Jak anonimowo ściągać torrenty?

Każdy może pobierać torrenty – to tylko kilka prostych kroków do wykonania. Trzeba się jednak trochę wysilić i dowiedzieć się, jak ściągać torrenty anonimowo. Warto jednak to zrobić! W wielu krajach pobieranie z torrentów jest zabronione. A jeśli dasz się złapać na pobieraniu plików chronionych prawami autorskimi, czeka Cię cała masa nieprzyjemności. Z tego powodu dziś skupimy się na anonimowym pobieraniu. Dowiedz się jak pobierać z torrentów w sposób bezpieczny i anonimowy.

Sprawdź ofertę
Torrentuj bezpiecznie z ExpressVPN - 3 miesiące za darmo!

Pobieraj z torrentów bezpiecznie, szyfrowane połączenie, brak logów i zmiana IP z ExpressVPN. Odbierz 49% zniżki i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Jak pobierać z torrentów w bezpieczny i wygodny sposób?

Jak ściągać torrenty bez narażania się na problemy? Pobieranie plików tak, by nie dać się złapać, wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Trzeba je także odpowiednio skonfigurować. Najważniejsze zadanie to ukrycie swojego IP.

Wystarczy zapomnieć włączyć odpowiednią funkcję i nagle okazuje się, że nasze pobieranie z torrentów nie jest bezpieczne. Sprawdźmy zatem jak pobierać z torrentów w bezpieczny sposób.

1. Torrenty z VPN

Jak pobierać z torrentów w bezpieczny sposób? Po zainstalowaniu klienta torrent powinieneś zaopatrzyć się w VPN, który jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż zwykłe proxy. W rzeczy samej, wirtualna sieć prywatna pozwala na całkowicie anonimowe pobieranie torrentów. Z kolei próbując pobierać bez ukrywania swoich adresów IP narażasz się na ryzyko wyśledzenia przez różnego rodzaju podglądaczy (np. boty strzegące praw autorskich).

jak pobierać torrenty

Zachęcam Cię do przeczytania więcej o sposobie działania VPN. W tym artykule będę bowiem tylko wspominał te aspekty, które są istotne dla odpowiedzi na pytanie o to jak anonimowo ściągać torrenty. Odwiedź także mój artykuł o najlepszych VPN, by wybrać rozwiązanie dla siebie.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Szybkość pobierania

Jak dotąd rozmawialiśmy przede wszystkim o tym jakie sposoby na ściąganie torrentów są bezpieczne. Oczywiście nikt nie chce dać się złapać. Tak naprawdę chcesz jednak, żeby pobieranie z torrentów było anonimowe, ale i szybkie. Jak pobierać torrenty w wygodny sposób?

Twój VPN powinien pozwalać na ściąganie z torrentów bez ograniczeń. Musisz także upewnić się, że maksymalna prędkość pobierania jest wystarczająca. W przeciwnym wypadku na pobierane pliki będziesz musiał czekać godzinami. Nikt nie ma na to czasu!

Co więcej, wielką zaletą VPNa jest omijanie blokady ściągania plików z sieci P2P. Jestem praktycznie pewien, że Twój dostawca usługi internetowej sprawdza, do czego wykorzystujesz połączenie, i spowalnia wymianę danych w sieciach P2P. Taka blokada jest oparta na analizie Twojej aktywności w sieci. Jeżeli korzystasz z VPNa operator widzi zaszyfrowany ruch i nie jest wstanie śledzić czynności, które wykonujesz. Możesz zatem korzystać z maksymalnej przepustowości łącza do pobierania plików torrent.

Przyjazność torrentom

Producenci VPN mogą, ale nie muszą, umożliwiać pobieranie z torrentów i dzielenie się plikami. To w końcu ich sieć i to oni mogliby być pociągnięci do odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. O ile rzecz jasna pobierasz treści chronione takim prawem. Upewnij się jednak, że pobieranie torrentów jest dozwolone w warunkach korzystania z usługi.

Unikaj także pobierania torrentów przy użyciu VPNa, w którym jest to zabronione. To może Ci poważnie zaszkodzić. Producent VPNa mógłby w takiej sytuacji przekazać Twoje dane do instytucji zwalczających pobieranie treści przy użyciu tego prot0kołu. To dokładne przeciwieństwo tego, co chcesz osiągnąć, prawda?

Z drugiej strony niektórzy producenci (np. ExpressVPN) oferują profile z odpowiednio prekonfigurowanymi parametrami, aby pobieranie torrentów było tak proste jak to tylko możliwe.

Brak logowania

Jak pobierać z torrentów w jeszcze bardziej bezpieczny sposób? Nikt, absolutnie nikt oprócz Ciebie, nie może o tym wiedzieć! Musisz wybrać VPNa, który nie przechowuje żadnych danych o Twojej aktywności online. Dlaczego? Jeżeli Twój VPN przechowuje dane, zawsze istnieje ryzyko, że wpadną one w niepowołane ręce. W tym wypadku instytucji, które mogą ścigać pobierających pliki. Jeżeli zatem Twój VPN przechowuje dane jesteś wciąż chroniony. Może się jednak okazać, że tylko do czasu…

VPN który nie przechowuje danych jest zatem najlepszym rozwiązaniem. Zapis Twojej aktywności w sieci nigdy nie wypłynie, bo nigdy nie powstanie.

Dobre VPN dla torrentów

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Na zakończenie zachęcam Cię do przeczytania mojego artykułu najlepszy VPN który spełni wszystkie Twoje potrzeby w którym znajdziesz najlepsze VPN także umożliwiające ściąganie z torrentów. Dowiesz się jak pobierać z torrentów przy użyciu najlepszych systemów klasy VPN.

2. Klient torrent

Jak pobierać torrenty? Przede wszystkim potrzebujesz oprogramowania pozwalającego na ściąganie torrentów. Te pliki mają rozszerzenie .torrent i nie otworzysz ich bez odpowiedniego klienta. Istnieje całe mnóstwo programów tego typu. W tym artykule skupię się na trzech: qBittorrent, Transmission oraz Deluge. Korzystanie z tych programów zapewni Ci jednak tylko techniczną możliwość pobrania plików. O tym jak pobierać z torrentów anonimowo przeczytasz w dalszej części poradnika.

qBittorrent

qBittorent to wersja open source programu µTorrent. Jest jednak pozbawiona denerwujących reklam. Ściąganie z torrentów przy użyciu qBittorrent spodoba się zatem osobom przyzwyczajonym do µTorrent, szukającym jednak czegoś innego, chociaż o podobnych cechach.

qbittorrent

Projekt qBittorrent powstał by zapewnić alternatywę open source dla µTorrent. Tworzą go ochotnicy, poświęcając na to swój własny czas.

Pobierz torrenty z qBittorrent

Transmission

Jeszcze do niedawna Transmission był niedostępny na Windows. Ostatnio jednak wreszcie takie wydanie powstało! Pobieranie torrentów z tym klientem ma być przede wszystkim proste. A jeżeli stawiasz na pierwszym miejscu na anonimowość, Transmission jest stworzony dla Ciebie!

transmission

Transmission to projekt open source, stworzony przez ochotników. Projektując go postawiono na prostotę, przy zachowaniu najważniejszych funkcji. Jest to podstawowy klient sieci BitTorrent na Ubuntu.

Pobierz torrenty z Transmission

Deluge

Mimo, iż jest bardzo lekki, Deluge oferuje wiele funkcjonalności. To po prostu świetny klient torrent. Pozwala użytkownikom sieci wymiany plików BitTorrent na dodawanie prywatnych torrentów oraz konfigurację przepustowości łącza. Interfejs jest intuicyjny i przyjazny użytkownikowi. Jeżeli brakuje Ci jakiejś funkcji, możesz ją dodać przy użyciu jednego z licznych dodatków.

deluge

Lekki, darmowy klient wykorzystujący protokół BitTorrent, dostępny na wielu platformach. Stworzony do funkcjonowania jako niezależna aplikacja, jak i w architekturze klient-serwer.

Pobierz torrenty z Deluge

Już wiesz czego potrzebujesz do pobierania plików. A teraz dowiesz się jak anonimowo ściągać torrenty.

3. Jak anonimowo ściągać torrenty? Kilka dodatkowych wskazówek.

Ściąganie plików torrent to prosta sprawa. Wiesz już prawie wszystko. Musisz jednak upewnić się, że poprawnie skonfigurowałeś swojego VPNa. Sprawdzone sposoby na ściąganie torrentów są ważne, ale zapewnienie sobie bezpieczeństwa – ważniejsze. Szczególnie groźne są zwłaszcza sytuacje, w których sądzisz, że jesteś chroniony, a wcale tak nie jest.

Zresztą, tyczy się to nie tylko torrentów. Tak samo groźne jest przeglądanie stron internetowych z użyciem niezabezpieczonej przeglądarki internetowej. Może ona np. pobierać dużą liczbę plików cookies, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co zawierają pobrane pliki. Wróćmy jednak do torrentów i ochrony przed innego rodzaju zagrożeniami.

Chroń się przed wyciekiem DNS

Problematyka wycieku DNS w sieci torrent jest złożona, dlatego skupię się tylko na podstawowych informacjach. Może się zdarzyć, że Twój klient VPN będzie wysyłał żądania poza siecią VPN. A razem z nimi udostępniony zostanie Twój rzeczywisty adres IP.

jak anonimowo ściągać torrenty

Jak pobierać torrenty bezpiecznie? Korzystając z VPNa, który posiada funkcję chroniącą przed wyciekiem DNS. Wszystkie rekomendowane przeze mnie narzędzia mają ją wbudowaną. Gdy zostanie włączona, cały ruch będzie zawsze przechodził przez sieć VPN. I o to chodzi.

Powyższe chroni jednak tylko przed wyciekiem IPv4. Trzeba jeszcze uruchomić ochronę przed wyciekiem IPv6. Niektóre VPNy dzielą tę ochronę na dwie opcje, zatem zachowaj czujność! Co więcej, blokując IPv6 chronisz się także przed potencjalnym wyciekiem Teredo.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Włącz KillSwitch

Wypadki chodzą po ludziach, prawda? Wyobraź sobie taką sytuację: pobierasz spokojnie torrenty chroniony przez sieć VPN. Nagle jednak połączenie z siecią zostaje zerwane. Wszystko jednak z jakiego powodu. System operacyjny przywraca połączenie tyle, że z domyślnymi parametrami. Z powrotem jesteś online. Mogłeś nawet tego nie zauważyć. Dalej spokojnie pobierasz torrenty. Jednakże tym razem przedstawiasz się już swoim prawdziwym adresem IP!

pobierz torrenty

To oczywiście fatalna sytuacja, dlatego dostawcy VPN stworzyli funkcję rozwiązującą ten problem. Nazywa się Kill Switch (lub Network Lock). Jej włączenie sprawia, że VPN monitoruje stan Twojego łącza internetowego. Jeżeli połączenie padnie, VPN odetnie cały ruch internetowy. Umożliwi go na powrót, gdy będzie mógł on przechodzić przez serwer VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jak anonimowo ściągać torrenty? Trzeba się upewnić!

Wiesz jak pobierać z torrentów. Masz wszystkie narzędzia i już je skonfigurowałeś. Czy ściąganie torrentów jest już anonimowe? Upewnij się sprawdzając, czy Twoje IP wycieka do sieci.

Odwiedź stronę IPLeak. Jeżeli zobaczysz swój prawdziwy adres, lub adres swojego dostawcy Internetu, masz do czynienia z wyciekiem DNS. Zapobieganie wyciekowi DNS podczas przeglądania sieci to jednak tylko część sukcesu. Trzeba zatem szukać dalej.

Przewiń stronę do sekcji „Torerent Address detection” by sprawdzić, czy Twój klient torrent powoduje wyciek. Postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie i poczekaj na wynik.

ipleak

Ponownie, jeżeli zobaczysz swoje IP (lub dostawcy usługi), masz do czynienia z wyciekiem DNS. Jak pobierać z torrentów w bezpieczny sposób? Upewnij się, że Twój VPN jest poprawnie skonfigurowany. A jeśli się nie uda, skontaktuj się z producentem oprogramowania, by dowiedzieć się, jak pobierać torrenty anonimowo przy jego użyciu. Być może problem leży po stronie sieci VPN.

Jak pobierać z torrentów? Dobre strony z torrentami.

Teraz już wiesz jak pobierać torrenty, masz klienta i VPN. Zapewne nie możesz się zatem doczekać, by pobrać potrzebne Ci pliki. Od tej chwili miej jednak swój VPN włączony. Powinieneś ukrywać swoje IP zawsze, gdy odwiedzasz strony z tym związane. Dotyczy to katalogów torrentów, forów internetowych, bibliotek napisów do filmów itd. Zamaskowanie swojego IP jest więc kluczem do bezpiecznego pobierania.

Tak jak mówiłem, ukrywanie swojego adresu IP wymaga małego wysiłku, za to nieustannie. Jeśli bowiem pobierasz film będąc ukrytym za VPNem, ale napisy do niego ściągasz posługując się prawdziwym IP, nie ma to absolutnie żadnego sensu. Niech Twój VPN będzie zatem stale włączony.

Teraz możesz już poszukać stron z torrentami. Nie wystarczy jednak wpisać w wyszukiwarce np. „torrenty pobieranie”, by znaleźć odpowiedni serwis. Strony z torrentami powstają i upadają nieustannie, głównie z uwagi na pozwy o naruszenie praw autorskich. Która strona internetowa jest godna zaufania? Przyjrzyjmy się trzem popularnym stronom z torrentami. Pamiętaj jednak, że ich adresy mogą się szybko zmieniać.

Torrentz2

Torrentz2 to jeden z największych indeksów BitTorrent. To także bezpośrednia konkurencja Kickass Torrent. Strona jest jasna i przejrzysta. Wszystko wygląda na przemyślane. Możesz zatem skupić się na tym, co najważniejsze. Czyli ściąganie torrentów.

iDope

iDope powraca! Znajdziesz tam pliki, których szukasz. W dodatku liczba serwerów udostępniających torrenty jest zazwyczaj wystarczająca, abyś nie musiał spędzać całej nocy na pobieraniu. Docenisz także jasne i precyzyjne informacje o torrentach. Aktywna społeczność na forum również przypadnie Ci do gustu.

The Pirate Bay

The Pirate Bay stał się tak znanym serwisem, że często nawet osoby nie wiedzące jak pobierać z torrentów o nim słyszały. Serwis stał się popularny w mediach za sprawą zabawy w kotka i myszkę z agendami rządowymi wielu krajów. Próbowały go zamknąć wielokrotnie. Nadal działa. To również wciąż dobre miejsce na ściąganie torrentów.

Zobacz więcej najlepszych stron z torrentami.

Podsumowanie

To już koniec poradnika „Jak pobierać z torrentów w sposób anonimowy”. Dobry VPN, np. ExpressVPN, umożliwi Ci korzystanie z tego i innych serwisów.

Odwiedzaj częściej tę stronę, by być na bieżąco, i by ściąganie z torrentów nigdy nie naraziło Cię na problemy.

szymon

Szymon, Analityk Bezpieczeństwa Danych, na bieżąco śledzi kwestie związane z hardwarem, oprogramowaniem i siecią. JGłównym celem Szymon jest znalezienie najlepszych technologii do bezpiecznego i anonimowego surfowania po sieci. Gdy odkrywa coś korzystnego, stara się przekazywać informacje w przystępny sposób. Z wykształceniem z zakresu Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Szymon zaangażowany jest w dzielenie się wiedzą z innymi. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nim pod adresem szymon@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl