Jak wybrać najlepszy Xbox VPN w 2022 roku?

Pewnie nie raz gry doprowadzały Cię do szaleństwa. Używanie VPN na Xbox sprawi jednak, że odkryjesz na nowo przyjemność z gry! VPN uwalnia pełny potencjał Twojej konsoli, pomagając Ci wydobyć z niej maksimum możliwości. W tym artykule przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z używania VPN Xbox One, sprawdzimy na co warto zwrócić uwagę wybierając VPN na konsolę do gier, a także wyjaśnimy jak skonfigurować to narzędzie. A zatem do dzieła!

Sprawdź ofertę
Wypróbuj najlepszy VPN na Xbox od ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN to najlepsza ochrona i szybkość dla Xbox. Odbierz zniżkę, 3 MIESIĄCE ZA DARMO i zwrot kosztów do 30 dni - oferta dla naszych czytelników.

Aktualizacja: 1 Lipiec 2022

Najlepszy VPN Xbox One

Na początek zastanowimy się jak wybrać najlepszy Xbox VPN. Każdy VPN Xbox One jest bowiem nieco odmienny od konkurentów. Przykładowo niektóre skupiają się na maksymalizacji prędkości transferu, podczas gdy inne kładą największy nacisk na zabezpieczenia. Aby wybrać najlepszy VPN na konsolę, skupialiśmy się na poniższych cechach:

 • duża sieć serwerów w wielu krajach
 • stabilność i szybkość transferu pozwalająca na streaming obrazu w 4K bez widocznego buforowania
 • lekkość i łatwość instalacji
 • silne szyfrowanie danych i dodatkowe zabezpieczenia
 • brak zapisywania informacji pozwalających na identyfikację użytkownika, a najlepiej brak zapisywania czegokolwiek

Korzystaj z VPN PREMIUM za darmo! Zazwyczaj najkorzystniejsze oferty dostępne są dla klientów podpisujących długoterminowe umowy. Jeśli jednak zależy Ci na krótkotrwałej usłudze (np. wybierasz się na zagraniczne wakacje), skorzystaj z oferty 30 dni testów za darmo. Usługę należy opłacić z góry, możesz jednak z niej zrezygnować w dowolnym momencie okresu próbnego, by otrzymać zwrot całej wpłaconej kwoty.

Poniżej zamieszczamy nasz ranking najlepszych VPN Xbox One i 360.

Dlaczego właściwie potrzebuję VPN Xbox One i 360?

Korzystanie z Xbox One VPN pozwoli Ci uwolnić pełny potencjał konsoli. Skorzystają na tym zarówno gracze, jak i osoby chcące oglądać Netflix na Xbox.

Dzięki VPN uzyskujesz dostęp do treści blokowanych geograficznie. Wersje gier i inne treści zastrzeżone dla konkretnych regionów geograficznych mogą być Twoje z małą pomocą odpowiedniego proxy Xbox. Wystarczy połączyć się z serwerem w tej lokalizacji, by być traktowanym tak, jak gracze stamtąd.

Przykładowo, japońskie i koreańskie gry RPG były dostępne dla graczy z innych części świata długie miesiące po premierze w krajach pochodzenia. Jednak mając Xbox Internet i dostęp do serwera VPN w Korei lub Japonii możesz grać bez czekania na polskie wydanie.

W ten sam sposób możesz cieszyć się długo wyczekiwanym tytułem, który wychodzi o tej samej godzinie w różnych częściach globu, np. o północy. Dzięki VPN możesz połączyć się z serwerami na wschód od Polski i grać nieco wcześniej, zamiast czytać spoilery pisane przez Australijczyków.

Ponieważ Xbox ma woje przeglądarki, możesz korzystać także ze streamingu video. Netflix na Xbox? Proszę bardzo! Także tutaj przyda się możliwość odblokowania treści lokalizowanych geograficznie. Ulubiony serial Netflix na Xbox po polsku w hotelu na drugim końcu świata? Żaden problem. Wystarczy tylko VPN Xbox One i dostęp do sieci.

VPN pozwala także chronić się przed atakami DDoS.

Tajemnicą poliszynela jest, że gracze dopuszczają się ataków DDoS na maszyny innych zawodników, by odłączyć ich od serwera i uniemożliwić dalszą grę. W konsekwencji odnoszą niesprawiedliwe zwycięstwo. Możesz tego uniknąć i zabezpieczyć połączenie poprzez szyfrowany tunel, czyli właśnie Xbox One VPN.

Wreszcie, Xbox One VPN rozwiązuje problemy z denerwującymi opóźnieniami w trakcie gry.

Mimo, iż o wielu VPNach mówi się, że spowalniają transfer, niektóre stworzono specjalnie dla graczy. Posiadają one specjalne serwery, zoptymalizowane pod ten rodzaj rozrywki, które zapewniają niewielkie lub wręcz zerowe opóźnienia.

Jak korzystać z VPN na Xbox One i 360?

Skoro już wiesz po co stosuje się VPN dla Xbox, czas przetestować to w praktyce. Uruchomienie VPN na konsoli nie jest tak proste, jak zwykłe pobranie i uruchomienie oprogramowania na komputerze. Jednakże nie jest to też czynność wymagająca specjalistycznej wiedzy. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym pokażemy krok po kroku jak zestawić proxy Xbox.

Uruchomienie VPN na routerze

Spośród wszystkich możliwości uruchomienia VPN, najprostszą jest konfiguracja na routerze WiFi. Niektóre firmy, np. ExpressVPN, oferują w sprzedaży routery z zainstalowanym oprogramowaniem. Jest to bardziej kosztowna opcja, ale oszczędza sporo pracy manualnej. Co więcej, mamy pewność, że każde urządzenie łączące się z naszą siecią WiFi będzie automatycznie chronione.

Możesz także wykupić abonament na VPN i ręcznie wprowadzić wszystkie potrzebne parametry w ustawieniach swojego routera. Ten sposób jest jednak trudniejszy, a co więcej jego przebieg zależy od rodzaju posiadanego urządzenia i wybranego VPN.

Możesz tak ustawić VPN, by konsola łączyła się z nim poprzez komputer PC lub Mac. Może to być przydatne gdy nie chcesz, by cała sieć domowa korzystała z VPN. A zatem jak skonfigurować VPN dla Xbox poprzez komputer?

Konfiguracja Xbox VPN poprzez Mac

Przed konfiguracją VPN na Mac upewnij się, że masz możliwość podłączenia go poprzez kabel sieciowy. Upewnij się także, że karta sieciowa oraz port sieciowy są kompatybilne z Twoją konsolą.

 1. Zainstaluj wybrany VPN Xbox One na Mac, np. ExpressVPN
 2. Połącz kablem eternetowym Mac i Xbox
 3. Wejdź w Ustawienia Systemowe > Udostępnianie i wybierz Udostępnianie internetu z listy po lewej
 4. Z listy rozwijanej „Udostępnij połączenie z” wskaż WiFi
 5. Upewnij się, że w następnej liście zaznaczony jest „Ethernet”. Jeżeli używasz kabla sieciowego do połączenia z siecią, w tym menu wybierz opcję WiFi.
 6. Przestaw suwak w lewo aby umożliwić transfer danych pomiędzy Xbox i Mac. Powinna pojawić się zielona ikona.
 7. Otwórz zainstalowane oprogramowanie CPN i połącz się z jednym z serwerów.
 8. Sprawdź połączenie sieciowe na Xbox – jeżeli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki, połączenie powinno być nawiązane i bezpiecznie zaszyfrowane.

Gratulacje! Właśnie osiągnąłeś wyższy level w sieciowych rozgrywkach!

Konfiguracja Xbox VPN poprzez PC

Konfiguracja VPN Xbox One poprzez komputer PC jest bardzo zbliżona do opisanej powyżej, różni się tylko komendami Windows.

 1. Zainstaluj wybrany VPN Xbox One na swoim komputerze, np. ExpressVPN
 2. Połącz komputer z Xbox kablem eternetowym
 3. Połącz się z domową siecią WiFi (tak, z WiFi).
 4. Na komputerze otwórz Panel Sterowania > Centrum Sieci i Udostępniania i kliknij Zmień ustawienia karty sieciowej w menu po lewej.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie zainstalowanego VPN i wybierz Właściwości.
 6. Otwórz zakładkę Udostępnianie i upewnij się, że opcja ‘Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera’ jest zaznaczona.
 7. Sprawdź połączenie sieciowe na Xbox – jeżeli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki, połączenie powinno być nawiązane i bezpiecznie zaszyfrowane.

Podsumowanie

Możesz zwiększyć satysfakcję z gry dzięki Xbox One VPN. Xbox Internet i VPN to świetna i zarazem bezpieczna rozrywka! Zwłaszcza, jeśli wybierzesz solidne narzędzie, takie jak ExpressVPN.

Upewnij się, że wybrana oferta Xbox One VPN zapewnia szybki transfer danych, brak ograniczeń przesyłu oraz system zabezpieczeń pozwalających Ci na anonimową rozrywkę i ochronę przed atakami DDoS. Rozbudowana sieć serwerów stanowi dodatkową zaletę, dzięki której dodatkowo zwiększysz satysfakcję z gry.

Mimo, iż skupiliśmy się na grach pamiętaj, że VPN będzie wartościowym narzędziem także dla pozostałych użytkowników sieci! VPN jest bowiem świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wolność i bezpieczeństwo w sieci. A także dla tych, którzy po prostu lubią przeglądać na Xbox Internet!

Jako manager marketingu online, zdobyłem wiedzę i doświadczenie we wszystkich aspektach cyfrowego świata. Z przyjemnością dzielę się teraz nimi na tym blogu. Lubię pisać o wspaniałych, ale i niebezpiecznych stronach Internetu – w tym także o kwestiach ochrony prywatności. Moje motto: nie zostawiaj drzwi otwartych, gdy wychodzisz z domu. Sądzę, że to samo dotyczy sfery online: nie zostawiaj swoich danych bez nadzoru będąc online!

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl