5 najlepszych VPN dla Ukrainy, nasz ranking w 2024

W momencie, gdy chcemy uzyskać IP na Ukrainie, odblokować ocenzurowane strony czy po prostu zabezpieczyć nasze połączenie z Internetem warto wybrać taką usługę jak VPN Ukraina. Postanowiliśmy znaleźć najlepszy VPN Ukraina. W artykule przeprowadzamy testy i odpowiadamy jaką usługę warto wybrać.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj najlepszy VPN dla Ukrainy -ExpressVPN - 49% TANIEJ!

Zdobądź ukraińskie IP, walcz z cenzurą i omijaj geo-blokady z ExpressVPN. Odbierz 3 miesiące za darmo i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów!

Aktualizacja: 16 lipiec 2024

Najlepszy VPN Ukraina w 2024

Nasi eksperci przetestowali usługi w praktyce. Zależało nam na tym, żeby znaleźć usługę najwyższej jakości, ale w przystępnej cenie. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na swobodę wyboru serwerów w Ukrainie, poziom zabezpieczeń, a także wygodę obsługi i poziom supportu.

Poniżej prezentujemy ranking VPN na Ukrainie.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Jak wybraliśmy najlepszy Ukraina VPN

W procesie tworzenia naszego rankingu wykorzystaliśmy poniższe kryteria, tak żeby usługa w stu procentach spełniała wymagania nawet najbardziej skrupulatnych użytkowników.

Serwery na całym świecie

dobry Ukraina VPN powinien posiadać bogaty wybór serwerów nie tylko na Ukrainie, ale również w różnych krajach na całym świecie. Takie rozwiązanie pozwala dowolnie zmieniać naszą wirtualną lokalizację i tym samym skutecznie walczyć z geo-blokadami czy cenzurą.

Większa ilość serwerów to również ich mniejsze obciążenie i nawet przy dużej ilości użytkowników brak spadków prędkości łącza.

Prywatność

żeby zapewnić bezpieczeństwo i prywatność na najwyższym poziomie wybraliśmy usługi Ukraina VPN, które stosują politykę braku logów. Oznacza to, że żadne dane o aktywności użytkowników nie są ani zapisywane ani przechowywane. Jeśli nie chcemy być szpiegowani, najlepiej skorzystać z tego typu usług VPN.

Bezpieczeństwo danych powinno być gwarantowane przez silne szyfrowanie i odpowiednie protokoły. Wybierając najlepszy VPN dla Ukrainy nie zapomnieliśmy o tej sprawie.

Koszt

cena produktu jest bardzo ważna, jak wspominaliśmy darmowe rozwiązania mogą okazać się niebezpieczne. Jednak nie zapominajmy, że na usługę wysokiej jakości wcale nie jesteśmy zmuszeni wydawać majątku. W naszym rankingu wybraliśmy najlepszy VPN Ukraina z odpowiednim stosunkiem jakości do ceny.

ukraina vpn

Prędkość połączenia

VPN dla Ukrainy powinien gwarantować nie tylko stabilne, ale również szybkie połączenie. Przyda się nam podczas gier online, korzystania z serwisów streamingowych czy torrentowania. Wybraliśmy takie usługi, które odznaczają się praktycznie brakiem spadku prędkości, niezależnie od tego z jakim serwerem się połączymy.

Support

nawet najlepsza usługa powinna odznaczać się obsługą klienta na odpowiednim poziomie. Wsparcie przydaje się nie tylko wówczas, gdy coś nie działa, ale również, gdy po prostu potrzebujemy porady na tematy związane z działaniem VPN. Dobry VPN powinien posiadać kilka możliwości kontaktu z supportem, a odpowiedzi powinny być udzielane szybko i być jak najbardziej merytoryczne.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Czy warto stosować darmowe VPN-y?

Często możemy spotkać się z darmowymi ofertami typu VPN dla Ukrainy. Czy takie rozwiązania są warte uwagi. Żeby to dobrze zobrazować, musimy zrozumieć, że do dobrego funkcjonowania VPN potrzebuje dużych środków. Utrzymanie serwerów, opracowywanie zabezpieczeń, obsługa klienta, to wszystko kosztuje. Darmowe VPN-y nie są w stanie zapewnić usług dobrej jakości usług.

Często bywa tak, że aby zarobić na utrzymanie wszystkiego sprzedają dane swoich klientów, co może okazać się dla nich bardzo niebezpieczne.

To mniejszy problem, jeśli takie dane trafią do reklamodawców, którzy będą targetować do nas odpowiednie reklamy, ale większy problem spotkamy w momencie, gdy kupią je osoby, które zechcą wykorzystać informacje o nas do różnego rodzaju wyłudzeń czy ataków na nasze urządzenia.

vpn dla ukrainy

W naszym rankingu przedstawiliśmy usługi VPN, w których znajdujemy ofertę z gwarancją zwrotu kosztów. Polega to na tym, że możemy testować usługę ze wszystkimi jej funkcjami przez określony czas, a następnie zdecydować czy zostajemy z usługą czy rezygnujemy i chcemy uzyskać zwrot poniesionych kosztów.

Tym samym otrzymujemy pełne zabezpieczenie naszych urządzeń i możemy zrezygnować w dowolnym momencie. To znacznie bardziej korzystne rozwiązanie niż korzystanie z typowo darmowego VPN.

Najlepszy darmowy VPN Ukraina

Jak wspominaliśmy darmowe sieci VPN mogą okazać się ryzykowne, ale wyszukaliśmy płatne usługi, które oferują darmową wersję swojej usługi, możliwość darmowego testowania pełnej wersji przez określony czas lub wersję z gwarancją zwrotu kosztów. Usługi, które wyróżniliśmy są w pełni bezpieczne, zapewniają wysokiej klasy szyfrowanie danych i można im zaufać.

Ciekawą opcją jest ExpressVPN, gdzie przez 30 dni możemy testować usługę bez żadnych ograniczeń i jeśli uznamy, że coś nie spełnia naszych oczekiwań, możemy wystąpić o całkowity zwrot kosztów. Przetestowaliśmy to rozwiązanie i okazuje się, że nie ma tu żadnych problemów, a zwroty są realizowane bardzo szybko. Według naszych ekspertów to najlepszy VPN Ukraina. Mamy również inną alternatywną, darmową sieć VPN dla Ukrainy, która jest bezpieczna w użyciu.

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych darmowych sieci VPN. Wybraliśmy jedynie takie usługi, które pozwalają cieszyć się całkowitą ochronę i mają opcję bezpłatnego korzystania z możliwości VPN.

 1. ExpressVPN - Najlepszy
 2. Atlas VPN
 3. ProtonVPN
 4. TunnelBear VPN
 5. Hotspot Shield VPN

Jak uzyskać Ukraiński adres IP

Ukraiński adres IP może zapewnić nam wiele korzyści, a z Ukraina VPN możemy go dostać w kilka chwil. Przedstawiamy krótki poradnik jak się za to zabrać. Możemy ustawić to manualnie, ale najlepiej będzie zainstalować aplikację VPN na naszym urządzeniu.

 1. Wybieramy najlepszy VPN dostępny na rynku – nasi eksperci rekomendują ExpressVPN
 2. Rejestrujemy konto i wybieramy plan subskrypcji
 3. Pobieramy oprogramowanie na nasze urządzenie
 4. Instalujemy VPN
 5. Łączymy się z serwerem w Ukrainie aby uzyskać ukraińskie IP
 6. Korzystamy z Internetu jak się nam podoba!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Korzyści ze stosowania VPN

Dlaczego takiej usługi jak Ukraina VPN? Przede wszystkim zapewnia nam to wolność i bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Poniżej prezentujemy główne zalety wykorzystania takiego rozwiązania.

Rozszerzony dostęp i walka z cenzurą

Wykorzystując VPN dla Ukrainy możemy cieszyć się z wolności w Internecie i uzyskać dostęp do stron, które wcześniej w ogóle nie były dla nas dostępne. Mówimy tu przykładowo o serwisach stremingowych jak Hulu, który normalnie jest dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Warto zwrócić też uwagę na serwisy jak Netflix, HBO czy Disney+, które posiadają odmienne bazy materiałów w zależności od kraju, w którym korzystamy z serwisu.

Ukraina to również miejsce, w którym spotykamy się z cenzurą i blokowaniem różnych stron internetowych. Użytkownicy nie mają dostępu do rosyjskich portali jak Odnoklassniki, VKontakte, Mail.ru czy wyszukiwarki Yandex.

Najlepszy VPN Ukraina pozwala zmienić IP na ukraińskie dzięki czemu możemy skutecznie omijać cenzurę. Najważniejsze jest przy tym to, że dzięki zabezpieczeniom naszego połączenia, wszystko to co robimy w Internecie jest ukryte i ani żadne służby, ani dostawca usług internetowych nie jest w stanie sprawdzić tego co robimy.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

Na Ukrainie spotykamy się z ustawą 404, która pozwala zbierać informacje o użytkownikach korzystających z Internetu. Oznacza to, że dostawcy usług internetowych gromadzą dane użytkowników i mogą je w każdej chwili udostępnić dla agencji rządowych. Do tego przechowywanie wrażliwych danych to także ryzyko ich wycieku i ataków hackerskich.

najlepszy vpn ukraina

Wybierając najlepszy VPN Ukraina mamy pewność, że wszystkie nasze dane są odpowiednio chronione i nikt nie jest w stanie podejrzeć naszej aktywności. Oznacza to, że jesteśmy całkowicie anonimowi, niezależnie od tego z jakiej aktywności w Internecie korzystamy.

Cały ruch przechodzi przez specjalny tunel, gdzie wszystkie dane są szyfrowane. Nie ma możliwości ich złamania, co gwarantują protokoły najwyższej klasy.

VPN dla Ukrainy to również prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznych sieci Wi-fi. W związku z tym, że każdy może się do nich podłączyć są one często wykorzystywane przez hakerów do wyłudzania danych i ataku na podłączone urządzenia. VPN pozwala bezpiecznie i wygodnie korzystać z publicznych Wi-fi.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Najlepszy VPN Ukraina – podsumowanie

Nasi eksperci przetestowali wiele usług, aby wybrać najlepszy VPN dla Ukrainy. Testowaliśmy VPN-y pod różnymi aspektami, tak żeby zwycięzca spełniał wszystkie oczekiwania użytkowników. Postawiliśmy na dostępność serwerów, bezpieczeństwo, cenę, wsparcie klienta oraz szybkość połączenia. Zwycięzców prezentujemy w naszym zestawieniu.

 1. ExpressVPN - Najlepszy
 2. CyberGhost VPN
 3. Private Internet Access
 4. IPVanish
 5. NordVPN

Ukraina VPN zapewnia nam wiele korzyści, pozwala walczyć z cenzurą, gwarantuje zabezpieczenie naszych urządzeń i swobodny dostęp do portali i stron internetowych z całego świata.

Przypominamy, że możemy znaleźć wiele ofert na darmową usługę Ukraina VPN, ale odradzamy korzystania z takich rozwiązań. Z naszych testów wynika, że darmowe usługi często posiadają znaczne ograniczenia – mało serwerów, słabe zabezpieczenia, niską prędkość połączenia. Dodatkowo możemy spotkać się ze sprzedawaniem danych klientów, co może być bardzo dużym zagrożeniem.

Znacznie korzystniej wybrać płatny VPN, który zapewni nam całkowite bezpieczeństwo, szybkie serwery i pozwoli na swobodę i wolność w Internecie. Dodatkowo dobre sieci VPN, jak ten który jest najlepszy według naszych ekspertów ExpressVPN pozwalają testować usługę przez 30 dni z gwarancją zwrotu kosztów.

Oznacza to, że jeśli uznamy, że usługa nie spełnia naszych oczekiwań, mamy prawo do całkowitego zwrotu kosztów.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl