Recenzja Dashlane w 2024

dashlane

Jest wiele sposobów, którymi możemy zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu. Niektórzy korzystają ze specjalnych przeglądarek czy aplikacji, które maskują ich adresy IP czy ruchy w internecie. Inni preferują dbać o swoje hasła – tworzyć unikatowe, ciężkie do złamania kombinacje. Czasami jednak takiego dobrego hasła łatwo jest zapomnieć. Tutaj z pomocą przychodzi Dashlane. Jest to manager, który zapamięta wszystkie ważne hasła za nas, razem z innymi niezbędnymi informacjami do zalogowania się. Jaka jest nasza Dashlane opinie? Kontynuuj czytanie tej recenzji, by się dowiedzieć!

Skorzystaj z Dashalne już dziś
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci z Dashlane

Przestań martwić się o swoje hasła i spisywać je na kartce czy w notatniku - Dashlane zadba o nie za ciebie!

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Kilka słów o Dashlane

Czym w ogóle jest Dashlane? To specjalna aplikacja, a także rozszerzenie do przeglądarki, którego głównym zadaniem jest zapamiętywanie naszych haseł, a także podstawowych informacji o użytkowniku. Dzięki temu, w trakcie zakupów czy logowania się na strony, korzystać można z wygodnego auto uzupełniania informacji o koncie.

Dashlane opinie zaczęło zdobywać już w roku 2012, gdyż właśnie wtedy miała miejsce premiera tego oprogramowania. Firma ma swoje biuro w Nowym Jorku, a sama wywodzi się właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Od samego początku przyświecał jej cel uczynienia internetu prostszym i przystępniejszym.

W tym celu dash lane chciało, byśmy zapomnieli o niewygodnych hasłach i wszystkich, co z nimi związane – specjalne znaki, wielkie i małe litery, cyfry. Przeglądanie internetu powinno być szybkie i proste – właśnie tym kieruje się firma.

Obecnie program rozrósł się do sporych rozmiarów i oferuje znacznie więcej, niż tylko zapamiętywanie naszych haseł. Program może tworzyć je sam, umożliwiając nam ustawienie trudnych do złamania haseł. Oprócz tego wyszukuje on wycieków w internecie, w których trakcie nasze hasła mogły zostać przejęte.

Dodatkowo wszystkie te funkcje dostępne są także na urządzeniach mobilnych, więc wszystkie ważne dla nas sprzęty oraz konta będą odpowiednio zabezpieczone z Dashlane.

Pobierz Dashlane dzisiaj!

Cennik programu

Dashlane opinie są bardzo dobre, gdyż aplikacja oferuje rozsądne ceny za swoje usługi. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że dostępna jest 30-dniowa wersja próbna wersji premium, która pozwoli ci na przetestowanie i przekonanie się, czy jest to program odpowiedni dla ciebie.

Oprócz tego dostępna jest też wersja darmowa programu, która oferuje nieco okrojone funkcje – sprawdzi się, jednak gdy nie masz zbyt wielu haseł do zapisywania.

Jeżeli jednak potrzebujesz zapisać ich nieco więcej, to do wyboru masz plan dla jednej osoby, a także plan rodzinny. Dostępny jest również pakiet dla firm, go jednak pominiemy w naszej recenzji.

dashlane cena

Darmowe vs płatne – czym różnią się pakiety?

Czym różnią się główne plany i jaka jest Dashlane cena? Przede wszystkim, tak jak pisaliśmy, liczbą haseł, które zapamięta program. Darmowy plan zapisze ich maksymalnie 50, pozostałe – bez ograniczeń. Zwiększona jest także liczba maili, których wycieków można szukać w dark webie. Wersja bezpłatna wyszuka wyłącznie 1, a plany płatne nawet 5 adresów.

Najważniejszym jednak jest ilość urządzeń, na których można zalogować się jednym kontem. W przypadku wersji darmowej Dashlane opinie będzie działać tylko na 1 urządzeniu. Wersje płatne nie posiadają takich ograniczeń. 

Ceny? W przypadku tego programu najlepiej sprawdza się pakiet roczny – wtedy cena za jeden miesiąc jest najtańsza, należy ją jednak opłacić w całości za jednym razem. Plan miesięczny wychodzi drożej, ale opłacasz wyłącznie jeden miesiąc – jednorazowa płatność będzie więc mniejsza.

Ostateczny wybór należy do ciebie, wiedz jednak, że Dashlane opinie posiada jako jeden z tańszych managerów haseł na rynku, który jednocześnie oferuje porządną ochronę haseł.

Czy warto z niego korzystać?

W obecnych czasach manager haseł to wręcz narzędzie niezbędne do wygodnego przeglądania sieci. Dashlane sprawdza się w tym, co ma za zadanie robić, dlatego możemy go polecić każdemu, kto każdego dnia loguje się w serwisach społecznościowych, internetowych sklepach czy na innych stronach.

CECHA WŁAŚCIWOŚĆ
Wiele loginów Od1-∞urządzeń
Kompatybilne urządzenia Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy? W 30 dni
Szyfrowanie AES-256 bits
Cena zaczyna się od 2,99 $ za miesiąc
Darmowa wersja? Tak, limitowana

Bezpieczeństwo

Musimy poruszyć ten temat dogłębniej, bo to w końcu główna funkcja tego oprogramowania. Jak bezpieczny jest program?

Szyfrowanie

Główną zaletą, wymienianą w Dashlane opinie, jest szyfrowanie programu. Wykorzystuje on szyfr AES-256, który uznawany jest jeden z najlepszych na świecie. Mało tego, został on dopuszczony do użytku i jest wykorzystywany przez Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Odszyfrowanie zabezpieczonych przez niego danych zajęłoby setki, jeżeli nie tysiące lat – właśnie dlatego możesz mieć pewność, że twoje hasła będą bezpieczne.

Dostęp pracowników do twojego konta

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że nikt, oprócz ciebie, nie ma dostępu do twojego konta. Zakładając je, ustawiasz specjalne hasło główne, które będzie odblokowywało dostęp do twoich haseł. Znasz je tylko i wyłącznie ty. Żaden pracownik firmy nigdy nie widzi twoich haseł czy notatek – są one w 100% bezpieczne i odporne na ataki z wewnątrz.

Dashlane manager haseł

Logowanie dwuskładnikowe

Powinieneś też wiedzieć, że program pozwala na ustawienie logowania zabezpieczanego na dwa sposoby. Pierwszym jest wpisanie swojego hasła głównego, ale by odblokować dostęp do konta będziesz musiał też np. potwierdzić tożsamość poprzez autentykator z urządzenia mobilnego. W ten sposób nawet jeżeli ktoś przejmie twoje hasło główne, nie będzie mógł zalogować się do twojego konta.

Zabezpieczenia biometryczne

Wiąże się to z poprzednim punktem – Dashlane posiada także zabezpieczenia biometryczne, które, przykładowo, na urządzeniu mobilnym będą wymagały dotknięcia czytnika linii papilarnych, by odblokować dostęp do haseł. 

Dodatkowe zabezpieczenia i synchronizacja

Twoje zapisane hasła czy notatki synchronizują się między urządzeniami. Dodatkowo, w momencie stworzenia konta otrzymujesz szereg kluczy bezpieczeństwa, którymi w nagłych przypadkach będziesz mógł odblokować dostęp do konta. To także jedna z funkcji, która sprawia, że Dashlane opinie są takie dobre.

Jak rozpocząć użytkowanie?

Proces jest niezwykle prosty. Opisujemy go poniżej w kilku krokach:

 • Załóż konto na stronie. Bez tego nie będziesz mógł korzystać z darmowej wersji programu. Zakładając konto podaj aktualny adres mailowy – na niego otrzymasz specjalny link, którym potwierdzisz swoje konto. Dopiero po tym będziesz mógł korzystać z programu.
 • Pobierz aplikację lub zainstaluj rozszerzenie do przeglądarki. Instalując program będziesz mógł korzystać z niego wygodniej, nawet bez uruchamiania przeglądarki, ale ostateczny wybór co do wersji pozostawiamy tobie!
 • Zacznij korzystać. Dashlane oferuje możliwość importu haseł z innego managera, a jeżeli wcześniej nie korzystałeś z żadnego innego, aplikacja pokaże ci jak możesz dodawać nowe hasła czy tworzyć notatki.
 • Przejdź na premium! To oczywiście opcjonalny krok, ale wersję premium wykupisz przez przeglądarkę lub z poziomu aplikacji. Wszystko odbędzie się bardzo szybko i bezpiecznie.

Pobierz Dashlane dzisiaj!

Funkcje i dodatki

Omówmy teraz szczegółowo wszystkie najważniejsze funkcje programu, zaczynając od najważniejszej, czyli…

Dodawanie haseł

To najważniejsze, co program ma do zaoferowania. Dodawanie haseł jest szybkie i przyjemne. Mogą one być grupowane przez nas w foldery, w których umieścimy hasła z tych samych kategorii.

Import i eksport haseł

Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, nowe hasła z łatwością zaimportujesz do programu z dowolnego innego managera haseł. Jeżeli chcesz mieć je zapisane na komputerze w formie pliku tekstowego, program oferuje także możliwość eksportu wszystkich zapisanych danych.

Generowanie nowych haseł

Dashlane opinie posiada jako twórca jednych z silniejszych haseł na rynku. Stworzone za pomocą programu hasła będą ciężkie do złamania, a dodatkowo spełniać będą wszelkie wymogi na różnych stronach. Aplikacja automatycznie je zapisze, więc nie będziesz musiał martwić się o zapamiętywanie ciągu liter oraz cyfr.

dash lane

Auto uzupełnianie haseł

Program może zrobić znacznie więcej niż tylko uzupełniać nasze hasła na różnych stronach. Jeżeli często robimy zakupy w internecie czy logujemy się na różne portale, Dashlane może zapamiętać wszystkie niezbędne informacje i uzupełnić je za nas – tym samym oszczędzając nam dużo czasu. Wszystkie te informacje będą oczywiście bezpieczne w aplikacji i odpowiednio zaszyfrowane.

Sprawdzanie siły haseł

Jeżeli dodasz nowe hasła do programu, będzie on w stanie ocenić ich siłę i poziom trudności do przechwycenia przez hakerów. To dobry sposób na sprawdzenie starszych haseł. Jeżeli któreś będzie kiepskiej jakości, program będzie mógł zaproponować nowe, mocniejsze.

Funkcje dodatkowe

Plusem są bezpieczne notatki, które możemy tworzyć i zapisywać w aplikacji. One, podobnie jak nasze hasła, będą bezpieczne na serwerach firmy.

Oprócz tego możemy też dzielić się hasłami z innymi użytkownikami, na przykład członkami naszego rodzinnego pakietu, czy mieć do nich dostęp nawet offline.

Jak łatwo korzysta się z programu?

Dzięki temu, że aplikacja oraz rozszerzenie do przeglądarki, wygląda estetycznie i schludnie, korzystanie z programu jest bardzo proste. Po pierwszym uruchomieniu zostaniemy przeprowadzeni przez tutorial, który nauczy nas korzystania z podstawowych funkcji.

Samo dodawanie haseł jest jednak bardzo proste, więc nawet bez poradnika nie powinieneś mieć problemu w stworzeniu katalogu swoich najważniejszy haseł, które chcesz odpowiednio chronić.

Na jakich urządzeniach odpalisz aplikację?

Dashlane opinie dostaje bardzo dobre dzięki swojej kompatybilności z różnymi urządzeniami i systemami. Bez problemu zainstalujesz go na macOS czy linuxie, a także na wiodących urządzeniach przenośnych.

Dzięki temu niezależnie od tego, z jakich urządzeń korzystasz najczęściej, twoje hasła będą bezpieczne.

Obsługa klienta

Testując programy skupiamy się też na obsłudze klienta i kontakcie z firmą. Ta jest bardzo dobra i możliwa na wiele sposobów. Przede wszystkim dostępny jest live chat z pracownikiem obłsugi. Dzięki tej funkcji rozwiążemy najpilniejsze problemy z działaniem aplikacji.

Oprócz tego na stronie dostępny jest też specjalny formularz, za pomocą którego możemy dopytać o działanie usługi czy skontaktować się w imieniu firmy by zapytać o specjalne ceny dla naszego zespołu.

Ostatnią metodą pomocy ze strony firmy jest skorzystanie ze specjalnej strony z często zadawanymi pytaniami czy znanymi problemami nowych użytkowników. Ją znajdziesz tutaj.

Pobierz Dashlane dzisiaj!

Porównanie z konkurencją – Dashlane kontra NordPass

NordPass to obecnie największy konkurent na rynku managerów haseł. Z którego systemu opłaca się korzystać bardziej? Dashlane opinie są takie, że to jest właśnie lepszy program. Nie da się ukryć, że NordPass oferuje więcej w swoim darmowym pakiecie – chociażby nielimitowaną liczbę haseł do zapisania. W wersji bezpłatnej nie posiada on jednak skanera dark webu w poszukiwaniu naszego adresu email – to dostępne jest tylko dla użytkowników Dashlane.

Oba programy wycenione są uczciwie, a ich aplikacje są przejrzyste i łatwe w obsłudze. Dlatego ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jednak skłanialibyśmy się ku opcji 1. Dashlane na obecną chwilę jest programem oferującym więcej niż konkurencja!

Słowo na koniec – czy Twoje hasła będą bezpieczne z tym programem?

Nie chcemy zatrzymywać cię już dłużej – na pewno spieszysz się, by zainstalować nowy program i zadbać o swoje hasła. To pierwszy krok, który powinieneś wykonać, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci.

Łatwość w obsłudze, dobra cena oraz wersja testowa na 30 dni – to największe plusy Dashlane, które na pewno przekonają cię do zostania z programem na dłużej!

8.7 Wynik
Dashlane - świetny manager haseł!

Dashlane to naprawdę dobra aplikacja, która zadba o bezpieczeństwo twoje jak i twoich haseł podczas przeglądania sieci. Oferuje też znacznie więcej niż tylko protekcję twoich danych.

Bezpieczeństwo i ochrona
9
Cechy dodatkowe
8.5
Wsparcie techniczne
8.5
Cena
8.5
Łatwość z korzystania
9
PLUSY
 • Darmowa wersja pozwala na pełnoprawne korzystanie z programu
 • 30-dniowa wersja próbna wersji premium
 • Atrakcyjna cena pakietu rodzinnego
 • Możliwość korzystania na wielu urządzeniach
 • Dobre wsparcie techniczne
 • Dodatkowe funkcje, takie jak auto uzupełnianie danych czy bezpieczne notatki
MINUSY
 • Tylko 50 haseł w wersji darmowej
 • Brak polskiej wersji językowej aplikacji
ryszard

Ryszard, Analityk Oceny Kontroli Bezpieczeństwa, od wielu lat wnosi swój wkład w artykuły i recenzje na stronie, zdobywając wiedzę w dziedzinie zagadnień związanych z Internetem i technologią. Dzięki wykształceniu z dziedziny Inżynierii Danych na Politechnika Gdańska, świetnie orientuje się w tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i różnymi zagadnieniami związanymi z Internetem. Jego mottem jest upraszczanie skomplikowanych tematów, aby czytelnicy mogli lepiej je zrozumieć. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nim pod adresem ryszard@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl