całym świecie z ExpressVPN. Kliknij i odbierz BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Popularne serwisy VOD i ich dostępność

W Polsce mamy obecnie wiele ciekawych serwisów VOD, które oferują interesujące filmy, seriale czy różnego rodzaju programy, wtedy kiedy mamy na to ochotę. Dostęp do wszystkich serwisów jest ograniczony do użytkowników przebywających na terytorium Polski. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze mniejsza.

polskie vod za granica

  • Player.pl : serwis VOD, który posiada darmową wersję, ale z ograniczoną bazą i reklamami lub wersja płatna z pełnym dostępem do materiałów. Do dyspozycji mamy filmy, seriale, programy, a także kanały telewizyjne online. Serwis dostępny na różnych platformach – przez przeglądarkę i aplikacje.
  • VOD.pl : usługa, za pomocą której obejrzymy zarówno ciekawe seriale jak i różnego rodzaju hity kinowe. Dostęp do materiałów jest płatny, możemy kupować pojedyncze materiały lub cały pakiet. Produkcje możemy oglądać za pośrednictwem przeglądarki lub dostępnych aplikacji na urządzenia mobilne i Smart TV.
  • CDA: polski serwer VOD oferujący zarówno darmowy dostęp do części materiałów, jak i płatne konto premium zapewniające odblokowanie wszystkich treści. Znajdziemy tu filmy, seriale jak i dostęp do kanałów telewizyjnych na żywo.
  • Canal+ : znajdziemy tu interesujące premiery i szeroką bazę filmów na życzenie, gdzie dostęp do każdego filmu musimy wykupić oddzielnie. Nie musimy być abonamentem Canal+ żeby korzystać z serwisu. Filmy wypożyczamy na 48 godzin.
  • VOD TVP– polski serwis VOD, którego właścicielem jest Telewizja Polska. W ofercie widzimy szeroką gamę produkcji zarówno polskich jak i zagranicznych – filmy, seriale, materiały dla dzieci czy teatr telewizji. Serwis jest płatny, mamy możliwość kupować zarówno pojedyncze tytuły jak i zamawiać pakiety.
  • Polsat BOX GO – serwis VOD, którego właścicielem jest telewizja Polsat. Korzystając z płatnych abonamentów możemy oglądać zarówno ulubione programy, filmy, seriale, a także najważniejsze wydarzenia sportowe. Z serwisu możemy korzystać zarówno za pośrednictwem przeglądarki jak i przy pomocy aplikacji na komputery i smartfony.

Jak widać oferta jest bardzo bogata i mamy wiele możliwości aby oglądać wiele ciekawych filmów. Jak zatem oglądać  polskie VOD za granica? Informacje na ten temat podajemy w kolejnym rozdziale.

Streaming poza strefą dostępności

Dlaczego polskie VOD za granica nie jest dostępne? Dzieje się tak, ponieważ materiały są dedykowane do konkretnych lokalizacji ze względu na prawa autorskie. Umowy między twórcami treści a nadawcami jasno określają, na jakim terenie może być wyświetlany dany tytuł. Dodatkowo nadawcy są zobowiązani do odczytywania adresów IP użytkowników i blokowania materiałów dla adresów z poza strefy dostępności.

jak ogladac vod za granicą

Jeśli wyjedziemy za granicę, nasz komputer po podłączeniu do Internetu będzie wskazywał na zagraniczny adres IP. W takim wypadku próba odtworzenia jakichkolwiek materiałów z polskiego VOD kończy się niepowodzeniem. Otrzymujemy komunikat, że zasoby nie są dla nas dostępne.

Okazuje się to dużym problemem dla miłośników polskich serwisów VOD, ale mamy na to skuteczne rozwiązanie. Jak oglądać polskie vod za granica? Wystarczy skorzystać z dobrego VPN, za pomocą którego możemy z dowolnego miejsca na świecie ustawić polskie IP i odblokować interesujące nas materiały.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Jak oglądać VOD za granicą ?

Aby uzyskać dostęp do VOD PL za granicą, zacznij od wyboru odpowiedniej usługi VPN. Na rynku są ich setki, jak nie tysiące. Jak zatem z tak dużej ilości wybrać ten odpowiedni dla nas? O tym w następnym paragrafie, w którym przedstawimy ranking najlepszych serwisów VPN do oglądania VOD PL za granica.

Jak zatem oglądać polskie vod za granica? To proste! Podążaj za kolejnymi krokami, które opisujemy w tej instrukcji. Oglądanie VOD za granica nigdy nie było prostsze!

  1. Zarejestruj konto u wybranego przez Ciebie dostawcy VPN i wybierz interesujący Cię okres subskrypcji.
  2. Pobierz i zainstaluj program, w zależności od tego jakiego urządzenia używasz: iPada, iPhona, laptopa czy tablet. Dobrej jakości usługi VPN są bardzo uniwersalne i dostępne zarówno na wiele urządzeń, jak i różne platformy (iOS, Android, Windows).
  3. Uruchom program usługi VPN i połącz się z serwerem zlokalizowanym w Polsce.
  4. Jak oglądać polskie VOD za granica? Teraz już znasz odpowiedź na te pytanie! (Możesz oglądać Player.pl, VOD TVP, Polsat Box, Canal+, Eurosport, CDA czy VOD.pl przez polski serwer!).

Teraz widzisz już, jak obejrzeć polskie vod za granica, oraz jakie to proste. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej usługi VPN. W następnym paragrafie przedstawimy sporządzony przez nas ranking dostawców, zapewniających sprawdzone usługi. Natomiast jeśli już teraz chcesz wiedzieć, jak obejrzeć vod za granicą, zapraszamy do skorzystania z poniższej promocji i ściągnięcia sprawdzonego programu VPN.

Wypróbuj ExpressVPN za darmo

Czy istnieje darmowy VPN za pomocą którego możemy oglądać polskie VOD za granica? W sieci znajdziemy takie oferty, ale należy na nie uważać, ponieważ każdy dobry VPN generuje dużo kosztów, które są związane z utrzymaniem serwerów na całym świecie czy szyfrowania danych. Nawet jeśli usługa reklamuje się jako darmowa, może sprzedawać nasze dane osobom trzecim, czy dopuszczać się różnego rodzaju nieetycznych praktyk.

Raczej nie chcemy żeby ktokolwiek gromadził nasze dane i sprzedawał je reklamodawcom czy co gorsza osobom trzecim, które mogłyby wykorzystać je do różnego rodzaju oszustw. Historia zna takie przypadki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Internecie, należy korzystać jedynie ze sprawdzonych usług, również jeśli chodzi o polskie VOD za granica.

Mamy jednak dobrą informację, ponieważ ExpressVPN przygotował możliwość darmowego testu usługi przez 30 dni. Oferta polega na 30-dniowej gwarancji zwrotu kosztów, dzięki czemu możemy przez 30 dni korzystać z usługi, a jeśli stwierdzimy, że coś jest nie tak, czy usługa nam nie pasuje, możemy zgłosić chęć zwrotu kosztów. Pieniądze otrzymamy bez żadnego problemu, nie ma żadnych pytań, nie musimy nic wyjaśniać.

Najlepsze sieci VPN do serwisów streamingowych

Nasi eksperci przetestowali najlepsze usługi VPN do oglądania polskie VOD za granica, a podczas testów wzięto pod uwagę dostępność serwerów w Polsce, prędkość połączenia czy inne funkcje, które są istotne podczas oglądania materiałów wideo. Poniżej prezentujemy wyniki testów.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Czyli do czego jeszcze można użyć sieci VPN?

Wirtualna sieć prywatna, inaczej VPN (virtual private network) to uniwersalne narzędzie, dzięki któremu nie tylko znajdziesz odpowiedź na to, jak obejrzeć polskie vod za granica. Poniżej przedstawiamy dodatkowe plusy, jakie uzyskasz, korzystając z sieci VPN.

Bezpieczeństwo

Na pewno jedno z pytań, które sobie aktualnie zadajesz, to „Jak oglądać VOD za granicą?”. Wiesz już, że VPN to dobry wybór. Wiesz już, że warto zapłacić za subskrypcję sprawdzonej usługi VPN. Ale czy wiesz też, że dzięki skorzystaniu ze sprawdzonego dostawcy, zwiększasz też swoje bezpieczeństwo? Tak, dobrze słyszałeś!

Dostawcy, którzy dbają o swoich klientów, tacy jak ExpressVPN, szyfrują Twoje połączenie używając w tym celu zaawansowanych algorytmów. Dzięki temu, stajesz się bardziej odporny na ataki w sieci. Nie musisz już się martwić, że coś się stanie, jeśli sprawdzisz swoje konto bankowe używając w tym celu publicznej sieci Wi-Fi na przykład w kawiarni. Dzięki VPN nie tylko dowiesz się, jak oglądać VOD za granicą. Jest to o wiele bardziej uniwersalna usługa.

vod za granicą

Prywatność

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, że każdy może wyśledzić, co robiłeś w Internecie? Tak, każdy! Wszędzie pozostawiasz bowiem za sobą ślady w postaci Twojego adresu IP… W związku z czym, jak chcesz oglądać VOD za granicą, portal ten widzi, że łączysz się z serwera zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii.

A co się dzieje, gdy chcesz oglądać VOD za granicą, ale używasz do tego sieci VPN? Łączysz się przez serwer położony w Polsce, dzięki czemu nabywasz jego IP.

Z tego samego powodu sieć VPN jest w stanie zapewnić Ci nadzwyczajną prywatność. Nikt nie zobaczy Twojego prawdziwego adresu IP, a oglądanie VOD za granicą nigdy nie było tak proste!

Streaming

Dzięki VPN, jak obejrzeć VOD za granicą nie będzie już dla Ciebie zagadką. Ale nie tylko dowiesz się, jak obejrzeć VOD za granicą! Dzięki sieci VPN uzyskasz dostęp do innych, równie ciekawych serwisów streamingowych z całego świata: amerykańskie Hulu i Amazon Prime, brytyjskie BBC, polska IPLA czy Player… Wszystkie te serwisy będą stały dla Ciebie otworem, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujesz.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

FAQ

Jak oglądać VOD za granicą?

Odpowiedź jest prosta, jeśli chcemy oglądać polskie vod za granica wystarczy skorzystać z usługi dobrego dostawcy VPN. Dzięki VPN możemy połączyć się z serwerem zlokalizowanym w Polsce i uzyskać polskie IP niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Polskie IP zapewnia nam bezproblemowe ominięcie geo-blokad i odblokowanie polskie vod za granica.

Jak ogladac telewizje polska za granica?

Podobnie jak w przypadku serwisów VOD, tak i w sytuacji związanej z polską telewizją, jest ona niedostępna dla użytkowników przebywających za granicą. Rozwiązanie problemu jest identyczne, korzystając z VPN omijamy blokady geograficzne i możemy oglądać polską TV z dowolnego miejsca. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w artykule jak oglądać polską telewizję za granicą?

Najlepsze VOD w Polsce.

W przypadku najlepszych serwisów VOD w Polsce, wszystko zależy od naszych upodobań i materiałów których szukamy. Ogólnie serwisy, które odznaczają się większą liczbą użytkowników to VOD.pl, Player, VOD TVP, Polsat Box czy CDA.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy w naszym artykule – serwisy VOD w Polsce.

Podsumowanie

Wiemy już jak oglądać VOD za granicą – niezależnie od tego gdzie się znajdujemy i jakie serwisy nas interesują. Zastosowanie dobrego VPN umożliwia nam ominięcie geo-blokad i oglądanie ulubionych materiałów w pełnej prędkości i bez zacinania. Dodatkowo uzyskujemy poprawę bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu i pełną anonimowość.

Wybranie odpowiedniego VPN ma tu duże znaczenie, nie tylko pozwoli na odblokowanie ulubionych materiałów, ale również zagwarantuje, że usługa jest profesjonalna i bezpieczna. Po analizie naszych ekspertów polecamy ExpressVPN, który pod każdym względem wpisuje się w top1.

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl