Hong Kong VPN – Który najlepszy?

Hong Kong bardzo często określany jest jako „przyczółek demokracji” na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Do tej pory było to terytorium politycznie niezależne, jednakże Chiny nieustannie próbują je zdominować. Jak podaje organizacja non-profit Freedom House w raporcie „Freedom in the World 2020” obecnie Hong Kong jest tylko „częściowo wolny”. Co za tym idzie, tak jak i w Chinach, internet podlega obserwacji. Dlatego też w artykule tym stawiamy pytanie: HK VPN serwer – który jest najlepszy? Postanowiliśmy przyjrzeć się najlepszym sieciom VPN (Virtual Private Network), które nie tylko pomogą chronić Ci Twoją prywatność, ale także pozwolą uzyskać dostęp do ocenzurowanych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, czy Player.pl.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN w Hongkongu - 49% ZNIŻKI

Omijaj cenzurę w Hong Kongu z ExpressVPN. Kliknij i odbierz BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Hong Kong VPN – Jak wybrać najlepszy VPN?

W momencie, gdy na szali stoi Twoje bezpieczeństwo, ale i Twoja prywatność, wybór dobrej usługi VPN Hong Kong staje się kluczowy. Czym w takim razie powinieneś się kierować, wybierając dostawcę VPN HK? Należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • ilość dostępnych krajów, jakie oferuje VPN HK,
  • czy VPN posiada limit transferu danych,
  • jaki jest poziom szyfrowania połączenia,
  • czy VPN przechowuje logi,
  • czy VPN gwarantuje zwrot pieniędzy,
  • oraz czy Twój adres IP będzie ukryty.

W takim razie jaka jest najlepsza sieć VPN w Hongkongu?

Ponieważ wiemy, jak ciężko jest wybrać zaufanego dostawcę Hong Kong VPN, postanowiliśmy stworzyć ranking, w którym przedstawiamy nasze rekomendacje. Tak więcj jeśli interesuje cię najlepszy Hongkong VPN do pobrania, czytaj dalej.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Instalacja i uruchomienie usługi VPN

Wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby móc uruchomić w HK VPN. Zanim przystąpisz do działania, musisz wybrać, z usług którego dostawcy VPN Hong Kong skorzystasz. Zastanów się też, jaki plan subskrypcji będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Różni dostawcy VPN Hong Kong oferują różne plany, ale przeważnie będzie to wykupienie usługi na określony czas (1, 3, 6 lub 12 miesięcy) lub comiesięczna subskrypcja.

  1. Wybierz odpowiadający Ci plan subskrypcji, oraz zarejestruj konto.
  2. Pobierz i zainstaluj oprogramowanie, a następnie zaloguj się na swoje konto.
  3. Wybierz serwer, przez który chcesz się łączyć.
  4. Po wybraniu serwera, pozostaje tylko włączyć usługę i cieszyć się nieograniczonym i bezpiecznym korzystaniem z internetu. Hong Kong VPN sprawia, że jest to bardzo proste!

Tak jak obiecaliśmy, serwer VPN Hong Kong jest możliwy. Poradzi sobie z tym zarówno amator, jak i zawodowiec!

Kto tak naprawdę potrzebuje VPN Hong Kong?

VPN Hong Kong

 

Na myśl na pewno przychodzą ci osoby takie jak: ekspaci, Polacy na stałe mieszkający w Hong Kongu, turyści, którzy chcą być na bieżąco z telewizją ze swojego kraju, lokalni mieszkańcy dbający o swoją prywatność… Ale tak naprawdę odpowiedź powinna brzmieć: wszyscy! Hong Kong VPN będzie przynosił korzyści każdej osobie, mieszkającej na terenie tego miasta.

W kraju takim jak Hong Kong VPN jest niezwykle cenny, ponieważ zapewnia Ci nieograniczony dostęp do blokowanych przez rząd treści, jednocześnie chroniąc przy tym Twoją prywatność. Za pomocą Hong Kong VPN, nawet w HK będziesz mieć dostęp do popularnych serwisów streamingowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych: Netflix, Hulu, Prime Video, Player.pl oraz IPLA. Masz też pewność, że twoja anonimowość będzie uszanowana.

Hong Kong VPN – dlaczego potrzebujemy VPN na terenie Hong Kongu?

Jak już wcześniej ustaliliśmy, Hong Kong nie jest w pełni autonomicznym miastem. W raporcie dotyczącym wolności na świecie „Freedom in the World 2020”, Hong Kong określony został mianem „częściowo wolny”. W praktyce oznacza to, że internet w Hong Kongu jest pod kontrolą chińskiej partii komunistycznej, która blokuje dostęp do aplikacji takich jak: Facebook, Twitter czy Zoom. Policja może też wyśledzić użytkowników, którzy na przykład wypowiadają się o rządzie w negatywny sposób.

W takich okolicznościach, Hong Kong VPN jest świetnym narzędziem, które zapewni Ci bezpieczeństwo oraz całkowitą anonimowość w Internecie, oraz umożliwi dostep do blokowanych przez rząd portali .

VPN Hong Kong, czyli ochrona Twojej prywatności w Hong Kongu

HK VPN kłódka

Niestety, w HK VPN to podstawa. Ponieważ Chiny uchwaliły nową politykę dotyczącą bezpieczeństwa narodowego, Twoja prywatność na terenie tego miasta może zostać naruszona. Na mocy nowej ustawy władze HK mogą między innymi śledzić Twoje poczynania w Internecie bez nakazu sądowego, lub też nakazać platformom kasowanie postów, które w opinii rządu zawierają obraźliwe treści. Stanowi to oczywiście naruszenie wolności słowa, którą tak cenią sobie ludzie zachodu. Dlatego też VPN HK jest tak pomocny! Nie tylko chroni Ciebie oraz Twoją prywatność, ale także daje Ci dostęp do Twoich ulubionych platform i serwisów streamingowych: Facebook, Netlifx, Player.pl, i wiele, wiele innych! W Hong Kong VPN jest podstawowym narzędziem, które umożliwia zachowanie anonimowości.

Jesli zależy Ci na sprawdzonym rozwiązaniu, poniżej zamieszczamy link do jednego z rekomendowanych przez nas VPN Hong Kong.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Plusy używania w HK VPN

Jeśli przebywasz na terenie HK VPN pomoże Ci nie tylko zachować bezpieczeństwo oraz anonimowość, ale także uzyskać dostęp do treści blokowanych przez rząd oraz geoblokady! Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych korzyści, jakie płyną z używania VPN HK.

Bezpieczeństwo przy używaniu publicznych sieci Wi-Fi

Jeśli potrzebujesz darmowego internetu, Twoją pierwszą myślą na pewno jest skorzystanie z publicznej sieci Wi-Fi. Publiczne sieci Wi-Fi oferowane są między innymi w centrach miast, kawiarniach, bibliotekach czy też restauracjach. Jest to szybki i sprawdzony sposób, aby uzyskać dostęp do Internetu. Niestety, sposób ten jest również ryzykowny. Łącząc się z publiczną siecią, Twoje najważniejsze informacje, takie jak loginy, hasła, czy też dane do płatności mogą zostać skradzione. Czy oznacza to, że nie powinieneś korzystać z publicznych sieci Wi-Fi? Nie. Powinieneś być natomiast ostrożny podczas ich używania. Używając sieci VPN Hong Kong będzie dla Ciebie bezpiecznym miejscem, a Ty pozostaniesz w sieci anonimowy.

Nawiązując połączenie przez sieć VPN, jest ono szyfrowane. W Hong Kong VPN tworzy zabezpieczony tunel, dzięki któremu osoby podłączone do tej samej sieci Wi-Fi nie są w stanie sprawdzić, co robisz. Dzięki używaniu usługi w HK VPN władze, ale też inni użytkownicy, nie są w stanie Cię namierzyć, ponieważ Twój oryginalny adres IP jest ukryty. Dzięki tym działaniom, używanie w HK VPN sprawia, że jesteś anonimowy, a Twoje dane są bezpieczne.

Bezpieczne pobieranie torrentów

Pobieranie torrentów ze względu na swoją naturę jest dość ryzykowne. Hong Kong nie stanowi w tym wypadku wyjątku. Pobierając torrenty, naruszasz prawa autorskie, a naruszenie praw autorskich podlega karze. W niektórych wypadkach, może się to skończyć otrzymaniem upomnienia od swojego dostawcy internetu, natomiast w innych możesz zostać pozwany do sądu, a firma zarządzająca daną własnością intelektualną będzie domagała się zapłaty za poniesione „straty”. Jeżeli wiesz, że będziesz chciał korzystać z sieci P2P, oraz pobierać torrenty przebywając na terenie HK VPN, Hongkong VPN rwący potok może okazać się dla Ciebie bardzo pomocny. Przyjrzyjmy się, dlaczego.

Korzystając z dobrego VPN Hong Kong, masz pewność, że Twoja tożsamość jest chroniona. Twoje IP pozostaje niewidoczne, a więc osoby trzecie nie są w stanie zidentyfikować, kto pobiera dany torrent. Tak więc jeśli interesuje Cię Hongkong VPN przesyłanie strumieniowe, najlepiej zaufać jednemu z rekomendowanych przez nas dostawców. Dzięki temu to, co robisz w sieci, pozostaje anonimowe, a Ty cieszyć się możesz pełną swobodą.

Dostęp do serwisów streamingowych przy pomocy VPN HK

Tak jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, na mocy ustawy o bezpieczństwie narodowym, Internet w Hong Kongu jest stale monitorowany przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej. Dzięki ustawie tej władza ma możliwość natychmiastowego usuwania postów, które w jej mniemaniu wydają się niestosowne lub obraźliwe. Niektóre z popularnych serwisów nie zgodziły się na taką politykę, dlatego też zostały zablokowane na terenie Hong Kongu. Do serwisów tych należy między innymi: Facebook, Twitter czy też popularny dostawca połączeń internetowych, Zoom. Inne serwisy, takie jak popularne serwisy streamingowe, między innymi: Netflix, Hulu, Prime Video czy też IPLA oraz Player.pl, są zablokowane ze względu na geoblokady. Geoblokady uniemożliwiają oglądanie filmów oraz seriali na terenie Hong Kongu, ponieważ narusza to prawa autorskie ich twórców oraz dystrybutorów. Ale czy przebywając w Hong Kongu musisz rezygnować z oglądania swoich ulubionych programów telewizyjnych? Oczywiście, że nie. Dzięki używaniu w Hong Kong VPN możesz obejść wspomniane wyżej geoblokady. Wystarczy, że połączysz się z daną platformą przez odpowiedni serwer. Dobry oraz działający w HK VPN oferuje wiele serwerów, w związku z czym nie powinieneś mieć problemów, jeżeli będziesz chciał oglądnąć nowy odcinek swojego ulubionego serialu na polskim serwisie Player.pl! Nie będzie też dla ciebie zablokowany amerykański Netflix czy Hulu. W HK VPN stanowi nie tylko inwestycję w Twoje bezpieczeństwo, ale także daje ci wolność wyboru platformy streamingowej.

Czy warto korzystać z darmowego serwisu VPN HK?

Hong Kong VPN

Darmowi dostawcy usług VPN HK często nie oferują usług wysokiej jakości. W HK, gdzie bardziej niż w innych miejscach na świecie powinieneś chronić swoją tożsamość i pozostać anonimowy, warto zainwestować w VPN HK dający Ci gwarancję bezpieczeństwa. Poniżej znajdziesz link do rekomendowanej przez nas oferty VPN Hong Kong.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Darmowe serwisy VPN HK bardzo często handlują danymi swoich użytkowników, przez co Twoje działania w Internecie nie pozostają anonimowe. W przypadku HK VPN powinien zapewniać Ci całkowity brak tzw. logów, czyli informacji o Tobie, oraz o tym, co robiłeś. W niektórych przypadkach darmowe serwisy VPN HK nie zabezpieczają również Twojego oryginalnego adresu IP, przez co łatwo zidentyfikować, kim jesteś oraz skąd się łączysz.

Zakończenie

Niezależnie czy mieszkasz w Hong Kongu na stałe, czy przebywasz tam jako turysta, pobyt ten powinien być pełen ekscytacji i dobrej zabawy, ale i wolności słowa oraz wyborów. Aby być pewnym, że jesteś w Internecie anonimowy, oraz że jesteś w stanie oglądać swoje ulubione filmy i seriale bez względu na obowiązujące na tym terenie geoblokady, rekomendujemy używanie dobrego serwisu VPN HK. Dzięki temu będziesz pewien, że twoja tożsamość pozostanie anonimowa, a ty zachowasz dostęp do swoich ulubionych portali oraz serwisów streamingowych! TOP 1 w naszym rankingu VPN Hong Kong zdecydowanie jest: ExpressVPN.

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl