Recenzja Password Boss 2024

password boss

Nasze bezpieczeństwo w sieci, często jest zdeterminowane naszym zachowaniem i od nas zależy czy zostawimy furtkę dla cyber-ataków. Jednym ze słabych elementów mogą być nasze hasła, które przeważnie są krótkie, słabe i na domiar złego wszędzie używamy tego samego hasła. Rozwiązaniem problemów może być password boss, który nie tylko zapamiętuje za nas najbardziej skomplikowane hasła, ale również synchronizuje je na różnych urządzeniach i chroni je przez atakami. Czytaj dalej, aby poznać dodatkowe funkcje programu.

Skorzystaj z Password Boss
Zadbaj o bezpieczeństwo haseł z Password Boss

Z Password Boss wygodnie i szybko użyjesz bezpiecznych haseł wszędzie gdzie tego potrzebujesz i oferuje 30 dni na zwrot pieniędzy.

Aktualizacja: 19 kwiecień 2024

Garść informacji o Password Boss

Password Boss to całkowicie bezpieczny menadżer haseł, który pozwala nam w prosty sposób zapamiętywać nasze hasła i intuicyjnie uzupełniać je w miejscach logowania. Firma została założona w 2014 roku przez Steve’a Wise’a, który szukał rozwiązania do zarządzania hasłami w branży usług MSP. W związku z tym, że nie znalazł gotowego produktu na rynku, postanowił zaprojektować i stworzyć własny program.

Cennik Password Boss

Oprogramowanie Power Boss jest dostępne na różne wersje systemów operacyjnych jak Windows, Mac, iOS czy Android. W ofercie widzimy plany dla klientów biznesowych oraz użytkowników osobistych. Przyjrzymy się bliżej dostępnym planom dla użytkowników osobistych.

plany cenowe password boss

Wersja bezpłatna

Pierwsza opcja to całkowicie bezpłatny plan menadżera haseł. Niestety darmowa wersja posiada znaczące ograniczenia funkcji. Przede wszystkim możemy korzystać w tym planie tylko na jednym urządzeniu, a hasła przechowywane są lokalnie, nie możemy ich synchronizować, czy też wykonać kopii zapasowej w chmurze.

Możemy za to korzystać z pozostałych funkcji, możemy zapisywać nieograniczoną ilość haseł czy też skorzystać z awaryjnego dostępu do naszego konta. Wybierając plan bezpłatny możemy przez 30 dni testować plan premium.

Wersja Premium

Wersja premium zapewnia nam znacznie więcej funkcji, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo naszych haseł, ale również na wygodę użytkowania. Warto wymienić tu najważniejsze możliwości menadżera haseł:

 • korzystanie na wielu urządzeniach – bez ograniczeń
 • dedykowane aplikacje na Mac, PC, iOS oraz Androidd
 • zapisywanie nieograniczonej liczby haseł
 • bezpieczne szyfrowanie 256-bitowe AES i SSL/TLS
 • weryfikacja dwuetapowa
 • importowanie haseł
 • bezpieczne notatki
 • automatyczne logowanie na strony www
 • portfel cyfrowy

Koszt plany premium to tylko 2,5 $ miesięcznie, co jest atrakcyjną ceną w porównaniu do konkurencyjnych menadżerów haseł. Dodatkowo możemy skorzystać z 30 dniowego bezpłatnego okresu próbnego, gdzie zyskujemy dostęp do wszystkich możliwości programu. Usługodawca zapewnia również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, o którą możemy wystąpić w przypadku niezadowolenia z usługi.

Plan rodzinny

W przypadku planu rodzinnego otrzymujemy wszystkie funkcje z pakietu premium, ale dodatkowo z programu może korzystać kilku użytkowników – dostęp dla 5 osób. Zamiast kupować kilka licencji premium, w jednej cenie z menadżera haseł może korzystać cała rodzina. Plan rodzinny jest tylko nieznacznie droższy od planu premium, kosztuje 4 $ miesięcznie.

Jeśli chcemy przetestować plan rodzinny za darmo, możemy to zrobić rejestrując się na stronie usługodawcy. Mamy 30-dniową gwarancje zwrotu pieniędzy, więc jeśli stwierdzimy, że jednak coś jest nie tak, możemy bez problemu zrezygnować z usługi.

Idź do Password Boss

Czy warto korzystać z Password Boss?

Według statystyk co sekundę wykradane są hasła aż 28 osób. Dobry menadżer haseł to obecnie podstawa do bezpiecznego korzystania z internetu i zabezpieczenia naszych danych osobistych czy dostępu do bankowości elektronicznej. Przeglądając password boss opinie, stwierdzamy, że użytkownicy darzą program dużym zaufaniem.

CECHA WŁAŚCIWOŚĆ
Wiele loginów Od1-∞urządzeń
Kompatybilne urządzenia Windows, macOS, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy? N/A
Szyfrowanie Nieujawnione
Cena zaczyna się od
Darmowa wersja? Tak, limitowana

Bezpieczeństwo

Przyjrzyjmy się bliżej kwestiom bezpieczeństwa jakie zapewnia password boss. Czy oprogramowanie pozwoli nam w pełni chronić nasze hasła?

Szyfrowanie

W przypadku Password Boss spotykamy się w najwyższej klasy w standardzie AES, które jest wykorzystywane przez takich gigantów jak Google, Cloud Flare czy Departament Bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Takie zabezpieczenia gwarantują, że złamanie szyfru zajęłoby miliony lat, więc nasze hasła są w pełni zabezpieczone.

Model zerowej wiedzy

Kolejnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo naszych haseł jest polityka zerowej wiedzy. Oznacza to, że firma nie przechowuje informacji o naszych hasłach w swoich zasobach i nie ma do nich dostępu. Wszystkie dane są dostępne jedynie dla użytkownika, co zwiększa poziom bezpieczeństwa i dodatkowo chroni przed wyciekami danych.

Dwuetapowe logowanie

W przypadku korzystania z tego menadżera haseł możemy ustawić opcję logowania dwuskładnikowego. Pierwszym elementem będzie wpisanie hasła głównego, które daje nam dostęp do zachowanych haseł. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie drugi etap, czyli autoryzacja za pomocą kodu SMS wysłanego na nasze urządzenie mobilne. Taka funkcja, zapewnia nam ochronę naszych haseł w przypadku, gdy ktoś miałby wykraść nasze hasło główne. Bez wpisania kodu SMS, nikt nie będzie miał dostępu do naszych danych.

Uwierzytelnianie biometryczne

Kolejny rodzaj zabezpieczenia, który zapewnia podwyższoną ochronę naszych danych w przypadku korzystania z menadżera haseł na urządzeniach mobilnych. Możemy uzyskać dostęp do naszych danych przykładowo przez użycie czytnika linii papilarnych. Będziemy mieć pewność, że nikt inny nie będzie w stanie zalogować się do menadżera haseł, również w przypadku zgubienia, utraty urządzenia.

Kopia bezpieczeństwa i synchronizacja

password boss

Hasła są synchronizowane na dowolnych urządzeniach, z których korzystamy, jest to wygodne, a przy dwuetapowej weryfikacji również bezpieczne. Musimy dbać jedynie o nasze hasło główne, ponieważ jeśli je zapomnimy, nie będziemy mogli go zresetować. Pomocne może okazać się ustawienie dostępu awaryjnego, co umożliwia ustanowienie dostępu do naszych haseł dla innej osoby, w razie gdybyśmy my nie mogli z jakiegoś powodu się do nich zalogować.

Jak zacząć korzystać z Password Boss

Proces rozpoczęcia korzystania z menadżera haseł jest bardzo prosty, wystarczy wykonać poniższe kroki:

 • rejestracja konta i wybór odpowiedniego dla nas planu
 • potwierdzamy adres mail podany przy rejestracji klikając w link w otrzymanej wiadomości
 • pobieramy program i instalujemy na naszym urządzeniu
 • przechodzimy na wersję premium, jeśli chcemy w pełni korzystać z możliwości programu

Idź do Password Boss

Funkcje i dodatki

Menadżer zadań Passowrd Boss posiada ciekawe funkcje, które sprawiają, że nasze hasła są bezpieczne a korzystanie z programu bezproblemowe.

Dodawanie haseł

Dodawanie nowych haseł jest proste i intuicyjne wystarczy jedno kliknięcie i gotowe. Możemy dodawać hasła zarówno do stron internetowych jak i aplikacji, baz danych czy kont e-mail.

Importowanie i eksportowanie haseł

Możemy importować hasła zarówno z innych menadżerów haseł, przeglądarek internetowych, jak również z plików typu csv. Program zapewnia również eksportowanie posiadanych haseł.

Generowanie haseł

passwordboss

Ten menadżer haseł zapewnia generowanie długich i bezpiecznych haseł z wykorzystaniem różnych znaków, cyfr i liter różnej wielkości. Zapewnia to spełnianie warunków rejestracji praktycznie wszędzie. Wygenerowane hasła są bezpieczne, nie musimy ich też pamiętać, robi to za nas program.

Autouzupełnianie haseł

Pomimo wysokiej klasy zabezpieczeń nie musimy obawiać się o wolniejsze działanie, a wręcz przeciwnie, menadżer haseł Boss zapewnia szybkie uzupełnianie haseł i danych, wszędzie gdzie jest to potrzebne.

Sprawdzanie mocy haseł

Program posiada funkcję sprawdzania mocny naszych haseł, z których korzystaliśmy wcześniej. Jeśli moc haseł będzie niewielka, będziemy mieć możliwość zaktualizowania haseł, co uchroni nas przed zagrożeniami.

Funkcje dodatkowe

Passsword boss posiada też wiele dodatkowych funkcji takich jak:

 • Bezpieczne notatki
 • Płatność kartą kredytową
 • Udostępnianie przedmiotów/Centrum udostępniania
 • Skanowanie OCR
 • Dostęp offline
 • Informacje personalne
 • Dane IDs
 • Rachunki
 • Kontakty alarmowe
 • Uwierzytelnianie dwuetapowe

Obsługa programu

Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, Password boss jest oceniany bardzo wysoko. Instalacja jest prosta i intuicyjna, podobnie jak dalsza obsługa programu i korzystanie z funkcji. Do tego mamy samouczek, który pozwala nam na lepsze zrozumienie działania aplikacji. Praca z programem nie sprawia problemu, autouzupełnianie haseł działa szybko i wygodnie. Jeśli jednak będziemy mieć z czymkolwiek problem, możemy skorzystać z dodatkowych informacji na stronie produktu czy też skontaktować się z działem obsługi.

Kompatybilność

Twórcy oprogramowania zadbali o to, żeby można było z niego korzystać praktycznie na każdym urządzeniu zarówno z systemami Windows, macOS, Linux czy rozwiązaniach do urządzeń mobilnych jak Android czy IOS. Dostępne są również rozszerzenia dla przeglądarek Firefox, Chrome, Internet Explorer, Opera, Safari czy Vivaldi. Pamiętajmy również, że możemy korzystać z tego menadżera haseł na wielu urządzeniach jednocześnie.

Obsługa klienta

Jeśli potrzebujemy kontaktu z działem supportu możemy skorzystać z przesłania zapytania za pomocą e-mail. Wchodzimy na stronę i klikamy przycisk „Skontaktuj się z nami” w prawym, górnym rogu. Czas odpowiedzi przeważnie jest krótki, support oceniany jest na wysokim poziomie. Oprócz kontaktu z obsługą mamy również dostęp do rozbudowanej bazy wiedzy, w której znajdziemy treści pomocne podczas konfiguracji i użytkowania programu.

Porównanie z konkurencją

Jak Password Boss wypada na tle konkurencyjnych menadżerów haseł?

1Password

W przypadku porównania z konkurencją, passwordboss posiada podobne funkcje do 1Password. Oba zapewniają generowanie bezpiecznych haseł, wiele przydatnych funkcji czy 30 dniową gwarancję zwrotu środków. Jeśli chodzi o różnice, przede wszystkim w 1Password znajdziemy możliwość wykupienia usługi w dłuższym planie subskrypcji, co obniża miesięczne koszta.

Dashlane

Jeśli chodzi o Dashlane podobnie jak Boss, mamy tu dostęp do bezpłatnej wersji, gdzie możemy przetestować możliwości programu, jednak możemy zapisać tylko 50 haseł. Nie mamy również polskiej wersji językowej. Jeśli chodzi o płatne wersje obu dostawców oferuje ochronę haseł na wysokim poziomie i wiele funkcji dodatkowych.

Podsumowanie

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie podczas korzystania z  internetu i cenisz sobie swoje prywatne dane oraz finanse, menadżer haseł powinien być dla  Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Analizując funkcje i możliwości oferowane przez Password Boss stwierdzamy, że to godne zaufania rozwiązanie, które powinno pojawić się na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Pamiętajmy także o możliwości przetestowania usługi z 30-dniową gwarancją zwrotu środków.

Sprawdź również najlepszy manager haseł z naszego rankingu: 1Password.

8.1 Wynik
Password Boss - bezpieczny menager haseł!

Password Boss to prosty w obsłudze program, który zapewni silną ochronę Twoich haseł podczas korzystania z internetu.

Prywatność i bezpieczeństwo
9.5
Funkcje
8.5
Wsparcie techniczne
9.5
Cena
8.5
Łatwość w użytkowaniu
9
PLUSY
 • Darmowa wersja lub opcja testowania programu przez 30 dni.
 • Atrakcyjne ceny płatnych pakietów
 • Silne szyfrowanie, wykorzystywane przez najlepszych
 • Korzystanie na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych
 • Proste obsługa, szybkie autouzupełnianie haseł
 • Profesjonalny support i samouczek
MINUSY
 • Ograniczenia w darmowej wersji
 • Support dostępny tylko przez e-mail
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl