Jak oglądać Viaplay w Polsce i za granicą w 2024

Viaplay to stosunkowo nowa platforma streamingowa, na której znajdziemy interesujące filmy, seriale i wydarzenia sportowe. W naszym artykule sprawdzamy jak oglądać Viaplay w Polsce i za granicą.

Sprawdź ofertę
Odblokuj Viaplay gdziekolwiek jesteś z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

Oglądaj Viaplay za granicą z ExpressVPN. Omiń geo-blokady i wybierz najszybsze połączenie. Tylko u nas 3 miesiące za darmo i 30 dniowa gwarancja zwrotu kosztów!

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Gdzie możemy oglądać Viaplay?

Platforma Viaplay jest dostępna na terenie Unii Europejskiej, a także w Norwegii i Stanach Zjednoczonych. Viaplay w Polsce pojawiło się w 2021 roku. Żeby korzystać z serwisu musimy wykupić abonament.

viaplay za granicą

Z materiałów dostępnych w serwisie możemy korzystać bezpośrednio za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a także dedykowanych aplikacji na: urządzenia stremingowe, Smart Tv, komputery PC oraz Mac, urządzenia mobilne z systemami Android oraz macOS lub konsole do gier PlayStation oraz Xbox.

Ogólnie Viaplay transmisja jest dostępna dla użytkowników na wymienionych terytoriach. Jeśli znajdujemy się poza strefą dostępności, usługa będzie dla nas zablokowana. Jak w takim razie oglądać Viaplay za granicą, tam gdzie serwis jest niedostępny?

Oglądanie Viaplay poza strefą dostępności

Viaplay transmisja nie jest dostępna wszędzie, gdzie się znajdujemy, możemy oglądać materiały jedynie w wymienionych wcześniej krajach.

Dlaczego tak jest?

Wiąże się to z prawami autorskimi, które są nałożone na materiały znajdujące się w bazach serwisu. Nadawcy treści jak Viaplay są zobowiązani do przestrzegania zapisów umów z twórcami materiałów. Umowy określają na jakich terytoriach można emitować konkretne materiały. Nadawcy wykorzystują specjalne geo-blokady, za pomocą których określają, na jakim terytorium dostępne są transmisje.

W jaki sposób rozpoznaje się lokalizacje użytkowników?

Robi się to wykorzystując adresy IP użytkowników, które są unikalna, a przypisują je dostawcy usług internetowych. Jeśli chcemy oglądać Viaplay za granicą, w miejscach, gdzie transmisja jest niedostępna, otrzymamy komunikat o zablokowanym dostępie.

W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem i oglądać Viaplay polska za granicą? Nasi eksperci przetestowali wszystkie możliwości i potwierdzili, że najlepszym sposobem jest wykorzystanie sieci VPN. Za jej pomocą możemy zmienić nasz adres IP i skutecznie ominąć geo-blokady.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Jak odblokować Viaplay za granicą za pomocą VPN?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, za pomocą którego możemy bez problemu oglądać Viaplay transmisja z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Wybierz sprawdzony VPN, nasi eksperci polecają ExpressVPN jako najlepszą usługę na rynku
  2. Wybierz odpowiedni dla Ciebie plan subskrypcji i zarejestruj konto
  3. Pobierz i zainstaluj aplikację VPN na Twoje urządzenie
  4. Włącza VPN i połącz się z serwerem w Polsce.
  5. Wejdź na stronę Viaplay i korzystaj do woli!

Sposób na testowanie ExpressVPN za darmo!

Przygotowaliśmy specjalną sztuczkę, która pozwala na korzystanie z ExpressVPN przez 30 dni za darmo. Trik polega na wykorzystaniu 30-dniowej gwarancji zwrotu kosztów. Wystarczy, że klikniemy ten link i pobierzemy oprogramowanie VPN na nasze urządzenie. Następnie mamy 30 dni na bezstresowe testowanie usługi. Możemy korzystać ze wszystkich możliwości VPN, bez żadnych ograniczeń.

Ustawiamy sobie przypomnienie, aby przed upływem 30 dni anulować subskrypcję i poprosić o zwrot kosztów. W odróżnieniu od innych usługodawców ExpressVPN nie zadaje żadnych pytań, nie musimy nic wyjaśniać. Wystarczy, że prześlemy odpowiednią prośbę i w ciągu kilku dni otrzymujemy całkowity zwrot kosztów.

Zarówno nasi czytelnicy jak i eksperci z naszego portalu potwierdzają, że wszystko działa bez żadnego problemu.

Najlepszy VPN dla oglądania Viaplay polska za granicą

Nasi eksperci przetestowali najlepsze usługi VPN pod kątem korzystania z usługi Viaplay w Polsce i odblokowania jej za granicą, tam gdzie normalnie usługa nie jest dostępna przez blokady geograficzne.

Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych usług VPN:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Wzięliśmy pod uwagę takie aspekty jak:

  • Wybór serwerów – im więcej serwerów zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie, tym użytkownicy rozkładają się na więcej maszyn i obciążenie usługi jest mniejsze.
  • Prędkość połączenia – aby oglądać Viaplay w Polsce wygodnie musimy mieć szybkie połączenie, unikamy wówczas zacinania i możemy oglądać materiały w wysokiej jakości.
  • Łatwość obsługi – prosta instalacja i łatwość obsługi zawsze jest ceniona.
  • Wsparcie klienta – obsługa klienta na wysokim poziomie pozwala nam na rozwiązywanie problemów, a także konsultacje w takich sprawach jak na przykład, jak wybrać odpowiedni serwer dla Viaplay za granicą.
  • Stosunek jakości do ceny – jeśli chcemy oglądać Viaplay Polska za granicą to raczej nie chcemy tracić na to majątku. Dobrej jakości usługi nie muszą być wcale drogie. Znaleźliśmy takie usługi VPN, które są profesjonalne i oferują usługi wysokiej jakości, a jednocześnie przystępne cenowo.

Dodatkowe korzyści ze stosowania VPN

Oglądanie Viaplay transmisja z dowolnego miejsca na świecie to nie jedyna korzyść jaką niesie ze sobą korzystanie z sieci VPN.

Omijanie geo-blokad i walka z cenzurą

Oglądanie Viaplay Polska za granicą to tylko jedna z korzyści jakie niesie ze sobą usługa VPN. Jeśli chodzi o omijanie geo-blokad są one bardzo popularne w różnych serwisach internetowych. Dzięki VPN możemy praktycznie dowolnie zmieniać nasz adres IP łącząc się z wybranym serwerem spośród dostępnych w różnych lokalizacjach na świecie.

viaplay polska za granicą

Możemy dzięki temu odblokowywać bazy materiałów w takich serwisach jak Netflix czy HBO GO, odblokowywać serwisy niedostępne w Polsce jak Hulu czy też oglądać za granicą Canal+, Player.pl, Eleven Sport czy Polską telewizję.

Dodatkowo w coraz większej ilości krajów możemy spotkać się z cenzurą Internetu. Rządy blokują różne strony informacyjne, polityczne czy nawet serwisu społecznościowe. Żeby odblokować do nich dostęp wystarczy wykorzystać sprawdzoną usługę VPN.

Za jej pomocą łączymy się z serwerem, który znajduje się poza cenzurowanymi adresami IP. Nie tylko odblokowujemy strony, które są ocenzurowane, ale również dzięki szyfrowanemu połączeniu nikt nie jest w stanie stwierdzić co robimy w Internecie.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

To, że możemy oglądać Viaplay w Polsce to jedynie mały szczegół. Główne zadanie sieci VPN to przede wszystkich ochrona naszego bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z Internetu. Łącząc się z Internetem za pośrednictwem VPN mamy do czynienia ze swojego rodzaju tunelem, w którym dane są szyfrowane i chronione przez zaawansowane protokoły. Złamanie takich zabezpieczeń zajęłoby setki lat, więc nasze dane są w pełni bezpieczne.

Dzięki VPN możemy także ukrywać nasze IP, dzięki czemu nikt nie jest w stanie na śledzić czy poznać naszej realnej lokalizacji. Na koniec warto dodać, że przy pomocy VPN możemy uzyskać także bezpieczeństwo w bezpłatnych sieciach Wi-fi. Każdy może się z nimi łączyć, więc niosą ze sobą liczne zagrożenia.

Przy pomocy VPN uzyskujemy ochronę również w tym wypadku, niezależnie od tego z jakich aktywności korzystamy przez publiczne Wi-fi czy będzie to oglądanie Viaplay Polska za granicą, torrentowanie czy normalne przeglądanie Internetu.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

FAQ

Prezentujemy najczęściej zadawane pytania odnośnie usługi Viaplay za granicą.

Viaplay kiedy w Polsce?

Viaplay w Polsce jest dostępny od 3 sierpnia 2021 roku. Żeby uzyskać dostęp do serwisu należy wykupić abonament. Następnie otrzymujemy dostęp do bazy filmów, seriali, programów i transmisji sportowych.

Viaplay Polska jak oglądać?

Żeby oglądać Viaplay transmisja w Polsce należy zarejestrować konto w serwisie i wykupić abonament. Dostęp do serwisu i materiałów jest możliwy za pośrednictwem przeglądarki, na urządzeniach mobilnych, Smart TV czy na komputerach.

Viaplay Polska za granicą – podsumowanie

W naszym artykule dowiedzieliśmy się jak oglądać Viaplay za granicą –  w miejscach, gdzie transmisje nie są dostępne. Nasi eksperci potwierdzają, że najlepszy sposób, aby odblokować Viaplay transmisja z dowolnego miejsca na świecie to skorzystanie ze sprawdzonego VPN. Po przeanalizowaniu wszystkich niezbędnych cech, wytypowaliśmy ExpressVPN jako najlepszą usługę dla korzystania z Viaplay.

Oprócz takich korzyści jak oglądanie Viaplay sport Polska mamy do dyspozycji także wiele innych korzyści podczas używania VPN. Możemy liczyć nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony podczas korzystania z Internetu, ale również na omijanie geo-blokad i walkę z cenzurą.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl