Najlepszy irlandzki VPN w 2024

Nieustannie jesteśmy narażeni na ataki tysięcy hakerów, wirusów, trojanów. Próbują oni wykraść nasze dane, włamać się na konto bankowe, odczytać lub złamać hasła. Są to zagrożenia, wobec których nie wolno przechodzić obojętnie, a naszą obronę może stanowić solidny VPN. Ten artykuł przeznaczony jest przede wszystkim dla rodaków mieszkających w Irlandii lub podróżujących do tego kraju, ale zawiera on także dużo informacji przydatnych każdemu użytkownikowi globalnej sieci. Zastanowimy się jak wybrać najlepszy VPN Irlandia, jakie kryteria przyjąć do jego oceny, i dogłębnie omówimy powody, dla których warto go użyć. Zatem zaczynajmy!

Sprawdź ofertę
Wypróbuj najlepszy VPN w Irlandii od ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN, najlepsza sieć VPN z najlepszym serwerem w Irlandii. Kliknij, aby otrzymać BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 30 dni.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Najlepszy VPN Irlandia

Internet zapewnia nam tysiące cudownych możliwości. Mamy dostęp do niemal nieograniczonej ilości informacji, możemy komunikować się z osobami w dowolnym miejscu na Ziemi, przechowywać dane w chmurze i stać się influencerami w social media.

Jest to jednak także źródło niebezpieczeństw. O tym za chwilę, skupmy się jednak na meritum. Jak wybrać najlepsze serwery VPN w Irlandii, dzięki czemu zmiana IP na irlandzkie będzie pewna i bezproblemowa? Oto kryteria, którymi warto się kierować.

Kryteria wyboru najlepszego VPN

Tworząc nasz ranking i wybierając najlepszy irlandzki VPN przyjęliśmy następujące kryteria:

  • wysokie standardy bezpieczeństwa i brak zapamiętywania aktywności użytkowników
  • szybkość transferu, zarówno poprzez serwery podstawowe, jak i serwery premium
  • szeroka sieć serwerów, w tym oczywiście serwery VPN w Irlandii – pozwolą Ci one zmienić IP na irlandzkie i odblokowanie lokalnych treści
  • łatwość w użytkowaniu
  • przystępna cena, atrakcyjne oferty promocyjne i gwarancja zwrotu pieniędzy
  • możliwość korzystania z torrentów i streamingu video (wraz z dodatkowymi funkcjonalnościami, jak kill switch)

Ranking najlepszych VPN Irlandia 2024

Na podstawie powyższych kryteriów wybraliśmy najlepsze VPN Irlandia 2024. Posiadają liczne serwery VPN w Irlandii, gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa i są przystępne cenowo. Wszystkie przetestowaliśmy i uważamy, że zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN kwiecień 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja kwiecień 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1

Oczywiście powyższe VPN sprawdzą się nie tylko w Irlandii. Z powodzeniem można je stosować także w innych krajach, w tym rzecz jasna także w Polsce. Zachęcam Cię także do zapoznania się z naszą recenzją VPN.

Jak zakupić i zainstalować VPN?

To banalnie proste! Na początek odwiedź stronę internetową wybranego producenta – możesz posłużyć się odnośnikami z rankingu powyżej. Wybierz długość okresu subskrypcji i opłać usługę. Następnie możesz pobrać oprogramowanie – pobierz je ze strony producenta,a w przypadku urządzeń mobilnych skorzystaj z Play Store lub App Store.

Wszystkie polecane przez nas VPN posiadają intuicyjne kreatory instalacji na Windows i Mac, zaś na urządzeniach mobilnych uruchomienie aplikacji sprowadza się do jednego kliknięcia. Po uruchomieniu oprogramowania wystarczy już tylko wybrać irlandzki serwer VPN i zestawić połączenie – jak widać zmiana IP na irlandzkie trwa zaledwie kilka sekund.

Do czego potrzebny mi irlandzki VPN?

Zmiana IP na irlandzkie jest możliwa poprzez serwery VPN w Irlandii. Komu jednak może być ona potrzebna? Z pewnością Irlandczykom, którzy w podróży zagranicznej będą chcieli odwiedzać strony internetowe zastrzeżone geograficznie. Zapewne jednak jest ich niewielu wśród czytelników serwisu Prywatność w Sieci.

Większą grupę stanowią zapewne Polacy mieszkający na stałe w Irlandii, którzy w Polsce chcą korzystać z serwisów, do których się przyzwyczaili. Dobrym przykładem mogą być seriale niedostępne w polskiej bibliotece Netflix. Wreszcie, irlandzki VPN przyda się także w Irlandii, gdy nie chcemy podszywać się pod lokalizację w innym kraju, lecz po prostu zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci. Wirtualna sieć prywatna umożliwi szyfrowanie połączenia, dzięki czemu nikt nie uzyska dostępu do informacji o Twojej aktywności w Internecie.

Ochrona prywatność w sieci

Europejskie przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) znacząco wpłynęły na poprawę ochrony użytkowników sieci. W przeciwieństwie do Internetu, nie mają jednak globalnego zasięgu. Jednak nawet gdyby miały, należy samodzielnie zatroszczyć się o swoją prywatność.

VPN pozwala na anonimowe surfowanie w sieci. Twój adres IP zostanie zastąpiony przez adres serwera VPN, dzięki czemu administratorzy stron internetowych nie dowiedzą się, że ich odwiedziłeś. Dobry VPN nie przechowuje logów z Twojej aktywności sieciowej, dzięki czemu nikt nie wie, co tak naprawdę robisz w sieci. Cały ruch jest szyfrowany, dzięki czemu nawet jeśli ktoś przechwyci dane, które wymieniasz z serwerem, nie będzie w stanie ich zrozumieć.

Zmiana IP na irlandzkie (czy jakiekolwiek inne), to także bezpieczny sposób na korzystanie z sieci P2P i torrentów. Jeżeli pobierasz plik torrent, inni pobierający widzą Twoje IP. Lepiej, żeby zobaczyli adres serwera VPN, niż Twój własny, prawda? Przeczytaj także nasz poradnik na temat pobierania torrentów przez VPN.

Ponieważ wszystkie dane, które wymieniasz z serwerem VPN są szyfrowane, możesz bezpiecznie korzystać z sieci Wi Fi. Gdy korzystasz z publicznych sieci, nigdy nie wiesz kto i w jakim celu je utworzył. Nawet jeśli masz pecha i trafisz na sieć, którą stworzono z myślą o podsłuchiwaniu połączeń i kradzieży danych, wciąż jesteś bezpieczny. Zaszyfrowane informacje są bezpieczne, a stosowane w VPN mechanizmy kryptograficzne są na tyle silne, że ich złamanie w zasadzie nie jest możliwe.

Irlandzki VPN plus Netflix

VPN pozwoli Ci także na korzystanie z dowolnej biblioteki Netflix. Podróżujesz za granicę ale chcesz wciąż korzystać z lokalnej biblioteki? A może po prostu podobają Ci się seriale dostępne w irlandzkim katalogu, których nie ma w polskiej wersji? Być może chcesz korzystać z największej biblioteki, czyli amerykańskiego Netflixa?

To wszystko umożliwi Ci VPN! Wystarczy zmienić IP na irlandzkie lub amerykańskie, by uzyskać dostęp do tych katalogów.

Dobry VPN Irlandia powinien posiadać serwery zoptymalizowane pod Netflixa i streaming, dla zapewnienia najlepszych doznań i wyeliminowania uciążliwego buforowania.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca kwiecień 2024

Czy warto korzystać z darmowych VPN?

Mimo, iż serwery VPN nie są szczególnie drogie, konieczność ponoszenia comiesięcznych kosztów sprawia, że kuszącą alternatywą są darmowe narzędzia. Czy jednak warto z nich korzystać? Musisz wiedzieć, że utrzymanie infrastruktury niezbędnej do działania sieci VPN kosztuje krocie. Serwery na całym świecie, ich eksploatacja i obsługa techniczna to niemały wydatek. Jak zatem korzystanie z nich może być darmowe?

Jeżeli producent nie pobiera opłaty od Ciebie musi zarobić na czym innym. Najczęściej będą to denerwujące reklamy, które skutecznie odbiorą Ci przyjemność z korzystania z sieci. Czasem jednak konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze. Znane są przypadki, w których operatorzy sieci VPN udostępniali adresy IP użytkowników korzystających z darmowej wersji abonentom opłacającym wersję płatną. Czasem do drzwi niczego nieświadomych użytkowników pukała policja, podejrzewając ich o czyny popełnione przez kogo innego. Takie sieci mogą także gromadzić dane o aktywności użytkowników, które są cennym towarem, za który inne firmy są w stanie sporo zapłacić.

Powyższe powody sprawiają, że do darmowych ofert należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Zazwyczaj lepszą opcją jest skorzystanie ze sprawdzonych rozwiązań komercyjnych – wszak kilka złotych miesięcznie nie jest wielką kwotą, gdy zabezpieczamy komputery i urządzenia warte kilka tysięcy złotych, albo rachunki bankowe z całymi naszymi aktywami. Sama zmiana IP na irlandzkie nie jest powodem, dla którego warto narażać się na powyższe ryzyka. Jeśli jednak koniecznie chcesz korzystać z darmowych rozwiązań, przeczytaj nasz poradnik o darmowych VPN.

Podsumowanie poradnika „Najlepszy VPN Irlandia w 2024„

To już koniec poradnika „Najlepszy VPN Irlandia w 2024.” Mamy nadzieję, że przypadł Ci on do gustu. Warto jednak raz jeszcze podsumować kluczowe informacje. Serwery VPN w Irlandii pozwolą Ci na ochronę swojej prywatności i odblokowanie dostępu do irlandzkich serwisów blokowanych geograficznie. Zmieniając lokalizację serwera uzyskamy dostęp do innych treści w innych krajach – to bardzo prosta a zarazem przydatna funkcja.

Darmowe VPN nie są bezpieczne. Zachowaj szczególną ostrożność i uważnie czytaj warunki korzystania z usługi. Koniecznie sprawdź także opinie innych użytkowników i sprawdź wiarygodność firmy tworzącej wybrane przez Ciebie narzędzie.

Według nas najlepszy VPN Irlandia 2024 to: ExpressVPN. Jest szybki, bezpieczny i przystępny cenowo. Oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy i jest łatwy w obsłudze. Testowaliśmy go wielokrotnie i wiemy, że jest naprawdę godny polecenia.

Dziękujemy za lekturę poradnika „Najlepszy VPN Irlandia w 2024„. Zachęcamy do regularnych odwiedzin naszej strony, na której systematycznie publikujemy najnowsze informacje, recenzje i oferty promocyjne sieci VPN. Do zobaczenia w kolejnym wpisie!

bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl