Najlepszy menedżer haseł Chrome 2024

Menedżer haseł to zaawansowana aplikacja służąca do generowania unikatowych i bezpiecznych haseł, a także szyfrowania ich w celu bezpiecznego przechowywania (ochrony przed próbą wyłudzenia haseł). Korzystając z przeglądarki i wpisując hasła do banku, sklepów internetowych czy poczty, często korzystamy ze słabej jakości haseł, które łatwo nam zapamiętać, ale również takich, które łatwo mogą stać się ofiarą ataku cyberprzestępców. Menedżer haseł chrome jest w stanie rozwiązać ten problem.

Sprawdź ofertę
Chroń swoje hasła wypróbuj 1Password - Oszczędź 50 %

Użyj 1Password do wzmocnienia i ochrony twoich haseł podczas używania Chrome z usługą premium. Testuj przez 30 dni bez ryzyka, z gwarancją zwrotu pieniędzy. Oferta limitowana!

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Dlaczego nie używać wbudowanego menedżera haseł Chrome?

Zapisywanie haseł, które oferuje wbudowany menedżer haseł Google Chrome wydaje się wygodnym rozwiązanie, czy jest to jednak bezpieczne i czy warto tak robić?

 • rozwiązanie działa tylko w przeglądarce Chrome, nie mamy dostępu do haseł w innych przeglądarkach czy na innych urządzeniach
 • w przypadku włamania na konto Google, wszystkie nasze hasła zostaną odczytane
 • Chrome generuje hasła bez możliwości ich edycji, przez co nie są one wystarczająco mocne (przykładowo nie możemy dodać do hasła znaków specjalnych)
 • produkt jest tylko dodatkiem do przeglądarki, a nie wyspecjalizowanym rozwiązaniem (dostawca usługi skupia się przede wszystkim na działaniu przeglądarki, a nie na rozwijaniu menedżera haseł).

W takim razie, jak chronić nasze hasła? Poniżej przedstawiamy ranking, który pomoże dobrać profesjonalny i bezpieczny menadżer haseł.

Najlepszy menedżer haseł dla Chrome

Przetestowaliśmy najpopularniejsze aplikacje do zarządzania hasłami w przeglądarce Chrome (menedżer haseł Google Chrome). Sprawdziliśmy czy rzeczywiście warto korzystać z takich rozwiązań i czy tak jak zapewniają producenci, gwarantują nam bezpieczne generowanie i przechowywanie naszych haseł. Poniżej przedstawiamy jaki menedżer haseł Google Chrome zasługuje na uwagę:

Wybór najlepszego menedżera haseł

Wybierając najlepszy menedżer haseł Chrome warto zwrócić uwagę na następujące kwestiee:

Ochrona

Przyjrzyjmy się na jakiej zasadzie działa dany menedżer haseł Google Chrome, jaki sposób szyfrowania wykorzystuje. Sprawdźmy przejrzystość działania zabezpieczeń.

menedżer haseł chrome

Funkcje

Warto zwrócić uwagę jakie funkcje zapewnia dostawca usług. Przydatne okazuje się importowanie haseł, które już posiadamy oraz eksportowanie danych na inne urządzenia. Następnie warto przyjrzeć się jak wygląda generowanie haseł, czy przykładowo możemy do hasła dodać własne znaki. Kolejna sprawa to analiza siły posiadanych haseł i możliwość reakcji, gdy hasła okazują się słabe.

Kompatybilność

Korzystamy z naszych haseł na różnych urządzeniach, które niejednokrotnie posiadają odmienne systemy operacyjne czy przeglądarki. Ważne, żeby menedżer haseł działał wszędzie, gdzie jest nam to potrzebne.

Użyteczność

Intuicyjność użytkowania jest bardzo istotna, nie tylko ze względu na możliwość szybkiej pracy na naszym urządzeniu i błyskawicznego uzupełniania czy tworzenia haseł, ale również po to żeby każdy użytkownik poradził sobie z menedżerem haseł.

Poziom obsługi klienta

Wybierając menedżer haseł Chrome, zwróćmy również uwagę na obsługę klienta. Czy mamy łatwy dostęp do supportu, czy obsługa jest szybka lub czy jest dostępna odpowiednia dokumentacja, która rozwieje nasze wątpliwości.

Stosunek jakości do ceny

Pieniądze są dla nas bardzo ważne, ale bezpieczne korzystanie z haseł to także bezpieczeństwo naszych danych i w wielu przypadkach także naszych pieniędzy. Wybierając menedżer haseł Google Chrome zwracajmy uwagę nie tylko na koszt abonamentu, ale również na to, co otrzymamy w danym planie.

Dlaczego powinieneś używać menedżera haseł Google Chrome?

Mimo to, że jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń związanych z wyciekami danych, ciągle za słabo chronimy nasze hasła dostępu do skrzynki pocztowej, banku czy zwykłych stron internetowych. W przypadku kradzieży naszych danych, oszuści testują nasze hasła i loginy na innych stronach internetowych i jeśli korzystamy wszędzie z tych samych danych logowania, możemy mieć duże problemy. Bez menedżera haseł Chrome nie jesteśmy w stanie zapamiętać wielu skomplikowanych haseł i loginów.

menedżer haseł google chrome

Często spotykanym problemem są włamania na konta serwisów społecznościowych i próby wyłudzeń pieniędzy od naszych znajomych (przestępca podszywa się pod nas i pisze do naszych znajomych z naszego konta, w naszym imieniu) czy rozsyłania linków zawierających złośliwe oprogramowanie. Menedżer haseł chrome jest w stanie ochronić nas przed takim zagrożeniem.

 • Systemy zabezpieczeń używane przez najlepszych: Topowe menedżery haseł posiadają szyfrowanie XChaCha20, które jest wykorzystywane również przez Google. Świadczy to o niezwykle wysokim poziomie zabezpieczeń, który jest praktycznie niemożliwy do złamania.
 • Monitorowanie zagrożeń: Dobry menedżer haseł Google Chrome posiada zawansowane funkcje, jak przykładowo monitorowanie przejętych haseł czy ataków hackerskich. Takie rozwiązanie pozwala nam zareagować w odpowiednim momencie i uniknąć przykrych konsekwencji wycieku danych. Wystarczy szybko zmienić konkretne hasła i wrócić do normalnego korzystania z usług.
 • Sprawdzanie używanych wcześniej haseł: Menedżer haseł Google Chrome daje możliwość zaimportowania wcześniej używanych haseł do programu, po czym menedżer haseł sprawdzi ich moc i w razie potrzeby umożliwi ich aktualizację na mocniejsze i bezpieczne hasła.
 • Nie musisz mieć dobrej pamięci: Nie musisz pamiętać swoich skomplikowanych haseł, loginów, adresów mail, ponieważ menedżer haseł Chrome zrobi to za Ciebie. Dodatkowo do każdego miejsca zostaną stworzone inne dane logowania, co przełoży się na bezpieczeństwo. Nawet jeśli wycieknie jedne hasło czy login, co jest praktycznie niemożliwe jeśli posiadamy menedżer haseł Google Chrome, to nikt nie będzie w stanie dotrzeć do naszych pozostałych haseł.
 • Szybki dostęp: Po wprowadzaniu głównego hasła do naszego menedżera haseł, aplikacja uzupełnia za nas wszystkie zapisane hasła automatycznie. Nie tracimy czasu na wyszukiwanie czy przypominanie sobie haseł i loginów. Wszystko działa szybko i bardzo intuicyjnie, dlatego nie musimy nawet czytać poradników na ten temat.
 • Korzystaj na wielu urządzeniach: Menedżer haseł Google Chrome pozwala nam na korzystanie z danych na różnych urządzeniach, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego – Windows, Linux czy Android, jak również w innych przeglądarkach internetowych.
 • Prosta obsługa: Pomimo to, że uzyskujemy potężną ochronę naszych haseł, obsługa programu jest intuicyjna, a uzupełnienie zapisanych haseł błyskawiczne. Nawet dziecko poradzi sobie z obsługą aplikacji do przechowywania i zabezpieczania naszych cennych haseł.

Przejdź na 1Password
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Darmowy vs płatny menedżer haseł Chrome

Warto podkreślić, iż większość osób skłania się do darmowych rozwiązań, ale czy darmowy menedżer haseł Chrome to dobre rozwiązanie? W zależności od dostawcy takiej usługi, w bezpłatnych planach spotykamy się niestety z różnymi ograniczeniami. Po pierwsze może to być ograniczenie ilości zapisanych haseł, po drugie brak obsługi niektórych platform, po trzecie brak możliwości synchronizacji czy współdzielenia haseł.

menedżer haseł chrome

Faktem jest, że płatny menedżer haseł Google Chrome posiada przeważnie znacznie więcej funkcji, co przekłada się nie tylko na wygodę użytkowania, ale w efekcie uzyskujemy większe bezpieczeństwo. Co ważne, w płatnych planach jest wspomniana opcja wykrywania wycieku danych czy sprawdzania starszych haseł pod kątem mocy.

Z całą pewnością korzystniej wybrać płatny program do ochrony haseł, również z tego powodu, że koszty takiej usług są niewielkie. W zależności od konkretnego planu może to być od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Jak skonfigurować menedżer haseł na naszym urządzeniu?

Zacznijmy od tego, że zarówno obsługa jak i konfiguracja menedżera haseł jest niezwykle prosta. Poniżej pokrótce prezentujemy  krótki poradnik jak zacząć korzystać z usługi.

 1. Wybieramy odpowiedniego dostawcę usług: na rynku znajdziemy wiele firm, które oferują nam usługę menedżera reklam. Każdy posiada odrobinę inne usługi i zapewnia nam różne stopnie bezpieczeństwa. Łatwo pogubić się w tym wszystkim, dlatego sugerujemy 1Password jako godny zaufania menedżer haseł Chrome.
 1. Pobieranie aplikacji: wybieramy interesujący nas plan, który zapewni nam najlepszą ochronę i dopasuje się do naszych oczekiwań i pobieramy aplikację. Należy wybrać aplikację, która będzie dostosowana do systemu operacyjnego naszego urządzenia (Windows, macOS lub Linux). Po pobraniu pliku, instalujemy i uruchamiamy aplikację.
 1. Rejestracja: kolejny krok to rejestracja produktu. Po instalacji pojawi się okno logowania z opcją utworzenia nowego konta. Możemy to również wykonać z poziomu strony 1Password. Zostaniemy poproszeni o wprowadzanie adresu e-mail. W kolejnym kroku należy podać hasło, które będzie służyło do logowania do programu. Następnie wracamy do aplikacji, logujemy się i wprowadzamy główne hasło – master password. To najważniejsze hasło będzie służyło do dostępu do naszych zapisanych haseł. Warto dodać kod odzyskiwania, ponieważ jeśli w jakiś sposób zapomnimy czy utracimy główne hasło.
 1. Pobieranie rozszerzenia dla Chrome: przy uruchomionej przeglądarce Chrome, klikamy w 3 kropki znajdujące się w prawym górnym rogu i przechodzimy do sekcji ustawień. Następnie wchodzimy w rozszerzenia i otwieramy Chrome Web Store. Wyszukujemy rozszerzenie 1Password i klikamy dodaj do chrome. Pojawiają się wyskakujące okienka, w których potwierdzamy chęć dodania rozszerzenia. Po instalacji, menedżer haseł Chrome jest gotowy do użycia.

Przejdź na 1Password
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Podsumowanie

Korzyści jakie zapewnia menedżer haseł Chrome są niepodważalne. Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo naszych danych jest niezwykle istotne, niezależnie od tego czy korzystamy z komputera domowego, czy sprzętu w pracy na przykład. Menedżer haseł Chrome to aplikacja, która powinna znaleźć się na każdym sprzęcie, na którym logujemy się na jakiekolwiek strony internetowe.

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich haseł, a tym samym bezpieczeństwo pieniędzy na koncie bankowym, czy wrażliwych danych osobistych lub firmowych – menedżer haseł Google Chrome będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Podsumowując, płatne nie są kosztowne, a zapewniają ochronę naszych danych na najwyższym poziomie. Po przeanalizowaniu dostępnych rozwiązań, z czystym sercem polecamy 1Password, który posiada bezpieczne szyfrowanie danych, intuicyjną obsługę i tysiące zadowolonych użytkowników. Warto wybrać menedżer haseł Chrome właśnie od tego dostawcy.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl