TOP 5 VPN na iOS w 2024 roku. Najlepsze sieci VPN.

Chyba nie muszę przedstawiać iPhona. Jeśli jednak od 2007 roku mieszkałeś w jaskini, to jest to seria smartfonów stworzonych przez Apple Inc. Mimo, iż wykorzystywany przez nie system iOS jest bezpieczny, czasami pojawiają się incydenty bezpieczeństwa. W rzeczywistości hakerzy potrafią włamać się do iPhona, nawet jeśli jest zaktualizowany. Co więcej, łączenie się z nieznanymi sieciami WiFi zawsze niesie ze sobą ryzyko. Są to zagrożenia bezpieczeństwa, ale i prywatności. Z tego powodu wielu użytkowników korzysta z VPN iOS, ale który z VPN na iOS jest najlepszy?

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN na iOS - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN chroni Twoje urządzenie iOS z szybkim i bezpiecznym połączeniem. Kliknij przycisk, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Wybierz najlepszy VPN iOS

Dziesiątki producentów oferuje VPN na iOS – i wszystkie roszczą sobie prawo do tytułu najlepszego. Poniższa lista jest krótka i zawiera faktycznie najlepsze VPN na iPad, iPhone i wszystkie urządzenia Apple. Producenci tych VPN są wiarygodni i sprawdzeni, zatem warto rozważyć skorzystanie z ich produktów.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1
Uważaj na darmowe aplikacje VPN

Na tym świecie nie ma nic za darmo. Takie programy mogą zbierać dane na Twój temat, do celów reklamowych lub znacznie gorszych. Zazwyczaj darmowy VPN może sprawić więcej problemów niż pożytku.

Dlaczego warto korzystać z VPN iOS 13?

Wydaje mi się, że trochę się powtarzam. I bardzo dobrze! Przypomnę zatem swoją złotą zasadę: używaj VPN zawsze i na wszystkich urządzeniach podpiętych do sieci. Zaufaj mi. Nawet jeśli celowo dzielisz się wieloma informacjami w social media, nie chcesz dzielić się nieświadomie wszystkimi innymi.

Wielu ludzi instaluje antywirusa, nawet specjalnie się nad tym nie zastanawiając. Korzystają także z trybu prywatnego przeglądarki. Niewielu jednak korzysta z VPN dla iOS. Zastanawiającym jest dlaczego. Przypuszczam, że może to wynikać z braku wiedzy. Antywirus chroni Cię lokalnie, ale w sieci będziesz nadal narażony na różne zagrożenia.

Wiele firm stworzyło VPNy, by załatać luki w zabezpieczeniach komputerów lub, w przypadku iOS VPN, urządzeń mobilnych. Przeczytaj mój artykuł o tym co to jest VPN, by poznać więcej szczegółów. W skrócie, VPN iOS, jak każdy inny VPN, to sieć prywatna pełniąca rolę pośrednika pomiędzy Tobą i Internetem.

Szanujmy swoją prywatność

Z pewnością pamiętasz motto Apple sprzed kilku lat: jest do tego aplikacja. I to jest prawda. Obecnie możesz praktycznie zastąpić swój komputer iPhonem. Oczywiście możesz także dzwonić i wysyłać SMSy – to w końcu cały czas telefon. Możesz także przeglądać strony internetowe, robić zakupy i płacić rachunki. Codziennie powstają nowe aplikacje, dające Ci kolejne możliwości. Warto żyć w tych czasach!

iphone

Niestety są także minusy, a wśród nich rosnące ryzyko kradzieży poufnych danych. I właśnie tutaj VPN na iOS przychodzi z pomocą! Dzięki niemu możesz chronić całą swoją komunikację i uniknąć ryzyka przechwycenia danych. Najlepsze VPN iOS zaszyfrują całość Twojego ruchu sieciowego. W ten sposób będziesz mógł anonimowo surfować w Internecie, czytać maile i bezpiecznie wprowadzać hasła dostępu. Dzięki temu samemu iOS VPN również będzie bezpieczny.

A jeżeli ktoś Cię szpieguje (administracja państwa, hakerzy, dostawcy usług telekomunikacyjnych), nie będzie w stanie dostać się do Twoich danych. A to z prostego powodu – nie będą w stanie namierzyć Twojego adresu IP i ustalić lokalizacji.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Bezpieczne łączenie z publicznymi sieciami WiFi

Jeśli zastanawiasz się o czym będzie ta część, to… niestety nie czytasz tego bloga regularnie 🙂 A ja muszę napisać osobny, duży artykuł o niebezpieczeństwach wynikających z korzystania z publicznych sieci WiFi. Z prostego powodu: darmowe sieci Wi Fi są niebezpieczne. W publicznej sieci nie jesteś bezpieczny. Nigdy nie wiesz kto i dlaczego utworzył taką sieć. I możesz wpaść nawet w pułapkę zastawioną przez 12 latka bawiącego się trojanami znalezionymi w sieci…

iphone i mac

W związku z powyższym nie powinieneś łączyć się z otwartymi sieciami WiFi. Nigdy także nie wprowadzaj ani nie odczytuj wrażliwych danych. Nie chcesz przecież, by zobaczył je także ktoś inny, prawda?

Ponownie jedyną skuteczną zaporą jest VPN. Większość producentów oferuje aplikacje darmowy VPN iOS (na Android zresztą też). Sprawdź moje recenzje, by wiedzieć który VPN jest warty uwagi. Dzięki dobremu VPN iOS może zostać bezpiecznie podłączony także do publicznej sieci. Oczywiście dzięki temu samemu iOS VPN również będzie bezpieczny.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Uzyskanie dostępu do treści zastrzeżonych geograficznie

Większość użytkowników korzysta z VPN iOS właśnie z tego powodu. Jest dla nich ważniejszy nawet od bezpieczeństwa. VPN symuluje lokalizację w miejscu usytuowania serwera. Jest to także sposób na ukrycie adresu IP. Zamieniając swój adres IP na adres serwera sprawisz, że strona, którą odwiedzasz, weźmie serwer za Ciebie i przestanie blokować treści. O ile rzecz jasna wybrałeś serwer w kraju, z którego dostęp jest możliwy. Dobra sieć VPN oferuje serwery praktycznie na całym świecie.

ipad i xbox

VPN dla iPad zestawi połączenie między urządzeniem a serwerem. Serwer zlokalizowany w kraju, w którym nie ma blokady, robi za pośrednika. Uzyska dostęp do treści i prześle Ci ją zaszyfrowaną – administrator odwiedzanej strony nie dowie się z jakiego kraju się łączyłeś.

Możesz wykorzystać tę funkcję do oglądania polskiego Netflixa podczas wakacji, albo do korzystania z zagranicznych bibliotek w Polsce. Ta funkcja będzie działać z każdą treścią i w każdym kraju w którym Twój dostawca darmowy VPN iOS ma serwery.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Ograniczanie wielkości transferu

Na zakończenie cecha wyjątkowo ważna dla użytkowników urządzeń mobilnych. Niestety tylko część VPN dla iPhone ją oferuje, wśród nich CyberGhost. Możesz zredukować użycie danych nawet 5- krotnie – świetna opcja dla osób używających telefonu jako hot spota.

Kompresja danych (lub plików) pozwala zmniejszyć ich rozmiar.

 • Redukowana jest wielkość obrazków, poprzez ich kadrowanie lub zapisywanie z obniżonym współczynnikiem jakości. Mimo, iż rozmiar plików jest drastycznie zmniejszany, nie zauważysz pogorszenia ich jakości. Zwłaszcza, ze ekran telefonu jest znacznie mniejszy od monitora.
 • Usuwanie i minimalizowanie zawartości HTML, CSS i JavaScript. Dzięki temu strony internetowe wczytują się dynamiczniej i masz szybszy dostep do ich zawartości.

Jak widać dzięki iOS VPN może jeszcze szybciej otwierać strony WWW!

Konfiguracja darmowy VPN iOS

Poniższe instrukcje powinny pozwolić każdemu użytkownikowi zainstalować darmowy VPN iOS. Jeśli jednak napotkasz na problemy, możesz zwrócić się do producenta Twojego VPN na iOS. Większość z nich oferuje wsparcie, np. poprzez czat na żywo.

Aplikacja z App Store

Jeżeli wybrałeś VPN z natywną aplikacją na urządzenia z systemem iOS, konfiguracja jest bardzo prosta. Co więcej, taka aplikacja może udostępniać protokół OpenVPN, (bez aplikacji openVPN może nie być możliwy do skonfigurowania). Aplikacje są różne, ale kroki do wykonania generalnie tożsame.

 • zarejestruj się na stronie VPN
 • przejdź na AppStore
 • wyszukaj VPN, który wybrałeś
 • pobierz aplikację i ją zainstaluj
 • zaloguj się loginem i hasłem
 • wybierz serwer w kraju, na którym Ci zależy
 • kliknij „Połącz” – i to wszystko

Ręczna konfiguracja VPN na iOS

Konfiguracja na przykładzie VyprVPN.

 1. w ustawieniach wybierz opcję Ogólne

konfiguracja VPN na iOS

 1. następnie opcja VPN

konfiguracja VPN na iOS

 1. na kolejnym ekranie wybieramy Dodaj konfigurację VPN

konfiguracja VPN na iOS

 1. wybieramy korzystanie z protokołu L2TP i podajemy poniższe informacje
  • Opis: VyprVPN
  • Server: wybieramy hosta z listy
  • Profil: login do VyprVPN
  • hasło: hasło do usługi VPN
  • klucz: thisisourkey

konfiguracja VPN na iOS

 1. naciskamy zapisz
 2. w ustawieniach przesuwamy suwak przy VPN do pozycji włączone

To już koniec poradnika na temat 5 najlepszych VPN iOS. Odwiedzaj częściej tę stronę by pozostać na bieżąco!

bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl