Recenzja RoboForm 2024

robo form

Zabezpieczenie haseł staje się coraz bardziej istotne podczas korzystania z Internetu. Jeśli chcemy w pełni chronić dostęp do bankowości internetowej czy istotnych dla nas stron internetowych. W artykule testujemy jeden z najbardziej popularnych menadżerów haseł jakim jest Robo Form. Sprawdzamy poziom zabezpieczeń, funkcje, wygodę użytkowania, a także opinie użytkowników na temat tego menedżera haseł. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Testuj za darmo
Zadbaj o bezpieczeństwo haseł z RoboForm ZA DARMO

Wysoki poziom zabezpieczeń i wygodne zarządzanie hasłami w topowym menadżerze haseł z RoboForm. Sprawdź go sam bez ryzyka!

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Robo Form informacje ogólne o firmie

Robo Form to jeden z flagowych produktów firmy Siber Systems. Firma  jest zarejestrowana w Fairfax w stanie Wirginia. Drugi produkt, z którego znana jest firma to GoodSync, czyli oprogramowanie do automatycznej synchronizacji plików dedykowane zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i biznesowych.

Jeśli chodzi o Robo Form pierwsza wersja produktu  została wydana już w 2009 roku, wówczas przeznaczona była dla użytkowników biznesowych. Obecnie firma jest dostępna w 194 krajach na całym świecie, a oprogramowanie jest dostępne w ponad 30 wersjach językowych.

Misją firmy jest zapewnienie dla firm i osób fizycznych wygodnego i bezpiecznego dostępu do różnego rodzaju danych i usług, a również zarządzanie danymi i usługami.

Robo Form – cennik usługi

Jeśli chodzi o usługę dla osób fizycznych mamy do dyspozycji 3 plany:

robo form cennik usługi

Robo Form Free

Już w przypadku darmowej wersji mamy do dyspozycji wiele ciekawych funkcji, które będą odpowiednie w przypadku korzystania z usługi na jednym urządzeniu. Nie jest to wygodne, ale jeśli chcemy zapoznać się z usługą, możemy przetestować darmową wersję. Bezpłatna wersja oferuje:

 • nieograniczona ilość loginów
 • autouzupełnianie formularzy
 • audyt dotychczasowych haseł
 • generator haseł

Robo Form Everywhere

Kolejna wersja jest już płatna, ale oferuje dodatkowe udogodnienia. To tak zwany pakiet optymalny, za pomocą którego możemy korzystać z menadżera haseł z dodatkowymi udogodnieniami. Oprócz funkcji zawartych w darmowej wersji możemy korzystać z takich dodatków jak:

 • dostęp na wszystkich urządzeniach
 • dostęp do backupu danych
 • bezpieczne udostępnianie danych logowania
 • support dostępny 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Najważniejszą opcją jest tutaj możliwość korzystania z menedżera haseł na wszystkich naszych urządzeniach – telefonie, tablecie czy komputerze, a także na różnych przeglądarkach. Pozwala nam to na pełny dostęp do naszych haseł z dowolnego miejsca i kiedy tylko chcemy.

Robo Form Rodzina

Jak sama nazwa wskazuje mamy tu pakiet przeznaczony dla rodzin, za pomocą którego dostęp do wszystkich funkcji możemy uzyskać na pięciu oddzielnych kontach. Jeśli chodzi o funkcje znajdziemy tu wszystko to, co mieliśmy w poprzednich planach. Natomiast każdy może ustanowić własne konto, tak żeby jego dane pozostały dostępne jedynie dla niego. RoboForm opinie na temat tego planu są bardzo dobre.

Aktualna cena może się różnić w zależności od aktualnego kursu walut i różnego rodzaju promocji. Sprawdzimy je klikając na stronę Robo Form.

Podsumowanie najważniejszych funkcji

W poniższej tabeli prezentujemy najważniejsze parametry związane z usługą.

CECHA WŁAŚCIWOŚĆ
Wiele loginów Od1-∞urządzeń
Kompatybilne urządzenia Windows, macOS, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy? W 30 dni
Szyfrowanie Nieujawnione
Cena zaczyna się od
Darmowa wersja? Tak, limitowana

Poziom ochrony

Przyjrzyjmy się w jaki sposób ten menadżer haseł dba o bezpieczeństwo naszych danych.

Szyfrowanie

Wszystkie dane są chronione za pomocą szyfrowania AES, które jest wykorzystywane w takich potęgach jak Google czy Agencja Bezpieczeństwa Narodowego w USA. Złamanie zabezpieczeń 256-bitowego szyfrowania AES zajęłaby hakerom miliony lat, więc mamy pewność, że wszystkie dane są całkowicie bezpieczne. To bardzo ważne w przypadku zapamiętywania haseł do bankowości elektronicznej czy innych istotnych dla nas miejsc.

Polityka zerowej wiedzy

Wysoki poziom bezpieczeństwa, który jest potwierdzony przez przez RoboForm opinie wynika również z polityki zerowej wiedzy. Oznacza to, że firma nie posiada dostępu do naszego hasła głównego czy zapisanych haseł. Jest to bardzo istotne, ponieważ firmy, które przechowują informacje o hasłach są narażone na różnego rodzaju ataki, które mogą doprowadzić do wycieku danych. W przypadku Robo Form, nie ma takiego ryzyka, bo żadne informacje nie są przechowywane.

Spróbuj Teraz

Dwuetapowa weryfikacja

RoboForm opinie są pozytywne również ze względu na możliwość włączenia dwuetapowej weryfikacji. Polega to na tym, że aby uzyskać dostęp do naszych haseł musimy podać hasło główne i dodatkowo uwierzytelnić logowanie za pomocą drugiej metody. Może to być wiadomość sms, e-mail czy też token uwierzytelniania od Google.

Tego typu forma zabezpiecza nasze dane na wypadek jeśli ktoś poznałby nasze hasło główne. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które musimy samodzielnie skonfigurować w ustawieniach programu.

Autoryzacja biometryczna

Menadżer haseł Robo Form zapewnia nam jeszcze wyższy poziom zabezpieczeń, dzięki możliwości włączenia autoryzacji biometrycznej. Możemy ustawić odcisk naszego palca, który posłuży nam do weryfikacji naszej tożsamości podczas logowania. Praktycznie nie ma lepszego sposobu na zabezpieczenie procesu logowania.

Kopia bezpieczeństwa i synchronizacja

Oprogramowanie umożliwia także ustawienie wykonywania kopii bezpieczeństwa naszych haseł, które są oczywiście zabezpieczone za pomocą szyfrowania. Możemy również skorzystać z odzyskania haseł i opcji synchronizacji naszych haseł między urządzeniami.

Jak zacząć korzystać z Robo Form?

Żeby zacząć korzystać z tego menadżera haseł należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Zarejestruj się na na stronie menadżera haseł
 2. Potwierdź wprowadzony adres e-mail
 3. Pobierz aplikację na Twoje urządzenie
 4. Zainstaluj oprogramowanie
 5. Bezpiecznie korzystaj z haseł!

Najważniejsze funkcje oprogramowania

roboform opinie

 • Dodawanie haseł – za pomocą menadżera haseł możemy dodawać hasła automatycznie po zalogowaniu do danej usługi lub utworzenia danego konta, manualnie w ustawieniach lub za pośrednictwem importu z innego  menadżera haseł.
 • Import i eksport haseł – posiadamy możliwość importu jak i exportu haseł z innych menadżerów haseł lub z i do plików z różnymi rozszerzeniami. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy robić niczego ręcznie.
 • Generowanie haseł – program generuje silne, długie i bezpieczne hasła praktycznie za pomocą jednego kliknięcia.
 • Autouzupełnianie haseł – za pomocą oprogramowania możemy ustawić automatyczne uzupełnianie haseł dla systemu iOS, przeglądarki czy też dedykowanych aplikacji.
 • Sprawdzanie mocy haseł –  oprogramowanie pozwala nam na sprawdzenie mocy istniejących haseł, wykrycie używania takich samych haseł w różnych usługach czy też wykrywania wycieków danych i informacji o udostępnianiu naszych danych.

Spróbuj Teraz

Funkcje dodatkowe

 • Bezpieczne notatki – oprogramowanie pozwala na tworzenie notatek i zabezpieczenie ich, tak żeby nikt niepowołany nie uzyskał do nich dostępu. Jest to pomocne zarówno w przypadku osób fizycznych jak i ważnych notatek biznesowych. RoboForm opinie na temat tej funkcji są bardzo pozytywne.
 • Wygodne płatności – zakup licencji możemy wykonać za pomocą karty kredytowej lub płatności PayPal. To wygodne formy, które pozwalają na obsługę subskrypcji.
 • Dostęp awaryjny – możemy ustawić awaryjny rodzaj dostępu, za pomocą którego możemy zalogować się do naszego konta w razie problemów z naszym hasłem głównym.
 • Kontakty – program posiada funkcje zapisywania i zabezpieczania naszych kontaktów, do których mamy dostęp z różnego rodzaju urządzeń.
 • Zakładki – kolejna dodatkowa funkcja tego menadżera haseł to zarządzanie zakładkami, do których uzyskujemy dostęp na naszych wszystkich przeglądarkach i urządzeniach.

Wygoda użytkowania

W przypadku menadżerów haseł zależy nam nie tylko na tym, żeby zabezpieczyć nasze dane, ale również żeby mieć do nich wygodny dostęp. Przyjrzyjmy się jakie są RoboForm opinie na temat wygody użytkowania. Ogólnie okazuje się, że użytkownicy są zadowoleni z obsługi programu. Pobieranie i instalacja programu odbywa się bez problemów, szybko i wygodnie. Nie musimy posiadać żadnej fachowej wiedzy do jego obsługi, wszystko odbywa się intuicyjnie.

roboform

Zarówno jeśli chodzi o generowanie nowych haseł, zapisywanie haseł jak i auto-uzupełnianie danych wszystko przebiega szybko i bezproblemowo. Oprogramowanie jest w pełni wygodne dla użytkowników.

Jeśli chodzi natomiast o szatę graficzną menadżera zadań, nie jest ona zbytnio skomplikowana, ale nie o to przecież chodzi. Ogólnie oceniamy oprogramowanie na mocną czwórkę.

Spróbuj Teraz

Kompatybilność oprogramowania

Z pewnością opłaca się skorzystać z płatnej wersji menedżera haseł z racji na to, że możemy z niego korzystać na praktycznie dowolnym urządzeniu. Wówczas mamy dostęp do naszych haseł niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystamy. Z Robo Form możemy korzystać na urządzeniach z systemem Windows, Mac, iOS, Android, a także we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych.

Oznacza to, że jeśli nie mamy dedykowanej aplikacji na danym urządzeniu, możemy skorzystać z rozszerzenia dla przeglądarki i w ten sposób korzystać z menedżera haseł. To czy chcemy instalować aplikację czy używać przeglądarki zależy wyłącznie od nas.

roboform opinie

Obsługa klienta

W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości możemy skorzystać z działu supportu. Znajdziemy w nim podręcznik użytkowania menadżera haseł, który wyjaśnia wszystkie funkcje i możliwości, a także centrum pomocy, w którym opisano najczęściej spotykane problemy i sposoby ich rozwiązania. Jeśli nie znajdziemy odpowiedzi w wymienionych działach, możemy również skorzystać z kontaktu bezpośredniego z obsługą klienta.

W przypadku darmowej wersji możliwości kontaktu są ograniczone do przesłania zgłoszenia i kontaktu za pomocą maila. W pakiecie płatnym mamy do dyspozycji rozbudowany support, z którego możemy korzystać 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Są to dodatkowe formy kontaktu jak czat na żywo czy też kontakt telefoniczny.

Niezależnie od tego z jakiej formy kontaktu z obsługą klienta skorzystamy, możemy szybko uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania. Jeśli chodzi o to jakie są RoboForm opinie użytkowników na temat supportu, są one bardzo pozytywne. Więcej informacji znajdziemy bezpośrednio na stronie support.

Spróbuj Teraz

RoboForm opinie i porównanie z konkurencją

Przygotowaliśmy krótkie porównania usługi z konkurencyjnymi produktami, które możemy znaleźć na rynku.

RoboForm vs 1Password

Jeśli porównać oba menedżery haseł, na pierwszy rzut oka wydaje się, że oba posiadają podobne funkcje. W przypadku 1Password mamy do dyspozycji zarówno darmową wersję, ale z ograniczeniami jak i 30-dniową gwarancję zwrotu kosztów, co sprawia, że możemy przetestować usługę bez ryzyka.

Jeśli chodzi o poziom zabezpieczeń i ilość dodatkowych funkcji w porównaniu wygrywa 1Password, potwierdzają to również pozytywne opinie użytkowników. Pełną recenzję zwycięzcy tego pojedynku znajdziemy w naszym artykule 1Password.

RoboForm vs Dashlane

Jeśli porównujemy menadżer haseł z naszej recenzji z Dashlane okazuje się, że Dashlane posiada wyższe ceny w przypadku takich samych planów subskrypcji. Zarówno jeśli chodzi o funkcje jak i poziom bezpieczeństwa oba menedżery haseł prezentują się podobnie. W takim przypadku lepsza może okazać się tańsza oferta. Po co przepłacać, jeśli możemy korzystać z tych samych funkcji w niższej cenie? Pełną recenzję Dashlane znajdziemy w artykule Dashlane

RoboForm vs RoboForm

W porównaniu menedżera haseł robo z RoboForm widzimy wiele podobieństw. Przede wszystkim możemy korzystać z praktycznie identycznych planów – darmowego, premium oraz rodzinnego.  Jeśli chodzi o udogodnienia, które spotykam w planach, również są one takie same. Zarówno RoboForm opinie jak i opinie o RoboForm są bardzo pozytywne.

W przypadku wygody użytkowania i poziomu ochrony oba menedżery haseł sprawdzają się bardzo dobrze. Ciężko wyłonić zwycięzcę tego pojedynku. Pełną recenzję RoboForm  znajdziemy w naszym artykule RoboForm.

Podsumowanie

Ochrona naszych danych jest bardzo istotna podczas korzystania z Internetu. Żeby w pełni chronić nasze hasła i dane do logowania na istotne strony internetowe najlepiej skorzystać z menedżera haseł. Analizując RoboForm opinie i testując oprogramowanie w praktyce, stwierdzamy, że oprogramowanie jest warte swojej ceny i godne zaufania.

Jeśli jednak szukamy najlepszego menedżera haseł dostępnego na rynku, z naszych analiz wynika, że 1 miejsce zajmuje 1Password. Znajdziemy tu najwyższy możliwy poziom zabezpieczeń, połączony z wygodą użytkowania. Oprogramowanie posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także wiele funkcji dodatkowych, które zwiększają poziom naszego bezpieczeństwa.

8.5 Wynik
RoboForm

Podsumowanie

Prywatność i ochrona
9
Charakterystyka
8.5
Wsparcie techniczne
9
Cena usługi
8.5
Łatwość w użytkowaniu
8.5
PLUSY
 • Wersja bezpłatna
 • Kompatybilność z różnymi urządzeniami
 • Najlepsze standardy zabezpieczeń
 • Przydatne funkcje dodatkowe
 • Prosta obsługa
MINUSY
 • Za lepszy dostęp do supportu musimy płacić
 • Ograniczone funkcje w wersji bezpłatnej
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl