Najlepszy darmowy VPN na Androida 2024

Wiesz już, że chcesz zacząć korzystać z oprogramowania VPN. Ale podczas szukania idealnego dostawcy sieci VPN, większość programów jest przeznaczona do instalacji na komputerze lub laptopie! Rozumiemy, że instalacja sieci VPN na urządzeniu mobilnym może sprawiać problemy. Dlatego też zdecydowaliśmy się napisać poniższy poradnik. Poruszamy w nim kwestie dotyczące wyboru najlepszego darmowy VPN na Androida oraz wyjaśniamy, jak go zainstalować. Zapraszamy do czytania!

Weź to!
Sprawdź ExpressVPN, najlepszy darmowy na Androida, 30 dni za darmo!

ExpressVPN jest kompatybilny z Androidem i ochroni Twoje urządzenie w każdych warunkach, dzięki bezpiecznym połączeniom. Wybróbujesz bez ryzyka, 30 dni za darmo

Aktualizacja: 9 czerwiec 2024

Darmowe sieci VPN vs. płatne sieci VPN

Zapewne szukając idealnego darmowy VPN Android Polska, na swojej drodze napotkałeś również płatne opcje. Jaka jest różnica pomiędzy VPN darmowy Android, a płatnymi sieciami VPN? Mówi się, że darmowe sieci VPN bardzo często handlują Twoimi danymi. Informację tą potwierdzają liczne testy oraz badania, jakimi poddawane były darmowe sieci VPN w ciągu ostatnich lat. Takie personalne informacje, to na przykład portale, jakie odwiedzasz, artykułu, jakie kupujesz przez Internet, ale także bardziej wrażliwe dane, na przykład Twoje imię i nazwisko, wiek czy też miejsce zamieszkania.

darmowy vpn na androida

Jeśli boisz się utraty swoich danych, może warto pomyśleć o inwestycji w płatną sieć VPN.

Podczas użytkowania płatnej sieci VPN Android możesz mieć pewność, że Twoje dane nie zostaną sprzedane osobom trzecim. Dlaczego? Ponieważ dostawca płatnej sieci VPN nie musi szukać innych źródeł dochodu, aniżeli pieniądze, jakie Ty jako klient płacisz już za subskrypcję. Bardzo często dobrej jakości sieci VPN oferują też B okres próbny, więc nie musisz się martwić, że zainwestujesz pieniądze w coś, co nie spełni Twoich oczekiwań. Jeśli nie chcesz wydawać dużej ilości pieniędzy, na naszej liście znajdziesz tanie usługi VPN.

Najlepszy darmowy VPN Android Polska

Wiemy, jak ciężko jest znaleźć odpowiedni serwis VPN. Na rynku istnieją setki, jak nie tysiące bardzo podobnych do siebie rozwiązań. VPN darmowy Android, w dodatku bezpieczny, to jak szukanie igły w stogu siana! Jest to trudna sztuka, ponieważ rynek bezpiecznych rozwiązań dostępnych na urządzenia mobilne jest bardzo ograniczony. Dlatego też, razem z pomocą najlepszych ekspertów z branży, udało nam się stworzyć ranking wartych do rozważenia opcji. Oczywiście, w rankingu tym znajduje się też nasz faworyt, czyli ExpressVPN. Jeden z najbardziej uniwersalnych, a także najbezpieczniejszych sieci VPN, jaką możesz zainstalować. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem płatnych, jak i VPN darmowy Android poniżej!

Zapoznałeś się już z naszym rankingiem, ale dalej nie wiesz, jaki jest najlepszy darmowy VPN na Androida? Rozumiemy Cię! Rozumiemy również, że nie wiesz, na jakiej podstawie ranking ten został w ogóle stworzony, oraz jakie kryteria brane były przy ocenie każdego VPN darmowy Android. Spieszymy z wyjaśnieniami! Poniżej znajduje się pełna lista kryteriów wraz z ich opisem, jakie brane były pod uwagę podczas testowania oraz przy ostatecznym wyborze darmowy VPN Android Polska, jakie znalazły się w naszym rankingu.

Darmowy VPN na Androida: kryteria

Jeśli nie jesteś zainteresowany kryteriami, jakimi kierowaliśmy się przy wyborze darmowy VPN Android Polska, możesz przejść do naszych najlepszych ofert od dostawców serwerów VPN, klikając w ten link. Ponieważ jesteś naszym stałym czytelnikiem, mamy dla Ciebie jedyną w swoim rodzaju ofertę, dzięki której możesz przetestować ExpressVPN zupełnie za darmo.

Global Server Coverage

Podejmując decyzję, jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest liczba lokalizacji serwerów VPN oferowanych przez dostawcę, czyli właśnie Global Server Coverage. Jest to równie ważne, jak sama liczba serwerów – jeśli dostawca ma stosunkowo wąską sieć, łączenie się z niepopularnymi lokalizacjami może spowodować poważny spadek szybkości połączenia.

Trzeba jednak znaleźć równowagę między liczbą a lokalizacją serwerów. Dostawcy z ogromną liczbą lokalizacji i tylko kilkoma serwerami w każdej z nich mogą mieć słabą wydajność w porównaniu z sieciami VPN z mniejszym wyborem lokalizacji, ale za to z dużą liczbą serwerów w każdej z nich.

To, czego naprawdę chcesz, to duży wybór lokalizacji, oraz duże zagęszczenie serwerów w każdym z dostępnych miejsc. Rozwiązanie takie zapewnia, że żaden serwer nie zostanie przeciążony, ale także nie zostanie wykryty przez dostawców telewizji internetowej, zanim inny będzie mógł go zastąpić.

Szybkość połączenia z Internetem

Jeśli nie korzystasz z darmowy VPN Android Polska, Twój komputer łączy się bezpośrednio z wybraną witryną. Jeśli natomiast masz aktywowaną sieć VPN, Twoje dane internetowe są przesyłane przez zaszyfrowany tunel do serwera VPN i dopiero wtedy łączysz się z wybraną stroną internetową. Zasadniczo oznacza to, że w przypadku VPN wybierasz „drogę naokoło”, a do procesu dodawane są dodatkowe kroki, takie jak szyfrowanie i odszyfrowywanie. Dlatego też często prędkość Twojego Internetu spada, gdy używasz VPN darmowy Android.

darmowy vpn android

Należy też zauważyć, że użytkownicy często używają darmowy VPN na Androida do przesyłania strumieniowego lub grania w gry online. Tacy klienci mogą zauważyć drastyczną utratę szybkości połączenia z Internetem. Wynika to z tego, że dostawcy usług internetowych celowo ograniczają połączenie, aby zniechęcić klientów do korzystania z usług VPN w ich ograniczonej wersji. Mając to na uwadze, przy wyborze najlepszych sieci gratis VPN Android, prędkość połączenia z Internetem a także brak nałożonych na nią ograniczeń stanowił jeden z najważniejszych czynników, jaki braliśmy pod uwagę testując darmowy VPN Android Polska pod kątem naszego rankingu.

Prywatność

Bardzo ważna kwestia w konwersacji na temat wyboru najlepszego darmowy VPN Android Polska to prywatność. Darmowy VPN Android Polska chroni Twoją prywatność na dwa sposoby. Po pierwsze, szyfruje Twoje połączenie z serwerem, dzięki czemu nikt nie jest w stanie wykraść Twoich danych lub przeprowadzić ataku na Twój komputer. Po drugie, w Internecie stajesz się anonimowy, ponieważ jesteś widziany tylko i wyłącznie pod adresem IP serwera, przez jaki się łączysz.

Wsparcie Klienta

Wsparcie klienta to bardzo ważny aspekt, ponieważ musisz wiedzieć, co robić, jak coś nie będzie działało prawidłowo w Twoim VPN darmowy Android! W naszym rankingu znajdują się tylko Ci dostawcy, którzy w krótkim czasie rozwiązują problemy, jakie napotyka klient!

Ograniczenia

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, niektórzy dostawcy darmowy VPN Android Polska nakładają na swoich klientów ograniczenia, na przykład w postaci dostępnego transferu danych (na przykład od wykorzystania będziesz mieć 2GB), lub też szybkości połączenia z Internetem. Ograniczenia są czynnikiem, który również brany był przez nas pod uwagę podczas testowania VPN darmowy Android.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Plusy używania VPN Android za darmo

Walka z cenzurą i dostęp do wielu serwisów streamingowych

Jeden z najważniejszych powodów, dla których użytkownicy decydują się na instalację app VPN gratis Android jest zwiększony dostęp do niektórych portali oraz stron internetowych. Mowa tutaj o sytuacji jaka panuje na przykład w Chinach, gdzie Internet objęty jest cenzurą. Aby uzyskać dostęp na przykład od Facebooka na telefonie komórkowym z Chin, trzeba użyć w tym celu darmowy VPN na Androida.

darmowy vpn android polska

Tak samo, aby uzyskać dostęp do portali streamingowych takich jak Netflix czy Hulu, poleca się korzystanie z darmowy VPN Android Polska. W innym wypadku, będąc za granicą, nie będziesz miał dostępu do wszystkich seriali, jakie dany portal ma w ofercie. Nie uzyskasz też dostępu do lokalnych polskich dostawców VOD, takich jak Player.pl czy IPLA. W tym celu, musisz użyć darmowy VPN na Androida.

Zwiększona ochrona i prywatność

Użycie darmowy VPN Android Polska pomaga także chronić Twoją prywatność i dbać o Twoje bezpieczeństwo, ponieważ szyfruje Twoje połączenie a także sprawia, że w sieci stajesz się anoniowy.

Instalacja VPN darmowy Android

Oto instrukcja, jak zainstalować Androida 5.0 lub wyżej:

  1. Zasubskrybuj usługę VPN z naszego rankingu. Jaki darmowy VPN na Androida? ExpressVPN!
  2. Pobierz aplikację VPN z Google Play Store, a następnie ją zainstaluj i zaloguj się na swoje konto.
  3. Połącz się z wybranym przez siebie serwerem.

Oto instrukcja VPN darmowy Android (L2TP/IPsec):

  1. Otwórz Ustawienia w swoim telefonie.
  2. Przejdź do zakładki Wi-Fi&Internet, a następnie Sieć bezprzewodowa.
  3. Przejdź do ustawień sieci VPN.
  4. Wpisz potrzebne informacje, takie jak: adres serwera, nazwę użytkownika i hasło.
  5. Gotowe!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się ze swoim dostawcą usługi VPN lub wejdź na stronę ta strona.

Przejdź na ExpressVPN
30 dni za darmo

Zakończenie

Teraz wiesz już, że używanie darmowy VPN na Androida przynosi same korzyści! VPN darmowy Android sprawi, że bez problemu będziesz mógł oglądać swoje ulubione filmy i seriale z każdego miejsca na świecie na swoim urządzeniu mobilnym, takim jak telefon lub tablet z oprogramowaniem Android. Ale to nie wszystko! VPN darmowy Android zadba też o Twoje bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu Twojego połączenia, a także sprawi, że w sieci staniesz się anonimowy! Nie czekaj i już dziś zainstaluj VPN darmowy Android, korzystając z tego linka. Dzięki nam uzyskasz możliwośc przetestowania ExpressVPN, jednej z najbezpieczniejszych sieci VPN dostępnej na rynku!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl