PlusLiga na żywo – jak oglądać w Polsce i za granicą w 2024?

PlusLiga to najwyższa polska klasa rozgrywkowa w siatkówce mężczyzn. Każdą kolejkę ogląda kilkaset tysięcy osób, ale możemy mieć problem z dostępem do transmisji, jeśli wyjedziemy za granicę. W tym artykule dowiesz się dlaczego tak jest i co zrobić, żeby PlusLiga mecze na żywo były zawsze do dyspozycji!

Sprawdź ofertę!
Oglądaj PlusLigę z ExpressVPN bez ograniczeń! 49% zniżki

ExpressVPN posiada szybkie serwery w Polsce i na świecie. Z ich pomocą możesz oglądać PlusLigę z każdego miejsca! 3 miesiące za darmo i 30 dni gwarancji!


Aktualizacja: 11 czerwiec 2024

Siatkówka PlusLiga na żywo – najlepsze transmisje

Od kilkunastu lat siatkówka PlusLiga na żywo kojarzy się polskim kibicom ze stacją Polsat Sport. Ten stan rzeczy utrzyma się co najmniej do 2028 roku, ponieważ wtedy kończą się prawa do transmisji lokalnej telewizji. Na takiej samej zasadzie dostępne są również rozgrywki z Tauron Ligi kobiet.

Kanały sportowe Polsatu od lat należą do czołówki najczęściej oglądanych w Polsce. PlusLiga mecze na żywo to nie tylko siatkówka, ale także piłka nożna, tenis, boks i wiele więcej. Dostęp do platformy telewizyjnej można wykupić bezpośrednio od Polsatu lub poprzez dostawców usług TV.

plusliga mecze na żywo

PlusLiga na żywo w internecie jest również dostępna po wykupieniu subskrypcji Polsat Box Go Sport. Dostajemy wtedy dostęp do 20 kanałów sportowych, nie tylko z Polsatu. Do dyspozycji są dwie opcje zakupu: jednorazowa na 30 dni oraz cykliczna, która odnawia się każdego miesiąca.

Usługa działa na systemie Windows dla wszystkich popularnych przeglądarek internetowych, jak Google Chrome, Safari, Microsoft Edge itd. Alternatywnie możemy oglądać na urządzeniach przenośnych, za pośrednictwem aplikacji mobilnych z systemem Android, iOS oraz Harmony. Tak samo Smart TV dla wszystkich popularnych systemów.

PlusLiga na żywo w internecie zadziała pod jednym warunkiem – musimy przebywać na terenie Polski. Z czego to wynika i jak sobie z tym poradzić?

PlusLiga mecze na żywo poza strefą transmisji

Polska siatkówka może mieć oglądalność na poziomie kilkuset tysięcy oglądających każdego tygodnia, ale tylko na terenie kraju. Za granicą PlusLiga na zywo online nie będzie dostępna i nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy mamy wykupioną subskrypcję. Wszystko ze względu na restrykcyjne warunki umów licencyjnych.

Właściciele praw telewizyjnych dystrybuują pozwolenia w bardzo precyzyjny sposób. Kontrakt pomiędzy polską ligą siatkówki, a stacją Polsat to potężna lektura. Plus Liga na zywo może być transmitowana wyłącznie w Polsce. Jeśli właściciele Polsatu chcieliby nadawać za granicą, musieliby zawrzeć osobną umowę i zapłacić dodatkowo.

siatkówka plusliga na żywo

Żeby dotrzymać postanowień licencyjnych, nadawcy muszą wprowadzać restrykcje terytorialne. Najbardziej powszechnym narzędziem do tego przeznaczonym są geoblokady. To oprogramowanie, które sprawdza adres IP użytkowników strony i aplikacji. Jeśli wykryje zagraniczną lokalizację – blokuje dostęp do usługi. W ten sposób telewizje i serwisy streamingowe zapewniają, że nadają tylko w określonej strefie.

Jest jednak sposób, żeby poradzić sobie z tym obostrzeniami. Wirtualna sieć prywatna (VPN) to oprogramowanie, które przepuszcza nasze połączenie przez zewnętrzny serwer, maskując nasz prawdziwy adres IP. W ten prosty sposób, możemy ominąć geoblokady, a siatkówka PlusLiga na żywo będzie znowu do dyspozycji, nawet za granicą!

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

PlusLiga na żywo w internecie – jak odblokować streaming przez VPN?

Pomimo, że sieci VPN korzystają z nowoczesnych technologii, ich obsługa jest bardzo prosta. Nie potrzebujemy żadnych specjalnych umiejętności. Każdy, kto zna podstawy obsługi komputera, poradzi sobie bez problemu. Oto co dokładnie trzeba zrobić, żeby siatkówka PlusLiga na żywo była dostępna za granicą:

  1.     Wybierz ofertę VPN. My polecamy ExpressVPN, który daje 30-dniową gwarancję zwrotu.
  2.     Opłać subskrypcję. Najdłuższe plany są najtańsze – kilka dolarów za miesiąc.
  3.     Zainstaluj oprogramowanie VPN. Aplikacje od najlepszych dostawców działają praktycznie na wszystkich urządzeniach.
  4.     Połącz się z odpowiednim serwerem. Dla PlusLiga na zywo w pakietach Polsatu wymaga się polskiego serwera.
  5.     To wszystko! Przejdź na Polsat Sport Box Go i oglądaj siatkówkę!

Cała operacja jest nie tylko prosta, ale również krótka. Cały proces od wyboru usługi do połączenia się z lokalnym serwerem jest możliwa do przeprowadzenia nawet w parę minut!

PlusLiga mecze na żywo z ExpressVPN za darmo!

Jeśli wcześniej nie korzystałeś z wirtualnych sieci prywatnych, ExpressVPN będzie idealnym wyborem na start. To oferta z absolutnego topu, ale co najważniejsze, możesz ją sprawdzić bez jakiegokolwiek ryzyka. Wszystko dzięki 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Po prostu korzystasz z pakietu przez miesiąc, a jeśli w tym czasie zrezygnujesz, wszystkie pieniądze z subskrypcji dostaniesz z powrotem.

Bez zadawania uciążliwych pytań i wypełniania ankiet. Po prostu wysyłasz wiadomość na maila lub przez czat na stronie. W ciągu 5 dni kasa wraca na konto. Nie ma żadnych specjalnych zapisów, schowanych pod drobnym druczkiem w regulaminie. Wiemy, ponieważ sami to sprawdziliśmy! Jedyne co trzeba zrobić, to skorzystać z naszego linka na darmowy trial ExpressVPN!

Polecamy korzystać z tej usługi na co dzień. To sprawdzony dostawca, którego znamy od lat. Siatkówka PlusLiga na żywo to tylko jedno z możliwych zastosowań. Przy okazji zapewnimy sobie bezpieczeństwo i anonimowość w sieci, o które dziś tak trudno.

Najlepsze VPN na PlusLigę przez internet w 2024

Siatkówka PlusLiga na żywo przyciąga ok. 4 mln oglądających miesięcznie. Wiele z tych osób podróżuje lub pracuje za granicą. To jeden z kilku powodów, dla których postanowiliśmy przygotować specjalnych ranking na najlepsze VPN do oglądania polskiej siatkówki.

Oto one:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Wybór konkretnych dostawców oparliśmy o bezpośrednie porównania ofert w obszarach, które uznaliśmy za kluczowe do działania każdego VPN:

  • Zasięg serwerów. Od tego zależy z jakich lokalizacji PlusLiga na żywo w internecie będzie dostępna.
  • Prędkość. Dobre VPN optymalizują szybkość połączenia i pozwalają na niezakłócony streaming.
  • Bezpieczeństwo. To podstawa każdego VPN – sprawdzaliśmy szyfrowanie połączeń i funkcje specjalne.
  • Obsługa klienta. Mierzyliśmy czas reakcji oraz dostępne kanały komunikacji.
  • Cena. Porównywaliśmy ilość pakietów, stosunek jakości do wymaganych środków i koszty poszczególnych planów.

W poszukiwaniu najlepszych propozycji, nie zostawiliśmy miejsca na jakiekolwiek kompromisy. Plus Liga mecze na żywo wymagają szybkich serwerów w Polsce, ale nawet wybitne oferty odpadały, jeśli nie spełniały minimum wymagań w pozostałych obszarach. Wychodzimy z założenia, że wszystkie kryteria są komplementarne i uzupełniają się nawzajem. Braki w jakiejkolwiek sekcji, mogą wpływać na całokształt usługi.

W rezultacie otrzymaliśmy listę najlepszych ofert, zgodnych założeniami naszego audytu. Wszystkie VPN  z listy sprawią, że PlusLiga mecze na żywo będą zawsze pod ręką. Przy okazji zgarniemy pakiet dodatkowych korzyści, które omawiamy w kolejnej sekcji!

Zalety VPN, czyli nie tylko PlusLiga na żywo w internecie!

Przeciwdziałanie cenzurze, wolny oraz bezpieczny internet to główne postulaty, które leżą u podstaw wszystkich dobrych sieci VPN.

PlusLiga mecze na żywo i związane  z nią restrykcje terytorialne nie są pojedynczym przypadkiem. Takie same problemy spotkamy w innych serwisach sportowych i VOD, jak ViaPlay, Netflix, HBO Max i wiele więcej. Cenzura w zależności od kraju dotyczy również innych treści, np. naukowych lub publicystycznych.

VPN to proste i skuteczne rozwiązanie. Wystarczy połączyć się z serwerem o odpowiedniej lokalizacji, a nasze IP również ulegnie zmianie. W ten sposób omijamy geoblokady i możemy odblokować streaming lub dostęp do treści w innej formie.

plusliga na żywo w internecie

PlusLiga na żywo w internecie to rozrywka i jedna z wielu naszych aktywności w internecie. W świecie online robimy zakupy, płacimy rachunki, pracujemy i wiele więcej. Zostawiamy masę danych, a to nie jedyne ryzyko, ponieważ hakerzy i złośliwe oprogramowanie to tylko część problemów. Na każdym kroku targetują nas serwisy reklamowe i agencje wyłudzające dane.

VPN szyfruje nasze połączenie, a przy okazji ukrywa prawdziwy adres IP. W ten sposób zapewniamy sobie bezpieczeństwo, nawet w takich niezabezpieczonych okolicznościach, jak korzystanie z otwartego Wifi. Dobre oferty VPN prowadzą również politykę zero logów. Oznacza to, że nie zbierają danych o aktywności naszego urządzenia.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Wnioski – czy siatkówka PlusLiga na żywo z VPN ma sens?

Siatkarska PlusLiga mecze na żywo to cotygodniowa dawka emocji, która regularnie przyciąga setki tysięcy Polaków przed telewizory i komputery. Transmisje od wielu lat dostępne są na kanałach Polsatu Sport lub na platformie Polsat Go, po opłaceniu subskrypcji.

Niestety, po wyjeździe za granicę, tracimy możliwość oglądania, ze względu na restrykcje terytorialne, które wynikają z umów licencyjnych. Geoblokady sprawdzają adres IP użytkownika na stronie lub w aplikacji i blokują dostęp, jeśli jest inny, niż polski.

Skutecznym rozwiązaniem są sieci VPN. Pozwalają połączyć się z polskim serwerem i zmienić lokalizację IP. Dzięki temu PlusLiga na żywo w internecie jest dostępna z każdego miejsca. Znając dobrze ten rynek, polecamy ExpressVPN – numer jeden naszego rankingu dostawców.

To usługa, która posiada wszystkie potrzebne zasoby, żeby odblokować streaming, zapewnić  bezpieczeństwo i anonimowość. Przy okazji oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy!

Avatar photo

Justyn, pasjonujący się pisarz, skupia się na swojej wiedzy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jego artykuły na temat sieci VPN mają na celu podniesienie świadomości dotyczącej ochrony danych osobowych w świecie online. Dzięki wykształceniu z zakresu kryptologii i cyberbezpieczeństwa zdobytemu na Wojskowa Akademia Techniczna oraz pracy jako Analityk Monitoringu Cyberbezpieczeństwa, Justyn z dumą edukuje ludzi na temat bezpieczeństwa w internecie. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nim pod adresem justyn@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl