Co to jest VPN w iPhone i jakie niesie ze sobą korzyści?

Najpopularniejszy telefon z sektora premium coraz bardziej zaznacza swoją obecność w Polsce. Coraz więcej Polaków może sobie pozwolić na zakup iPhone, dlatego warto zastanowić się nad jedną istotną kwestią. Co to jest VPN w iPhone i jak go uruchomić?

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN na Iphone - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN chroni Twój iPhone z szybkim i bezpiecznym połączeniem. Kliknij nasz przycisk, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Jaki jest najlepszy VPN na iPhone?

VPN oferuje liczne korzyści z zakresu anonimowości i bezpieczeństwa w Internecie. Jeśli ktoś korzysta z urządzeń z systemem iOS do łączenia się w publicznej sieci w centrum handlowym lub ulubionej knajpie, powinien wiedzieć, że jest narażony na przejęcie danych, a nawet włamanie na urządzeniu mobilnym.

Warto dogłębnie przeanalizować to, w jaki sposób korzysta się z publicznych sieci Wi Fi i zapoznać się z dalszą częścią artykułu, gdzie przedstawione zostaną najważniejsze informacje na temat VPN iPhone. Po zapoznaniu się z jego treścią, odpowiedzi na pytania: „Co to jest VPN w iPhone?”, „Jak uzyskać dostęp do VPN iPhone?” oraz „Ile kosztuje VPN na iPhona i iPad?”, będą proste i klarowne.

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak się wydaje. Każdy serwis ma swoje mocne i słabe strony, dlatego, jeśli już korzystasz z VPN, o wiele łatwiej będzie uzyskać odpowiedź na to pytanie – będziesz wiedział, czego oczekiwać.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Najlepszy VPN dla iPhone powinien cechować się następującymi funkcjami:

 • dużą prędkością przesyłu,
 • sieć VPN powinna mieć dużą liczbą lokalizacji serwerów,
 • powinien mieć dedykowaną aplikację na iOS,
 • 256-bitowe szyfrowanie, które zapobiegnie jakimkolwiek próbom przechwycenia danych,
 • dostosowana cena do jakości,
 • 24-godzinny dostęp do pomocy technicznej.

VPN iPhone – przeciętny miesięczny kosz użytkowania

Telefony działające na systemie iOS są nieco droższe od swojej konkurencji – z tym trzeba się już pogodzić. Jak jednak ma się sytuacja z VPN na iPhone? Okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Usług VPN, których można użyć, jest bardzo dużo i ich cena jest identyczna dla wszystkich urządzeń, na których działają.

vpn dla iphone

Wystarczy wybrać odpowiedni VPN i sprawdzić, czy można pobrać aplikację dla iOS. Jeśli taka opcja jest odblokowana (prawie zawsze jest), śmiało można wykupić subskrypcję. Jeśli chodzi o cenę, to różni się ona w zależności od firmy, z której usług zamierzamy skorzystać. Warto jednak zwrócić uwagę, że każda sieć VPN ma swoje plany i w praktycznie każdym przypadku o wiele lepiej opłaca się zakupić plan całoroczny, niż miesięczny.

W sytuacji wybrania optymalnego cenowo planu standardowa cena dostępu do sieci VPN będzie się wahać w granicach 3-7 dolarów za miesiąc. Jak widać, cena nie powinna nadszarpnąć żadnego budżetu domowego, a korzyści, jakie za sobą niesie – są bezcenne.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Czy można używać darmowego VPN dla Iphone?

Prawie każdy użytkownik, który próbuje uruchomić jakąkolwiek usługę VPN, najpierw trafia na jej darmowe odpowiedniki. Oczywiście bez najmniejszego problemu poradzą one sobie z adresem IP, a połączenie VPN będzie w miarę stabilne. Jednak za tym wszystkim kryją się problemy, które dopiero z czasem zaczynają mocno przeszkadzać.

 1. Mocne zwolnienie prędkości łącza internetowego – darmowe odpowiedniki VPN potrafią zwolnić przepustowość sieci do takiego stopnia, że przeglądanie stron internetowych może być problemem, nie mówiąc już o oglądaniu filmów na Netflix, czy YouTube.
 2. Zachowywanie logów użytkowników – wiele z darmowych usług VPN iPhone zapisuje i przechowuje informacje o historii przeglądania sieci swoich użytkowników. Twórcy najczęściej sprzedają te dane firmom zewnętrznym, które mogą później dokładniej dostosowywać treści (reklamy i artykuły) na swoich witrynach pod użytkowników.
 3. Mała liczba serwerów i ich lokalizacji – darmowe VPN najczęściej oferują tylko kilka serwerów, znajdujących się w niewielu miejscach na ziemi. Dlatego często może się zdarzyć, że dostępne lokalizacje mogą nie wystarczać. Ponadto nie ma co liczyć na żadne specjalne serwery, które będą cechowały się lepszymi warunkami.
 4. Niskiej jakości zabezpieczenia – darmowe wersje najczęściej nie posiadają zabezpieczeń na takim poziomie jak najlepsze płatne usługi VPN. Korzystając z darmowych odpowiedników, użytkownicy mogą być narażeni na ataki zewnętrzne i przechwycenie danych.

Powyższa lista głównych problemów darmowych VPN nie odnosi się oczywiście do wszystkich usług. Jeśli już ktoś chce spróbować darmowego VPN, powinien najpierw wypróbować wersję trial jednej ze znanych płatnych marek. W ten sposób otrzymuje się kompletny VPN na iPhone, ze wszystkimi dobrodziejstwami płatnej wersji.

Jak uruchomić VPN na iPhone?

Wielu użytkowników sieci zadaje sobie to pytanie na równi z „Co to jest VPN iPhone?” Okazuje się, że proces aktywacji VPN dla iPhone jest prosty i trwa około 10 minut.

 1. Zarejestrowanie konta i wykupienie subskrypcji w wybranym przez siebie serwisie. Polecamy ExpressVPN, ponieważ bardzo długi czas znajduje się w czołówce najlepszych VPN i jest niezawodny.
 2. Pobranie aplikacji mobilnej na swoje urządzenie.
 3. Uruchomienie pobranej wcześniej aplikacji, a następnie podanie danych logowania ustalanych przy rejestracji konta (patrz punkt 1).
 4. Wybranie najbardziej odpowiadającego serwera VPN i połączenie się z nim.

Jak widać, wszystko jest proste i przyjemne, a proces skonfigurowania VPN jest szybki i przyjemny. Już nikt nie musi korzystać z aplikacji OpenVPN. Po prostu dodaj konfigurację VPN według powyższego schematu i ciesz się z profesjonalnej usługi, która odpowiednio zabezpieczy Twój telefon i już nigdy nie będziesz musiał się przejmować, czy dana strona jest bezpieczna, czy nie.

Reasumując – odpowiedź na pytanie „Jak skonfigurować VPN?”, jest o wiele łatwiejsza od „Co to jest VPN w iPhone?”.

Dlaczego powinno się używać VPN dla iPhone?

Telefony od Apple mają na świecie niepodważalną renomę urządzeń niezawodnych. Jeśli ktoś kiedyś przetestował nowego iPhone, z pewnością będzie wiedział, o co chodzi. Płynnie działający system i niezawodne oprogramowanie ustawiły poprzeczkę tak wysoko, że konkurencja na czele z Androidem, od wielu lat nie może jej przeskoczyć. Dlatego warto zastanowić się nad kwestią VPN, aby komfort użytkowania tego telefonu nadal był wysoki i nikt z zewnątrz nie mógł przechwycić naszych danych osobistych.

VPN dla iPhone

Co to jest VPN w iPhone i czy są jakieś specjalne jego wersje dla urządzeń firmy Apple? Nie. Główni dostawcy VPN na świecie nie wyłączają się na nikogo i najczęściej oferują swoje usługi VPN na iPhone, Windows i Android.

Najważniejszym powodem, dla którego powinno się korzystać z VPN, jest bezpieczeństwo. W dobie wszechobecnych (najczęściej niezabezpieczonych) sieci Wi-Fi priorytetem jest ochrona danych osobowych. Dzisiejszy iPhone ma tak szerokie zastosowanie, że można nim załatwić praktycznie wszystko: okazać dowód osobisty, zapłacić w sklepie, zrobić zdjęcie, a nawet wykupić bilet komunikacji miejskiej.

vpn iphone

Możliwość ominięcia wszelkich blokad geolokalizacyjnych jest kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć zakup subskrypcji VPN. Wiele serwisów internetowych blokuje polskie IP i to właśnie VPN pozwala na ominięcie wszelkich takich blokad.

Dlatego w dzisiejszych czasach już nikt nie powinien pytać się „Co to jest VPN iPhone?”, ale „Gdzie go zdobyć i który jest najlepszy?”.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Podsumowanie

VPN zyskują coraz szersze grono zainteresowanych zupełnie tak samo, jak popularne urządzenie firmy Apple. Samo bezpieczeństwo w sieci urosło do takich rozmiarów, jak bezpieczeństwo w domu – w końcu każdy zamyka drzwi na klucz przed opuszczeniem domu. Dlatego warto najpierw przekonać się o tym, co to jest VPN w iPhone i jakie niesie ze sobą korzyści, a następnie zdecydować o aktywacji konkretnego VPN dla iPhone.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl