Najlepszy antywirus na iOS w 2024

Jeśli chcemy korzystać z dobrego oprogramowania antywirusowego, powinniśmy dopasować je do posiadanego sprzętu. W przypadku urządzeń mobilnych z serii Apple jak Iphone, Ipod touch czy Ipad, warto wybrać dobry antywirus ios, żeby nasze dane, pliki i pieniądze były w pełni bezpieczne. W naszym rankingu sprawdzamy najlepsze antywirusy na ios.

Sprawdź Malwarebytes
Chroń swoje urządzenia z iOS z Malwarebytes - 25% ZNIŻKI

Najlepszy antywirus dla iPhone i urządzenia iOS - Malwarebytes, oferta specjalna dla naszych czytelników. Odbierz rabat i 60-dniową gwarancję zwrotu kosztów.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Najlepszy antywirus na system iOS

Większość urządzeń z systemem iOS posiada standardowe zabezpieczenia, jednak nie są one wystarczające i w pełni nie chronią przed atakami hakerów czy złośliwym oprogramowaniem. Najlepiej skorzystać z dedykowanego, zewnętrznego antywirusa, który będzie w stanie ochronić nasze urządzenie w każdej możliwej sytuacji.

Sprawdziliśmy w praktyce różne programy antywirusowe, ich poziom ochrony, wbudowane funkcje i wyłoniliśmy najlepszy antywirus na ios. Ważne jest to, że testowane rozwiązania są ściśle dopasowane do tego systemu operacyjnego, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości ochrony.

Co powinien posiadać dobry antywirus na ios? Przede wszystkim powinien być wszechstronny i chronić nas przy przeglądaniu internetu, otwierania linków, instalacji oprogramowania, a jednocześnie nie obciążać zbytnio urządzenia, tak żeby antywirus ios nie wpływał na wolniejsze działanie naszego sprzętu.

Wybór najlepszej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem

Według nas, najlepszy antywirus na ios powinien być jak najbardziej wszechstronny, dlatego w naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę następujące funkcje:

 • Ochrona – ios antywirus powinien wykrywać jak największą ilość zagrożeń i chronić w różnych sytuacjach
 • Skuteczność wykrywania zagrożeń – przetestowaliśmy czy programy antywirusowe z naszego zestawienia rzeczywiście są w stanie skutecznie reagować na zagrożenia
 • Wpływ na działanie systemu – dobry antywirus na iphone czy inne urządzenie mobilne z system iOS, nie tylko powinien zapewniać skuteczną ochronę, ale również nie spowalniać naszego urządzenia, powinien działać niezauważalnie dla użytkownika.
 • Funkcje dodatkowe – testując antywirusy na ios zwróciliśmy uwagę na dodatkowe funkcję programów, które często wpływają na wygodę użytkowania i mogę zapewniać dodatkową ochronę jak dark web monitoring czy kopia zapasowa w chmurze.
 • Łatwa obsługa – najlepszy antywirus na ios powinien być według nas intuicyjny w obsłudze, tak żeby zaraz po jego instalacji można było przejść do użytkowania, bez czytania długich przewodników.
 • Cena – cena powinna być adekwatna do poziomu ochrony i oferowanych funkcji, dobry antywirus na ios nie powinien być drogi.
 • Obsługa klienta – w dziedzinie bezpieczeństwa, bardzo istotne jest wsparcie klienta na wysokim poziomie.

Przejdź na Malwarebytes
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Ochrona

Najważniejszą cechą jaką powinien posiadać topowy antywirus ios jest zakres ochrony. Nie interesuje nas podstawowa ochrona i zabezpieczenie przed podstawowymi wirusami. Najlepsze antywirusy na ios powinny wykrywać wszystkie możliwe zagrożenia, nawet nowymi wirusami i złośliwym oprogramowaniem, którego nie ma jeszcze w bazach wirusów.

antywirus ios

Oczywiście bardzo ważne jest też to, żeby antywirus online ios aktualizował jak najczęściej, najlepiej codziennie bazy wirusów i zagrożeń, zapewni to lepszą ochronę. Korzystając z jednego kompleksowego programu, nie będziemy musieli martwić się o zagrożenia, korzystanie z urządzenia z systemem iOS, będzie wówczas w pełni bezpieczne a zarazem wygodne, zagwarantują to sprawdzone antywirusy na ios.

Skuteczność wykrywania zagrożeń

Co innego teoria, a co innego praktyka, dlatego wybierając skuteczny antywirus ios sprawdziliśmy czy programy antywirusowe z naszego rankingu rzeczywiście są w stanie odpowiednio wykryć zagrożenia i zareagować na nie. Ważne jest to, żeby dobry antywirus na ios zareagował przed dostaniem się złośliwego oprogramowania na nasze urządzenie. Antywirusy na ios, które znalazły się na szczycie naszego rankingu, odznaczają się praktycznie 100% skutecznością w wykrywaniu i reagowaniu na zagrożenia.

Wpływ na działanie systemu

Tworząc antywirus ios ranking mieliśmy świadomość, że korzystamy z różnych urządzeń o zróżnicowanych parametrach, starszych lub nowszych. W związku z tym, zwróciliśmy uwagę na to, żeby dobry antywirus na ios nie obciążał urządzenia i nie zakłócał jego pracy, szczególnie w przypadku starszych urządzeń. Oprogramowanie musi być lekkie i nie przeszkadzać w normalnym użytkowaniu telefonu czy tabletu Apple.

Funkcje dodatkowe

Tworząc ranking mieliśmy pewność, że najlepszy antywirus na iphone czy inne urządzenia mobilne musi posiadać coś wyjątkowego, co zagwarantuje użytkownikom lepszy poziom ochrony. Najlepszy antywirus na ios posiada takie dodatkowe funkcje jak:

 • bezpieczne korzystanie z zewnętrznych sieci Wi-Fi
 • dodatkowe funkcje, które działają podczas utraty urządzenia
 • możliwość korzystania z połączenia z siecią VPN
 • menadżer haseł do ochrony naszych danych
 • kopia zapasowa w chmurze
 • szybki skaner

Dzięki takim udogodnieniom antywirus ios staje się prawdziwym niezbędnikiem, poznając wszystkie możliwości najlepszych antywirusów, przekonamy się, że są one niezbędne.

Łatwa obsługa

Dobre antywirusy na ios powinny być proste w obsłudze, bo po co nam zaawansowany program, z którego nie będziemy potrafili korzystać? Wybierając najlepszy antywirus na ios wzięliśmy również pod uwagę intuicyjność obsługi i wygodę użytkowania. Propozycje, które przedstawiamy nie powinny sprawić problemu, nawet dla początkujących użytkowników urządzeń mobilnych. Każdy dobry antywirus na ios z naszego rankingu posiada przejrzysty interfejs i jest prosty w konfiguracji.

Cena

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne funkcje, wydawać by się mogło, że antywirus ios powinien kosztować dużo. Według nas cena nie jest najważniejsza, a antywirusy na ios powinny przede wszystkim odznaczać się skutecznością działania. Jednak pojawia się tu miłe zaskoczenie, ponieważ najlepszy antywirus na ios z naszego zestawienia wcale nie kosztuje dużo. Wybierając dłuższy plan subskrypcji możemy skorzystać z wysokiego rabatu, który znacznie obniży koszt miesięcznej opłaty.

Obsługa klienta

Istotne jest także, żeby dobry antywirus na ios posiadał dobre wsparcie techniczne. Sprawdziliśmy czy firmy, posiadają możliwość kontaktu za pomocą różnych form – czatu, wiadomości e-mail czy wysyłania odpowiedniego formularza zgłoszeniowego. Według nas najlepszy antywirus na ios powinien odznaczać się nie tylko szybkim, ale i profesjonalnym supportem, który w razie potrzeby sprawnie pomoże nam w rozwiązaniu dowolnego problemu.

Dlaczego jest nam potrzebny dobry antywirus na ios?

Nasze urządzenia mobilne z systemem ios to prawdziwy skarbiec danych, które w niepowołanych rękach mogą wyrządzić nam wiele krzywdy. Wystarczy, że korzystamy z publicznej sieci Wi-Fi, przez pomyłkę klikniemy w link z poczty e-mail czy w złym miejscu klikniemy podczas przeglądania internetu i już jesteśmy narażeni na różnego rodzaju ataki i wyłudzenia. W takim przypadku niezbędne okazują się antywirusy na ios, które zapewniają nam bezpieczne korzystanie z internetu na naszym urządzeniu.

antywirusy na ios

Mimo, że iOS od Apple posiada własne zabezpieczenia, podobnie jak w przypadku innych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne, tak czy inaczej ciągle jesteśmy narażeni na linki phisingowe, fałszywe strony internetowe, kradzież telefonu czy wiele innych sytuacji, w których niezbędny będzie dobry antywirus na ios.

Kolejna kwestia to luki w oprogramowaniu, które mogą wiązać się z jego nieaktualną wersją. Dobry antywirus ios pomoże nie tylko chronić przed wszelkiego rodzaju wirusami i atakami, ale również przypomni o aktualizacjach systemu i zabezpieczeń, które warto wykonać na naszym urządzeniu z ios.

Przejdź na Malwarebytes
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Czy darmowy antywirus ios to dobre rozwiązanie?

Po co płacić za subskrypcje na antywirusy na ios jeśli możemy znaleźć darmowe rozwiązania? Analizując funkcje i działanie obu rozwiązań – płatnych oraz bezpłatnych z całą stanowczością odradzamy stosowanie darmowych antywirusów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, darmowe oprogramowanie zapewnia jedynie podstawową ochronę, posiada bardzo ograniczone funkcję i nie jest w stanie ochronić nas przed wieloma zagrożeniami.

dobry antywirus na ios

Jedynie płatne antywirusy na ios są w stanie zapewnić nam pełną ochronę. Okazuje się także, że dobre programy antywirusowe wcale nie muszą być drogie. Wybierając subskrypcję na dłużej możemy skorzystać z wysokich obniżek, a do tego często spotykamy się z sezonowymi promocjami. Płatny i dobry antywirus na ios uchroni nas przed wszelkimi zagrożeniami podczas korzystania z internetu i nie obciąży naszego budżetu.

Instalacja antywirusa na naszym urządzeniu

Obawiasz się, że instalacja programu antywirusowego będzie skomplikowana? Nie potrzebujesz do tego żadnej wiedzy, wystarczy wykonać poniższe kroki, aby najlepszy antywirus na ios znalazł się na twoim urządzeniu:

 • Wybieramy najlepszego dostawcę usług – numer 1 z naszego zestawienia – Malwarebytes
 • Pobieramy aplikację antywirusową na urządzenie z App Store
 • Rejestrujemy usługę
 • Gotowe!

Widzimy jak szybko antywirus ios jest gotowy do użycia i już od pierwszej sekundy chroni nasze urządzenie. Nie potrzebujemy konfigurować ustawień, standardowe opcje są odpowiednie dla większości użytkowników.

Podsumowanie

Często wydaje się nam, że nasze urządzenie jest bezpieczne i nie jest nam potrzebny dobry antywirus na ios. Zmieniamy zdanie, gdy pojawi się pierwszy problem z luką w bezpieczeństwie naszego urządzenia, ale wówczas może okazać się, że będzie już za późno. Dobry antywirus na ios powinien być pierwszą aplikacją jaką pobieramy na nasze urządzenie przed połączeniem z internetem.

Decydując się na najlepszy antywirus na ios będziemy mieć pewność, że nasze prywatne dane, pliki czy też logowania do systemu bankowego będą bezpieczne. Urządzenia mobilne są równie częstym celem ataków jak nasze komputery. Często zapominamy o tym i sami zapraszamy cyberprzestępców do ataku na nasze urządzenia.

Przetestowaliśmy topowe antywirusy na ios pod kątem ochrony, skuteczności wykrywania zagrożeń, ceny, obsługi, supportu i wieloma innymi kwestiami. Stwierdzamy, że najlepszy antywirus na ios to obecnie Malwarebytes. Antywirus ios tej firmy zapewnia nie tylko 100% ochronę naszych urządzeń, ale jest również łatwy w obsłudze i przystępny cenowo.

marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl