Malwarebytes

malwarebytes

Ochrona naszego komputera powinna być priorytetem, szczególnie jeżeli często z niego korzystamy lub mamy na nim ważne pliki czy dane. Właśnie dlatego wiele ludzi decyduje się na antywirus Malwarebytes. Czy jest to najlepsza dostępna na rynku opcja? Przetestowaliśmy malware byte własnoręcznie i chcemy podzielić się naszymi wrażeniami oraz malwarebytes opinię w tej recenzji.

Odwiedź stronę
Zabezpiecz swoje dane z Malwarebytes

Chroń komputer i zacznij korzystać z malwarebytes i zadbaj o bezpieczeństwo swojego komputera już dzisiaj!

Aktualizacja: 10 czerwiec 2024

Początki antywirus Malwarebytes na świecie

Program został wydany w roku 2006 i od tamtej pory jest jedną z czołowych pozycji antywirusowych. Malware byte cieszy się uznaniem użytkowników na całym świecie, którzy chwalą program za jego bezpieczeństwo, a także to, jak dobry i przydatny jest malwarebytes za darmo.

Obecnie dostępna jest w 30 językach, a głównym celem malware byte jest usuwanie szkodliwego oprogramowania. Oprócz tego oferuje też ochronę w czasie rzeczywistym czy kilka różnych rodzajów skanowania. Właśnie dzięki temu, antywirus malwarebytes używany jest przez tysiące osób z całego świata.

Dodatkowo oprogramowanie posiada też zabezpieczenia sieciowe, dzięki którym będziemy mogli czuć bezpiecznie w internecie.

Większość z tych opcji jest dostępna wyłącznie w płatnej wersji programu. Jak dokładnie prezentują się cenniki malware bytes?

Ceny, za które malwarebytes opinię ma świetną!

Wiele osób nie lubi płacić za programy, które posiadają swoją darmową wersję. Skoro coś jest możliwe do korzystania bez płacenia, to po co to robić? Malwarebytes opinię ma jednak zaskakująco dobre pod tym względem i wiele osób decyduje się jednak na zakup płatnej wersji programu.

malwarebytes cena

Przede wszystkim dzieje się tak dlatego, że darmowa wersja nie oferuje zbyt wielu funkcji. Program antywirusowy malwarebytes w wersji darmowej umożliwia wyłącznie ręczne skanowanie naszego komputera w celu poszukiwania wirusów czy innego złośliwego oprogramowania.

By móc korzystać z innych fukncji, niezbędny będzie Malwarebyte premium.

Koszty oprogramowania

Jeżeli postanowisz dołączyć do płacących użytkowników, masz do wyboru kilka opcji. Najlepiej wychodzi pakiet dla 5 różnych urządzeń, nazywany potocznie pakietem premium. Za jego pomocą uchronisz różne systemy przed atakami hakerskimi czy wykradaniem danych, a także zniszczysz wirusy znajdujące się już na urządzeniu.

Alternatywą, oferującą takie same możliwości, jest pakiet na 1 urządzenie. To sprawia, że malwarebytes opinię posiada, iż lepiej kupować wersję na kilka urządzeń. Cena nie jest znacząco wyższa, a możliwość ochrony dla twojej rodziny czy znajomych powinna być dla ciebie ważna!

Najbardziej rozbudowaną wersją jest malwarebytes z dodatkowym VPN, czyli programem przeznaczonym do maskowania naszej obecności w sieci. Wersja ta nie jest znacznie droższa od pakietu do 5 urządzeń, więc warto rozważyć wybór właśnie jej.

Wszystkie ceny podawane są za miesiąc za plan roczny – płatność odbywa się jednak z góry za cały rok. Jeżeli nie będziesz zadowolony z usługi, w co wątpimy, możesz skorzystać z 60-dniowego zwrotu pieniędzy.

Firma obiecuje, że odda ci 100% kosztów twojej subskrypcji i przerwie jej działanie, więc jest do dobra okazja, by zapoznać się z usługą premium, bez zważania na malwarebytes cena.

Specjalne ceny

Niestety, obecnie brak trwających wyprzedaży na pełną wersję antywirus malwarebytes, jednak te często pojawiają się w okolicach świąt, dlatego warto jest sprawdzać stronę producenta wtedy.

Plusem dla użytkowników z Polski mogą być różne formy płatności, które przyjmuje program, a także możliwość ustawienia automatycznego odnawiania się subskrypcji, więc nawet jeżeli zapomnisz o tym antywirusie, pobierze on opłatę automatycznie.

Zainstaluj Malwarebytes dzisiaj!

Czy warto zainstalować tego antywirusa?

Jest to niewątpliwie jedna z lepszych opcji obecnie dostępnych na rynku. Program jest niezawodny, świetnie chroni przed różnymi rodzajami wirusów czy ataków, a nie tylko przed tymi najpopularniejszymi.

Jest to też program, który zdobył spore zaufanie wśród użytkowników – często usłyszeć można historie, o trefnych antywirusach, które żerowały na swoich użytkownikach. Wybierając malware bytes, nie musisz martwić się o coś takiego!

CECHA WARTOŚĆ
Dostępne wersje Premium, Premium + Privacy
Multi-login Do 1-5 urządzeń jednocześnie
Wspierane urządzenia Windows, macOS, Android, iOS, Chrome
Gwarancja zwrotu pieniędzy 60
Cena zaczyna się od 39,99 $ (3,33 $ za miesiąc)
Darmowy plan Tak

Ochrona

Każdy antywirus musi gwarantować bezpieczeństwo użytkownikowi. Jak radzi sobie z tym antywirus malwarebytes? Naszym zdaniem – bardzo dobrze. Sprawdziliśmy go pod różnymi względami i możemy śmiało stwierdzić, że pozytywne malwarebytes opinię nie biorą się znikąd. 

malwarebytes opinię

Skanowanie wirusów

To funkcja dostępna w obu wersjach, płatnej oraz darmowej. Dzięki niej możliwe jest wykrycie różnych rodzajów wirusów, nie tylko tych popularnych. Malware byte bez problemu wykrywa też mniejsze, lepiej ukryte czy jeszcze uśpione zagrożenia.

Sam proces jest też dosyć szybki, chociaż to oczywiście zależy od czystości naszego komputera!

Ochrona w czasie rzeczywistym

Funkcja ta dostępna jest już wyłącznie w trybie premium. Dzięki niej jesteśmy chronieni na bieżąco przed różnymi formami ataków biegnących z sieci czy naszego komputera. Próbując pobierać podejrzane pliki program będzie informował nas o tym, że mogą one być zainfekowane czy wyrządzić szkody na naszym komputerze, więc zawsze będziemy odpowiednio chronieni z antywirus malwarebytes.

Działanie Malware byte

Nie chcielibyśmy polecać programu, który źle wpływałby na prędkość twojego komputera. Malwarebytes opinię cieszy się jednak jako program, którego działania raczej nie zauważysz! 

Nawet jeżeli wykonujesz dosyć dogłębny skan komputera, nie uświadczysz irytujących spowolnień, a samo działanie w tle także nie wpływa negatywnie na komputer. Dlatego właśnie antywirus malwarebytes jest jedną a najlepszych opcji na rynku.

Jak rozpocząć korzystanie?

By zacząć korzystać z antywirus malwarebytes nie trzeba wiele. Darmowa wersja działa bez zakładania konta. Wystarczy, że pobierzesz program ze strony i zainstalujesz go, co zajmuje raptem kilka minut.

Jeżeli chcesz jednak przejść na wersję premium, niezbędne będzie posiadanie konta. Jest ono w pełni darmowe i również możliwe do założenia na stronie producenta. By potwierdzić swoje konto, będziesz potrzebować adresu mailowego, na który wysłany zostanie link aktywacyjny.

Po tym procesie możesz kupić wersję premium, wybierając jeden z dostępnych pakietów. Strona przeprowadzi cię przez cały proces płatności, który również nie jest skomplikowany. Dzięki temu nie potrzebować będziesz dużych umiejętności informatycznych, by móc chronić siebie i swój komputer.

Przejść na wersję premium możesz też bezpośrednio z aplikacji, jeżeli wcześniej korzystałeś z malware byte w wersji darmowej, co znacznie ułatwia i przyśpiesza ten proces.

antywirus malwarebytes

Inne funkcje programu

Malwarebytes opinię zdobywa też przez oferowanie kilku dodatkowych funkcji, które czynią go jeszcze lepszym antywirusem. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych.

Bloker reklam

Jeżeli nie lubisz irytujących reklam, program może je blokować, a także uniemożliwiać im śledzenie ciebie. Sprawi to, że będziesz otrzymywać znacznie mniej natrętnych reklam.

VPN

Tak jak wspominaliśmy, nieznacznie droższy pakiet posiada także program VPN, który będzie dbał o twoje bezpieczeństwo w internecie.

Różne rodzaje skanów

Malware byte umożliwia wykonanie kilku rodzajów różnych skanów, które wykryją różne rodzaje wirusów lub będą mogły zakończyć zadanie znacznie szybciej niż programy konkurencji.

Zainstaluj Malwarebytes dzisiaj!

Jak korzystać z programu?

Dzięki temu, że program wygląda bardzo przejrzyście i czytelnie, nikt nie powinien mieć problemu z korzystaniem z niego. Uruchomienie pierwszego skanu będzie niezwykle proste.

Gdy już zainstalujemy wersję premium oprogramowania, nie będziemy musieli się także martwić o wykonywanie skanów zbyt często. Dzięki zawsze działającej ochronie żaden wirus nie powinien dostać się na nasz komputer! 

program antywirusowy malwarebytes

Oczywiście warto od czasu do czasu wykonywać ręczny skan za pomocą antywirus malwarebytes. To zagwarantuje nam bezpieczeństwo na komputerze. Jest to też dobry nawyk, którego nie warto ignorować.

My sami podczas testów nie spotkaliśmy się z błędami, ale w internecie o malwarebytes opinię można przeczytać, że program szybko wraca do działania po błędzie. Te również zdarzają się bardzo rzadko, co jest kolejnym plusem programu.

Na jakich systemach działa antywirus?

Malware byte to program bardzo dobrze rozwinięty, dostępny obecnie na większości systemów i urządzeń. Przede wszystkim pobrać go można na komputery osobiste z systemem Windows, ale także na macOS.

Oprócz tego antywirus dostępny jest też na telefony komórkowe z systemami Android oraz iOS. Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele wirusów można mieć na swoich telefonach. Poprawne ich zabezpieczenie jest niezwykle konieczne, a korzystanie z malwarebytes opinię na urządzeniach przenośnych według wielu osób jest bardzo wygodne.

Antywirus malware bytes może być także pobrany jako ochrona do Chromebooka czy do przeglądarki internetowej. Niezależnie więc od tego, jaki sprzęt posiadasz, pobranie tego antywirusa to dobry pomysł!

Obsługa techniczna

Każde oprogramowanie może od czasu do czasu mieć problemy, czy być dla nas niezrozumiałe. W takich sytuacjach najlepiej skontaktować się z obsługą techniczną, która zawsze służy pomocą.

Czy antywirus malwarebytes ją posiada? Jak najbardziej. Przede wszystkim skorzystać można ze specjalnej strony wsparcia, która działa jako FAQ. Znajdziesz ją tutaj . Na niej znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania, a także więcej informacji na temat działania programu.

Tam także dostępny jest zautomatyzowany serwis do zbierania zgłoszeń. Dzięki niemu szybko opisać można trapiący nas problem. Skontaktować się można także mailowo z malware byte. W ten sposób lepiej jest rozwiązywać mniej pilne problemy.

Alternatywy

Malware byte to nie jedyny antywirus dostępny na rynku. Warto zapoznać się z innymi dostępnymi opcjami, tak, by bez problemu wybrać najlepszą dla siebie. W końcu każdy szuka czegoś innego, więc nie w każdym przypadku antywirus malwarebytes się sprawdzi.

Malware byte vs McAfee

Oba antywirusy sprawują się bardzo dobrze, chociaż wiele osób bardziej kojarzy opcję drugą. Ciężko nie zgodzić się z tym, że McAfee jest programem popularniejszym, ale czy lepszym?

Naszym zdaniem nie. Jego największą bolączką jest to, że po instalacji i w trakcie jego działania komputer zostaje znacznie spowolniony. Malware bytes opinię zbiera bardzo dobre, gdyż nigdy nie wpływa negatywnie na działanie komputera.

McAfee jest też trudniejszy w obsłudze i nie jest tak przystępny, dlatego według nas lepiej wybrać właśnie Malware byte, który zadowoli każdego, kto szuka dobrej ochrony dla swojego komputera.

Malwarebytes vs Norton

Tutaj sprawy mają się nieco inaczej niż wcześniej. Dużo osób decyduje się na wybranie programu Norton, gdyż oferuje on ochronę w czasie rzeczywistym w darmowej wersji, czego nie daje malwarebytes. Z drugiej jednak strony, płatna wersja antywirusa Norton jest znacznie droższa niż opisywany przez nas program.

Oznacza to zatem, że bardziej opłacalne może być kupienie wersji premium Malware byte, szczególnie, że jest to też przystępniejszy i łatwiejszy w obsłudze program. Jeżeli chciałbyś jednak dowiedzieć się więcej o Norton, przeczytaj naszą recenzję.

Zainstaluj Malwarebytes dzisiaj!

Na koniec

Malwarebytes opinię ciężko powiedzieć inną, niż to, że jest to świetny antywirus. Ochrona komputera powinna być priorytetem dla każdej osoby, która korzysta z niego często – a więc tak naprawdę dla każdego z nas.

Antywirus malwarebytes ochroni twoje dane, zagwarantuje ci spokój i bezpieczeństwo podczas użytkowania sieci i komputera ogólnie. Dlatego nie zatrzymujemy cię już dłużej – udaj się na stronę producenta korzystając z linku poniżej i zacznij korzystać z tego antywirusa już dzisiaj!

9.1 Wynik
Czy warto instalować Malwarebytes?

Po dogłębnych testach programu Malwarebytes możemy tylko go polecić - to świetny antywirus!

Bezpieczeństwo i ochrona
9
Funkcje
8
Wsparcie techniczne
8.5
Cena
9
Łatwość w korzystaniu
7.5
PLUSY
  • Dobra cena
  • Możliwość korzystania na wielu sprzętach
  • VPN w cenie za droższy pakiet
  • Możliwość ochrony sieci czy obrony komputera w czasie rzeczywistym
  • Dostępna polska wersja językowa
  • 60-dni na zwrot kosztów
MINUSY
  • Wersja darmowa nie pozwala na zbyt wiele
ryszard

Ryszard, Analityk Oceny Kontroli Bezpieczeństwa, od wielu lat wnosi swój wkład w artykuły i recenzje na stronie, zdobywając wiedzę w dziedzinie zagadnień związanych z Internetem i technologią. Dzięki wykształceniu z dziedziny Inżynierii Danych na Politechnika Gdańska, świetnie orientuje się w tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem i różnymi zagadnieniami związanymi z Internetem. Jego mottem jest upraszczanie skomplikowanych tematów, aby czytelnicy mogli lepiej je zrozumieć. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nim pod adresem ryszard@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl