AVG AntiVirus

avg antivirus

Programy antywirusowe to obecnie podstawowe oprogramowanie komputera czy smartfona. Postanowiliśmy przetestować jeden z popularniejszych programów antywirusowych na rynku – AVG Antivirus. Nasi eksperci przetestowali oprogramowanie pod różnymi aspektami i sprawdzili jak radzi sobie z ochroną przed różnego rodzaju wirusami.

Sprawdź ofertę
Kup program antywirusowy AVG Internet Security - 46% ZNIŻKI!

Pobierz najlepszy program antywirusowy na rynku, chroń 10 urządzeń jednocześnie! Oferta specjalna dla naszych czytelników - testuj przez 30 dni za darmo!

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

AVG Antivirus – informacje podstawowe

Producentem oprogramowania AVG jest Avast Software s.r.o. – przedsiębiorstwo zlokalizowane w czeskiej Pradze. Firma AVG Technologies została przejęta w 2016 roku przez znaną firmę oferującą antytirus Avast. Obecnie firma AVG wykorzystuje najnowsze technologie, które mają za zadanie pomóc nam w ochronie prywatności, bezpieczeństwa w kwestii cyfrowego życia, a także wydajności urządzeń elektronicznych.

Oprogramowanie dedykowane jest dla różnych platform jak systemy Windows, macOS, Android, iOS. AVG Antywirus opinie są bardzo dobre z racji na to, że firma oferuje szeroką gamę usług zarówno dla osób indywidualnych, rodzin oraz firm. AVG posiada obecnie 14 biur zlokalizowanych na całym świecie.

AVG Antivirus cena

Czy AVG jest darmowy? W przypadku programu antywirusowego AVG mamy do dyspozycji trzy wersje produktu, bezpłatną oraz dwie wersje płatne. Jak cena planów wpływa na program antywirusowy AVG opinie? Sprawdźmy poniżej.

avg antywirus opinie

AVG AntiVirus Free

Podstawowa wersja oprogramowania zabezpieczającego dostępna bezpłatnie na komputery i urządzenia mobilne. Program zapewnia bezpieczne korzystanie z urządzeń podłączonych do Internetu. Interfejs jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo mamy do czynienia z lekkim programem, który nie zakłóca pracy naszych urządzeń, dlatego program antywirusowy AVG opinie ma bardzo dobre.

Skuteczność rozwiązania sprawia, że AVG Antywirus opinie są bardzo dobre. Oczywiście w wersji bezpłatnej nie możemy korzystać z wielu funkcji programu i ochrona jest ograniczona do podstaw, ale AVG darmowy antywirus opinie do których dotarliśmy rzucają pozytywny obraz tej wersji produktu. Jeśli nie wykonujemy zbyt ryzykownych aktywności na naszych komputerach, nie korzystamy z publicznych sieci Wi-Fi, poziom ochrony wydaje się wystarczający, chociaż wersje premium posiadają znacznie lepsze zabezpieczenia.

AVG Internet Security

Płatna wersja antywirusa, która chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, a dodatkowo posiada wiele przydatnych funkcji, które pomagają zwiększyć poziom bezpieczeństwa jak ochrony poczty e-mail, haseł, plików czy kamery Internetowej. Aktualną cenę AVG Internet Security dla 1 komputera PC lub Mac znajdziesz tutaj. Porównując stosunek jakości do ceny Antywirus AVG opinie są tu bardzo pozytywne.

Mamy też opcję subskrypcji na 10 urządzeń. Jest to ciekawe rozwiązanie, które AVG Antywirus opinie wspominają o wygodzie tego pakietu. W jednej cenie możemy zabezpieczyć wiele urządzeń, czyli cała rodzina korzysta z jednego planu subskrypcji. W związku z tym możemy podzielić koszty i korzystać z oprogramowania antywirusowego wszędzie tak, gdzie jest to dla nas potrzebne.

AVG Ultimate

Rozwiązanie łączy w sobie zaawansowaną ochronę przez wszelkiego rodzaju wirusami, a dodatkowo posiada wiele przydatnych narzędzi, które służą do optymalizacji i przyśpieszenia urządzeń jak laptop czy smartfon. Jest to bardzo przydatna opcja o czym wspominają AVG Antywirus opinie. Nasze urządzenia często gromadzą wiele niepotrzebnych plików, pojawiają się błędy rejestru, przestarzałe wersje sterowników.

Wszystko to sprawia, że urządzenia działają wolniej czy nawet zacinają się podczas pracy i uniemożliwiają normalne użytkowanie. Oprogramowanie zawarte  pakiecie AVG Ultimate pozwala rozwiązać ten problem. Cenę subskrypcji AVG Ultimate wraz ze spacjalnym rabatem dla naszych czytelników znajdziemy klikając w link. Abonament pozwala nam na korzystanie z programu na 10 dowolnych urządzeniach. Antywirus AVG opinie na temat tej wersji mówią, że posiada ona wszystkie elementy niezbędne dla skutecznego programu antywirusowego.

Spróbuj Teraz

Najważniejsze cechy produktu

Poniżej prezentujemy podsumowanie najważniejszych cech produktu.

CECHA WARTOŚĆ
Dostępne wersje AVG Internet Security
Multi-login Do ="1-10" urządzeń jednocześnie
Wspierane urządzenia Windows, macOS, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30
Cena zaczyna się od 46,68 $ (3,89 $ za miesiąc)
Darmowy plan Tak

Poziom ochrony

Sprawdziliśmy AVG Antywirus opinie, a nasi eksperci przetestowali oprogramowanie w praktyce, żeby sprawdzić jak radzi sobie z różnego rodzaju zagrożeniami.

Skanowanie wirusów

antywirus avg opinie

Czytając antywirus AVG opinie dostrzegamy dobre wypowiedzi ze względu na duży wybór opcji skanowania:

 • Skan całościowy – opcja do skanowania całego komputera pod kątem wirusów, złośliwego oprogramowania, czy problemów w wyszukiwarkach.
 • Dokładne skanowanie – bardziej dokładne skanowanie niż skan całościowy, dodatkowo skanowane są pamięci i dyski
 • Skanowanie plików lub folderów – skan z ustawieniami użytkownika, w którym wybieramy jakie elementy mają być skanowane.
 • Skanowanie przy uruchomieniu – skanowanie zalecane dla użytkowników, umożliwia rozpoznanie i usunięcie zagrożeń zanim zainfekują system operacyjny. Antywirus AVG opinie potwierdzają skuteczność tego rozwiązania. Odbywa się w trakcie kolejnego rozruchu urządzenia.
 • Skanowanie USB/DVD – sprawdzanie podłączonym dysków wymiennych
 • Skanowanie wydajności – sprawdzanie komputera w celu zwiększenia szybkości działania, możliwe za pomocą dodatku AVG TuneUp.

Spróbuj Teraz

Jak zacząć korzystać

Przedstawiamy mini poradnik jak zacząć korzystać z oprogramowania AVG Antywirus.

 1. Zarejestruj się na stronie AVG
 2. Otwórz pocztę i potwierdź podany przy rejestracji adres e-mail
 3. Pobierz oprogramowanie na swoje urządzenie
 4. Otwórz plik instalacyjny i postępuj zgodnie z komunikatami
 5. Ulepsz AVG do wersji premium i ciesz się z pełnej ochrony!

Funkcje dodatkowe

Przeglądając program antywirusowy Avg opinie stwierdzamy, że użytkownicy zwracają uwagę również na funkcje dodatkowe, które znacznie rozszerzają korzyści z użytkowania softu.

program antywirusowy avg opinie

 • Avg Secure Browser to bezpłatna, bezpieczna przeglądarka dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz Windows, której głównym zadaniem jest ochrona przed atakami hakerskimi podczas korzystania z Internetu. Dzięki zastosowaniu tej przeglądarki możemy uchronić się przed śledzeniem przez skrypty Internetowe, blokować reklamy podczas przeglądania stron czy wymuszać szyfrowanie Https.
 • Anti-Theft, czyli Ochrona urządzenia przed kradzieżą, to oprogramowanie dostępne na system Android, które ma zadanie chronić nas w momencie zgubienia czy kradzieży urządzenia. Dzięki tej funkcji, antywirus Avg opinie są bardzo dobre. Za pomocą Anti-Theft możemy zlokalizować telefon, usunąć z niego wszystkie dane, zablokować ekran, wykonać zdjęcia złodziejowi uruchamiając aparat i przesłać je do nas czy uruchomić dźwięk alarmowy.
 • Ochrona danych – funkcja dostępna w płatnej subskrypcji AVG Internet Security, która ma na celu ochronę najważniejszych plików. Opcja kontroluje dostęp do konkretnych elementów i nie pozwala na niekontrolowany dostęp przez osoby trzecie.
 • Ochrona kamery – oprogramowanie sprawdza, które aplikacje są bezpieczne i mogą mieć dostęp do naszej kamery Internetowej. Chroni przed niebezpiecznymi aplikacjami, które chcą uzyskać do niej dostęp w celu wyłudzenia danych. Szczególnie przydatne w urządzeniach, które nie posiadają manualnego zasłaniania kamery w momencie, w której z niej nie korzystamy. Przeglądając program antywirusowy avg opinie, czytamy, że użytkownicy doceniają tą funkcję.
 • AVG AntiTrack – opcja dostępna w pakiecie AVG Ultimate lub jako oddzielny produkt. Funkcja ma za zadanie pomóc nam zachować anonimowość w Internecie i zapobiega śledzeniu informacji o naszej aktywności.
 • AVG Secure VPN –  to oprogramowanie, które służy do szyfrowania połączenia i ochrony naszej prywatności w Internecie. Łącząc się z Internetem za pośrednictwem sieci VPN ukrywamy nasz rzeczywisty adres IP, a posługujemy się adresem IP wybranego serwera VPN. Przynosi to wiele korzyści jak omijanie cenzury w Internecie, geo-blokad, bezpieczeństwo w publicznych sieciach Wi-fi i wiele więcej. Antywirus AVG opinie często wspominają o przydatności funkcji VPN.

Spróbuj Teraz

Wygoda użytkowania

Zarówno sama instalacja jak i późniejsze korzystanie z softu jest bardzo proste, dlatego program antywirusowy avg opinie ma bardzo dobre. Ten antywirus posiada przejrzysty interfejs, gdzie bez problemu wybieramy rodzaj skanowania, poziom ochrony czy możemy zmienić standardowe ustawienia ochrony. W razie wykrycia problemów AVG wyświetla odpowiednie komunikaty, gdzie możemy wybrać sposób rozwiązania problemu. Tu również AVG antywirus opinie są bardzo korzystne.

avg antywirus

Kompatybilność

AVG Antivirus opinie na temat jego kompatybilności z urządzeniami są bardzo dobre. W przypadku komputerów znajdziemy wersję zarówno na standardowe PC jak i Mac, natomiast jeśli chodzi o urządzenie mobilne jak smartfony czy tablety możemy korzystać z AVG na Androidzie oraz iOS.

Jest to bardzo ważne, ponieważ możemy korzystać z programu na 10 urządzeniach w płatnej wersji AVG Internet Security, więc kupując jedną subskrypcję możemy chronić praktycznie wszystkie urządzenia, które posiadamy. Antywirus AVG opinie potwierdzają, że niezależnie od rodzaju urządzenia, na którym stosujemy oprogramowanie, nie ma problemów ze spadkiem wydajności czy pracy samego antywirusa.

Obsługa klienta

Przeglądając AVG Antywirus opinie stwierdzamy, że obsługa klienta jest tutaj na bardzo wysokim poziomie. Na początek warto podkreślić, że mamy dostęp do rozbudowanej bazy wiedzy, która pozwala rozwiązać popularne problemy czy też zdobyć informacje o działaniu oprogramowania.

Jeśli chodzi o bezpośredni kontakt z pomocą techniczną Antywirus AVG opinie również są pozytywne, wsparcie znajdziemy na stronie supportu AVG Antivirus. Mamy do dyspozycji zarówno kontakt za pomocą formularza kontaktowego, numer telefonu do obsługi klienta jak i pomoc na żywo za pośrednictwem czatu. Użytkownicy, którzy mają wykupione wsparcie premium mają dostęp do całodobowego wsparcia technicznego, tu program antywirusowy AVG opinie na temat pomocy premium są jednoznaczne, support jest szybki i profesjonalny.

Spróbuj Teraz

Porównanie z konkurencją

Nasi eksperci nie tylko sprawdzili jak wyglądają program antywirusowy AVG opinie, ale również porównali oprogramowanie z innymi wiodącymi antywirusami.

AVG AntiVirus vs Malwarebytes

Malwarebytes to jeden z najbardziej popularnych programów antywirusowych na rynku. Nie mamy tu bezpłatnej wersji jak w przypadku AVG, ale możemy skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli chodzi o ochronę przed wirusami, oba programy radzą sobie bardzo dobrze i trudno jest jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Antywirus AVG opinie i opinie o Malwarebytes są równie dobre. Pełną recenzje antywirusa Norton znajdziecie w naszym artykule Malwarebytes.

AVG AntiVirus vs McAfee Antivirus

McAfee Antivirus zapewnia nam nie tylko standardową ochronę przed wirusami, ale również wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają nam zwiększyć poziom ochrony przy przeglądaniu Internetu czy też optymalizację pracy naszych urządzeń. Program antywirusowy Avg opinie oraz opinie na temat McAfee Antivirus bywają bardzo podobne.

Oprogramowanie jest dostępne zarówno na komputery i urządzenia mobilne z różnymi systemami operacyjnymi. Pełną recenzję tego oprogramowania znajdziemy w naszym artykule: McAfee Antivirus.

AVG AntiVirus vs Norton 360

Norton 360 to oprogramowanie do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i ransomware.  W porównaniu z AVG, nie mamy tu niestety darmowej wersji, a jedynie bezpłatny okres testowy. AVG wydaje się być popularniejszym rozwiązaniem co potwierdzają AVG Antywirus opinie, ale za to Norton 360 jest często wykorzystywany w przypadku trudnych do usunięcia czy zaawansowanych wirusów. Pełną recenzję produktu znajdziemy w naszym artykule Norton 360.

Podsumowanie

Sprawdzając AVG Antywirus opinie i testując w praktyce możliwości oprogramowania, stwierdzamy, że Malwarebytes wypada lepiej od prezentowanego tu rozwiązania AVG. Spośród konkurenci AVG wyróżnia się przede wszystkim całkiem przyzwoitą darmową wersją, która może odpowiadać wielu klientom, jednak lepszy poziom ochrony zapewnia oprogramowanie Malwarebytes.

Obecnie nie możemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych urządzeń, a polecany przez nas antywirus zapewnia ochronę  nawet 10 naszych urządzeń w ramach jednego planu premium. Dzięki temu jesteśmy w stanie ochronić wiele urządzeń w naszym domu czy rodzinie i dodatkowo sprawić, że koszty będą odpowiednio niższe. Czytając program antywirusowy AVG opinie i opinie na temat Malwarebytes stwierdzamy, że zwycięzcą jest zdecydowanie Malwarebytes.

8.5 Wynik
AVG: Ocena końcowa

Podsumowanie

Prywatność i bezpieczeństwo
9
Charakterystyka
8.5
Wsparcie techniczne
9.5
Cena usługi
9
Wygoda użytkowania
8.5
PLUSY
 • Wersja darmowa
 • Kompatybilność
 • Wysoki poziom ochrony
 • Brak obciążenia systemu
 • Wersja płatna dla 10 urządzeń
MINUSY
 • Wysoka cena najbogatszej wersji
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl