Najlepszy VPN na Xbox w 2024 roku

Pewnie nie raz gry doprowadzały Cię do szaleństwa. Używanie VPN na Xbox sprawi jednak, że odkryjesz na nowo przyjemność z gry! VPN uwalnia pełny potencjał Twojej konsoli, pomagając wydobyć z niej maksimum możliwości. W tym artykule przyjrzyjmy się, jaka jest najlepszy VPN Xbox i sprawdźmy na co warto zwrócić uwagę wybierając VPN na konsolę do gier, a także wyjaśnimy jak skonfigurować to narzędzie. A zatem do dzieła!

Sprawdź ofertę
Wypróbuj najlepszy VPN na Xbox od ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN to najlepsza ochrona i szybkość dla Xbox. Odbierz zniżkę, 3 MIESIĄCE ZA DARMO i zwrot kosztów do 30 dni - oferta dla naszych czytelników.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Najlepszy program VPN Xbox – ranking w 2024

Obserwując dzisiejszy rynek nie mieliśmy wątpliwości, że jest realne zapotrzebowanie na rzetelny ranking Xbox VPN. Branża gamingowa oraz wirtualnych sieci prywatnych rosną każdego roku. Jednocześnie coraz więcej graczy potrzebuje szerokiego dostępu oraz bezpieczeństwa i anonimowości w sieci.

Nasze zestawienie uwzględnia najlepsze propozycje, które posiadają odpowiednie narzędzia i zasoby do świadczenia usługi na najwyższym poziomie. Poniżej zamieszczamy nasz ranking najlepszych VPN na konsole Xbox One i 360 w 2024.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Ostateczne wyniki to rezultat porównań wielu propozycji. Nie zostawiliśmy miejsca na jakiekolwiek kompromisy. Dlaczego?

Nie każdy  program VPN Xbox jaki znajdziemy w sieci spełni swoje zadanie. Nasze rekomendacje ominą geoblokady, odblokują streaming i zapewnią adres IP oraz dostęp do serwerów w wybranej lokalizacji.

Kryteria wyboru na najlepszy Xbox VPN

Czego dokładnie poszukiwaliśmy w poszczególnych kategoriach? Dlaczego wszystkie Xbox VPN muszą prezentować określony poziom?

Zasięg serwerów

Jakie korzyści daje program VPN Xbox z globalną bazą serwerów? Jest kilka. Tak samo wygląda dostęp do gier w zależności od regionu w jakim się znajdujemy. Niekiedy czas premiery różni się nawet o kilka miesięcy. Im więcej serwerów oraz różnych lokalizacji, tym szerszy jest nasz dostęp oraz możliwości. Sprawdź więcej informacji o najlepszej sieci VPN do grania tutaj.

vpn na xbox

Szeroki dostęp do serwisów VOD może być ograniczony po przekroczeniu granicy. Dotyczy to także największych gigantów jak Netflix, HBO Max, Disney+ i wielu więcej.

Prędkość połączenia

Działanie VPN na Xbox polega na przepuszczeniu naszego połączenia przez zewnętrzne serwery. W ten sposób możemy nabyć nowy adres IP oraz zapewnić sobie bezpieczeństwo i anonimowość. Taki przystanek na szyfrowanie może jednak powodować niewielki spadek prędkości.

Na szczęście można sobie z tym poradzić omijając ograniczenia przepustowości naszego dostawcy internetu. Co więcej, na podstawie speed testów wybraliśmy dostawców z najszybszymi serwerami w branży.

Prywatność i bezpieczeństwo

Internet wolny od zagrożeń to jedna z głównych przyczyn istnienia wirtualnych sieci prywatnych. Z upływem lat, najlepsi dostawcy znaleźli kilka patentów,  które działają. Funkcja kill switch jest znana w wielu branżach. W tym wypadku rozłączy internet, jeśli program VPN Xbox przestanie działać. W ten sposób unikniemy jakichkolwiek zagrożeń.

Anonimowość jest zabezpieczona szyfrowaniem połączenia oraz ochroną przed wyciekiem DNS. Z ich pomocą nie tylko ukryjemy adres IP, ale również nasze dane przeglądania i aktywności.

Wsparcie klienta dla Xbox VPN

Wsparcie klienta w niekiedy kojarzy się z wiecznie zajętymi liniami telefonicznymi i oczekiwaniem na połączenie, które nie ma końca. Nie tym razem! Nasze propozycje na VPN na Xbox gwarantują reakcję nawet w ciągu kilkunastu minut. Wszystko załatwimy przez czat online lub po prostu mailowo.

Są także formularze kontaktowe i sekcje FAQ z bazą wiedzy dla samodzielnych. Cała obsługa jest kompetentna. Jeśli chcemy wiedzieć np. jaki jest najlepszy serwer na amerykańskiego Netflixa, dostaniemy odpowiedź od ręki!

Program VPN Xbox – Jakość vs Cena

Opcje które polecamy nie są darmowe, ale działają. Dodatkowo można w prosty sposób uzyskać potężne rabaty. Najbardziej opłacalne są długie – np. roczne subskrypcje. Wtedy miesięczna opłata to najczęściej równowartość paru dolarów. Mniej niż duża czekolada!

Najlepsze jest to, że nie trzeba nam wierzyć. Najlepsze sieci Xbox VPN gwarantują 30-dniowy zwrot pieniędzy, jeśli nie będziemy zadowoleni. Niezależnie od planu. To praktycznie darmowy okres próbny.

Kompatybilność VPN Xbox series S i pozostałych

Na modelach jednej konsoli świat się nie kończy. Jeśli interesuje nas zmiana VPN Xbox na inne urządzenie – nie ma problemu. Polecamy jednie opcje, które są kompatybilne z innymi konsolami, routerami, przeglądarkami. Praktycznie każdym powszechnie używanym sprzętem.

Testowaliśmy VPN na PlayStation, sprawdź tutaj.

Czy darmowy program VPN Xbox to dobry pomysł?

Niestety nie. Jak wynika z wcześniejszego omówienia – dobre VPN potrzebują technologii i zaplecza. To kosztuje. Skąd darmowe VPN mają pieniądze? Niestety zdarza się, że ze sprzedaży naszych danych. W innych przypadkach nie posiadają i po prostu nie realizują zadań.

Dużo lepszym pomysłem będzie ExpressVPN z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Użytkujemy przez miesiąc i możemy kontynuować lub poprosić o zwrot. Mailem, przez czat – obojętnie. W ciągu 5 dni kasa wraca na konto. Nikt o nic nie pyta. Żadnych zapisów z małym druczkiem.

Od lat polecamy tego dostawcę na Xbox VPN i nie tylko. Mają bardzo dobre i przystępne warunki, a przede wszystkim realizują swoje zadania. Warto korzystać bez przerwy, a nie tylko z Xboxem!

Jak korzystać z VPN na Xbox One i 360?

Uruchomienie Xbox VPN na konsoli nie jest tak proste, jak zwykłe pobranie i uruchomienie oprogramowania na komputerze. Jednakże nie jest to też czynność wymagająca specjalistycznej wiedzy. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym pokażemy krok po kroku jak zestawić proxy Xbox.

program vpn xbox

Uruchomienie VPN na routerze

Spośród wszystkich możliwości uruchomienia VPN, najprostszą jest konfiguracja na routerze WiFi. Niektóre firmy, np. ExpressVPN, oferują w sprzedaży routery z zainstalowanym oprogramowaniem. Jest to bardziej kosztowna opcja, ale oszczędza sporo pracy manualnej. Co więcej, mamy pewność, że każde urządzenie łączące się z naszą siecią WiFi będzie automatycznie chronione.

Możesz także wykupić abonament na VPN i ręcznie wprowadzić wszystkie potrzebne parametry w ustawieniach swojego routera. Ten sposób jest jednak trudniejszy, a co więcej jego przebieg zależy od rodzaju posiadanego urządzenia i wybranego VPN.

Możesz tak ustawić VPN, by konsola łączyła się z nim poprzez komputer PC lub Mac. Może to być przydatne gdy nie chcesz, by cała sieć domowa korzystała z VPN. A zatem jak skonfigurować VPN dla Xbox poprzez komputer?

Konfiguracja Xbox VPN poprzez Mac

Przed konfiguracją VPN na Mac upewnij się, że masz możliwość podłączenia go poprzez kabel sieciowy. Upewnij się także, że karta sieciowa oraz port sieciowy są kompatybilne z Twoją konsolą. Jak zmienić VPN na Xbox one:

 1. Zainstaluj wybrany VPN na Xbox One na Mac, np. ExpressVPN
 2. Połącz kablem ethernetowym Mac i Xbox
 3. Wejdź w Ustawienia Systemowe > Udostępnianie i wybierz Udostępnianie internetu z listy po lewej
 4. Z listy rozwijanej „Udostępnij połączenie z” wskaż WiFi
 5. Upewnij się, że w następnej liście zaznaczony jest „Ethernet”. Jeżeli używasz kabla sieciowego do połączenia z siecią, w tym menu wybierz opcję WiFi.
 6. Przestaw suwak w lewo aby umożliwić transfer danych pomiędzy Xbox i Mac. Powinna pojawić się zielona ikona.
 7. Otwórz zainstalowane oprogramowanie CPN i połącz się z jednym z serwerów.
 8. Sprawdź połączenie sieciowe na Xbox – jeżeli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki, połączenie powinno być nawiązane i bezpiecznie zaszyfrowane.

Gratulacje! Właśnie osiągnąłeś wyższy level w sieciowych rozgrywkach!

Konfiguracja Xbox VPN poprzez PC

Konfiguracja VPN na Xbox One poprzez komputer PC jest bardzo zbliżona do opisanej powyżej, różni się tylko komendami Windows.

 1. Zainstaluj wybrany program VPN Xbox One na swoim komputerze, np. ExpressVPN
 2. Połącz komputer z Xbox kablem eternetowym
 3. Połącz się z domową siecią WiFi (tak, z WiFi).
 4. Na komputerze otwórz Panel Sterowania > Centrum Sieci i Udostępniania i kliknij „Zmień ustawienia karty sieciowej” w menu po lewej.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie zainstalowanego VPN i wybierz Właściwości.
 6. Otwórz zakładkę Udostępnianie i upewnij się, że opcja ‘Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera’ jest zaznaczona.
 7. Sprawdź połączenie sieciowe na Xbox – jeżeli poprawnie wykonałeś wszystkie kroki, połączenie powinno być nawiązane i bezpiecznie zaszyfrowane.

Zalety VPN – co jeszcze?

Walka z cenzurą, bezpieczny internet, wolność w sieci. To główna hasła niemal każdej sieci VPN. Co to jest VPN Xbox one w praktyce i jakie daje korzyści?

Szeroki dostęp docenią wszyscy gracze. Zagraniczne podróże często oznaczają restrykcje terytorialne lub trudności z dostępem do serwerów gier. VPN pozwoli nam zmienić adres IP i rozwiązać te problemy. Dodatkowo odblokujemy dowolne biblioteki w serwisach VOD i nie tylko.

xbox vpn

Bezpieczeństwo to absolutny fundament. Wg najnowszych danych w Polsce przeprowadza się 2000 ataków hakerskich tygodniowo. Do tego wyłudzanie danych, złośliwe oprogramowanie krążące w sieci i nie tylko. Program VPN Xbox zaszyfruje nasze połączenie i będziemy mogli grać bez obaw o ingerencję z zewnątrz.

Wagę prędkości połączenia rozumie każdy gracz. Z pomocą VPN będziemy łączyć się najszybszymi serwerami i ograniczymy redukcję prędkości przez dostawcę internetu. Wszystko to będzie  miało wpływ na mniejszy ping, brak lagów i lepsze wrażenia z gry.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Podsumowanie

Możesz zwiększyć satysfakcję z gry dzięki Xbox One VPN. Xbox Internet i VPN to świetna i zarazem bezpieczna rozrywka! Zwłaszcza, jeśli wybierzesz solidne narzędzie, takie jak ExpressVPN.

Upewnij się, że wybrana oferta Xbox One VPN zapewnia szybki transfer danych, brak ograniczeń przesyłu oraz system zabezpieczeń pozwalających Ci na anonimową rozrywkę i ochronę przed atakami DDoS. Rozbudowana sieć serwerów stanowi dodatkową zaletę, dzięki której dodatkowo zwiększysz satysfakcję z gry.

Mimo, iż skupiliśmy się na grach pamiętaj, że VPN będzie wartościowym narzędziem także dla pozostałych użytkowników sieci! VPN jest bowiem świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wolność i bezpieczeństwo w sieci. A także dla tych, którzy po prostu lubią przeglądać na Xbox Internet!

piotr

Piotr, były menedżer marketingu online, kontynuował studia z zakresu analiza danych na Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, zdobywając wszechstronną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie cyfrowej. Z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą na tym blogu, szczególnie skupiając się na fascynujących i ryzykownych aspektach Internetu, w tym kwestiach prywatności. Mottem Piotra jest podkreślenie ważności ochrony danych osobowych zarówno w świecie offline, jak i online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało wyślij wiadomość na adres piotr@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl