Recenzja 1Password 2024

1password

Każdego dnia korzystamy haseł w różnych miejscach podczas korzystania z Internetu, ale często nie zastanawiamy się czy nasze hasła są bezpieczne i czy łatwo je złamać. Coraz bardziej popularne stają się menedżery haseł, które pomagają nam zarządzać hasłami w bezpieczny sposób. W artykule sprawdzamy jak działa menedżer haseł 1Password w praktyce, czy zapewnia wysoki poziom ochrony i czy warto z niego skorzystać.

Spróbuj za darmo
Zabezpiecz swoje hasła z 1Password - Przetestuj bezpłatnie 14 dni

Zarządzaj hasłami na wszystkich urządzeniach i wszędzie gdzie potrzebujesz, przetestuj menedżera haseł przez 14 dni za darmo!

Aktualizacja: 24 maj 2024

1Password informacje podstawowe

Firma została założona w 2005 roku przez dwóch przyjaciół, obecnie zespół liczy 500 osób. Przedsiębiorstwo skupia się na wygodzie użytkownika, bezpieczeństwie i prywatności. Misją firmy jest dbać o bezpieczeństwo haseł, ich silne szyfrowanie, a także proste korzystanie z zapisanych danych podczas korzystania z różnego rodzaju zasobów Internetu. Usługa rozwiązuje problem słabych haseł, pomaga nam tworzyć skomplikowane, bezpieczne hasła, których nie musimy zapamiętywać.

1Password cena

Do wyboru mamy dwa plany, które różnią się od siebie ceną i funkcjonalnościami.

1password cena

 • Personal to ekonomiczna opcja w momencie, gdy potrzebujemy oprogramowania dla jednego użytkownika.
 • Families – plan dedykowany dla większych rodzin, możemy być wykorzystany przez 5 osób, na nielimitowanej ilości urządzeń.

Aktualną cenę planów wraz ze specjalnymi zniżkami dla naszych użytkowników znajdziemy na stronie 1Password. Płatność jest dostępna za pomocą kart kredytowych takich firm jak Mastercard, Visa, American Express, Diners Club, UnionPay czy Discover, co przekłada się na dobre 1Password opinie. Czy możemy używać 1Password za darmo? W ofercie nie ma bezpłatnej subskrypcji, ale pamiętajmy, że mamy do dyspozycji darmowy trial dla dowolnej wersji. Możemy testować możliwości programu całkowicie bezpłatnie.

Spróbuj Teraz

Podsumowanie parametrów oferty

Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie, które zawiera najważniejsze cechy produktu.

CECHA WŁAŚCIWOŚĆ
Wiele loginów Od∞urządzeń
Kompatybilne urządzenia Windows, macOS, Linux, Chrome OS, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy? W 14 dni
Szyfrowanie Nieujawnione
Cena zaczyna się od
Darmowa wersja? Nie jest dostępna

Poziom ochrony

Sprawdziliśmy 1Password opinie, a teraz przyjrzyjmy się jak wygląda funkcjonowanie oprogramowania w praktyce.

 • Szyfrowanie – oprogramowanie korzysta z bardzo silnego 256-bitowego szyfrowania AES, które jest używane w wojskowości czy przez rząd Stanów Zjednoczonych. Złamanie zabezpieczeń takiego szyfrowania zajęłoby miliardy lat. Możemy mieć pewność, że usługa jest w pełni bezpieczna i nikt nie uzyska dostępu o naszych haseł i zapisanych danych.
 • Zerowa wiedza – oznacza to, że usługodawca nie zna i nie ma dostępu ani do naszego głównego hasła, ani do zapisanych haseł, które są zaszyfrowane. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa się zwiększa, a my mamy pewność, że niemożliwe są żadne wycieki danych.
 • Autoryzacja dwuskładnikowa – umożliwia ustawienie dostępu do naszych haseł w dwóch krokach, pierwszy to nasze hasła główne, a drugi to potwierdzenie naszej tożsamości za pomocą aplikacji na urządzenie mobilne z systemem iOS lub Android. Nawet jeśli ktoś poza przez przypadek nasze hasło główne, nie będzie miał dostępu do naszych danych.
 • Autoryzacja biometryczna – w ustawieniach programu możemy włączyć logowanie za pomocą odcisku palca, skanu oka lub twarzy. Takie rozwiązanie zapewni, że nikt inny nie będzie w stanie zalogować się do naszych haseł. Jest to znacznie bardziej bezpieczne niż korzystanie wyłącznie z hasła głównego.
 • Kopia bezpieczeństwa i synchronizacja – automatyczne kopie zapasowe są tworzone każdego dnia, mogą być też synchronizowane z Dropbox czy iCloud. Możemy również wykonać manualną kopię w dowolnym momencie. Istnieje również możliwość synchronizacji haseł między dowolnymi urządzeniami, możesz korzystać ze swoich haseł wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Spróbuj Teraz

Jak zacząć korzystać?

Oto krótki poradnik jak zacząć korzystać z usługi.

1password opinie

 1. Zarejestruj się i wybierz interesujący cię plan subskrypcji
 2. Potwierdź adres e-mail podany podczas rejestracji
 3. Pobierz oprogramowanie na Twoje urządzenie
 4. Uruchom plik instalacyjny i postępuj zgodnie ze wskazówkami
 5. Zacznij korzystać z oprogramowania i chroń swoje hasła!

Jak widać, wystarczy pięć prostych kroków i możemy cieszyć się bezpiecznymi hasłami i intuicyjną pracą programu.

Funkcje

 • Dodawanie haseł – dodawanie haseł odbywa się w zasadzie za pomocą jednego kliknięcia, jest proste i intuicyjne, możemy dodać hasła do logowania do stron internetowych, poczty e-mail, ogólnie wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy.
 • Importowanie i eksportowanie haseł – mamy możliwość importu haseł praktycznie z dowolnego menedżera haseł, z którego korzystaliśmy wcześniej. W ustawieniach wybieramy opcję importu i wczytujemy plik csv wygenerowany w programie źródłowym. Mamy również możliwość eksportu haseł i przeniesienia ich na inne urządzenia czy do innych programów.
 • Generowanie haseł – program automatycznie generuje silne hasła przy użyciu jednego kliknięcia. Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, a generowane hasła spełniają wszelkie zasady bezpieczeństwa, 1Password opinie na temat generowania haseł są pozytywne.
 • Autouzupełnianie haseł – dzięki funkcji autouzupełniania haseł możemy jednocześnie chronić nasze hasła i zapewnić sobie wygodne użytkowanie z błyskawicznym uzupełnianiem danych logowania wszędzie tam, gdzie potrzebujemy.
 • Sprawdzanie mocy haseł – oprogramowanie umożliwia nam sprawdzanie mocy haseł, które używaliśmy wcześniej jak również tych generowanych za pomocą menedżera haseł. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić poziom naszego bezpieczeństwa i w razie potrzeby odpowiednio zareagować, żeby uniknąć problemów.

Spróbuj Teraz

Funkcje dodatkowe

Sprawdzając możliwości menedżera zadań sprawdziliśmy nie tylko 1Password opinie, ale również nasi eksperci przeanalizowali dodatkowe funkcje, które wpływają na wygodę użytkownika, ale również  na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przechowywanych haseł.

1password za darmo

 • Bezpieczne notatki – jeśli posiadamy ważne informacje, które nie powinny być dostępne dla żadnych innych osób, ale chcemy mieć do nich dostęp na dowolnym urządzeniu, zapewnia nam to nasz menedżer haseł. Podobnie jak nasze hasła, tak samo notatki, są chronione hasłem głównym lub autoryzacją biometryczną.
 • Wygodne płatności – główną metodą płatności jest karta kredytowa, za pomocą której możemy wykupić subskrypcję, a także zdefiniować wygodne odnawianie usługi.
 • Udostępnianie treści – oprogramowanie umożliwia bezpieczne i łatwe udostępnianie haseł i wszelkich innych zapisanych elementów w menedżerze haseł. Osoba, której udostępniamy hasło nie musi posiadać żadnego oprogramowania, wszystko odbywa się za pośrednictwem przesłanego linku.
 • Dostęp offline – żeby uzyskać dostęp do zapisanych haseł i danych nie musimy mieć dostępu do Internetu, do wszystkiego posiadamy dostęp offline.
 • Watchtower – specjalny system alertów, który jest odpowiedzialny za szybkie powiadamianie odnośnie wystąpienia słabych haseł lub wycieku danych. Pozwala na szybką reakcję w razie jakichkolwiek problemów.

Spróbuj Teraz

Wygoda użytkowania

Zacznijmy od instalacji programu, która przebiega szybko i bezproblemowo. Wystarczy kilka kliknięć i możemy korzystać z programu. Jeśli chodzi o importowanie haseł z innych menedżerów haseł, również wszystko przebiega szybko i sprawnie. Możemy wykonać migrację haseł praktycznie z dowolnego urządzenia. Interfejs jest przejrzysty i prosty w użytkowaniu. Uzupełnianie haseł odbywa się szybko i sprawnie, bezpieczeństwo, które zapewnia oprogramowanie nie wpływa na wygodę użytkowania. Również 1Password opinie na temat wygody użytkowania wśród użytkowników są bardzo dobre.

Kompatybilność programu

Kompatybilność programu

1Password opinie są pozytywne również z tego powodu, że możemy korzystać z menedżera haseł praktycznie wszędzie tam, gdzie potrzebujemy. Mamy do dyspozycji aplikację do zainstalowania na komputerach z Windows, Linux oraz macOS, urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS, a także bez instalacji aplikacji z poziomy przeglądarek Internetowych. Do dyspozycji użytkowników jest Chrome, Mozilla, Edge, czy Safari. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy używać haseł wszędzie tam, gdzie jesteśmy i niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystamy.

Obsługa klienta

Dobre 1Password opinie to również zasługa bogatej bazy wiedzy, która wyjaśnia nam jak korzystać z programu i co robić w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów. Jeśli naszego problemu nie ma bezpośrednio w bazie wiedzy, możemy skorzystać z kontaktu z supportem. Do dyspozycji mamy 3 sposoby rozwiązania problemu – komunikacja na forum, kontakt mailowy z obsługą techniczną lub kontakt za pomocą Twittera. Poziom obsługi klienta jest na bardzo wysokim poziomie, a do tego czas odpowiedzi jest bardzo krótki. Strona wsparcia technicznego znajduje się tutaj.

Spróbuj Teraz

Porównanie z konkurencją

Sprawdziliśmy już 1password opinie, więc pora zająć się również porównaniem usług z konkurencyjnymi menedżerami haseł.

1Password vs Dashlane

Dashlane to jeden z czołowych menedżerów haseł, który posiada silne szyfrowanie i przydatne funkcje. Znajdziemy tu również całkowicie bezpłatny plan, który jednak posiada wiele ograniczeń i jest niewygodny w użytkowaniu. Porównując obie usługi znajdujemy wiele podobieństw, dlatego ciężko jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Więcej informacji o Dashlane znajdziemy w naszej recenzji Dashlane.

1Password vs RoboForm

Na który menedżer haseł lepiej się zdecydować? Obie usługi wyróżniają się silnymi zabezpieczeniami i wygodą użytkowania. W przypadku RoboForm mamy do dyspozycji 30 dniowy okres próbny, w czasie którego możemy przetestować wszystkie możliwości usługi i samodzielnie zdecydować co będzie lepszym rozwiązaniem. Pełną recenzję Dashlane znajdziemy w naszym artykule RoboForm.

1Password vs Nordpass

Nordpass to kolejny topowy menedżer haseł, który warto wziąć pod uwagę podczas wyboru najlepszej usługi. Tu również mamy do dyspozycji wersję całkowicie bezpłatną, ale z dużymi ograniczeniami. Do tego możemy też przetestować wersję premium z wszystkimi funkcjonalnościami. Jak wyglądają 1Password opinie w porównaniu z opiniami na temat Nordpass? Obie usługi cieszą się zaufaniem wśród użytkowników. Więcej informacji na temat RoboForm znajdziemy w naszej recenzji Nordpass.

FAQ

Czy 1Password jest płatny czy bezpłatny?

Usługa jest płatna, w ofercie dla użytku domowego mamy 2 płatne plany – dla pojedynczego zastosowania oraz opcję dla rodzin. Jednak przed zakupem możemy skorzystać z bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego, w czasie którego możemy przetestować możliwości usługi. 1Password opinie na temat możliwości bezpłatnego testowania usługi są bardzo dobre.

Jak działa 1Password?

Usługa ma na celu zarządzanie i ochronę naszych haseł, a także generowanie silnych haseł, które będą trudne do złamania dla niepowołanych osób. Dzięki temu menedżerowi haseł, możemy synchronizować hasła na dowolnym urządzeniu i bezpiecznie korzystać z haseł do dowolnej usługi niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdujemy i z jakiego urządzenia korzystamy.

Podsumowanie

Z naszych testów wynika, że usługa sprawdza się w wielu sytuacjach, a użytkownicy są zadowoleni z obsługi oprogramowania. Analizując wszystkie dostępne rozwiązania na rynku polecamy 1Password jako najlepszy menedżer haseł. Wzięliśmy pod uwagę poziom zabezpieczeń, łatwość obsługi, funkcje i opinie użytkowników. Nasi eksperci przetestowali i porównali parametry menedżerów haseł w praktyce, dlatego wyniki, które uzyskaliśmy są jak najbardziej rzetelne.

9 Wynik
1PassWord

Prywatność i bezpieczeństwo
8.5
Funkcje
8.5
Wsparcie techniczne
8.5
Cena usługi
8.5
Łatwość użycia
8.5
PLUSY
 • Bogate funkcje
 • Przystępna cena
 • Szybkie działanie supportu
 • Bezpłatny trail na 14 dni
MINUSY
 • Brak telefonicznej pomocy technicznej
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl