ExpressVPN vs. Surfshark VPN. Pojedynek gigantów w 2024

W momecie, kiedy wojna informacyjna i ataki hackerskie zagrażają wszystkim użytkownikom internetu, bardzo ważne stało się zabezpieczanie połączeń internetowych. Służą do tego wirtualne sieci prywatne. Testujemy je dla was już od dobrych paru lat. Nie poprzestajemy jednak na raz wykonanych testach! Nieustannie porównujemy rozwój technologii wirtualnych sieci prywatnych i dodajemy do porównań nowe opcje na rynku.

W dzisiejszym wpisie porównamy dwóch wiodących dostawców usług wirtualnych sieci prywatnych. Będzie to pojedynek na szczycie. Bowiem obie sieci są bardzo wysoko oceniane przez użytkowników. Jesteście ciekawi, kto wygra pojedynek ExpressVPN vs Surfshark w 2024?

Wypróbuj ExpressVPN
Super wydajny Express VPN

Sprawdź najlepszą wydajność zapewnianą przez Express VPN. Tylko u nas przez 30-dni za darmo! Jeśli nie będziesz zadowolona, gwarancja zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 21 maj 2024

Surfshark VPN vs ExpressVPN – zestawienie

Dzisiaj przyjrzymy się bardzo uważnie parze liderów. Z pierwszego miejsca będzie startował ExpressVPN Surfshark natomiast będzie towarzyszył mu na drugiej pozycji.

Jeśli nie macie czasu na czytanie szczegółowego porównania, spójrzcie na poniższą tabelę. Porównaliśmy w niej Surfshark ExpressVPN według aż jedenastu szczegółowych kryteriów. Dowiecie się z niej, kto wygrywa pojedynek ExpressVPN vs Surfshark.

ExpressVPN Surfshark VPN
Lokalizacja serwerów w państwach Remis Remis
Prędkość Wygrywa Przegrywa
Bezpieczeństwo Wygrywa Przegrywa
Prywatność i anonimowość Remis Remis
Odblokowanie streamingu Wygrywa Przegrywa
Torrenty Wygrywa Przegrywa
Ceny i taryfy Przegrywa Wygrywa
Gwarancja zwrotu pieniędzy Wygrywa Przegrywa
Cechy Wygrywa Przegrywa
Równoczesne połączenia i różne systemy operacyjne Przegrywa Wygrywa
Obsługa klienta Remis Remis
Przejdź na EXPRESSVPN Przejdź na SurfsharkVPN

ExpressVPN vs Surfshark. Przedstawiamy ExpressVPN

Epxress VPN jest już od wielu lat niekwestionowanym liderem na rynku. Cechuje go duża stabilność i świetne rezultaty we testowanych przez nas kategoriach. Jego ekspresowa prędkość i możliwości streamingowania z każdego miejsca na świecie to najbardziej charakterystyczne cechy Express VPN.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące ExpressVPN Surfshark, które mogą przydać się do rozstrzygnięcia wyniku pojedynku Surfshark ExpressVPN znajdziecie w naszej recenzji dostępnej pod tym linkiem.

Jeśli nie macie ochoty na czytanie, zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji w wersji wideo:

Jak widzicie, całkiem nieźle prezentują się możliwości ExpressVPN vs. SurfsharkVPN jednak również ma wiele do zeoferowania.

ExpressVPN vs Surfshark. Przedstawiamy SurfsharkVPN

W porównaniu Surfshark vs Express VPN chcemy równie szczegółowo przedstawić obie strony. Dlatego przygotowaliśmy także rezenzję Surfshark.

Tutaj wspomnimy tylko krótko, że Surfshark ExpressVPN pod wieloma względami dorównuje. Z tego właśnie powodu postawiliśmy te wirtualne sieci prywatne w jednej lidze.  Cechuje go możliwość podłączenia nieograniczonej ilości urządzeń równocześnie. A także bezkonkurencjna cena. Chcecie zobaczyć, jak wygląda minimalistyczna, przyjemna dla oka apka? Spójrzcie na filmik poniżej:

Skoro macie już podstawowe informacje, możemy bardziej szczegółowo podjąć się zestawieniu Surfshark ExpressVPN. Po kolei przyjrzymy się wszystkim kryteriom przedstawionym w naszej porównawczej tabeli. Zatem do dzieła!

Lokalizacja serwerów w państwach

Lokalizacja serwerów obu usługodawców VPN prezentuje się naprawdę imponująco.

Surfshark ma bowiem 3200 serwerów zlokalizowanych na całym świecie. Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa, Azja Pacyficzna, Środkowy Wschód i Afryka. We wszystkich regionach świata możemy łączyć się z szybkimi i dobrze zabezpieczonymi serwerami. A jak sprawa wygląda na linii Surfshark VPN vs ExpressVPN?

ExpressVPN również prezentuje się świetnie. Tutaj spodziewać się możemy ponad trzech tysięcy działających serwerów VPN. Są one rozmieszczone w 160 lokalizacjach – od Albanii po Włochy, od Australii po Wietnam.

Widzicie więc, że liczby i rozmieszczenie serwerów dla ExpressVPN vs. Surfshark VPN są naprawdę porównywalne. Uważamy, że obu wirtualnym sieciom prywatnym należy się taka sama ilość punktów. Ogłaszamy remis Surfshark vs ExpressVPN!

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Lokalizacje serwerów: Remis!

Prędkość

Liczba serwerów u obu dostawców jest imponująca. Jak jednak ma się sprawa z ich prędkością w ExpressVPN Surfshark? Przygotowaliśmy szczegółowe porównanie. Dzięki niemu dowiecie się, który VPN warto wybrać w zależności od tego, jak chcecie go używać!

W badaniu szybkości połączenia przetestowaliśmy dwie kwestie. Pierwsza sprawa to czas potrzebny na połączenie z serwerem. Druga rzecz to czas potrzebny na połączenie się z docelową internetową poprzez serwer pośredniczący.

Wyniki lokalnych testów prędkości

Jesteście ciekawi, jak prezentuje się prędkość obu usług, gdy połączymy się z serwerem w Polsce? Wyniki tego testu są kluczowe, gdy chcemy korzystać z ExpressVPN Surfshark w domu, gdy zależy nam na bezpieczeństwie. Bez wątpienia lepiej wypada tutaj ExpressVPN. Choć obie sieci radzą sobie bardzo dobrze.

Wyniki długodystansowych testów prędkości

Drugie pytanie, jakie postawiliśmy parze ExpressVPN vs Surfshark podczas testów prędkości brzmiało następująco: Jak prezentuje się prędkość obu usług, gdy połączymy się z serwerem w Stanach Zjednoczonych Ameryki?

Tutaj również zwycięzcą okazał się ExpressVPN. Zawdzięcza to lokalizacji aż 24 serwerów w USA. Dzięki temu nasze połączenie jest lepiej zoptymalizowane i pojedynek Surfshark VPN vs ExpressVPN przechyla się na szalę tego drugiego!

Dlaczego to ważne? Wyniki testu połączenia z USA i innych odległych krajów są kluczowe, gdy chcemy korzystać z ExpressVPN Surfshark podczas kiedy gramy w gry korzystając z zagranicznych serwerów. Albo jeśli korzystamy z usług online dostępnych tylko z terytorim USA.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Prędkość: Wygrywa ExpressVPN

WYPRÓBUJ ZWYCIĘZCĘ: EXPRESSVPN

Bezpieczeństwo

W kwestii testowania bezpieczeństwa byliśmy naprawdę skrupulatni. Wyodrębniliśmy aż siedem różnych kryteriów oceny. Wiecie przecież, że właśnie na bezpieczeństwie w sieci najbardziej nam zależy! Poza tym obaj dostawcy są oceniani jako najlepsi w dziedzinie bezpieczeństwa. Spodziewaliśmy się więc, że różnice nie będą wielkie.

Standardy szyfrowania

Standardy szyfrowania u obu dostawców ExpressVPN Surfshark, są bardzo wysokie. Szyfrowanie jest wspierane przez technologię Perfect Forward Secrecy. Jej skuteczność opiera się na częstej zmianie kluczy, aby uniknąć narażenia bezpieczeństwa.

Protokoły szyfrowania

Surfshark VPN używa protokołów szyfrowania IKEv2/IPsec, OpenVPN i WireGuard z algorytmem AES-256-GCM.
Natomiast Express VPN używa AES-256. To ten sam standard szyfrowania, który został przyjęty przez rząd USA. Jest on używany przez ekspertów do spraw bezpieczeństwa na całym świecie w celu ochrony poufnych informacji.

Ad Blocker i ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem

ExpressVPN nie ma wbudowanego Ad Blockera, ani oprogramowania blokującego śledzenie i złośliwe oprogamowanie. Dlaczego tak jest?
Ponieważ zdaniem dostawcy przy używaniu Express VPN po prostu nie jest ono potrzebne. Dzięki temu, że IP jest ukryte przez serwer VPN, prywatność użytkownika jest chroniona. Natomiast szyfrowanie AES-256 sprawia, że Surfshark ExpressVPN reklamowe śledzenie staje się praktycznie niemożliwe. Bot reklamodawcy nie ma bowiem możliwości „nauczenia się”, kto wchodzi na stronę, gdzie wyświetlana jest reklama i jakie akcje podejmuje.

expressvpn surfshark

Surfshark oferuje natomiast usługę o nazwie Clean Web. Służy ona do wyłączania reklam, śledzenia, a także ma pomagać w unikaniu złośliwego oprogramowania i prób phishingu.

DNS Leak Protection – zabezpieczenie przed wyciekiem danych

W przypadku obu konkurentów, ExpressVPN Surfshark zabezpieczenie przed wyciekiem DNS jest w zasadzie zupełne. Możecie spać spokojnie, wasze dane są bezpieczne!
ExpressVPN wysuwa się nieco na prowadzenie, ponieważ posiada wszystkie własne serwery DNS. Gwarantuje to utrzymywanie wszystkiego przez jedną firmę, dzięki czemu w cały proces nie są angażowane osoby trzecie. Dodatkowo zmniejsza to ryzyko wycieku danych.

Serwery specjalne

Niektóre sieci VPN zapewniają użytkownikom tak zwane serwery specjalne. Są one dedykowane dla użytkowników korzystających na przykład z P2P albo Onion przez VPN. Jak wygląda sprawa w przypadku ExpressVPN Surfshark?
Nie oferują one serwerów specjalnych. Jednak na stronach pomocy technicznej można znaleźć informacje, jak znaleźć serwer najbardziej odpowiadający naszym potrzebom.

Bezpieczeństwo serwerów i Audyty Bezpieczeństwa Infrastruktury

ExpressVPN vs Surfshark nie różnią się zbytnio pod względem bezpieczeństwa serwerów. To najlepsi z dostawców VPN. Dlatego zdecydowali się na poprawę bezpieczeństwa serwerów. Dlatego infrastruktura Surfshark ExpressVPN składa się obecnie z bezdyskowej sieci serwerów. Oznacza to, że wszystkie serwery Surfshark ExpressVPN uruchamiane są w pamięci ulotnej (RAM). W ten sposób wszelkie informacje, które zwykle znajdują się na dysku twardym, są automatycznie usuwane po wyłączeniu serwera. Innymi słowy, nic nie jest przechowywane na fizycznym dysku twardym. Wszystkie dane są czyszczone przy każdym ponownym uruchomieniu serwera.

Podsumowując, w kwestii bezpieczeństwa szala zwycięstwa przechyliła się o włos na rzecz ExpressVPN.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Bezpieczeństwo. WygrywaExpressVPN!

WYPRÓBUJ ZWYCIĘZCĘ: EXPRESSVPN

Prywatność i anonimowość

Kwestia prywatności – zaraz obok bezpieczeństwa – leży w centrum naszego zainteresowania. Dlatego również tutaj postanowiliśmy rozbić nasz ranking na kilka mniejszych kryteriów oceny. Jesteście ciekawi, jak wypadają tutaj ExpressVPN Surfshark?

Siedziba poza krajami należącymi do sojuszu 5, 9, 14 Oczu

Jedną z bardzo ważnych kwestii decydujących o prywatności korzystania z VPN jest lokalizacja siedziby firmy. Obaj dostawcy wirtualnych sieci prywatnych, ExpressVPN Surfshark są zarejestrowani na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Kraj ten nie ma przepisów dotyczących przechowywania danych. Oznacza to, że ​​sieci z Surfshark VPN vs ExpressVPN mogą mieć prawdziwą politykę braku logów. Poza tym Wyspy Dziewicze nie należą do sojuszu wywiadowczego Czternaście Oczu, dzięki czemu dane użytkowników są jeszcze bezpieczniejsze.

Dane użytkownika potrzebne do logowania

Zastanawiacie się, jakie dane musicie podać dostawcy VPN, żeby się zalogować? To bardzo ważne, bowiem w razie wycieku danych Surfshark ExpressVPN będziecie wiedzieć, które informacje mogły potencjalnie zostać ujawnione. Z pewnością potrzebny będzie adres email i karta kredytowa, którą zapłacimy za usługę.

Polityka logów i przechowywanie danych o użytkownikach

Ponieważ obie firmy biorące udział w naszym porównaniu Surfshark VPN vs ExpressVPN są zarejestrowane na Wyspach Dziewiczych, obowiązywać je może prawdziwa zasada no-log. Innymi słowy, nie przechowują one danych użytkowników.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Prywatność i Anonimowość. Remis pomiędzy ExpressVPN Surfshark

Odblokowanie streamingu

Usługi wirtualnych sieci prywatnych są bardzo często wykorzystywane do odblokowywania streamingu. Surfshark VPN vs ExpressVPN umożliwiają korzystanie z usług Netflix, Disney+, HBO Max, Amazon Prime w takiej wersji językowej, na jaką przyjdzie ci ochota! Co ważne,  odblokowywanie lokalizacji dotyczy również polskich stacji telewizyjnych. Możemy oglądać je za granicą. Chodzi tutaj głównie o Polsat, Canal+ i stacje umożliwiające korzystanie z wideo na życzenie, czyli VOD.

Zdecydowanie najlepiej radzi sobie z tym ExpressVPN! Wypróbowaliśmy go w różnych konfiguracjach. I zawsze udało się włączyć Netflix z kraju, o jaki nam chodziło! O tym, jak fantastycznie ExpressVPN radzi sobie z uruchamianiem Netflixa z dowolnej lokalizacji, napisaliśmy szczegółowo w tej recenzji.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Odblokowanie streamingu. Wygrywa ExpressVPN

WYPRÓBUJ ZWYCIĘZCĘ: EXPRESSVPN

Torrenty

Sieci P2P, potocznie nazywane torrentami, to jeden z istotnych powodów, dla których użytkownicy szukają najlepszych, bezpiecznych VPN zapewniających anonimowość. Którą sieć wybrać – Surfshark VPN vs ExpressVPN?

Porównaliśmy zabezpieczenia i prędkości pobierania. Bez wątpienia ExpressVPN jest tutaj liderem. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu prędkości pobierania. Okazało się, że jest ona wyższa nawet o kilkanaście procent.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Torrenty. Wygrywa ExpressVPN

Ceny i taryfy

W kwestii cen Surfshark VPN vs ExpressVPN sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Żeby rozstrzygnąć pojedynek ExpressVPN vs Surfshark, musieliśmy się nieco nagłowić!

W obu przypadkach cena jest tym korzystniejsza, im dłużej zdecydujemy się używać sieci VPN.

Jeśli zdecydujemy się na opcję płatną raz w miesiącu VPN będzie nas kosztował najwięcej. Tak zwykle wygląda cena za brak zobowiązań.

Jeśli zdecydujemy się na roczną umowę, cena robi się znacznie korzystniejsza. Jednak prawdziwa gratka dla stałych użytkowników VPN to abonamenty wieloletnie. Potrafią być one tańsze nawet sześciokrotnie, niż jednorazowa, miesięczna opłata.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko ceny, pojedynek Surfshark VPN vs ExpressVPN musiałby wygrać ten pierwszy.  Jest jednak pewien haczyk, o którym napiszemy za chwilę.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Ceny i taryfy. Wygrywa Surfshark VPN

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jeśli chodzi o gwarancję zwrotu pieniędzy, możemy powiedzieć od razu, że wygrywa ExpressVPN. Nie tylko my, ale także wielu użytkowników sieci sprawdziło, że 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy to nie są puste deklaracje! Naprawdę otrzymacie zwrot pieniędzy bez względu na powód rezygnacji. Innymi słowy, nawet jeśli kupiliście sobie ExpressVPN tylko z powodu wyjazdu na wakacje, możecie dostać zwrot kosztów po powrocie. Jeśli tylko nie przegapiliście terminu 30-dni zapisanego w regulaminie.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Gwarancja zwrotu pieniędzy. Wygrywa ExpressVPN

WYPRÓBUJ ZWYCIĘZCĘ: EXPRESSVPN

Cechy dodatkowe

Jeśli chodzi o dodatkowe cechy Surfshark VPN vs ExpressVPN, możemy przyjrzeć się wybranym cechom sieci proponowanych przez obu dostawców.

Surfshark proponuje niespotykany moduł o nazwie Camouflage Mode. Sprawia on, że nawet dostawca internetu nie jest w stanie podejrzeć, czy użytkownik korzysta z usługi wirtualnej sieci prywatnej.

Jednak i tutaj uważamy, że wygrywa Express VPN. Przede wszystkim, że jest to najbardziej zaufana usługa wirtualnej sieci prywatnej na rynku. Poza tym regularnie poddaje się zewnętrznemu, niezależnemu audytowi. Jest to naprawdę nie do przecenienia.

Szala zwycięstwa przechyla się na stronę ExpressVPN Surfshark również ze względu na Threat Manager. Jest to bardzo proste w użyciu oprogramowanie umożliwiające blokowanie śledzenia aplikacji i odwiedzanych stron internetowych. Serdecznie polecamy!

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Dodatkowe cechy. Wygrywa Express VPN!

Równoczesne połączenia i różne systemy operacyjne

Jeśli chodzi o działanie na różnych systemach operacyjnych, obie usługi: Surfshark ExpressVPN są wszechobecne. Można zainstalować je na PC z systemem Windows, na Macu, i na komputerach z Linuxem. A także na urządzeniach mobilnych z iOS oraz Androidem.

Porównanie Surfshark VPN vs ExpressVPN nie zostanie rozstrzygnięte, jeśli weźmiemy pod uwagę aplikacje na routery. Bowiem obaj dostawcy mają w ofercie programy dla routerów. Oferują też wtyczki dla popularnych przeglądarek, takich jak Chrome czy Firefox.

W przypadku pytania o działanie na wielu urządzeniach równocześnie odpowiedź jest prosta. Tym razem porównanie Surfshark ExpressVPN zdecydowanie wygrywa Surfshark.

Daje bowiem możliwość podłączenia do sieci VPN dowolnej ilości urządzeń równocześnie! Dla porównania, w Express VPN możemy podłączyć ich pięć.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Wiele połączeń równocześnie i różne systemy operacyjne. Wygrywa Surfshark VPN!

Obsługa klienta

O działach obsługi klienta obu Surfshark ExpressVPN opinie są bardzo dobre. Udostępniają różne formy pomocy technicznej. Można zacząć od samodzielnego przeglądania manuali, FAQ i przewodników wideo. Z trudniejszymi problemami możemy zwrócić się do obsługi za pośrednictwem czatu na żywo. Albo skorzystać z formularza kontaktowego.

Jeśli chcecie porównać je samodzielnie, pomoc techniczną Express VPN znajdziecie pod tym linkiem. Natomiast Surfshark pomoc techniczną oferuje tutaj.

ExpressVPN vs Surfshark VPN: Obsługa klienta. Remis w pojedynku Surfshark VPN vs ExpressVPN

Podsumowanie

Surfshark to sieć VPN, która zapewnia również wysokie bezpieczeństwo, dużą prędkość i szereg dodatkowych funkcji. Dzięki temu jest jedną z najlepszych sieci VPN na rynku. Jeśli potrzebujesz dobrej sieci VPN, Surfshark VPN to świetny wybór.

Jednak mimo tych zalet, nasze porównanie Surfshark ExpressVPN wygrał ten ostatni. Do ExpressVPN przekonuje nas przede wszystkim bogactwo dodatkowych funkcjonalności, a także 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Za Express VPN przemawia też ugruntowana pozycja na rynku, a także stabilność streamingu. Polecamy wam zatem nasz numer 1 – zwycięzcą rankingu jest ExpressVPN!

Marysia

Marysia to utalentowana pisarka, wyróżniająca się w tematach związanych z bezpieczeństwem online i sieciami VPN. Studiowała przetwarzanie informacji elektronicznej na Uniwersytet Jagiellońskii pracuje jako Analityk Reagowania na Zagrożenia, co wzmocniło jej ekspertyzę. Marysia czerpie przyjemność z dzielenia się swoją wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa, udzielania porad i pomagania innym. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nią pod adresem marysia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl