Gdzie oglądać narciarstwo alpejskie na żywo w 2022 – 2023?

Puchar świata w narciarstwie alpejskim to prawdziwa gratka dla kibiców sportów zimowych. W naszym artykule dowiemy się jak oglądać narciarstwo alpejskie na żywo w 2022 – 2023 niezależnie od tego gdzie jesteśmy i jak skorzystać z darmowych transmisji.

Sprawdź ofertę
Oglądaj narciarstwo alpejskie online z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

Omiń blokady geograficzne i oglądaj narciarstwo alpejskie gdziekolwiek jesteś. Sprawdź i uzyskaj 3 miesiące za darmo i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów!

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Najlepsze miejsca aby oglądać narciarstwo alpejskie na żywo

Gdzie najlepiej oglądać narciarstwo alpejskie transmisje? Okazuje się, że w Polsce mamy szeroki dostęp do relacji na żywo. Znajdziemy je w takich serwisach jak Eurosport, Polsat Sport oraz Canal+.

narciarstwo alpejskie na żywo

 • Eurosport Player – płatny serwis internetowy, w którym znajdziemy dostęp do transmisji na żywo z wielu dyscyplin sportowych, również narciarstwa alpejskiego. Z serwisu możemy korzystać za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej, a także aplikacji na Smart TV, urządzenie mobilne, komputery czy konsole do gier.
 • Polsat Sport – online możemy oglądać go za pośrednictwem serwisu Polsat Box GO. Znajdziemy tu zarówno filmy, seriale telewizja internetowa i różnego rodzaju programy, a także możliwość oglądania transmisji ze zmagań sportowych. Dostęp do materiałów wymaga opłacenia abonamentu. Podobnie jak w przypadku Eurosport, mamy tu liczne aplikacje, praktycznie na dowolne urządzenia.
 • Canal+ – to nie tylko narciarstwo alpejskie na żywo, ale również hity kinowe, filmy oraz seriale. Serwis jest płatny, do dyspozycji mamy dwa rodzaje abonamentu. Pierwszy, tańszy pozwala na oglądanie głównie filmów i seriali. Drugi, bardziej rozbudowany umożliwia korzystanie również z transmisji sportowych.

Czy da się oglądać narciarstwo alpejskie transmisje bezpłatnie? Okazuje się, że tak. Poniżej przedstawiamy najlepsze miejsca, które nam to umożliwiają.

Gdzie oglądać narciarstwo alpejskie za darmo?

Jeśli chcemy oglądać narciarstwo alpejskie na żywo całkowicie za darmo – nie chcemy korzystać z płatnych serwisów możemy oglądać zmagania na zagranicznych serwisach jak RTS, który jest dostępny w Szwajcarii lub France.tv, do którego mają dostęp użytkownicy z terytorium Francji.

RTS, czyli Radio Television Suisse – Szwajcarskie Radio i Telewizja to publiczny nadawca, który nadaje kanały w języku francuskim. W serwisie internetowym mamy bezpłatny dostęp do wszystkich materiałów, musimy jedynie posiadać IP ze Szwajcarii, aby mieć dostęp do transmisji.

France.tv to portal internetowy francuskiej publicznej grupy mediowej. Znajdziemy tu nie tylko narciarstwo alpejskie transmisje, ale również filmy, seriale, programy i materiały na żywo. To darmowy portal dostępny dla użytkowników z terytorium Francji. Oprócz bezpośredniego dostępu za pośrednictwem przeglądarki możemy skorzystać również z aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.

Pamiętajmy, że z materiałów możemy korzystać jedynie na terytorium dostępności – Francja (France.tv) oraz Szwajcaria (RTS). Dlaczego dostęp do transmisji jest ograniczony jedynie do konkretnych terytoriów?

Jak oglądać narciarstwo alpejskie transmisje poza strefą dostępności?

Dzieje się tak przez wzgląd na prawa autorskie. Nadawcy są zobowiązani do ich przestrzegania, ponieważ wymagają tego umowy z twórcami treści. Nadawcy treści są zobowiązani do sprawdzania lokalizacji użytkowników i blokowania tych, którzy znajdują się poza strefą dostępności. Odbywa się to przez sprawdzanie adresów IP użytkowników.

Są one przydzielane do każdego użytkownika przez dostawców usług internetowych.

narciarstwo alpejskie transmisje

Jeśli nie znajdujemy się na terenie, na którym jest dostępna dana usługa, otrzymamy komunikat, że dostęp jest zablokowany. Jak w takim razie oglądać narciarstwo alpejskie na żywo za darmo? Jest na to prosty sposób. Wystarczy wykorzystać dobry VPN, za pomocą którego mamy możliwość zmiany naszej wirtualnej lokalizacji przez zmianę IP i odblokowanie interesujących nas materiałów.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Jak odblokować narciarstwo alpejskie transmisje z VPN?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, za pomocą którego możemy oglądać narciarstwo alpejskie na żywo za darmo z dowolnego miejsca.

 1. Znajdujemy najlepszy VPN, nasi specjaliści polecają ExpressVPN
 2. Rejestrujemy konto i wybieramy interesujący nas plan subskrypcji
 3. Pobieramy oprogramowanie na nasze urządzenie
 4. Przeprowadzamy instalacje i uruchamiamy VPN
 5. Łączymy się z serwerem:
  1. We Francji, aby oglądać France.tv
  2. W Szwajcarii, aby oglądać RTS
  3. W Polsce, aby oglądać Polsat Box Go, Eurosport lub Canal +
 6. Cieszymy się z dostępu do naszych ulubionych zmagań sportowych

Sposób żeby przetestować ExpressVPN za darmo

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy sprytny trik, za pomocą którego będziemy w stanie przetestować wszystkie funkcje ExpressVPN całkowicie za darmo. Wszystko co musimy zrobić to kliknąć ten link ExpressVPN i zarejestrować się na stronie. Uzyskujemy 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów. W tym czasie możemy używać oprogramowania VPN do woli. Ustawiamy sobie przypomnienie i przed upływem wyznaczonego czasu zgłaszamy chęć anulowania subskrypcji.

To co wyróżnia ExressVPN od innych ofert tego rodzaju to przede wszystkim szybkość i bezproblemowość jeśli chodzi o zwrot kosztów. Użytkownicy potwierdzają, że na przelew czeka się około 5 dni. Potwierdza to, że sposób działa i jest bardzo korzystny.

Najlepsze usługi VPN do oglądania narciarstwa alpejskiego

Nasi eksperci przetestowali najlepsze usługi VPN pod kątem odblokowania transmisji narciarstwa alpejskiego z dowolnego miejsca i bezpłatnych serwisów streamingowych.

Wyniki naszego testu prezentujemy w poniższym rankingu:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Korzyści ze stosowania VPN

To, że możemy oglądać narciarstwo alpejskie transmisja na żywo to jeszcze nie wszystko. Mamy do dyspozycji znacznie więcej korzyści płynących z używania VPN. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Blokady geograficzne i walka z cenzurą

Wiele serwisów wprowadza geo-blokady, za pomocą których decyduje się o tym kto może mieć dostęp do danych materiałów, a kto nie.  W przypadku takiego serwisu jak Netflix w każdej lokalizacji spotykamy się z inną bazą materiałów, a dzięki VPN jesteśmy w stanie odblokowywać te, które były dla nas niedostępne.

narciarstwo alpejskie transmisja na żywo

W przypadku popularnego serwisu streamingowego jakim jest Hulu mamy do czynienia z sytuacją, gdzie jest on dostępny jedynie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Za pomocą VPN omijamy również ten problem i możemy oglądać Hulu z dowolnego miejsca na świecie.

Kolejna sprawa to możliwość omijania cenzury. Jest ona wszechobecna w Internecie i to nie tylko w takich krajach jak Chiny czy Rosja. Coraz więcej miejsc wprowadza pewne ograniczenia – cenzurowanie stron, które okazują się polityczne czy niewygodne.

Za pomocą specjalnych blokad uniemożliwia się korzystanie z danych witryn internetowych na danym terytorium. VPN pozwala jednak na zmianę adresu IP, dzięki czemu omijamy cenzurę i możemy korzystać ze wszystkich dostępnych materiałów.

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo

Łącząc się z Internetem za pomocą VPN cały nasz ruch jest kierowany przez swego rodzaju tunel, w którym wszystkie dane są zabezpieczone i szyfrowane. W dobrych serwisach VPN zabezpieczenia są na takim poziomie, że ich złamanie zajęłoby hakerom miliony lat.

Podczas połączenia nasze realne IP jest ukryte, a przyjmujemy adres IP serwera, z którym się łączymy. Dzięki temu nikt nie jest w stanie monitorować naszej aktywności czy sprawdzić lokalizacji. Chronimy się też przed śledzeniem w Internecie.

Ważną kwestią jest również wysoki poziom ochrony w przypadku publicznych sieci Wi-fi. Z racji na to, że są one dostępne dla każdego, są słabo chronione. Często stają się furtką dla ataku hakerów. Jednak często korzystamy z takich sieci, ponieważ są one dostępne w hotelach, bibliotekach, szkołach czy innych publicznych miejscach.

Za pomocą VPN możemy bez obawy korzystać z takich sieci, ponieważ nasza aktywność jest chroniona i nikt nie jest w stanie dokonać ataku na podłączone urządzenia.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Narciarstwo alpejskie na żywo – podsumowanie

Każdy fan sportów zimowych doceni możliwość wygodnego oglądania takich materiałów jak narciarstwo alpejskie transmisje. Do dyspozycji mamy zarówno darmowe miejsca jak France.tv we Francji oraz RTS w Szwajcarii jak i płatne serwisy streamingowe jak Polsat Box GO, Canal+ czy Eurosport.

Żeby wygodnie oglądać zmagania narciarskie gdziekolwiek jesteśmy i korzystać z darmowych serwisów należy skorzystać ze sprawdzonego VPN. Nasi eksperci polecają ExpressVPN jako najlepszą usługę z dostępnych na rynku. Za jego pomocą skutecznie ominiemy geo-blokady i obejrzymy wszelkie materiały w pełnej prędkości.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl