Jak oglądać MMA bez ograniczeń w 2024?

MMA w naszym kraju cieszy się sporą popularnością, nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobów na oglądanie MMA na żywo. Niektóre z zawodów można bez problemu oglądać w naszym kraju, jednak niektóre transmisja MMA na żywo dostępne są wyłącznie w wybranych krajach. Jak poradzić sobie z tym ograniczeniem i skąd się ono bierze? Znamy na to odpowiedź, dzięki której dowiesz się także, jak oglądać różne MMA transmisja na żywo!

Sprawdź ofertę
Oglądaj MMA bez trudu z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

Bezproblemowe oglądanie MMA na całym świecie. Kliknij, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Oglądanie na zywo MMA

Zacznijmy od tego, gdzie oglądać MMA na żywo. Jeżeli mieszkasz w Polsce możesz te zawody obejrzeć w kilku stacjach telewizyjnych, ale i w internecie. Do głównych dostawców tych zawodów należą TVP, Polsat czy Canal+. Dwie ostatnie opcje do oglądania na zywo MMA są jednak płatne.

ogladaj-mma na żywo

Za granicą jest też wiele innych stacji, które transmitują walki MMA na żywo. Nie są one jednak dostępne w naszym kraju. Dlaczego?

Wszystko zazwyczaj zależy od umów ze sponsorami i sprzedażą praw do transmisji zawodów. Przykładowo, jeden ze sponsorów może zażądać, by transmisja MMA na żywo bez opłat była dostępna wyłącznie w kilku krajach na świecie. Polska może nie być częścią tej listy.

Oprócz tego różne kanały czy strony chcą mieć transmisję na wyłączność, tak, by tylko mieszkańcy danego kraju czy abonenci odpowiedniej telewizji mogli ją oglądać. W jaki sposób MMA transmisja na żywo jest blokowana?

Ograniczenia regionalne

Dzieje się tak poprzez odczytywanie twojego położenia geograficznego za pomocą twojego adresu IP. To unikatowy ciąg cyfr, który określa, kto łączy się z internetem oraz skąd to robi.

Jeżeli twoje IP pochodzi z kraju, gdzie na zywo MMA nie jest dostępne, strona zablokuje ci dostęp. Nie będziesz mógł uruchomić witryny lub nie będziesz w stanie załadować transmisji.

Jest jednak szybki sposób na obejście tego ograniczenia, które działa w pełni legalnie i zagwarantuje ci znacznie więcej, niż tylko transmisja MMA na żywo.

Mówimy tutaj o programach VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jak oglądać MMA transmisja na żywo za pomocą VPN?

Samo korzystanie z programu VPN nie jest wcale ciężkie – dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z tym każdy. By jednak maksymalnie ułatwić ci proces oglądania MMA transmisja na żywo, przygotowaliśmy mały poradnik.

  • Wejdź na stronę transmisji na stronie TVP, Polsat czy Canalplus i spróbuj ją uruchomić, jeżeli jesteś poza Polską
  • Strony nie będą działać poprawnie. Opuść je, a następnie w programie VPN zmień swój serwer na Polski
  • Wróć na strony z uruchomionym programem VPN że polecamy wartościowe aplikacje. Tym razem będziesz mógł bez problemu oglądać na zywo MMA.

Podobny proces przebiega dla stron, które zablokowane są w Polsce, a przykładowo, działają w Wielkiej Brytanii. Wtedy będziesz musiał jako serwer wybrać ten kraj, w którym dana transmisja działa.

Pamiętaj, jednak że VPN wyłącznie odblokowuje legalny dostęp do stron. Jeżeli transmisja MMA na żywo jest płatna, będziesz musiał dalej uiścić odpowiednią opłatę – VPN nie zwalnia z tego obowiązku!

Najlepsze VPNy, z którymi obejrzysz MMA transmisja na żywo

Wybranie odpowiedniego programu może być ciężkie, szczególnie, że w sieci można znaleźć ich prawdziwy natłok. Dlatego poniżej prezentujemy nasz aktualny ranking w 2024, który przedstawia najlepsze VPN na rynku.

Za ich pomocą bez problemu obejrzysz na zywo MMA, ale otrzymasz też dostęp do innych wartościowych funkcji. Z tych programów korzystamy my sami, a przed umieszczeniem ich w rankingu przeprowadzamy testy, dzięki którym mamy pewność, że polecamy wartościowe aplikacje.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Darmowe programy VPN

Jeżeli zapoznałeś się z programami, z naszego rankingu, z pewnością zobaczyłeś, że są to aplikacje płatne. W sieci krąży wiele darmowych programów VPN, jednak nie zalecamy korzystania z nich.

Niestety, nic w internecie nie jest darmowe. Aplikacje takie muszą jakoś zarabiać na swoje utrzymanie i najczęściej robią to poprzez wykradanie danych osoby, która z nich korzysta. Oprócz tego mogą też pokazywać ci więcej celowanych w ciebie reklam.

Jak oglądać mma transmisja na żywo

Często są to też opcje o wiele droższe – darmowe VPN nie oferują zbyt wielu serwerów, a wykupienie dodatkowych kosztuje często więcej, niż porządny, płatny VPN.

Ich ostatnią wadą jest to, że często nie będą w stanie zagwarantować ci dostępu do MMA transmisja na żywo. Dlatego właśnie lepiej jest korzystać z Express VPN, który gwarantuje 30 dni na zwrot pieniędzy!

Zalety płatnych programów

Można by o nich mówić długo, dlatego skupimy się na tych najważniejszych. Po pierwsze, są one w stanie ominąć blokady regionalne. Dzięki temu będziesz mógł oglądać transmisja MMA na żywo. Nie tylko to, VPN jest też w stanie ominąć wiele stron objętych cenzurą, dzięki czemu będziesz miał dostęp do światowych portali i wiadomości.

Kolejną ich ważną cechą jest to, że umożliwiają oglądanie serwisów streamingowych w ich pełnej krasie. Amerykański Netflix czy Hulu mogą mieć dostęp do innych treści niż nasz Polski odpowiednik. VPN odblokuje ci zawartość tych stron z zagranicy.

Co jeszcze, poza oglądaniem na zywo MMA? VPN to dobry sposób na zwiększenie swojej prywatności i bezpieczeństwa w internecie. Maskowanie twojego adresu IP pozwala na zachowanie anonimowości i utrudni śledzenie twoich ruchów. Nie oznacza to jednak, że możesz dokonywać rzeczy nielegalnych z VPN.

Jeszcze jedną zaletą VPNów jest ochrona podczas korzystania z publicznych sieci WiFI. Jeżeli często korzystasz z internetu w kawiarniach czy restauracjach, posiadanie VPNa jest wręcz niezbędne!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jakie zawody najlepiej oglądać?

MMA dzieli się na kilka różnych wydarzeń i gal walki. Dlatego wiele osób, oprócz pytania MMA gdzie ogladac, zastanawia się także jaka transmisja MMA na żywo jest najlepsza. Oto kilka ciekawszych, które będziesz mógł oglądać bez problemów z VPN!

UFC

Prawdopodobnie najpopularniejsza transmisja MMA na żywo. Z nazwą UFC spotkał się zapewne każdy. To amerykańska organizacja, która zbiera w swoich szeregach najlepszych zawodników świata. UFC działa już od kilkunastu lat, skutecznie przyciągając widzów. By móc oglądać galę należy posiadać wykupioną usługę PPV, natomiast może ją kupić każdy. By ułatwić sobie oglądanie gali, zaleca się natomiast korzystanie z dobrej jakości VPN.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak oglądać transmisję na zywo MMA, możesz przeczytać o tym tutaj.

Bellator

To również amerykańska organizacja, jest jednak znacznie nowsza niż UFC. Cechowała się ciekawym trybem walk, gdzie odbywają się sezony z udziałem różnych zawodników, a dopiero pod koniec danego sezonu odbywa się walka o pas. Obecnie zdecydowanie bliżej jej do klasycznych walk bokserskich i innych turniejów MMA. Oglądanie pojedynków jest płatne i będzie wymagało ustawienia serwera VPN na Stany Zjednoczone.

Cage Warriors

Ta organizacja działa od roku 2002 i jest pochodzenia brytyjskiego. Współpracuje ściśle z UFC, dzięki czemu oglądanie różnych walk tej organizacji możliwe jest przez wspomniane wcześniej UFC Fight Pass – specjalny serwis PPV. Jeżeli chcesz oglądać bez ograniczeń internetowo, możesz skorzystać z brytyjskiego serwera VPN. W ten sposób MMA transmisja na żywo będzie działać bez jakichkolwiek problemów.

ONE Championship

Jest to azjatycka organizacja, wywodząca się z Singapuru. Początkowo zawierała w sobie kilka kontrowersyjnych zasad, z których po kilku latach zrezygnowano, przybliżając te walki do formatu znanego, chociażby z UFC. Co ciekawe, w walkach tych brało udział kilku Polaków. Nigdy nie osiągnęli jednak zbyt wielkich sukcesów, co może tłumaczyć nieco mniejsze zainteresowanie tą galą w naszym kraju. Jeżeli jednak chcesz ją oglądać, zaleca się to robić z wykorzystaniem azjatyckiego kraju w VPNie. Bez problemu sprawdzi się Tajlandia czy Singapur – w Polsce walki te nie są transmitowane.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Nie przegap wiadomości na temat walk MMA!

Gale dzieją się stosunkowo często i regularnie, dlatego warto jest na bieżąco śledzić informacje na temat różnych wydarzeń na całym świecie.

Oczywiście w internecie znajdziesz sporo serwisów, które informują na temat nadchodzących walk czy zawodników. Jednak najłatwiej jest takie informacje sprawdzać prosto u źródła – czyli na stronach odpowiednich organizacji.

oglądaj na zywo mma

Wszystkie newsy, dotyczące MMA transmisja na żywo będą tam sprawdzone i w 100% potwierdzone. Jest to zasadnicza różnica między nimi a niektórymi portalami sportowymi, które często dzielą się plotkami czy informacjami niesprawdzonymi.

Jakie są strony popularnych organizacji MMA?

  • UFC – na tej stronie dowiesz się wszystkiego o UFC, zakupisz tam także UFC Fight Pass
  • Bellator – jeżeli zainteresowała cię nowsza organizacja Bellator, koniecznie sprawdź jej stronę, na której udostępniane są informacje o nadchodzących walkach
  • Cagewarriors – na stronie tej organizacji przeczytasz o jej sportowcach, kupisz bilety na nadchodzące wydarzenia i zapoznasz się z innymi ciekawostkami
  • One FC – oficjalna strona dostępna jest w całości po angielsku, więc nie będziesz musiał obawiać się, że informacje dostępne będą jedynie w azjatyckich językach

Oglądanie na zywo MMA

Jak sam widzisz, opcji oglądania MMA jest naprawdę dużo, a każda organizacja cechuje się czymś innym. Zbierają one też zupełnie różnych zawodników, dlatego właśnie przyciągają tak wielu fanów z całego świata.

Wiesz już, jak możesz oglądać transmisja MMA na żywo w internecie bez jakichkolwiek ograniczeń, niezależnie od tego, w jakim kraju obecnie się znajdujesz.

Pamiętaj, by zawsze wybierać bezpieczne i płatne opcje. Ich ceny nie są wcale tak wielkie, szczególnie biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, które oferują. Oprócz tego ExpressVPN] oferuje aż 30 dni na zwrot pieniędzy – jeżeli więc nie będziesz zadowolony z usługi, bez problemu będziesz mógł odzyskać zainwestowane pieniądze! 

ryszard

Ryszard, Analityk Oceny Kontroli Bezpieczeństwa, od wielu lat wnosi swój wkład w artykuły i recenzje na stronie, zdobywając wiedzę w dziedzinie zagadnień związanych z Internetem i technologią. Dzięki wykształceniu z dziedziny Inżynierii Danych na Politechnika Gdańska, świetnie orientuje się w tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i różnymi zagadnieniami związanymi z Internetem. Jego mottem jest upraszczanie skomplikowanych tematów, aby czytelnicy mogli lepiej je zrozumieć. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nim pod adresem ryszard@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl