Jak oglądać francuską telewizję w 2024

Telewizja francuska to wiele interesujących materiałów i jest chętnie oglądana przez potężne grono odbiorców. Jednak czy telewizja francuska w Polsce jest możliwa do oglądania? Sprawdzamy jak oglądać francuską telewizję w Polsce lub innych krajach.

Sprawdź ofertę
Oglądaj francuską telewizji gdzie chcesz z ExpressVPN - 49% Zniżki!

Omiń geo-blokady i oglądaj francuską telewizję z dowolnego miejsc i w pełnej prędkości. Odbierz 3 miesiące za darmo i 30 dniową gwarancję zwrotu kosztów!

Aktualizacja: 13 lipiec 2024

Telewizja francuska na żywo – dostępność

Miłośnicy francuskiej telewizji z pewnością znają takie kanały jak France.tv, TF1, Gulli czy M6. Przyjrzyjmy się im odrobinę bliżej i sprawdźmy jak wygląda dostępność usługi francuska tv transmisja.

  • France.tv – kanał należy do francuskiej publicznej grupy mediowej. To bezpłatna telewizja dostępna dla użytkowników z terytorium Francji. Serwis internetowy możemy oglądać za pomocą przeglądarki lub za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS.
  • TF1 – jest darmowym kanałem telewizyjnym, który możemy oglądać za pośrednictwem serwisu internetowego. Nie ma żadnych opłat, wystarczy zarejestrować konto i mamy dostęp do materiałów. Serwis oferuje dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne z Google Play oraz App Store. Ta francuska telewizja online jest dostępna wyłącznie dla użytkowników z Francji.

telewizja francuska na żywo

  • Gulli – kolejny francuski kanał, tym razem posiadający materiały głównie dla dzieci i rodzin. Dostęp do serwisu jest bezpłatny, ale musimy pamiętać, że Gulli można oglądać wyłącznie jeśli przebywamy we Francji. Serwis jest dostępny za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne oraz bezpośrednio przez przeglądarkę.
  • M6 – to kolejny francuski kanał, zwany również Metropole Television. Znajdziemy tu programy, filmy oraz seriale na życzenie. Serwis jest płatny, żeby go oglądać musimy wykupić odpowiedni abonament. M6 możemy oglądać na Smart TV, urządzeniach mobilnych, a także za pomocą przeglądarki internetowej. Serwis dostępny wyłącznie na terenie Francji.

Jak widzimy w każdym przypadku telewizja francuska na żywo jest dostępna wyłącznie na terenie Francji.

Francuska tv transmisja poza strefą dostępności

Dlaczego francuska tv za granica nie jest dostępna? Dzieje się tak, ponieważ nadawcy treści muszą przestrzegać praw telewizyjnych. Właśnie one określają gdzie i na jakich zasadach mogą być wyświetlane konkretne materiały. Nadawcy treści są zobowiązani do przestrzegania umów i jednocześnie do sprawdzania z jakich lokalizacji logują się użytkownicy. Jeśli nadawca stwierdzi, że ktoś loguje się z miejsca, które znajduje się poza strefą dostępności francuska tv transmisja jest zablokowana – nie mamy możliwości jej oglądania.

francuska tv za granica

W przypadku telewizja francuska na żywo, do stosowania blokad geograficznych wykorzystuje się rozpoznawanie adresów IP użytkowników. Każdy użytkownik ma przeważnie unikalny adres, ponieważ IP są przydzielane przez dostawców usług internetowych. Z adresu IP można wyczytać wiele informacji, między innymi lokalizację, z której loguje się użytkownik. W taki sposób blokowana jest telewizja francuska w Polsce.

Żeby francuska tv za granica była dla nas dostępna musimy ominąć geo-blokady. Jak to zrobić? To bardzo proste, wystarczy wykorzystać VPN, za którego pomocą łatwo ominiemy wszelkie blokady.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Francuska tv transmisja gdzie chcesz z VPN?

Żeby telewizja francuska w Polsce była dla nas dostępna wystarczy wykonać kilka prostych kroków, nie trzeba do tego żadnej fachowej wiedzy.

  1. Wybieramy top VPN, nasi eksperci polecają ExpressVPN
  2. Rejestrujemy konto i wybieramy plan subskrypcji
  3. Pobieramy oprogramowanie na nasze urządzenie
  4. Instalujemy i uruchamiamy VPN
  5. Włączamy VPN i wybieramy serwer we Francji, aby oglądać France.tv, TF1, Gulli oraz M6
  6. Telewizja francuska na żywo jest teraz dostępna z dowolnego miejsca!

Jak przetestować ExpressVPN za darmo?

Jeśli chcemy żeby telewizja francuska w Polsce była dostępna bez problemu możemy wykorzystać do tego VPN. Mamy teraz ciekawą ofertę od ExpressVPN, która polega na 30-dniowej gwarancji zwrotu kosztów.

Jak to działa i jak z tego skorzystać? Już wyjaśniamy. Na początku rejestrujemy się na oficjalnej stronie usługi ExpressVPN. Następnie w tradycyjny sposób rejestrujemy konto i wybieramy interesujący nas plan subskrypcji. Czy już możemy włączyć francuska tv transmisja?

Tak! Możemy zacząć korzystać z VPN i usunąć geo-blokady. Mamy na to 30 dni. Ważne jest to, że nie ma żadnych ograniczeń. Dostępne są wszystkie funkcje usługi. Możemy bez problemu omijać cenzurę, korzystać z torrentów, zabezpieczać nasze urządzenia czy usuwać blokady serwisów, dzięki czemu telewizja francuska na żywo będzie dla nas dostępna z Polski czy dowolnego innego miejsca.

Żeby okres testowy okazał się dla nas bezpłatny musimy pamiętać o tym, żeby przed upływem 30 dni zgłosić chęć rezygnacji z usługi i otrzymania zwrotu kosztów. Co istotne, nikt nie pyta nas dlaczego tak zdecydowaliśmy, nie musimy nic wyjaśniać, wystarczy wysłać informację i poczekać kilka dni na zwrot kosztów. Wszystko przebiega sprawnie i bez problemów – sprawdziliśmy to w praktyce.

Najlepsza sieć VPN do oglądania telewizja francuska w Polsce w 2024

Przetestowaliśmy wszystkie dostępne usługi VPN pod kątem, za pomocą których francuska tv za granica może zostać odblokowana z dowolnego miejsca. Na podsumowanie informacji stworzyliśmy poniższy ranking:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Inne korzyści ze stosowania sieci VPN

W naszym artykule skupiamy się na temacie jak telewizja francuska za granica, ale należy tu również wspomnieć o innych istotnych funkcjach sieci VPN.

Omijanie blokad geograficzny i walka z cenzurą

Blokady geograficzne nie dotyczą wyłącznie telewizji internetowej, ale również popularnych serwisów streamingowych. Dzięki VPN możemy odblokować biblioteki materiałów w takich serwisach jak Netflix, HBO czy Disney+. Standardowo każdy kraj ma dostęp do innych treści, więc z VPN możemy oglądać znacznie więcej, uzyskać dostęp do materiałów z dowolnego kraju. Również oglądać telewizja francuska na żywo z dowolnego miejsca.

W innych przypadkach jak Hulu, który jest dostępny jedynie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, możemy odblokować do niego dostęp również z innej, dowolnej lokalizacji. Takie rozwiązanie otwiera nam drogę do wielu nowych filmów, seriali i programów na życzenie z różny stron świata. Francuska tv za granica to dopiero początek, możemy uzyskać znacznie więcej.

francuska tv transmisja

Kolejna ważna kwestia to cenzura. Działa podobnie jak w przypadku francuska tv za granica. Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale jest ona coraz bardziej popularna i blokuje nam dostęp do wielu stron internetowych. W każdym kraju wygląda to inaczej. Mogą być blokowane strony polityczne, serwisy społecznościowe, strony dla dorosłych czy torrenty. Blokady są nakładane przez władze danego kraju lub dostawców usług internetowych.

Wystarczy jednak, że znajdziemy kraj, który jest wolny od cenzury i połączymy się z serwerem z tej lokalizacji. Uzyskamy nowy adres IP i ominiemy cenzurę. Podobnie omijamy blokady w serwisach streamingowych i telewizja francuska w Polsce może być dla nas osiągalna!

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

VPN to przede wszystkim bezpieczeństwo dla nas, naszych danych i urządzeń. Cały ruch, który przechodzi przez VPN jest szyfrowany. W naszych testach najlepsze usługi posiadają szyfrowanie AES-256, które jest tak mocne, że korzystają z niego agencje rządowe oraz wojsko. Oznacza to, że ochrona jaką zapewnia VPN jest praktycznie nie do zhakowania.

Przydaje się to w różnych sytuacjach. Robimy coraz więcej rzeczy w Internecie, więc warto zwrócić uwagę, na to żeby wszystko było dla nas bezpieczne. Nie tylko oglądamy telewizja francuska w Polsce, ale korzystamy z bankowości czy innych istotnych aktywności.

Kolejna korzyść to ukrywanie naszego rzeczywistego adresu IP. Łącząc się z siecią VPN otrzymujemy adres IP serwera, z którym się łączymy. Może to być serwer w kraju czy za granicą. Dzięki temu unikamy śledzenia za pośrednictwem adresu IP. Oznacza to, że nikt nie jest w stanie stwierdzić z jakiej aktywności korzystamy, oglądamy francuska tv za granica, torrentujemy i tak dalej.

W publicznych Wi-fi, VPN również odgrywa bardzo ważną rolę. Korzystanie z takich sieci jest popularne w szkołach, hotelach, restauracjach czy nawet parkach. Niektórzy wykorzystują je aby oglądać francuska tv transmisja. Jednak w związku z tym, że każdy może się do takiego Wi-fi podłączyć, możemy spotkać się tu z próbami ataku przez hakerów. Jeśli jednak używamy VPN, nie mamy się czym przejmować. Każda aktywność będzie zabezpieczona czy to telewizja francuska online, przeglądanie stron czy cokolwiek innego.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Telewizja francuska na żywo – podsumowanie

Telewizja francuska w Polsce to już nie problem! Zaprezentowaliśmy popularne francuskie kanały jak France.tv, TF1, Gulli oraz M6, które standardowo są dostępne wyłącznie dla użytkowników z Francji. Problem wynika z blokad geograficznych i praw telewizyjnych. Znaleźliśmy jednak rozwiązanie, które sprawi, że francuska tv transmisja będzie dostępna z dowolnego miejsca. Wystarczy wykorzystać sprawdzoną sieć VPN i za jej pomocą uzyskać francuski adres IP.

Przetestowaliśmy najlepsze usługi VPN, tak aby wytypować tą, która będzie najlepsza aby oglądać francuska tv online. Wzięliśmy pod uwagę szybkość serwerów, ich lokalizacje, poziom zabezpieczeń, support oraz cenę. Zwycięzcą zestawienia okazał się ExpressVPN, dzięki któremu francuska tv za granica będzie dostępna dosłownie wszędzie.

Oprócz tego usługa zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ciekawe promocje – 3 miesiące za darmo oraz 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów. Nie czekaj, oglądaj telewizja francuska gdzie chcesz!

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl