Niemiecka Telewizja Online – jak ją oglądać w 2024?

Jeżeli jesteś fanem telewizji naszych sąsiadów zza zachodniej granicy, z pewnością nie raz zadałeś sobie pytanie czy niemiecka telewizja dostępna jest w Polsce? Jest to bardzo sensowne pytanie, biorąc pod uwagę fakt, że przecież Niemcy są tak blisko nas. Cóż, trafiłeś w najlepsze miejsce w Internecie, aby znaleźć na to pytanie odpowiedź! Czytaj więc dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób oglądać niemiecka telewizja na żywo w zaciszu swojego domu, lub też z dowolnej lokalizacji! W poście tym przedstawimy sposób, dzięki któremu oglądniesz niemiecka telewizja online z każdego zakątka świata! Zapraszamy.

Sprawdź ofertę
Odblokuj niemiecką telewizję z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

Z ExpressVPN odblokuj niemiecką telewizję z Polski lub dowolnego miejsca na świecie. Kliknij i odbierz 3 miesiące za darmo, 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Jak oglądać niemiecką telewizję w Polsce? I nie tylko w Polsce

W tym paragrafie zgłębimy się w temat telewizja niemiecka na żywo, zarówno niemiecka telewizja w Polsce jak i za granicą. Ale żeby przejść w ogóle do niemiecka telewizja w Polsce, warto nadmienić to, jakimi prawami rządzi się odbieranie kanałów telewizyjnych w Niemczech.

telewizja niemiecka na żywo

Po pierwsze, dla każdej osoby zameldowanej w tym kraju obowiązkowe jest uiszczanie opłaty za media, tzw. „solidarity fee”. Oznacza to, że właśnie między innymi za telewizja niemiecka na żywo płaci każdy obywatel. Co za tym również idzie, niektóre stacje telewizji naziemnej są darmowe oraz dostępne dla każdego.

Jeżeli więc chcesz oglądać właśnie te kanały – jesteś szczęściarzem, bo nie musisz już uiszczać dodatkowych opłat za oglądanie niemiecka telewizja w Polsce! Wystarczy, że skorzystasz z naszego sposobu, o którym mówimy w dalszej części artykułu. Co natomiast z telewizją satelitarną oraz kablową?

Telewizja kablowa i satelitarna w Niemczech, tak jak i w Polsce, dostępna jest za dodatkową opłatą. Czasem kanały satelitarne streamują telewizję również w Internecie, ale z Polski, niestety, nie można jej oglądać.

Mówiąc to, warto też pamiętać, że niemiecka telewizja online będzie dostępna tylko i wyłącznie na terenie Niemiec. Przynajmniej bez wykorzystania dodatkowego oprogramowania. Dlatego właśnie potrzebujesz nas i naszego przewodnika, aby móc dowiedzieć się, jak oglądać telewizja niemiecka online z Polski i na własnych zasadach!

Telewizja niemiecka online z Polski – dlaczego to nie działa?!

W poprzednim paragrafie krótko wspomnieliśmy, że telewizja niemiecka online z Polski bez dodatkowego oprogramowania nie jest dostępna. Ale dlaczego tak?! Na pewno właśnie teraz się nad tym zastanawiasz. Tu sprawa jest dość skomplikowana. Generalnie rzecz biorąc, żadna telewizja nie jest dostępna spoza granic kraju, gdzie powinna być emitowana.

To samo dotyczy też portali streamingowych, lub też poszczególnych filmów. Aby program lub film był dostępny w danym miejscu, musi być tam dostępna jego oficjalna dystrybucja. Dokładnie taka sama zasada dotyczy niemiecka telewizja online.

Nie obejrzysz jej w Polsce, ponieważ niemieckie stacje posiadają licencje, które działają tylko i wyłącznie w Niemczech. Również i prawa autorskie dotyczą poszczególnych krajów. Aby wszystkie te zasady były przestrzegane, niemieckie stacje telewizyjne i portale streamingowe stosują mechanizm zwany geoblokadami,

telewizja niemiecka w polsce

Geoblokady to blokady połączeń internetowych, które przychodzą z krajów poza granicami Niemiec. Skąd wiadomo, że użytkownik łączy się spoza Niemiec? Wiadomo to po jego adresie IP. Na szczęście, aby obejść geoblokady, adres IP da się zmienić. Jak? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Dostępność niemieckich kanałów w Polsce (i na świecie)

Tak więc chcesz oglądać ZDF, Das Erste, RTL, SAT.1, VOX, ProSieben lub kabel eins w Polsce? To chyba najbardziej popularne kanały niemiecka telewizja w Polsce i niemiecka telewizja na żywo. Jak już wspominaliśmy, większość tych platform i kanałów implementuje geoblokady, aby strzec swoich praw autorskich oraz praw dystrybucyjnych.

Aby geoblokady te pokonać, będziesz potrzebować narzędzia, które pozwoli Ci zmienić swój adres IP. Dzięki temu, dostawcy telewizyjni będą myśleli, że naprawdę łączysz się z Niemiec, a Ty tymczasem będziesz siedział wygodnie w swoim domu w Polsce. Jak zatem zmienić swój adres IP na niemiecki? Potrzebujesz do tego oprogramowania zwanego sieć VPN.

O tym, czym jest sieć VPN i jak za jej pomocą oglądać telewizja niemiecka na żywo, opowiadamy poniżej. Ale najpierw najważniejsze – praktyczna instrukcja, która krok po kroku pokaże Ci, jak oglądać niemiecka telewizja w Polsce, a co więcej – niemiecka telewizja na żywo!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Instrukcja krok po kroku: niemiecka telewizja online w Polsce

Zanim zabierzemy się na dobre za instrukcję, jak oglądać niemiecka telewizja online z Polski, wytłumaczmy po krótce co to w ogóle jest VPN. VPN, czyli z angielskiego virtual private network, to tak zwana wirtualna sieć prywatna. Sieć VPN pozwala Ci na łączenie się z wybranym przez siebie serwerem położonym za granicą, w naszym przypadku – w Niemczech.

To właśnie z tego serwera połączenie idzie do dostawcy telewizji internetowej w Niemczech, i dlatego dostawca ten ma wrażenie, że łączysz się z jego kraju – i pozwala Ci oglądać telewizja niemiecka na żywo z Polski! Teraz, gdy wiesz już, czym jest i jak działa sieć VPN, pora na instrukcję krok po kroku, jak oglądać telewizja niemiecka na żywo przez Internet z Polski.

  1. Po pierwsze, znajdź dobrego dostawcę sieci VPN! Jest to kluczowe, gdyż nie każdy będzie pozwalał Ci na streamowanie wideo przez Internet. Na naszej stronie możesz znaleźć kilka propozycji.
  2. Zarejestruj się u wybranego dostawcy sieci VPN i wykup u niego subskrypcję. Czytaj dalej, a damy Ci znać o dobrych promocjach!
  3. Następnie oczywiście pobierz i zainstaluj oprogramowanie VPN na wybranym przez siebie urządzeniu. Nowoczesne sieci VPN da się zainstalować zarówno na laptopach, jak i na telefonach komórkowych i tabletach.
  4. Wybierz serwer zlokalizowany w Niemczech i kliknij „Połącz”!
  5. Wejdź na stronę internetową, przez którą zamierzasz oglądać niemiecka telewizja online z Polski, i delektuj się wyborem dowolnych stacji telewizyjnych prosto z Niemiec przez Internet! Niemiecka telewizja w Polsce jest na wyciągnięcie ręki.

Aby nie zostawiać Cię bez przydatnych linków, oto zbiór stron, na jakich możesz oglądać niemiecka telewizja na żywo przez Internet:

Najlepsze sieci VPN do streamowania wideo przez Internet

Jak już się domyślasz, nie wszystkie sieci VPN spełnią Twoje potrzeby w zakresie oglądania telewizja niemiecka w Polsce przez Internet. W tej sytuacji – spieszymy z pomocą! We współpracy z ekspertami, zebraliśmy najlepszych dostawców VPN do oglądania telewizja niemiecka na żywo w jeden prosty i przejrzysty ranking.

Dzięki naszemu rankingowi z łatwością wybierzesz pozycję odpowiednią dla siebie! W prosty sposób odczytasz plusy i minusy każdego z dostawców, a dodatkowo będziesz mieć też gwarancję, że niemiecka telewizja online będzie działać za ich pomocą bez zarzutów! Bez zbędnego wstępu zatem, poniżej prezentujemy ranking VPN, które pozwolą Ci oglądać niemiecka telewizja na żywo!

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Czy darmowe sieci VPN są bezpieczne?

Szukając najlepszej sieci VPN do oglądania niemiecka telewizja online, jesteśmy prawie pewni, że natknąłeś się na darmowe sieci VPN do oglądania niemiecka telewizja w Polsce. W przypadku darmowych sieci VPN warto zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie – czy warto z nich korzystać?

Darmowa oferta niezaprzeczalnie kusi, ale niestety, ma też i swoje ciemne strony. Taką „ciemną” stroną darmowych sieci VPN jest ich bezpieczeństwo lub jak ktoś woli – jego całkowity brak.

Oglądając niemiecka telewizja w Polsce przy pomocy darmowej sieci VPN narażamy siebie między innymi na wycieki danych lub ataki hackerów, a także na wykradnięcie nam haseł. Konsekwencje mogą być tak poważne, jak na przykład zniknięcie środków na naszym koncie bankowym…

Dlatego też warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które proponujemy w naszym portalu, na przykład ExpressVPN. Jest to lider sieci VPN, a dodatkowo oferuje 30-dniowy okres testowy za darmo!

Plusy korzystania z sieci VPN

Zastanawiasz się teraz, jakie są plusy sieci VPN – już spieszymy z odpowiedzią! Najważniejszym plusem jest oczywiście dostęp do niemiecka telewizja online z Polski, ale nie tylko. Dzięki VPN otrzymamy dostęp do zagranicznych serwisów streamingowych, takich jak Hulu czy Amazon Prime, oraz możemy walczyć z cenzurą!

Dowiedz się, jak oglądać telewizję za granicą tu! Dzięki VPN zwiększamy też swoje bezpieczeństwo w sieci, a także zachowujemy pełną anonimowość. Jesteśmy bowiem widoczni pod adresem IP serwera, przez który się łączymy.

niemiecka telewizja w polsce

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Zakończenie

Teraz już wiesz, w jaki sposób oglądać telewizja niemiecka na żywo z zacisza swego domu w pięknej Polsce! Nie jest to wcale takie trudne, na jakie wygląda! Niemiecka telewizja w Polsce jest dostępna dla Ciebie od zaraz. Wystarczy tylko odrobina dobrych chęci, dobry przewodnik (taki ja nasz!) i świetna sieć VPN.

A jeśli mowa o świetnych sieciach VPN, nie zapomnij wypróbować ExpressVPN! Najlepszej sieci VPN do oglądania niemiecka telewizja w Polsce. Link do promocji dla naszych czytelników poniżej!

kate

Klaudia, radca ds. Prywatności i Cyberbezpieczeństwa, to pasjonatka pisania, eksplorująca nowe technologie, ze szczególnym zainteresowaniem bezpieczeństwem cybernetycznym. Jej odkrycie stron VPN i blogów o bezpieczeństwie online poszerzyło jej wiedzę w tej dziedzinie. Posiadając wykształcenie z zakresu Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytet Warszawski, wykorzystuje swoją wiedzę do tworzenia artykułów na stronę internetową, co pozwala jej pomagać wielu ludziom. W razie jakichkolwiek pytań, możesz skontaktować się z nią pod adresem klaudia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl