Najlepsze VPN torrenty w 2024

Przetestowaliśmy usługi VPN dedykowane dla osób, które korzystają z torrentów. W naszym artykule dowiesz się na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru VPN torrenty, a także jaki jest najlepszy dostawca usług VPN, który zapewnia szybkie i co najważniejsze bezpieczne korzystanie z serwisów z torrentami.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN dla torrentów - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN to bezpieczne połączenie podczas torrentowania, odbierz 3 miesiące za darmo z 30 dniową gwarancją zwrotu środków ExpressVPN

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Najlepszy VPN dla torrentowania

Porównaliśmy większość dostępnych usług VPN na rynku pod kątem zabezpieczeń stosowanych podczas korzystania z serwisów oferujących wymianę plików, tak aby wybrać najlepszy VPN do torrentów. W kwestii naszego bezpieczeństwa nie możemy iść na ustępstwa, a usługi muszą być na najwyższym poziomie. Korzystanie z serwisów typu torrent nie jest nielegalne, ale możemy spotkać się z udostępnianiem plików, które są objęte prawami autorskimi, jeśli z nich skorzystamy możemy liczyć się z możliwością nałożenia na nas kar. Poniżej prezentujemy ranking VPN torrenty, które najlepiej sprawdzają się do torrentowania i są w stanie ochronić nas przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Torrenty a VPN to tylko jedna kwestia związana z korzyściami jakie niesie ze sobą używanie bezpiecznego połączenia VPN, chociaż tu skupiliśmy się na jak najlepszych parametrach związanych z pobieraniem plików z serwisów P2P. Jeśli przyjrzymy się bliżej tematyce VPN, okazuje się, że usługa jest przydatna w każdej sytuacji i najlepiej korzystać z niej na wszystkich urządzeniach z dostępem do Internetu, które posiadamy, jak komputer, telefon czy Smart TV.

Wybór najlepszego VPN dla torrentow

Tworząc nasze porównanie VPN a torrenty postanowiliśmy porównać dostawców usług pod kątem najważniejszych kwestii, które mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Wzięliśmy pod uwagę poniższe zagadnienia.

Polityka zero logów

Polityka zero logów polega na tym, że usługodawca nie zapisuje ani nie przechowuje żadnych informacji o aktywności użytkowników. W kwestii VPN a torrenty ma to duże znaczenie, ponieważ unikamy w ten sposób możliwości wycieku danych i dostania się ich w niepowołane ręce. U dobrych dostawców usług VPN spotykamy się z wykorzystaniem serwerów obsługiwanych nie na pamięci dysków twardych, ale w pamięci RAM, wówczas dane są przetwarzane i szybko usuwane, nie zapisuje się ich na dyskach, co przekłada się na brak dostępu do jakichkolwiek logów. Przydaje się  to nie tylko w kwestii VPN torrenty, ale ogólnie wpływa na naszą anonimowość podczas korzystania z zasobów Internetu. Nie każdy dostawca usług VPN prowadzi politykę zero logów, warto to sprawdzić przed skorzystaniem z usług.

Jurysdykcja

Kolejna ważna kwestia, która określa czy dany VPN do torrentów będzie odpowiedni to jurysdykcja panująca w kraju rejestracji danego podmiotu. Każdy kraj posiada inne przepisy dotyczące gromadzenia i przechowywania informacji na temat aktywności użytkowników. Oczywiście najlepiej będzie wybrać usługi z takiej firmy, która zarejestrowana jest w miejscu, gdzie nie ma żadnych wymagań co do gromadzenia takich danych i wówczas VPN dla torrentow będzie całkowicie anonimowy.

Niektóre kraje wymagają przechowywania informacji odnośnie aktywności użytkowników, w taki VPN torrenty nie będzie całkowicie bezpieczny, a przy sytuacjach związanych z wyciekami danych czy prośbą o udostępnienie ich dla odpowiedniej instytucji, możemy spotkać się z problemami.

Prędkość pobierania

Jak wygląda sprawa VPN a torrenty w kwestii prędkości pobierania? Jest to bardzo istotny parametr, ponieważ korzystając z torrentów często spotykamy się z bardzo dużymi plikami i chcemy je pobierać w pełnej prędkości, tak żeby zajęło to raczej minuty, a nie godziny czy dni. Jeśli pobieramy przez VPN torrenty od dobrego dostawcy usług, korzystanie z szyfrowanego połączenia powinno nie być dla nas zauważalne – prędkość nie powinna spadać. Internet z którego korzystamy jest coraz szybszy, więc sieci VPN muszą za nim nadążać i nie powodować żadnych spowolnień.

vpn do torrentów

Należy również pamiętać, że podczas korzystania z VPN do torrentów, prędkość może zależeć od wyboru serwera, przez który przechodzi nasz ruch internetowy. Jeśli wybierzemy serwer znajdujący się bliżej nas uzyskamy lepszą prędkość, jeśli serwer będzie położony daleko, możemy spotkać się ze spadkiem prędkości. Warto przetestować kilka serwerów i sprawdzić jak wyglądają parametry połączenia, jaką prędkość ma dany vpn dla torrentow w ten sposób będziemy w stanie wybrać najlepszy serwer z pełną prędkością łącza.

Wspieranie ruchu P2P

Wybierając VPN na torrenty, warto zwrócić także uwagę na kwestie regulaminu danego VPN, a mianowicie czy w danym VPN torrenty nie są zabronione. Jeśli dany usługodawca nie wspiera takich aktywności, a będziemy korzystać z torrentowania za jego pośrednictwem nasze konto może zostać zawieszone. W naszym rankingu VPN i torrenty umieściliśmy jedynie takie firmy świadczące usługi VPN, które zgadzają się i wspierają ruch P2P. Jest to również ważne z tego względu, że usługi, które są przyjazne dla ruchu P2P jak VPN a torrenty, mogą posiadać dodatkowe zabezpieczenie i funkcje, które sprawiają, że wymiana plików nie tylko będzie w pełni bezpieczna, ale również szybka i stabilna. Większość dobrych VPN wspiera torrenty, ale należy pamiętać, że nikt nie zachęca do pobierania plików posiadających prawa autorskie, nawet jeśli dany VPN dla torrentow pozwala nam ukryć wszelką aktywność.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Przydatne funkcje i zabezpieczenia

Dobry VPN do torrentów powinien posiadać nie tylko standardową ochronę w formie szyfrowanego połączenia, ale również specjalne funkcje dedykowane właśnie dla korzystania z wymiany plików. Jedną z koniecznych funkcji jest Kill Switch, a mianowicie narzędzie, które zabezpiecza nas przed wyciekiem danych. Rozwiązanie odpowiada za monitorowania naszego połączenia z VPN i jeśli zostanie ono z jakiegoś powodu przerwane, automatycznie odcina cały ruch internetowy na naszym urządzeniu, tak aby nie wykonywać żadnej aktywności bez zabezpieczonego połączenia. To bardzo istotne, bo VPN torrenty powinien być bezpieczny.

Kolejna niezbędna funkcja jeśli wybieramy VPN dla torrentow to DNS leaking. To specjalna funkcja, którą powinien posiadać każdy VPN do torrentów, a jej zadaniem jest ochrona przed wyciekami DNS. Wycieki DN to są możliwe przez luki w zabezpieczeniach, przez co możliwe jest ujawnienie żądań DNS serwerom i śledzenie naszej aktywności w Internecie. Kwestia użycia VPN a torrenty jest tu bardzo istotna, ponieważ anonimowość podczas pobierania powinna być na pierwszym miejscu.

Czy mogę użyć darmowego VPN dla torrentowania?

Lubimy korzystać z darmowych rozwiązań, bo po co przepłacać jeśli możemy mieć coś za darmo? Jak wygląda sprawa VPN a torrenty? Otóż w kwestii VPN nie ma nic za darmo, nawet jeśli ktoś zapewnia, że usługa jest darmowa, z pewnością tak nie jest. Świadczenie usługi VPN na wysokim poziomie wymaga kosztów, utrzymanie serwerów, praca nad zabezpieczeniem danych. Darmowy VPN a torrenty to w ogóle możliwe?

Darmowe usługi muszą jakoś na siebie zarabiać, więc mogą sprzedawać nasze dane reklamodawcom czy nawet osobom trzecim lub po prostu ich usługi są na bardzo niskim poziomie, dlatego możemy być narażeni na ataki przez złośliwe oprogramowanie, przechwytywanie naszej aktywności czy wycieki danych. Z całą pewnością darmowe VPN do torrentów nie są dobrym rozwiązaniem.

Jeśli interesuje Cię sprawa VPN torrenty, ale ciągle się wahasz, możesz skorzystać z ciekawej oferty od ExpressVPN. Obecnie każdy może skorzystać z 30 dniowej gwarancji zwrotu kosztów. Co to oznacza? Możemy testować wszystkie funkcje usługi przez 30 dni, a jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu usługa nie spełnia naszych oczekiwań, możemy zrezygnować z subskrypcji i przesłać prośbę o całkowity zwrot kosztów. To świetna oferta VPN a torrenty można pobierać bez jakichkolwiek obaw. Jeśli chcemy zrezygnować, nie musimy nic wyjaśniać, nie ma żadnych pytań co jest powodem, po prostu wysyłamy zgłoszenie i otrzymujemy pieniądze z powrotem. Oczywiście jeśli VPN dla torrentow spełni nasze oczekiwania, możemy śmiało kontynuować subskrypcję.

Korzyści ze stosowania VPN

W przypadku sprawdzonych usług VPN dla torrentow korzyści są bardzo duże. Oczywiście pobieranie plików to tylko jedna z wielu aktywności, podczas której przydaje się szyfrowane połączenie, ale właśnie w tej kwestii nasza anonimowość jest szczególnie istotna. Polecamy pobierać jedynie torrenty przez VPN. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co możemy konkretnie uzyskać.

vpn a torrenty

Zwiększona ochrona

Ryzyko pobierania plików bez wykorzystania VPN do torrentów jest bardzo wysokie. Oczywiście same korzystanie z torrentów nie jest nielegalne, ale problemy zaczynają się w momencie, gdy pobierzemy plik, który będzie posiadał prawa autorskie. Bez żadnego zabezpieczenia naszego połączenia łatwo śledzić naszą aktywność i dotrzeć do naszej lokalizacji.

Szczególnie w przypadku programów, filmów czy muzyki rozpowszechnianie plików może być surowo ścigane, jeśli nie stosujemy VPN a torrenty mają prawa autorskie, oznacza to kłopoty. W Polsce kara za nielegalne rozpowszechnianie plików z prawami autorskimi może wiązać się z grzywną, ograniczeniem wolności lub nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch. Stosując VPN torrenty są dla nas całkowicie bezpieczne, nawet przy pobraniu pliku z prawami autorskimi, nikt nie jest w stanie dotrzeć do informacji o naszej aktywności, połączenie jest w pełni zabezpieczone.

Zwiększony dostęp

Strony oferujące torrenty mogą być blokowane w niektórych rejonach przez dostawców usług internetowych, firmy czy ustawy rządowe. Ma to związek z panującymi w danym miejscu przepisami. Wykorzystując VPN torrenty stają się odblokowane, niezależnie od tego z jakiego miejsca się logujemy i z jakich serwisów chcemy korzystać. Jest z czego wybierać, ponieważ w Internecie znajdziemy wiele interesujących portali oferujących wymianę plików P2P. W naszym artykule zebraliśmy informacje na temat interesujących stron z torrentami – 15 najlepszych stron z torrentami. Oprócz dostępu do stron z plikami VPN do torrentów zapewnia także odblokowanie cenzurowanych serwisów internetowych, portali społecznościowych i wielu innych materiałów.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Jak bezpiecznie pobierać torrenty?

Przede wszystkim pobierając torrenty VPN powinien być włączony, nie zalecamy pobierania plików bez odpowiedniej ochrony, ponieważ w przypadku nawet nieświadomego złamania praw autorskich może się to skończyć dużymi problemami. Jeśli korzystamy z bezpiecznego połączenia z VPN do torrentów mamy już połowę sukcesu, teraz musimy jedynie upewnić się czy mamy włączone takie funkcje jak kill switch oraz DNS leak protection, które chronią nas przed przerwaniem połączenia z VPN oraz wyciekami danych DNS.

vpn dla torrentow

Mamy już ustawiony VPN a torrenty czekają, co dalej? Możemy się dodatkowo upewnić czy wszystko działa prawidłowo wchodząc na stronę ipleak.net, gdzie zobaczymy czy nasz adres Ip został zmieniony i czy ochrona działa właściwie. Jeśli wszystko wyświetla się prawidłowo możemy wybrać interesujący nas serwer z wymianą plików i zacząć z niego korzystać. Więcej informacji na temat bezpiecznego pobierania plików z torrentów znajdziemy w naszym artykule: jak pobierać z torrentów?

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Podsumowanie

Podsumowując temat VPN a torrenty, korzystanie z serwisów oferujących różnego rodzaju pliki ciągle jest popularne i jeśli podejdziemy do tematu w odpowiedni sposób, będzie to dla nas całkowicie bezpieczne. Wystarczy zastosować sprawdzoną usługę VPN – my polecamy numer jeden z naszego rankingu – ExpressVPN, aby korzystać z torrentów w pełni anonimowo, zabezpieczyć nasze połączenie, a dodatkowo korzystać z pełnej prędkości połączenia.

VPN do torrentów to także wiele innych korzyści, nie tylko kwestia bezpieczeństwa i anonimowości, ale również sposób na walkę z cenzurą czy omijanie geoblokad. Usługa pozwala nam na odblokowanie wielu interesujących materiałów, które standardowo są niedostępne dla naszej lokalizacji. Dzięki VPN możemy uchronić się przed atakami hakerów podczas korzystania z ogólnodostępnych sieci Wi-Fi, czy po prostu nadal korzystać z portali społecznościowych czy polskich serwisów stremingowych po wyjeździe za granicę. Usługa VPN jest polecana dla wszystkich, którzy cenią sobie wolność w Internecie.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl