Najlepszy antywirus na Maca w 2024

Obecnie każdy komputer potrzebuje dobrego systemu antywirusowego. Codziennie jesteśmy narażeni na różnego rodzaju ataki, niezależnie od tego jaką aktywność wykonujemy na naszych sprzętach. Jakie antywirusy mac okażą się dobrym rozwiązaniem?

Sprawdź ofertę
Chroń swoje Mac przed wirusami z Malwarebytes - 25% ZNIŻKI

Ochroń dane na swoim urządzeniu Mac teraz z Malwarebytes. SPECJALNA OFERTA dla naszych czytelników i gwarancja zwrotu pieniędzy do 60 dni.

Aktualizacja: 24 maj 2024

Najlepszy anti-malware na maca w 2024

Mimo tego, że Apple zapewnia wbudowane rozwiązanie w Mac OS, warto również pamiętać, że hakerzy ciągle pracują nad nowymi podstępami, które mają na celu złamanie tych zabezpieczeń. Jeśli chcemy posiadać pełną ochronę, podobnie jak w urządzeniach z systemem Windows, korzystniej wyposażyć się w solidne, zewnętrzne oprogramowanie antywirusowe.

Przetestowaliśmy różne antywirusy mac i sprawdziliśmy jaki będzie najlepszy antywirus na maca. Warto zwrócić uwagę na to, że program antywirusowy powinien być dostosowany do systemu Mac OS, wówczas spełni nasze oczekiwania i zagwarantuje nam lepszą ochronę niż standardowe zabezpieczenia.

Wybierając najlepszy antywirus na maca, wyróżniliśmy poniższe rozwiązania, ponieważ zapewniają najlepszą ochronę dla naszych plików osobistych, multimediów czy co niezwykle istotne w dzisiejszych czasach chronią nas podczas korzystania z bankowości elektronicznej. Z poniższego rankingu dowiecie się jaki jest najlepszy antywirus na maca.

Wybór najlepszej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Co powinien posiadać dobry program antywirusowy na maca, aby chronił nas przed złośliwym oprogramowaniem? Podczas tworzenie naszego rankingu wzięliśmy pod uwagę następujące parametry:

 • Ochrona – rodzaje oraz ilość złośliwego oprogramowania, które może być wykryte i usunięte
 • Skuteczność wykrywania zagrożeń – sprawdziliśmy czy antywirusy mac rzeczywiście są w stanie wykryć konkretne zagrożenia i zareagować na nie
 • Wpływ na działanie systemu – odpowiedni program antywirusowy na maca powinien nie tylko chronić nasz system, ale również dbać o to, żeby nie obciążać go zbytnio i nie zakłócać pracy systemu, ani innych uruchamianych aplikacji.
 • Funkcje dodatkowe – oprócz standardowej ochrony zwróciliśmy także uwagę na dodatkowe funkcje przydatne dla użytkowników jak kopia zapasowa w chmurze czy dark web monitoring.
 • Łatwa obsługa – dobry program antywirusowy na maca powinien być prosty w obsłudze, tak żeby nawet laik komputerowy, był w stanie poradzić sobie z ustawieniami i używaniem programu.
 • Cena – przeanalizowaliśmy ceny i funkcję programów, wybraliśmy najlepsze rozwiązania.
 • Obsługa klienta – support jest bardzo istotny jeśli wybieramy najlepszy program antywirusowy na maca sprawdziliśmy jak wygląda wsparcie w różnych firmach.

Ochrona

Dobre antywirusy mac powinny posiadać jak największy zakres ochrony, przeciwdziałać każdemu możliwemu rodzajowi niebezpieczeństwa, z którym może zetknąć się nasz komputer. Istotne jest tutaj częste – codzienne aktualizowanie bazy danych wirusów, które pozwala przeciwdziałać nowym zagrożeniom. W naszym rankingu na szczycie zestawienie znajdują się antywirusy mac, które są dodatkowo wyposażone w funkcje heurystyczne, co oznacza, że program analizuje pliki czy aktywność w internecie i nawet jeśli nie posiada w bazie zarejestrowanego zagrożenia, jest w stanie rozpoznać podejrzane pliki, zachowania i je zablokować.

antywirus mac

Najlepszy antywirus na maca powinien chronić nas jeszcze przed przedostaniem się złośliwego oprogramowania na nasz komputer, jedynie wówczas będziemy mieli pewność, że korzystanie z komputera będzie dla nas w pełni bezpieczne.

Skuteczność wykrywania zagrożeń

Jest to niezwykle istotne jak wygląda efektywność wykrywania zagrożeń przez antywirus na maca. Chodzi o to, żeby program, z którego korzystamy był w stanie wykryć i natychmiast zareagować na praktycznie wszystkie zagrożenia, które spotykamy podczas korzystania z komputera. Antywirusy mac z naszego rankingu cechują się praktycznie 100-tu procentową wykrywalnością zagrożeń.

Wpływ na działanie systemu

Topowe programy antywirusowe na maca nie zabierają znaczącej ilości zasobów systemowych podczas pracy w tle. Oznacza to, że nie odczujemy żadnej różnicy podczas pracy na komputerze, działanie powinno być płynne. Wyjątkiem może być skanowanie całego naszego komputera, które jeśli okazuje spowalnia jego pracę, możemy bez problemu zaplanować na godziny, w których nie korzystamy z naszego sprzętu – w nocy, nad ranem czy w przerwie na obiad. Możemy spotkać się z taką sytuacją również jeśli wybierzemy najlepszy antywirus na maca.

Funkcje dodatkowe

Sprawdzone antywirusy mac to nie tylko ochrona w czasie rzeczywistym i skanowanie naszego dysku w celu sprawdzenia istniejących zagrożeń, ale również ciekawe funkcje dodatkowe, które mogą poprawić nasze bezpieczeństwo, a także usprawnić korzystanie z komputera. Najlepsze antywirusy mac posiadają poniższe funkcje:

 • menadżer haseł
 • monitorowanie nowych sieci wi-fi
 • bezpieczne połączenie za pomocą VPN
 • tworzenie kopii zapasowej plików w tak zwanej chmurze
 • optymalizacja pracy procesora i dysku w celu przyspieszenia działania komputera
 • monitorowanie sieci DarkWeb przez program antywirusowy na maca
 • kontrola rodzicielska i blokowanie wyznaczonych treści

Łatwa obsługa

Najlepszy antywirus na maca powinien być również łatwy w obsłudze. Nie tylko potrzebujemy profesjonalnego oprogramowania, które ochroni nas przed zagrożeniami, o których nie mamy pojęcia i nie rozumiemy nawet jak działają, ale też intuicyjnej obsługi. Najlepszy antywirus na maca powinien być jak najbardziej prosty w obsłudze i przyjazny dla użytkownika.

Interfejs jakie oferuje program antywirusowy na maca musi być jak najbardziej przejrzysty, żebyśmy bez problemu konfigurowali pracę programu i wiedzieli jak zachować się w razie wykrytego zagrożenia. Rozwiązania przedstawione w naszym rankingu cechują się łatwą obsługą i przejrzystym interfejsem.

Cena

Czy najlepszy antywirus na maca musi być jednocześnie drogim rozwiązaniem? Okazuje się, że nawet topowe rozwiązania posiadają całkiem przystępną cenę. Do tego, często możemy spotkać się z akcjami promocyjnymi i zniżkami, dzięki którym możemy oszczędzić znaczną część kwoty. Jeśli chcemy kupić subskrypcję taniej, warto wybrać rozliczenie roczne, wówczas cena wychodzi najkorzystniej.

W niektórych przypadkach z programów antywirusowych możemy korzystać również na kilku urządzeniach, co sprawia, że cena zostaje podzielona. Sprawdzony program antywirusowy mac może zapewnić również gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli okaże się, że coś nie pasuje nam po dokonaniu zakupu.

Obsługa klienta

Wskazane antywirusy mac, które znalazły się w naszym rankingu odznaczają się również obsługą klienta na wysokim poziomie. Dla wielu użytkowników istotne jest to, żeby pomoc techniczna działała w systemie 24/7, wówczas możemy liczyć na szybkie wsparcie i rozwiązanie ewentualnych problemów. Każdy dobry antywirus na maca posiada specjalne instruktaże, które pomagają nam w instalacji, ustawieniach programu czy też rozwiązywaniu podstawowych błędów.

W momencie, gdy potrzebujemy uzyskać pomoc ważne jest, żeby posiadać różne formy kontaktu, tak żeby wygodnie przekazać informacje o problemie i tak samo komfortowo uzyskać pomoc. Dobry antywirus mac powinien posiadać kontakt telefoniczny, możliwość czatu, a także opcję wysyłania wiadomości mail ze zgłoszeniem problemu. To co wzięliśmy pod uwagę wybierając najlepszy antywirus na maca, to również szybkość i trafność udzielenia odpowiedzi, nikt nie lubi czekać na rozwiązanie problemu, szczególnie w istotnych sprawach.

Dlaczego warto używać programu antywirusowego?

Po co nam dobry program antywirusowy na maca? Obecnie w Internecie spotykamy się z licznymi zagrożeniami, które można spotkać nawet przy zwyczajnym przeglądaniu ulubionych stron. Wystarczy, że przez przypadek klikniemy reklamę, link i przejdziemy do miejsca ze złośliwym oprogramowaniem.

antywirus na maca

Nie brakuje również sytuacji, w których niezbędna jest ochrona naszej poczty internetowej. W wielu przypadkach spotykamy się z próbami podszywania pod naszych kontrahentów, dostawców usług i zachęcania nas do otwierania zainfekowanych załączników lub linków. Tu też pomocny okazuje się sprawdzony antywirus na maca.

Jeśli posiadamy najlepszy program antywirusowy na maca, jesteśmy w stanie walczyć z wirusami jeszcze przed zainfekowaniem naszego komputera. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jeśli już zostaliśmy ofiarą ataku, możemy liczyć się z wyciekiem danych czy utratą naszych pieniędzy.

Podsumowując, jeśli wybierzemy skuteczny program antywirusowy na maca, uzyskamy:

 • ochrona przed zagrożeniami typu ransomware oraz spyware
 • bezpieczne korzystanie z internetu, przeglądanie stron, bankowość elektroniczna
 • skanowanie komputera i zewnętrznych urządzeń zaplanowane lub na życzenie
 • dodatkowe usługi premium wbudowane w antywirusy mac, wliczone w cenę – menadżer haseł, vpn, kopie zapasowe, optymalizacja pracy komputera
 • dostęp do automatycznych aktualizacji oprogramowania

Darmowy antywirus na Maca

Przeglądając różnego rodzaju antywirusy mac, bardzo często spotykamy się z ofertą bezpłatnych rozwiązań. Czy warto w takim przypadku płacić za subskrypcję, jeśli możemy mieć darmową ochronę? Okazuje się, że bezpłatny antywirus na maca to rozwiązanie, które oferuje nam jedynie bardzo ograniczone funkcje. Może się to wiązać z podstawową ochroną, która nie zapewni nam całkowitego bezpieczeństwa.

najlepszy antywirus na maca

Korzystanie z darmowych rozwiązań może wiązać się również z licznymi reklamami, komunikatami czy też większym obciążeniem naszego komputera, co raczej nie spodoba się użytkownikom. Chcemy raczej żeby program antywirusowy na maca pracował niezauważenie i w tle chronił nas przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Do tego antywirusy mac z reklamami nie są wygodne w użytkowaniu.

Na koniec warto podkreślić, że dobre antywirusy mac, które ujęliśmy w naszym rankingu nie są bardzo kosztowne. Opłata za mac antywirus jest stosunkowo niska, a przy wersjach płatnej ochrony otrzymujemy znacznie więcej funkcji i mamy gwarancję pełnej ochrony. Do tego dochodzi wygoda użytkowania i pełne wsparcie techniczne, w każdym momencie, gdy tego potrzebujemy.

Jak zainstalować najlepszy antywirus na maca?

Jeśli zdecydowaliśmy się już na odpowiedni program antywirusowy na maca, możemy przystąpić do kolejnego kroku, czyli pobrania, instalacji i skonfigurowania oprogramowania na naszym urządzeniu. Poniżej podpowiadamy jak to zrobić.

Najczęściej instalacja oprogramowania antywirusowego jest prosta, może różnić się nieznacznie w zależności od tego jaki program wybierzemy. Weźmy najlepszy antywirus na maca z naszego rankingu, Malwarebytes w tym przypadku należy wykonać następujące kroki:

 • wybieramy interesujący nas plan i rejestrujemy konto
 • podajemy informacje jak imię, nazwisko, e-mail
 • potwierdzamy adres e-mail odbierając wiadomość i klikając w załączony w niej link
 • pobieramy odpowiednią dla naszego urządzenia wersję antywirusa z platformy App Store – w naszym przypadku antywirus dla maca
 • klikamy dwukrotnie na pobrany plik instalacyjny i zatwierdzamy klikając na przycisk „otwórz”
 • zatwierdzamy udzielenie programowi antywirusowemu dostęp do plików w folderze „Pobrane”
 • zapoznajemy się z umową licencyjną i jeśli zgadzamy się na warunki, akceptujemy ją
 • przechodzimy przez kolejne kroki, a po zakończonej instalacji uruchamiamy ponownie komputer.

Po instalacji możemy również wstępnie skonfigurować poziom ochrony jaki zapewnia nam nasz program antywirusowy na maca. Najczęściej będzie to:

 • podstawowy poziom ochrony – najniższa ochrona, zalecana w momencie, gdy korzystamy jedynie z podstawowych funkcji komputera Mac
 • średni poziom ochrony – zalecany dla wszystkich, którzy zaczynają korzystać z oprogramowania antywirusowego
 • wysoki poziom ochrony – najwyższy poziom gwarantuje całkowite bezpieczeństwo, jednak na starszych komputerach może spowalniać pracę urządzenia.

Przejdź na Malwarebytes
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Podsumowanie

Zdarza się, że użytkownicy komputerów marki Mac mogą pomijać zakup dobrego programu antywirusowego i decydują się na korzystanie jedynie ze standardowej ochrony. Jednak okazuje się, że mogą istnieć luki w zabezpieczeniach, które są łatwym celem dla cyberprzestępców. Jedynie sprawdzony program antywirusowy na maca będzie w stanie zapewnić nam całkowite bezpieczeństwo.

Porównaliśmy oferty sprawdzonych dostawców i doszliśmy do wniosku, że najlepszy antywirus na maca to Malwarebytes. Produkt okazał się bezkonkurencyjny w kategoriach, które braliśmy pod uwagę. Zapewnia skuteczną ochronę przed wirusami w czasie rzeczywistym i posiada wiele przydatnych funkcji dodatkowych, których nie posiadają inne antywirusy mac.

Jeśli zdecydujemy się na najlepszy antywirus na maca z naszego rankingu będziemy mieć pewność, że nie tylko uzyskamy pełną ochronę podczas korzystania z naszego MACA, ale również będziemy mieć dostęp do usług premium jak optymalizacja pracy urządzenia czy ochrona naszej prywatności w Internecie.

Wybrałeś już najlepszy antywirus na maca, ale szukasz programu antywirusowego na androida? Przygotowaliśmy ranking antywirusów Android, z którego dowiesz się jakie rozwiązanie będzie najlepsze w przypadku urządzeń z tym systemem operacyjnym.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl