Najlepszy Playstation VPN 2024 – Oglądaj Netflix na PS4

Uwielbiasz grać? Podnieś poziom grania z usługami PS4 VPN. Dzięki temu uwolnisz pełen potencjał swojej konsoli i wykorzystasz pełnię możliwości. W tym artykule poznasz zalety korzystania z najwyższej jakości VPN na Playstation. Pokażę Ci, czego szukać w sieci VPN, i wyjaśnię jak to wszystko skonfigurować.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - Najlepszy VPN na Playstation - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN to najlepsza ochrona i szybkość dla graczy. Odbierz zniżkę, 3 MIESIĄCE ZA DARMO i zwrot kosztów do 30 dni - oferta dla naszych czytelników.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Najlepszy VPN dla Playstation

Pierwszym krokiem, jest wybór najlepszego dostawcy usługi Playstation VPN, ponieważ, każda usługa jest nieco inna. Niektóre firmy skupiają się na szybkości połączenia, a inne na bezpieczeństwie. Znalezienie najlepszego VPN na Playstation 4 lub VPN na PS3, wymaga szukania wymienionych cech:

 • wiele serwerów na całym świecie,
 • stabilne i szybkie połączenie, wystarczające do strumieniowania 4K bez buforowania,
 • łatwa instalacja dla nawet najmniej doświadczonych użytkowników,
 • dobre szyfrowanie i dodatkowe zabezpieczenia
 • brak jakiegokolwiek rejestrowania danych identyfikacyjnych

Używaj PREMIUM VPN ZA DARMO: zwykle firmy rezerwują najlepsze oferty dla klientów, którzy wykupują długoterminowy abonament. Nie mniej jednak, jeśli chcesz oglądać Netflix na PS4 np. podczas wyjazdu, możesz skorzystać z darmowego, 30-dniowego okresu próbnego VPN Playstation. Będziesz w prawdzie zobligowany, aby skonfigurować płatność z góry, ale w każdej chwili możesz zrezygnować i odzyskać wpłatę.

Poniżej przygotowałem ranking usług Playstation VPN. Oferta jest wybrana z myślą o PS4 VPN i PS3 VPN:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Dlaczego warto używać usług Playstation VPN?

Używanie PS4 VPN, pozwoli w pełni wykorzystać możliwości konsoli. Nie chodzi tylko o przeglądanie na PS4 Internetu.

Dzięki VPN, możesz zyskać dostęp do zawartości ograniczonej geograficznie. Mogą to być wersje gry, ale też DLC zarezerwowane dla wybranych krajów. Używając serwerów VPN, łącząc się przez proxy PS4 łączysz się z serwerem lokalnym, dla wybranego VPN, zupełnie tak, jakbyś był w kraju, w którym znajduje się serwer.

Najlepszym przykładem są japońskie i koreańskie gry RPG, które są dostępne na lokalnym rynku kilka miesięcy przed światową premierą. PS4 internet jest ograniczony. Jeśli połączysz się z serwerem VPN w Japonii, będziesz mieć możliwość pobrania i grania w gry, które w tym kraju są już dostępne.

Podobnie jest w przypadku gier, które mają premierę o różnych godzinach, na całym świecie. Wystarczy, że w PS4 VPN wybierzesz serwer z Australii, gdzie premiera miała już miejsce, a nikt nie zepsuje Ci gry spoilerami.

Od kiedy w PS4 internet można przeglądać w dedykowanej przeglądarce, jest możliwy jest dostęp do usług strumieniowanych. Podobnie jak w przypadku gier, Playstation VPN pozwoli na ominięcie ograniczeń geograficznych i włączenie Netflix na PS4 z zawartością kraju, którego serwer jest wybrany, gdziekolwiek na świecie.

Poza wyżej wymienionymi zaletami, usługi VPN pozwalają również zabezpieczyć Cię przed atakami DDoS.

Nie od dzisiaj, gracze używają tego typu sposobów, aby nieuczciwie wygrywać rozgrywki w trybie multiplayer. Atak DDos powoduje rozłączenie z serwerem. Używając VPN Playstation na konsoli, stosujesz unik w postaci bezpiecznego, szyfrowanego połączenia.

Co ciekawe, PS4 VPN poprawia wkurzające problemy z lagami w grach, spowodowane niską prędkością internetu.

Wydawałoby się, że proxy PS4 spowoduje spowolnienie, jednakże najlepsze serwery VPN zawierają dedykowane serwery gier, które są tak przemyślane, aby zapewnić praktycznie idealne doświadczenia podczas gry.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Jak używać Playstation VPN na PS4?

Kiedy już wiesz co daje Ci VPN na PS4, zapewne nie możesz się doczekać, aby spróbować. Sprawa jest bardzo prosta i ogranicza się pobrania aplikacji i wybrania interesującego serwera. Należy jedynie postępować zgodnie z instrukcją, która prowadzi krok po kroku.

Ustawienie PS4 VPN na routerze

Istnieje wiele sposobów na skonfigurowanie połączenia z serwerem VPN, ale najprostszym jest ustawienie połączenia z VPN na routerze. Niektórzy dostawcy, jak ExpressVPN, mogą dostarczyć router z wstępnie skonfigurowanym VPN i pomimo, że jest to droższa opcja, pozwala oszczędzić czas, bo każde połączone z internetem urządzenie jest chronione automatycznie.

Można również subskrybować VPN i ręcznie wprowadzić ustawienia VPN w konfiguracji routera Wi-Fi. Instalacja różni się w zależności od marki routera i dostawcy VPN.

Jeśli nie chcesz, żeby wszystkie urządzenia łaczyły się przez VPN, można używać VPN na PS4 przez konfigurację komputera Mac lub PC.

Jak skonfigurować PS4 VPN na komputerach Mac

Przed skonfigurowaniem sieci VPN upewnij się, że masz komputer Mac i kabel Ethernet. Sprawdź, czy komputer Mac ma również port Ethernet i adapter Wi-Fi i jest kompatybilny z konsolą.

 1. Pobierz i zainstaluj usługę VPN np: ExpressVPN.
 2. Podłącz kabel Ethernet do komputera Mac i PS4.
 3. Włącz „Preferencje systemowe> Udostępnianie”. Z menu po lewej stronie kliknij „Udostępnianie Internetu”.
 4. Z menu rozwijanego „Udostępnij swoje połączenie z” wybierz Wi-Fi.
 5. Zaznacz Ethernet na liście „Komputerów przez”.
 6. Upewnij się, że po lewej stronie Udostępniania Internetu, włączone jest udostępnianie Wi-Fi między komputerem Mac i konsolą. Zielona ikona, powinna wskazać pomyślne połączenie.
 7. Otwórz oprogramowanie VPN pobrane na komputer Mac i połącz się z serwerem z listy dostępnych serwerów VPN.
 8. Na PS4 przejdź do „Ustawienia> Sieć, Ustawienia> Skonfiguruj połączenie internetowe> Użyj kabla LAN” i wybierz szybką konfigurację połączenia.
 9. Wybierz „Nie używaj serwera proxy”.
 10. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i bezproblemowo, konsola powinna być podłączona do sieci, za pomocą Playstation VPN! Gratulacje!

Jak skonfigurować PS4 VPN na komputerach PC

Połączenie z VPN przez PC jest niemal identyczna jak konfiguracja przez komputer Mac, a jedyną różnicą jest ustawienie Udostępniania Internetu w Windows.

 • Pobierz i zainstaluj wybraną usługę VPN: ExpressVPN.
 • Podłącz kabel Ethernet do komputera PC i PS4.
 • Otwórz „Panel sterowania> Centrum sieci i udostępniania”. Kliknij „Zmień ustawienia”.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę VPN i wybierz Właściwości.
 • Otwórz kartę udostępniania i wybierz opcję „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera”.
 • Wybierz Połączenie z siecią domową, a następnie kliknij opcję „domowe połączenie internetowe” z menu rozwijanego.
 • Włącz PS4, „przejdź do Ustawienia> Ustawienia sieciowe> Skonfiguruj połączenie internetowe> Użyj kabla LAN” i wybierz szybką konfigurację połączenia.
 • Wybierz „Nie używaj serwera proxy”.
 • Jeśli wszystko pójdzie dobrze i bezproblemowo, konsola powinna być podłączona do sieci, za pomocą Playstation VPN! Gratulacje!

Wnioski

Możesz wynieść rozgrywkę na wyższy poziom, wybierając dobry VPN, taki jak ExpressVPN.

Wybierając dla Twojego Playstation VPN, musisz pamiętać, że ważna jest prędkość, brak ograniczeń przepustowości i bezpieczeństwo połączenia, aby móc grać anonimowo i wystrzegać się ataków typu DDoS. Globalna sieć serwerów to dodatkowy atut.

Pomimo, że usługa PS4 VPN ma wiele zalet dla graczy, to jej zalety się nie kończą na tym. Warto podkreślić, że VPN jest użyteczny dla każdego, kto przegląda na PS4 Internet, ogląda Netflix na PS4, czy też chce na dowolnym urządzeniu, mieć bezpieczne połączenie ze światem.

bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl