5 najlepsze VPN na Androida. Chroń swój smartfon z aplikacją VPN

Android to system operacyjny dla urządzeń mobilnych, który został stworzony przez Google. Jest to **najpopularniejszy** system operacyjny na smartfony, wykorzystywany przez wiele firm. Ze względu na swoją popularność system ten często staje się celem ataków **hakerów**, którzy szukają jego słabych punktów. Regularnie pojawiają się nowe złośliwe oprogramowania i wirusy, które zagrażają bezpieczeństwu oraz prywatności użytkowników smartfonów. Dowiedz się, jak **ochronić** swoje urządzenie i dane, korzystając z **VPN Android**. Odkryj tajemnice związane z bezpieczeństwem sieci!

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - Najlepszy VPN na Android od - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN chroni Twój Android z szybkim i bezpiecznym połączeniem. Kliknij przycisk, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

VPN Android: czy to się naprawdę przydaje?

Jako regułę proponuję przyjąć używanie VPN na każdym urządzeniu. Większość osób używa tylko antywirusa nawet nie zastanawiając się nad VPN, nie wspominając już o VPN dla Androida. Użytkowników VPN jest niewielu. Oba te systemy zostały jednak stworzone, by uzupełniać luki w mechanizmach obronnych urządzeń. W poprzednim artykule wyjaśniłem już czym jest VPN, dlatego teraz przedstawię tylko absolutne minimum teorii.

A zatem sieć VPN Android co to jest? VPN tworzy szyfrowany tunel pomiędzy urządzeniami A i B. Jest to zamknięta sieć prywatna, do której uzyskujesz dostęp po rejestracji w usłudze. Oczywiście VPN Android to oprogramowanie przeznaczone dla urządzeń mobilnych.

Najlepszy VPN na Androida powinien zapewnić Ci co najmniej poniższe korzyści.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Chroń swoją prywatność

Liczba czynności które możesz wykonywać na urządzeniu z Androidem jest niezliczona. Należą do nich oczywiście wykonywanie połączeń oraz wysyłanie i odbieranie SMS. Możesz także surfować w Internecie, robić zakupy lub opłacać rachunki. Codziennie powstają nowe aplikacje mające umilić nam życie. To niesamowite! Niestety, wraz z postępem w tej dziedzinie rośnie także ryzyko kradzieży wrażliwych danych.

Tu z pomocą przychodzi sieć VPN Android. Pierwsze VPN stworzono dla korporacji z myślą o ochronie komunikacji i uniemożliwieniu dostępu do cennych danych. Najlepszy VPN na Androida pomoże Ci zrealizować powyższe cele. Dzięki nim będziesz mógł przeglądać sieć anonimowo, czytać maile i bezpiecznie wprowadzać hasła dostępu.

Jeżeli rząd naszego kraju, dostawca połączenia internetowego lub hakerzy będą chcieli Cię śledzić, nie będą mieli takiej możliwości. Nawet gdyby wykorzystali adres serwera VPN Android, który jest znany podczas odwiedzin stron internetowych, nie będą w stanie ustalić Twojego prawdziwego adresu IP, a tym samym odkryć, co robisz w sieci.

Bezpiecznie korzystaj z publicznych sieci WiFi

Będziemy powtarzać do znudzenia: darmowe sieci Wi Fi stanowią zagrożenie! Czy w publicznych sieciach WiFi jesteś bezpieczny? Zdecydowanie NIE! Korzystając z darmowego WiFi nie wiesz kto za nim stoi. Możesz łączyć się bezpośrednio z komputerem hakera. Oczywiście nei zdając sobie z tego sprawy. Nawet 12 latek może zastawić pułapkę, w której wykorzystując trojana dostanie się do danych na Twoim urządzeniu.

Powinieneś unikać publicznych sieci WiFi i nie wprowadzać poprzez nie wrażliwych danych. Są one bowiem przekazywane jawnym tekstem i łatwo dostępne.

Jedynym sposobem ochrony przed tymi zagrożeniami jest VPN na Androida. Szczęśliwie większość producentów VPN ma już wersje na ten system operacyjny. Dzięki takiej sieci będziesz mógł bezpiecznie łączyć się z WiFi. Twoje dane będą przechodzić przez szyfrowany tunel.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Odblokowanie treści blokowanych geograficznie

To jedno z najpopularniejszych zastosowań VPN. Wynika z podmiany adresu IP. W skrócie VPN umożliwi Ci dostępy takie, jak posiadają użytkownicy z innych krajów. Lista obsługiwanych państw zależy od dostawcy VPN. Cała zabawa polega na połączeniu Twojego komputera z serwerem VPN zlokalizowanym w kraju, pod który chciałbyś się podszyć. Serwer VPN łączy się ze stroną, z której chcesz pozyskać zawartość, i poprzez szyfrowany tunel przesyła ją do Ciebie.

W ten sposób możesz np. połączyć się z amerykańską biblioteką Netflix i obejrzeć najnowszy odcinek The Walking Dead. Oczywiście ten sposób zadziała nie tylko w USA, ale na całym świecie – w każdym kraju z geograficzną blokadą treści.

Jeżeli interesują Cię szczegóły techniczne, przeczytaj inne moje artykuły. Przygotowałem szereg świetnych publikacji, w tym także recenzje VPNów.

Ograniczenie transferu danych

Tę funkcję oferuje tylko kilku dostawców VPN, w tym ExpressVPN. Kompresja danych (lub kompresja plików) polega na ograniczeniu wpływu obrazów na wielkość transferu poprzez ich zmniejszenie lub zakodowanie w obniżonej jakości. Nie zauważysz różnicy na ekranie telefonu, ale ta funkcja pozwoli Ci znacząco ograniczyć transfer.

Możliwe jest także usunięcie zbędnych plików CSS, HTML i JavaScript lub ich minimalizacja. Dzięki temu strony internetowe będą się wczytywać o wiele krócej, a Ty będziesz mógł szybciej cieszyć się ich zawartością.

Ta funkcjonalność może pomóc Ci ograniczyć zużycie transferu nawet 5- krotnie. Jeśli używasz telefonu jako hot spotu dla laptopa, z pewnością docenisz tę funkcję.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Wybierz najlepszą sieć VPN Android

W Internecie bez trudu znajdziesz liczne aplikacje VPN Android, i wszystkie będą twierdzić, że są najlepsze. Znajdziesz także niejeden darmowy VPN Android, którego możesz jednak używać na własne ryzyko. Poniżej znajdziesz listę wyłącznie wiarygodnych sieci VPN, z których możesz korzystać na urządzeniach z systemem Android, ale nie tylko.

Uważaj na darmowe aplikacje VPN na Androida. Na tym świecie nie ma nic za darmo. Takie oprogramowanie może zbierać informacje o Twojej sieciowej aktywności w celach komercyjnych. Albo i gorzej. Twoje pasmo może np. zostać wykorzystane przez botnety. Darmowa aplikacja może sprawić Ci więcej problemów niż pożytku.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Jak skonfigurować VPN Android

Aplikacja z Play Store

Większość producentów posiada aplikację natywną na Androida. Jej instalacja i konfiguracja są bardzo proste. Oferują one dostęp do protokołu OpenVPN (co nie jest możliwe przy ręcznej konfiguracji). Każda aplikacja jest inna, ale proces zazwyczaj przebiega podobnie:

 • zarejestruj się na stronie VPN – ExpressVPN
 • idź do sklepu play
 • wyszukaj aplikację VPN, na który posiadasz subskrypcję
 • pobierz i zainstaluj aplikację
 • zaloguj się podając login i hasło
 • wybierz serwer w dowolnym kraju
 • naciśnij przycisk połącz i gotowe

Konfiguracja ręczna VPN Android

Poniższy tutorial stworzyłem na moim Samsungu używając VyprVPN. Większość urządzeń z Androidem konfiguruje się podobnie.

1. Otwórz menu i wybierz opcję Ustawienia

Konfiguracja ręczna

2. W polu wyszukiwania wpisz VPN i wybierz pierwszą opcję: VPN

Konfiguracja VPN Android

3. Kliknij Dodaj VPN na kolejnym ekranie

Konfiguracja VPN Android

4. W pojawiającym się oknie

 • nadaj nazwę swojemu VPN – niech będzie zrozumiała, bo przyda się później
 • wybierz tym protokołu: rekomenduję L2TP/IPsec PSK ponieważ PPTP jest bardzo niestabilny na Androidzie a OpenVPN jest niedostępny (potrzebna jest aplikacja)
 • Podaj adres serwera – znajdziesz go na stronie VPN
 • wprowadź klucz IPSec pre-shared key – również znajdziesz go na stronie internetowe
 • kliknij Zapisz

Konfiguracja VPN Android

5. Aby się połączyć, kliknij na VPN który właśnie dodałeś

Konfiguracja VPN Android

6. W pojawiającym się oknie:

 • Podaj nazwę użytkownika i hasło (wielkość liter ma znaczenie)
 • Zapisz informacje o profilu użytkownika
 • klikniej Połącz i to wszystko

Konfiguracja ręczna

Podsumowanie

To już koniec poradnika 5 najlepsze VPN na urządzenia z systemem Android. Mam nadzieję, że znalazłeś tutaj swój najlepszy VPN na Androida: ExpressVPN. Odwiedzaj tę stronę regularnie – więcej artykułów wkrótce!

bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl