VPN Turcja – jak wybrać najlepszy w 2024

Korzystając z VPN możemy łączyć się z serwerami w Turcji i zmieniać IP na tureckie. Możemy także łączyć się z serwerami w innych lokalizacjach, aby uzyskać dodatkowe korzyści i swobodnie korzystać ze wszystkich zasobów internetowych. W naszym artykule wybieramy najlepszy VPN Turcja. Sprawdzamy jakość usług, ich cenę i wygodę użytkowania.

Weź to!
Wypróbuj ExpressVPN - Najlepszy VPN dla Turcji - 49% ZNIŻKI!

Walcz z cenzurą w sieci i uzyskaj tureckie IP z dowolnego miejsca z ExpressVPN - odbierz 3 miesiące za darmo i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów!

Aktualizacja: 12 czerwiec 2024

Najlepszy 5 Turcja VPN w 2024

Przetestowaliśmy dostępne usługi VPN pod różnymi aspektami, tak żeby wybrać najlepszy VPN dla Turcji. Jeśli chodzi o Turcja VPN mamy na myśli przeważnie usługę, która będzie posiadała serwery zlokalizowane na terenie Turcji, tak żeby po połączeniu z jednym z nich uzyskać tureckie IP.

Zwróciliśmy również uwagę na swobodę wyboru serwerów na innych terytoriach, tak żeby przebywając w Turcji można było swobodnie omijać cenzurę i korzystać z bezpiecznego połączenia.

Najlepsze usługi VPN dla Turcji prezentujemy w poniższym rankingu stworzonym przez naszych ekspertów od cyberbezpieczeństwa.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN czerwiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja czerwiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Wybór VPN w Turcji

Tworząc powyższy ranking, który wyłonił najlepszy VPN Turcja wzięliśmy pod lupę poniższe kwestie, tak żeby usługa spełniania wszystkie wymagania klientów.

Prywatność

Każdy kto kiedyś korzystał z Internetu w Turcji zdaje sobie sprawę, że panuje tu dosyć silna cenzura. Rząd regularnie blokuje różne strony internetowe, które są niewygodne.

Oprócz stron lokalnych dziennikarzy blokuje się również serwisy społecznościowe jak Facebook, YouTube, Instagram, Telegram czy Twitter. Szukaliśmy takiego Turcja VPN, który pozwoli ominąć cenzurę i wygodnie korzystać ze wszystkich stron internetowych na terenie Turcji.

Dostęp do serwerów

Żeby skutecznie walczyć z cenzurą w sieci, a także korzystać z dodatkowych udogodnień jak omijanie geo-blokad dobry VPN w Turcji powinien mieć dostęp do rozbudowanej bazy serwerów na całym świecie – również w Turcji, jeśli chcemy korzystać z tureckiego IP przebywając za granicą.

Im więcej serwerów, tym lepiej rozkłada się również obciążenie przez użytkowników, przez co unikamy spowolnienia połączeń.

VPN w Turcji

Cena usługi

Cena nie jest wyznacznikiem tego, czy VPN Turcja jest dobry czy nie. Nasi eksperci postanowili sprawdzić, które usługi oferują najwyższą jakość usług w rozsądnej cenie. Przeważnie jest tak, że przy wybraniu abonamentu na dłuższy okres możemy skorzystać z niższej ceny. VPN Turcja oferują również różnego rodzaju promocje i kody rabatowe, które pozwalają na znaczne oszczędności.

Szybkość połączenia

Internet naszych czasów wymaga szybkiego połączenia, aby wygodnie korzystać z portali społecznościowych, serwisów streamingowych czy torrentów. Przez wykorzystania szyfrowania połączenia w wielu przypadkach VPN może spowalniać prędkość łącza. Postaraliśmy się dopasować takie usługi, w których nie występuje tego rodzaju problem

Support

Kolejnym ważnym elementem, który powinien posiadać dobry Turcja VPN jest wsparcie klienta. Postanowiliśmy sprawdzić w praktyce jak wygląda obsługa klienta. Wysłaliśmy kilka zgłoszeń i przeprowadziliśmy rozmowy telefoniczne. W rankingu punkty otrzymały te usługi, gdzie odpowiedzi były merytoryczne i nie trzeba było na nie długo czekać. Istotne było również to, żeby wsparcie odbywało się w języku polskim.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

Darmowy VPN nie jest bezpieczny

Wpisując do wyszukiwarki hasło darmowy VPN Turcja otrzymujemy wiele propozycji usług. Jednak lepiej unikać takich rozwiązań. Dlaczego?

Dobry VPN generuje dużo kosztów, które wiążą się z utrzymaniem serwerów na całym świecie,czy po prostu dbaniem o bezpieczeństwo użytkowników. Opracowanie odpowiednich protokołów bezpieczeństwa i zabezpieczenie danych kosztuje. Niezbędny jest odpowiedni sprzęt, a także praca specjalistów z branży cyberbezpieczeństwa.

Turcja VPN

Darmowe sieci VPN albo mają bardzo ograniczone funkcje i często nie są w stanie zapewnić nam dobrych usług, albo sprzedają dane swoich klientów dla osób postronnych. Pół biedy jeśli są to sprzedaże dla osób zajmujących się reklamami, którzy chcą wysłać odpowiednie kampanie reklamowe.

Gorzej jeśli są to hakerzy, którzy próbują wykraść nasze wrażliwe dane czy pieniądze. Korzystanie z darmowych rozwiązań niesie ze sobą wysokie ryzyko.

Jeśli chcemy przetestować VPN za darmo, lepiej skorzystać z ExpressVPN, który zapewnia obecnie 30 dniową gwarancję zwrotu kosztów. Oznacza to, że na początku musimy normalnie zapłacić za usługę, ale jeśli w ciągu 30 dni zgłosimy chęć rezygnacji i zwrotu kosztów, otrzymamy pełny zwrot i test usługi będzie dla nas całkowicie darmowy.

Nie ma tu nic skomplikowanego, należy jedynie skontaktować się z supportem w dowolny sposób. Nie musimy nawet wyjaśniać jaki był powód naszej rezygnacji.

Jak uzyskać turecki adres IP?

Jeśli posiadamy VPN w Turcji możemy bez problemu uzyskać turecki adres IP przebywając w dowolnym miejscu na świecie. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ w wielu usługach internetowych możemy uzyskać bardziej korzystną cenę, która wynika z korzystnego kursu tureckiej waluty.

Możemy połączyć się z VPN manualnie, ale najwygodniej będzie zainstalować aplikację VPN na naszym urządzeniu. Dobre sieci VPN pozwalają zabezpieczyć wiele urządzeń jednocześnie w ramach jednego abonamentu.

Poniżej prezentujemy krótki poradnik jak włączyć turecki IP:

  1. Wybieramy najlepszy Turcja VPN – polecamy ExpressVPN
  2. Pobieramy odpowiednia wersję oprogramowania na nasze urządzenie
  3. Instalujemy program na naszym urządzeniu
  4. Włączamy VPN i łączymy się z serwerem w Turcji
  5. Zyskujemy turecki IP, możemy swobodnie korzystać z Internetu.

Warto pamiętać, że cenzura w Turcji jest bardzo zaawansowana. Jeśli planujemy podróż do Turcji najlepiej pobrać i zainstalować VPN Turcja jeszcze przed przyjazdem. Cenzura może dotyczyć różnych usługodawców VPN, więc możliwe, że już w samej Turcji ich strony będą blokowane, więc nie będziemy w stanie pobrać oprogramowania na nasze urządzenie.

Jeśli mieszkamy poza Turcją i chcemy korzystać z tureckiego IP, pamiętaj że nie ma z tym żadnego problemu niezależnie od tego gdzie się znajdujemy.

Co jeszcze może nam zapewnić Turcja VPN?

Wolność i walka z cenzurą

Jeśli chcemy swobodnie korzystać z Internetu, VPN w Turcji to prawdziwa podstawa. Cenzura może być widoczna na całym świecie, ale Turcja odznacza się blokowaniem bardzo dużej ilości stron, z których możemy korzystać w pełni swobodnie przebywając w innych krajach. Za pomocą VPN możemy swobodnie łączyć się z serwerami zlokalizowanymi w różnych miejscach na świecie, przez co zmieniamy nasz adres IP i omijamy cenzurę.

Możemy korzystać z Facebooka, Twittera czy stron informacyjnych, które normalnie są blokowane dla użytkowników z terytorium Turcji. Ważne jest również to, że połączenie jest w pełni bezpieczne i szyfrowane, dzięki czemu nikt nie widzi, że omijamy cenzurę i nie jest w stanie sprawdzić z jakich stron korzystamy na zabezpieczonych urządzeniach.

Bezpieczeństwo i ochrona prywatności

Korzystając z VPN mamy do dyspozycji wiele korzyści, ale nie zapominajmy o najważniejszej – naszym bezpieczeństwie. Podczas połączenia za pomocą VPN cały ruch jest szyfrowany i chroniony w swoistym tunelu, gdzie dane są zabezpieczone za pomocą odpowiednich protokołów. Ani hakerzy ani rząd Turcji nie będzie w stanie sprawdzić z jakich stron korzystamy, w momencie gdy będziemy podłączeni za pomocą aplikacji VPN.

VPN Turcja

Pamiętajmy o tym, że Turcja jest krajem o wysokim stopniu ingerencji rządu w kontrolę użytkowników. VPN zapewnia nam ukrycie każdej aktywności zarówno jeśli chodzi o naszego dostawcę usług internetowych jaki i instytucje rządowe. Dobry VPN w Turcji nie zapisuje żadnych logów, więc nie możliwe są także żadne wycieki danych.

Nie zapominajmy również o kwestii związanej z ochroną w publicznych sieciach Wi-fi. Możemy korzystać z nich w różnych miejscach podczas wyjazdów zagranicznych, przy pobycie w hotelu, w szkole, bibliotece czy na uczelni. Każdy może podłączyć się do takiego rodzaju sieci, również hakerzy, którzy często próbują różnego rodzaju wyłudzeń.

Żeby uniknąć tego problemu wystarczy, że skorzystamy z VPN. Nasze połączenie będzie w pełni zabezpieczone, dzięki czemu nikt nie będzie w stanie sprawdzić co robimy i włamać się na nasze urządzenie podłączone do publicznego Wi-fi.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca czerwiec 2024

VPN w Turcji – podsumowanie

Okazuje się, że VPN Turcja zapewnia wiele korzyści zarówno dla osób, które przebywają w Turcji i chcą walczyć z cenzurą czy cieszyć się ze swobodnego korzystania z Internetu jak i dla tych, którzy mieszkają w innych krajach, ale chcą wykorzystać tureckie IP. Drugie rozwiązanie może zapewnić nam sposób na oszczędność w różnych serwisach Internetowych, czy po prostu surfować po Internecie z tureckim adresem IP.

Przetestowaliśmy, który Turcja VPN sprawdza się najlepiej, jak wygląda sytuacja z wyborem serwerów, prędkością połączenia, jakością i ceną usługi.

  1. ExpressVPN - Najlepszy
  2. CyberGhost VPN
  3. Private Internet Access
  4. IPVanish
  5. NordVPN

Jednogłośnie stwierdziliśmy, że ExpressVPN to najlepszy VPN w Turcji. Doskonale radzi sobie z funkcjonowaniem jeśli znajdujemy się w samej Turcji jak i za granicą. Nie ma również znaczenia z jakich aktywności chcemy korzystać – torrenty, streaming, gry, praca czy cokolwiek innego. Obecnie możemy skorzystać ze specjalnej zniżki i odebrać 3 miesiące za darmo. Mamy również dostęp do 30-dniowej gwarancji zwrotu kosztów. To najlepszy moment, aby skorzystać z ExpressVPN.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl