Avast Antivirus

avast antywirus

Obecnie nie wyobrażamy sobie korzystania z komputera bez użycia odpowiedniego programu antywirusowego. Postanowiliśmy przetestować jeden z bardziej popularnych programów – Avast antywirus i sprawdzić jak radzi sobie z wykrywaniem i reagowaniem na różne typy zagrożeń.

Skorzystaj
Promocja na antywirus Avast – 42% ZNIŻKI

Pełna ochrona Twoich urządzeń dzięki antywirusowi Avast. Tylko dla naszych czytelników, kliknij i odbierz ofertę specjalną z 30-dniowa gwarancją zwrotu pieniędzy. Sprawdź!

Aktualizacja: 7 czerwiec 2024

Antywirus Avast kilka informacji

Avast to program antywirusowy stworzony przez firmę Avast Software. Przedsiębiorstwo wydało pierwszą wersję programu już w 1988 roku. Obecnie program posiada 43 wersję językowe i jest dostępny 183 krajach na świecie. Do dyspozycji mamy zarówno bezpłatną wersję, która posiada podstawowe funkcje, jak i płatne wersje, które zapewniają pełną ochronę i ciekawe funkcje dodatkowe zwiększające nasze bezpieczeństwo. Jakie avast antywirus opinie posiadają użytkownicy oprogramowania? Dowiesz się w dalszej części naszego artykułu.

Avast cena

Do dyspozycji mamy 3 plany od Avast, które różnią się od siebie posiadanymi funkcjami:

avast antywirus opinie

 • Wersja bezpłatna – podstawowa ochrona i mocno ograniczone funkcje programu. Pozwala blokować wirusy i złośliwe oprogramowanie, a także sansomware.
 • Wersja Premium Security – pozwala dodatkowo monitorować bezpieczeństwo sieci Wi-fi, chroni przed wyłudzeniami na stronach internetowych, blokuje ataki phishingowe, a także pozwala na zdalny dostęp do programu. Sprawdzając Avast antivirus opinie tej wersji widzimy, że użytkownicy są z niej zadowoleni.
 • Wersja Ultimate – zawiera wszystko co mamy dostępne w poprzednich wersjach, a dodatkowo oprogramowanie do ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci, czyli SecureLine VPN, Cleanup Premium do czyszczenia i optymalizacja komputera, a także AntiTrack do ukrywania tożsamości w sieci. W związku z rozbudowanymi funkcjami Antywirus avast opinie są bardzo pozytywne.

Do wyboru mamy płatności kartą kredytową i debetową, szybkie płatności internetowe, blik, tradycyjny przelew lub PayPal. Aby uzyskać najnowszą cenę, kliknij ten link.

Podsumowanie oferty

Avast to program, który cieszy się dużym zaufaniem wśród użytkowników, co potwierdzają statystyki pobrań tego antywirusa. Przeglądając avast antywirus opinie, widzimy, że skuteczność programy jest na wysokim poziomie. Podsumowaliśmy jego najważniejsze cechy w tabeli:

CECHA WARTOŚĆ
Dostępne wersje Avast One Essential, Avast One, Premium Security
Multi-login Do ="1-10" urządzeń jednocześnie
Wspierane urządzenia Windows, macOS, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30
Cena zaczyna się od 50,28 $ (4,19 $ za miesiąc)
Darmowy plan Niedostępne

Poziom ochrony

Nie tylko wygoda użytkowania, brak spowalniania naszych urządzeń, ale poziom ochrony jest niezwykle istotny podczas wybierania programu antywirusowego. Antywirus avast opinie odnośnie wykrywania i radzenia sobie z zagrożeniami na bardzo dobre. Przyczyniają się do tego poniższe kwestie.

Skanowanie wirusów

Przeglądając Avast antywirus opinie na temat skanowania, widzimy, że użytkownicy doceniają możliwość wykonania różnego rodzaju skanowania jak:

 • Inteligentne skanowanie – kompleksowe skanowanie pod kątem wirusów, przestarzałego oprogramowania, zagrożeń, problemów z wydajnością.
 • Pełne skanowanie – szczegółowe skanowanie całego komputera
 • Skanowanie lokalizacji – sprawdzanie konkretnie wskazanego folderu
 • Skanowanie podczas rozruchu – skanuje pliki w trakcie kolejnego rozruchu, jeszcze przed wczytaniem innych aplikacji,
 • Skanowanie niestandardowe – skan z ustawieniami użytkownika
 • Skanowanie z eksploratora – skanuje pliki lub foldery podczas ich przeglądania.

Ochrona w czasie rzeczywistym

Avast antivirus opinie odnośnie ochrony w czasie rzeczywistym również są na wysokim poziomie. Program korzysta z 6 warstw, które analizują dane w chmurze oraz wykorzystują techniki uczenia maszynowego, aby chronić przed atakami w czasie rzeczywistym. Wykorzystywana jest do tego osłona WWW Avast, skaner statyczny, emulatory, funkcja DeepScreen, Avast CyberCapture oraz monitorowanie zachowań. Testując możliwości programu, sprawdziliśmy jak radzi sobie z potencjalnymi zagrożeniami. Wyniki testów potwierdzają, że skuteczność jest bardzo wysoka. Przekłada się to również na antywirus avast opinie.

Wpływ na wydajność komputera

Jeśli chodzi o antywirus Avast opinie na temat wpływu zainstalowanego oprogramowania na wydajność komputera, okazuje się, że program jest lekki i sprawdza się również na starszych urządzeniach, które nie posiadają zbyt wysokich parametrów. Program działa w tle i jest praktycznie niezauważalny, potwierdzają to antywirus Avast opinie, jedynie w przypadku zagrożenia otrzymujemy odpowiedni komunikat. Jeśli chcemy natomiast wykonać pełne skanowanie, warto przeprowadzić je w godzinach, gdy nie korzystamy ze sprzętu, wówczas nie odczujemy spadku wydajności.

Jak zacząć korzystać z Avast

Avast anty wirus jest prosty w instalacji i obsłudze, żeby zacząć korzystać z oprogramowania wystarczy skorzystać z kilku kroków:

 • wybieramy interesującą nas wersję antywirusa i rejestrujemy konto
 • potwierdzamy adres e-mail podany przy rejestracji
 • pobieramy program, przeprowadzamy instalację zgodnie z wyświetlanymi komunikatami
 • możemy korzystać z programu.

Avast – Oferta Specjalna!

Funkcje dodatkowe

Sprawdzamy również jakie Avast antywirus opinie posiada na temat funkcji dodatkowych.

Avast Secureline VPN

Funkcja dostępna w wersji Ultimate lub można ją wykupić oddzielnie. Co sprawia, że Avast antywirus opinie wspominają o tej funkcji? Dzięki VPN możemy zabezpieczyć nasze połączenie, dzięki czemu ukrywamy nasz rzeczywisty adres IP i szyfrujemy wszelkie dane o naszej aktywności w internecie. Dodatkowo możemy zmieniać naszą wirtualną lokalizacje co pomaga unikać cenzury czy geo-blokad na stronach internetowych. Dobry VPN pozwala nam na znacznie więcej, Avast antivirus opinie na temat tej usługi są bardzo dobre.

Avast AntiTrack Premium

avast antivirus opinie

Funkcja dodatkowa, która zwiększa ochronę nawet przy korzystaniu z VPN. Antitrack Premium pozwala monitorować zachowania, w których ktoś chce śledzić naszą aktywność w Internecie. Otrzymujemy komunikaty o takich zachowaniach, a program blokuje wszelkie próby tego typu aktywności. Sprawdzając Avast antywirus opinie na temat Anti Track, dowiadujemy się, że wszystko działa zgodnie z zapewnieniami usługodawcy.

Avast secure browser

Specjalna przeglądarka od Avast, która posiada dodatkowe zabezpieczenia przed różnego rodzaju atakami, zwiększa bezpieczeństwo podczas przeglądania sieci. Avast antivirus opinie na temat dedykowanej przeglądarki są pozytywne, działa ona szybko i bezproblemowo.

Avast BreachGuard

Narzędzie, które pozwala na monitorowanie i ochronę poufnych danych i tożsamości w Internecie. Nie tylko monitoruje, ale i pozwala przeciwdziałać wszelkiego rodzaju wyciekom danych. Dzięki tej funkcji Avast antywirus opinie są bardzo pozytywne, użytkownicy doceniają ochronę tej kategorii danych.

Avast Cleanup Premium

Program służący do optymalizacji, czyszczenia i przyspieszenia komputera. Pozwala na aktualizacje oprogramowania i aplikacji, czyszczenia pamięci podręcznej czy nieużywanych plików. Przeglądając Avast antivirus opinie, użytkownicy wypowiadają się pochlebnie o tej funkcji.

Avast Driver Updater

Funkcja przydatna do wykrywania i usuwania luk bezpieczeństwa w nieaktualnych sterownikach. Antywirus avast opinie potwierdzają skuteczność rozwiązania. Opcja pozwala na skanowanie, aktualizacje i naprawę sterowników naszego urządzenia.

Avast – Oferta Specjalna!

Wygoda użytkowania

Po prostej instalacji programu wszystko jest wstępnie skonfigurowane i nie potrzebujemy praktycznie niczego zmieniać. Program jest łatwy w użyciu, podobnie jak jego funkcje dodatkowe, które posiada. Jeśli chodzi o Avast antivirus opinie również są bardzo dobre, okno programu i pulpit są czytelne. Wszelkie skanowania czy ochrona w czasie rzeczywistym jest odpowiednio skonfigurowana, więc nie musimy nawet zwracać uwagi na program Avast działający w tle. Jeśli pojawi się jakiekolwiek zagrożenie, zostaniemy o tym powiadomieni.

antywirus avast opinie

Kompatybilność

Żeby korzystać z Avast musimy pobrać program na nasze urządzenie. Avast antywirus opinie na temat kompatybilności są korzystne, ponieważ oprogramowanie jest dostępne zarówno na sprzęty z systemem Windows, macOS, Android, iOS. Możemy uruchomić program wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. Jeśli wybierzemy opcję subskrypcji dla 10 urządzeń, będziemy mogli chronić dowolne urządzenia całej naszej rodziny.

Użytkownicy doceniają, że Avast działa także na telefonach komórkowych, Antywirus avast opinie są tu bardzo pozytywne.

Wsparcie klienta

Pomimo tego, że obsługa programu jest prosta, od czasu do czasu może przydać się nam wsparcie techniczne. Sprawdziliśmy Avast antywirus opinie na temat supportu. Jeśli nasz problem dotyczy jednego z bardziej popularnych problemów, odpowiedź możemy znaleźć w bazie wiedzy czy też na forum Avast. Ciekawym rozwiązaniem jest wsparcie telefoniczne, które działa 24 godziny na dobę, zapewnia to możliwość uzyskania szybkiej pomocy i sprawia, że avast antivirus opinie są pozytywne. Więcej informacji znajdziesz na stronie supportu Avast.

Porównanie z konkurencyjnymi antywirusami

Żeby lepiej ocenić jakość usługi Avast, postanowiliśmy porównać oprogramowanie z konkurencyjnymi usługami.

Avast Antivirus vs Malwarebytes

Malwarebytes to obecnie jeden z najlepszych programów antywirusowych na rynku, nie tylko zapewnia wysokiej jakości ochronę w czasie rzeczywistym i możliwość wykrywania wszelkich zagrożeń, ale posiada również ciekawe funkcje dodatkowe i gwarancję zwrotu kosztów w ciągu 60 dni od zakupu. Jeśli nie będziemy zadowoleni z usługi, otrzymamy zwrot środków. Przeczytaj naszą recenzję Malwarebytes i dowiedz się więcej na temat tego antywirusa.

Porównując antywirus Avast opinie z Malwarebytes, widzimy, że oba programy cieszą się dużym zaufaniem wśród użytkowników. Wykrywanie wirusów i reakcja na próby ataku zarówno w przypadku Avast jak i Norton są na podobnym poziomie. Jedynie małe szczegóły w funkcjonalności czy cenie mogą przekonać nas, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Avast Antivirus vs McAfee Antivirus

W przypadku McAfee Antivirus mamy do dyspozycji 3 plany, najtańszy dotyczący jednego urządzenia. Nie mamy do dyspozycji darmowej wersji programu, ale możemy skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu środków, jeśli uznamy, że usługa nie spełnia naszych oczekiwań. Jeśli chodzi o ochronę przed wirusami i skuteczność wykrywania zagrożeń, McAfee Antivirus sprawdza się bardzo dobrze.

Dowiedz się więcej na temat tego antywirusa, przeczytaj naszą recenzję na McAfee Antivirus. Przewagą Avast jest posiadanie dodatkowych komponentów, które wspierają pracę oprogramowania i zwiększają nasze bezpieczeństwo. Avast premium security opinie są bardzo dobre, użytkownicy doceniają wyższy poziom ochrony.

Avast Antivirus vs Norton 360

Norton 360 to oprogramowanie dedykowane dla systemu Windows, które służy do wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania. Usługa funkcjonuje zarówno w wersji darmowej jak i płatnej. Ogólnie program sprawdza się bardzo dobrze, ale ma wąskie spektrum działania. Program antywirusowy Avast opinie są znacznie lepsze, ponieważ pozwala na bardziej szeroką ochronę przed różnymi typami wirusów. Norton 360 sprawdza się głównie przy problemach z malware. Więcej na temat tego rozwiązania przeczytasz w naszym artykule.

FAQ

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania odnośnie antywirusa Avast i udzielamy na nie odpowiedzi:

Czy Avast to dobry antywirus

Tak. Przeglądając antywirus avast opinie, które zamieszczają użytkownicy stwierdzamy, że Avast to dobre oprogramowanie antywirusowe. W bezpłatnej wersji mamy znacznie ograniczone funkcje, ale płatne plany oferują nam pełne bezpieczeństwo i dodatki, które sprawiają, że możemy korzystać z wyższego poziomu bezpieczeństwa.

Czy avast jest darmowy

Tak, podstawowa wersja oprogramowania Avast jest darmowa. Możemy wybrać antywirus Avast darmowy plan i korzystać z podstawowej ochrony. Opinie na temat bezpłatnego rozwiązania nie są złe, ale zalecamy jednak skorzystanie z płatnej wersji programu, aby w pełni chronić nasze urządzenia i odblokować wszystkie dodatkowe funkcje, w jakie wyposażony jest Avast.

Czy avast free antivirus jest dobry

Tak, już bezpłatna wersja oprogramowania Avast zapewnia nam podstawową ochronę i skuteczną walkę z wirusami. Jeśli chcemy w pełni chronić nasz komputer, korzystniej wybrać kolejne wersje programu, które posiadają funkcje do ochrony naszej prywatności i zwiększają bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Płatne plany nie są drogie, a zapewniają nam znacznie więcej korzyści. Avast antivirus opinie na temat płatnej wersji to potwierdzają.

Podsumowanie

Przeglądając Avast antivirus opinie i testując możliwości programu w różnych jego wersjach, stwierdzamy, że jest to dobre rozwiązanie do ochrony komputera czy innych urządzeń przed wirusami. W darmowej wersji Avast posiada znaczne ograniczenia, ale płatne plany zapewniają dobrą ochronę i przydatne funkcje dodatkowe.

Jeśli szukasz jeszcze lepszego rozwiązania, które lepiej poradzi sobie z ochroną Twoich urządzeń w czasie rzeczywistym, polecamy Malwarebytes. Oprócz skutecznej walki z wirusami, Malwarebytes zapewnia także ciekawe funkcje jak menadżer haseł, kontrola rodzicielska, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem czy też usługa VPN.

8.3 Wynik
Podsumowanie Avast antywirus

Prywatność i ochrona
9
Funkcje
9
Szybkość i wydajność
9.5
Cena
9
Łatwość użycia
9
PLUSY
 • Możliwość korzystania na wielu urządzeniach
 • Nie wpływa na spadek wydajności sprzętu
 • Możliwość skorzystania z darmowej wersji
 • Ciekawe funkcje dodatkowe
 • Polska wersja językowa
MINUSY
 • Ograniczenia w darmowej wersji
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl