Gdzie oglądać żużel Ekstraliga na żywo w 2024

PGE Ekstraliga to najwyższa w hierarchii klasa rozgrywek żużlowych w lidze Polskiej. Wydarzenie ma wielu fanów w kraju i za granicą, ale czy transmisje są dostępne z dowolnego miejsca? W naszym artykule sprawdzamy gdzie i jak oglądać żużel Ekstraliga na żywo w obecnym roku.

Sprawdź ofertę
Oglądaj Ekstraligę na żywo z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI!

Omiń geo-blokady i oglądaj wyścigi żużlowe z ExpressVPN. Teraz 3 miesiące za darmo i 30-dniowa gwarancja zwrotu kosztów!

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Ekstraliga na żywo – gdzie oglądać?

Jeśli chodzi o Polskę, prawa do emisji wydarzenia sportowego jakim jest PGE Ekstraliga na żywo posiadają płatne serwisy streamingowe Canal+ oraz Eleven Sport. Żeby korzystać z transmisji jesteśmy zmuszeni wykupić abonament.

Canal+ to płatny serwis streamingowy, dostępny online, a również płatny kanał dostępny w telewizjach kablowych i satelitarnych. Oprócz takich materiałów jak Ekstraliga żużlowa na żywo znajdziemy tu mnóstwo transmisji ze świata sportu, a także hity kinowe, seriale i programy w formacie wideo na życzenie. Materiały możemy oglądać bezpośrednio przez przeglądarkę, jak również za pomocą dedykowanych aplikacji na Smart TV, komputery czy urządzenia mobilne.

ekstraliga na żywo

Eleven Sport dawniej znany jako Eleven Sports Network to międzynarodowe przedsiębiorstwo mediowe. W Polsce mamy dostęp do kilku kanałów sportowych, a także serwisu online, gdzie możemy oglądać żużel Ekstraliga na żywo. Oprócz żużla znajdziemy tu również wiele interesujących transmisji piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych.

Serwis jest płatny i aby korzystać z transmisji musimy posiadać odpowiedni abonament. Oprócz bezpośredniego dostępu do Eleven Sport za pomocą przeglądarki, mamy również możliwość oglądania serwisu za pośrednictwem aplikacji dostępnych w Google Play, App Store oraz na Smart Tv Samsung.

Musimy pamiętać, że transmisje są dostępne jedynie dla użytkowników z terytorium Polski, jeśli znajdujemy się poza strefą dostępności, materiały nie będą dla nas dostępne. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Oglądanie PGE Ekstraliga na żywo poza strefą dostępności

Na początku wyjaśnijmy dlaczego Ekstraliga żużlowa na żywo jest dostępna jedynie w wybranych lokalizacjach. Jest to związane z prawami telewizyjnymi. Twórcy materiałów określają gdzie i na jakich zasadach mogą być wyświetlane konkretne wydarzenia. Następnie wszystko jest uregulowane w umowach pomiędzy twórcami i nadawcami treści. Nadawcy są zobowiązani do wprowadzania blokad geograficznych, przez które takie materiały jak żużel Ekstraliga na żywo są dostępne na wybranym terytorium.

pge ekstraliga na żywo

Żeby przestrzegać umów nadawcy treści korzystają z rozpoznawania adresów IP użytkowników. Za ich pomocą można bardzo dokładnie określić skąd loguje się dany użytkownik. Jeśli logujemy się z miejsca, które znajduje się poza strefą dostępności otrzymamy komunikat, że Ekstraliga żużlowa na żywo jest po prostu niedostępna.

Jak rozwiązać problem blokad geograficznych i oglądać PGE Ekstraliga na żywo gdziekolwiek chcemy? Wystarczy, że wykorzystamy dobry VPN, za pomocą którego zmienimy nasz adres IP i ominiemy blokady geograficzne.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Ekstraliga żużlowa na żywo z VPN – jak oglądać?

Prezentujemy krótki poradni, za pomocą którego możemy oglądać Ekstraliga żużel na żywo z dowolnego miejsca na świecie.

  1. Wybieramy najlepszy VPN na rynku, nasi eksperci polecają ExpressVPN
  2. Rejestrujemy konto i pobieramy oprogramowanie na nasze urządzenie
  3. Instalujemy VPN
  4. Uruchamiamy VPN i łączymy się z serwerem w Polsce, aby oglądać Canal+ lub Eleven Sport
  5. Oglądamy żużel na żywo Ekstraliga gdziekolwiek jesteśmy

Jak testować ExpressVPN za darmo?

Nikt nie lubi wydawać pieniędzy, szczególnie wówczas, gdy nie jest to niezbędne. Przygotowaliśmy sprawdzony sposób na korzystanie z ExpressVPN za darmo przez całe 30 dni. Na początku wchodzimy na stronę za pomocą tego linku ExpressVPN i rejestrujemy konto. W tym momencie mamy 30 dni na korzystanie z usługi. Możemy oglądać żużel Ekstraliga na żywo z dowolnego miejsca przez ominięcie geo-blokad, korzystać z torrentów i wszelkich innych zalet VPN.

Najważniejsze jest to, żeby ustawić sobie przypomnienie, tak aby przed zakończeniem 30 dni zgłosić się do ExpressVPN z prośbą o anulowanie subskrypcji i zwrot kosztów. Nie ma się co martwić o pytania czy formularze. Wystarczy wyrazić chęć otrzymania zwrotu za pomocą dowolnej formy kontaktu z obsługą klienta ExpressVPN. Przetestowaliśmy to rozwiązanie i zwroty docierają na konto w ciągu kilku dni roboczych. Proste, prawda?

Najlepszy VPN do oglądania PGE Ekstraliga na żywo

Nasi eksperci przetestowali w praktyce najlepsze usługi VPN, aby wybrać najlepszą, która najlepiej sprawdzi się w przypadku korzystania z serwisów streamingowych jak Canal+ czy Eleven Sport, w których obejrzymy Speedway Ekstraliga na żywo.

Tworząc ranking wzięliśmy pod uwagę:

  • Ilość serwerów – im więcej serwerów ulokowanych w różnych lokalizacjach tym lepiej rozkłada się obciążenie sieci, a dodatkowo możemy wybierać, z jakim serwerem chcemy się połączyć, przez co dowolnie zmieniamy adres IP.
  • Szybkość łącza – potrzebujemy szybkiego i stabilnego łącza, aby wygodnie oglądać żużel Ekstraliga na żywo
  • Support – sprawna obsługa klienta przydaje się w różnych sytuacjach, również gdy chcemy wybrać odpowiedni serwer do oglądania PGE Ekstraliga na żywo
  • Cena – chyba nikt nie lubi przepłacać, a dobry VPN nie musi być bardzo drogi. Wyszukaliśmy usługi z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.
  • Dodatki – jeśli korzystamy z VPN warto zwrócić uwagę również na dodatki, które możemy uzyskać jak menedżer haseł czy inne przydatne narzędzia.

Poniżej prezentujemy wyniki naszych testów.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Dodatkowe korzyści z VPN

Okazuje się, że Ekstraliga żużlowa na żywo to nie jedyny benefit jaki możemy uzyskać w momencie, gdy korzystamy z sieci VPN. To jedynie wierzchołek góry lodowej, a kolejne korzyści prezentujemy poniżej.

Cenzura i geo-blokady

Niestety, ale cenzura jest coraz bardziej powszechna w wielu miejscach na świecie. Jest ona wprowadzana na terytorium danego kraju i dotyczy wszystkich użytkowników, którzy zamieszkują dane terytorium. Jakie strony są cenzurowane? Wszystko zależy od tego co zostanie określone jakie niebezpieczne, albo niewygodne dla danego kraju. Mogą być to zarówno strony polityczne jak i serwisy informacyjne czy rozrywkowe, a nawet takie, które transmitują żużel Ekstraliga na żywo. W niektórych krajach blokuje się nawet dostęp do serwisów społecznościowych jak Facebook czy Instagram.

Oczywiście VPN pomaga walczyć z cenzurą. Wystarczy, że zmienimy IP i wybierzemy takie, w którym cenzura nie jest obecna. W takim wypadku omijamy cenzurę i uzyskujemy dostęp do wszystkich stron, które nas interesują.

ekstraliga żużlowa na żywo

W przypadku blokad geograficznych problem nie dotyczy jedynie takich materiałów jak PGE Ekstraliga żużel na żywo, ale jest związany praktycznie z wszystkimi serwisami streamingowymi jak Netflix, HBO czy Hulu. Blokady mogą dotyczyć bibliotek danego serwisu lub całkowitego braku dostępu do danego serwisu. I tu problem rozwiązuje VPN, wystarczy połączyć się z odpowiednim serwerem i uzyskać jego adres IP.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

VPN to nie tylko rozrywka i oglądanie Ekstraliga żużlowa live z dowolnego miejsca na świecie. To przede wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie dane, które przechodzą przez VPN są szyfrowane i chronione. Dobre sieci VPN wykorzystują zaawansowane protokoły jak przykładowo AES-256, który jest stosowany także przez agencje rządowe czy wojsko. Hakerzy nie mają szans na złamanie takich zabezpieczeń.

Kolejna korzyść to ukrycie naszego rzeczywistego adresu IP, ponieważ przyjmujemy adres IP serwera, z którym się łączymy. Niechronione IP można łatwo namierzyć, poznać naszą lokalizację i informacje o naszej aktywności.

Na koniec warto wspomnieć również o zabezpieczeniu naszych urządzeń podczas korzystania z bezpłatnych sieci Wi-fi. Każdy może się do nich podłączyć, więc są ryzykowne dla naszego bezpieczeństwa. Jednak dzięki VPN cały ruch jest szyfrowany i zabezpieczony, więc jesteśmy pod pełną ochroną, również w przypadku bezpłatnych sieci Wi-fi.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

FAQ

PGE Ekstraliga gdzie obejrzec?

W tym roku możemy obejrzeć zmagania PGE Ekstraliga na żywo w serwisach Canal+ oraz Eleven Sport. Są to płatne serwisy, jeśli chcemy z nich korzystać musimy wykupić abonament. Platformy są dostępne dla użytkowników z terytorium Polski.

How to watch Ekstraliga?

Żeby oglądać żużel Ekstraliga na żywo musimy wykupić abonament w jednym z serwisów streamingowych Canal+ lub Eleven Sport. Oba serwisy posiadają prawa do emisji wydarzenia online dla użytkowników z terytorium Polski.

PGE Ekstraliga na żywo – podsumowanie

Jeśli chcemy obejrzeć Ekstraliga żużlowa na żywo w 2024 mamy do dyspozycji dwa serwisy streamingowe – Canal+ oraz Eleven Sport. Użytkownicy z terytorium Polski mogą korzystać z wymienionych serwisów po opłaceniu abonamentu. Jeśli chcemy oglądać meczyki żużel Ekstraliga poza terytorium Polski, możemy ominąć blokady geograficzne za pomocą sieci VPN. Wystarczy połączyć się z serwerem w Polsce, dzięki czemu zmieniamy IP na polskie i odblokowujemy transmisje.

Nasi eksperci wybrali najlepszy VPN, który pozwala oglądać zmagania Ekstraliga żużlowa na żywo bez zacinania, w pełnej rozdzielczości i z dowolnego miejsca. Zwycięzcą został ExpressVPN, który oprócz dostępu do żużla gwarantuje bezpieczeństwo na wysokim poziomie, możliwość omijania cenzury i ochronę prywatności.

Zachęcamy również do przeczytania innych naszych artykułów, z których dowiemy się jak i gdzie oglądać MotoGP, F1, Formuła E czy WRC.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl