Jak oglądać amerykańską telewizję w Polsce z VPN Ameryka?

Wiele osób w Stanach Zjednoczonych obawia się o prywatność danych. Dlatego możliwość, aby zmienić adres IP, jest bardzo ważna.Jeśli zastanawiasz się czy warto zmienić adres IP na VPN Ameryka (serwer w USA), to już tłumaczę, dlaczego odpowiedź brzmi: TAK! 1. Dane i prywatność zablokowana dla osób trzecich, 2. Niewidoczny dla nadzoru w korporacji, 3. Szpiegowanie ISP nie działa, 4. Uzyskacie dostęp do torrentów, wymiany plików i danych strumieniowanych.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj ExpressVPN - najlepszy VPN dla USA - 49% ZNIŻKI

ExpressVPN zapewnia ochronę i odblokowuje materiały z USA. BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE. gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni - tylko dla naszych czytelników.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Dane i prywatność

Wszystko zaczęło się w 2013 roku po odkryciach Snowdena i narasta w ciągu ostatnich kilku lat.

Agencja Bezpieczeństwa Narodowego, NSA jest prawdopodobnie najpotężniejszą agencją nadzoru na świecie. Jak szeroki jest program nadzoru NSA i co dzieje się za zamkniętymi drzwiami?

zmiana ip na usa

Wszystkiego się nie dowiemy, ale było już kilku demaskatorów, którzy uświadamiając ludzi sprawili, że usługi VPN stały się bardzo popularne:

  • William Binney – William Binney był wysokim urzędnikiem w NSA, kiedy zaczął wyrażać obawy i ostatecznie wypowiadać się na temat programów nadzoru bez nakazu. Binney twierdził, że NSA „zbiera i przechowuje informacje o każdej komunikacji w USA”.
  • Edward Snowden – jest byłym kontrahentem-sygnalistą NSA, który zabłysnął w 2013 roku. Ujawnił on, że wiele prywatnych amerykańskich firm technologicznych pracuje nad pomocą w gromadzeniu danych przez rząd USA.

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne informacje, jasne jest, że prywatność w Internecie stanowi coraz większy problem dla wszystkich, nie tylko Amerykanów. Amerykański VPN przeżywa teraz rozkwit. Nie gorzej jest w Wielkiej Brytanii.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Jak zmienić IP na amerykańskie?

Zmiana IP na USA ma też inne oblicza. Czasem dana usługa dostępna jest tylko dla mieszkańców ameryki. W takiej sytuacji należy się zastanowić jak zmienić IP na USA, aby ominąć ograniczenia geolokalizacji.

jak zmienić ip na usa

Przykładem takich usług jest Netflix. Czasem można się też zastanawiać jak oglądać amerykańską telewizję w Polsce lub innym kraju. W takiej sytuacji potrzeba zmienić adres IP komputera. Umożliwia to każda sieć VPN, dysponująca serwerami, czyli adresami IP na całym świecie. Ja mogę polecić usługę ExpressVPN.

Amerykańskie kanały telewizyjne w Polsce

Po co zmieniać IP i oglądać amerykańskie kanały telewizyjne w Polsce?

To pytanie znajdzie odpowiedź szczególnie u fanów NBA, NFL, Baseballa, czy też takich programów jak Mam Talent.

USA VPN pozwala na oglądanie telewizji i programów, zarezerwowanych wyłącznie dla widzów mieszkających w Ameryce, na całym świecie. Zmiana IP na USA jest wystarczająca dla większości usług.

Jednakże oglądanie telewizji jest możliwe tylko z najlepszymi sieciami USA VPN dostępnymi na rynku, ponieważ strumieniowane dane są zazwyczaj dodatkowo zabezpieczone. Tutaj też polecam ExpressVPN, bo z nim działa omijanie wszelkich zabezpieczeń.

Jak wejść na amerykańskie GOOGLE?

Geolokalizacja często jest sporym utrudnieniem w wyszukiwaniu informacji. Szukając danych, które są najczęściej wyszukiwane przez mieszkańców USA, musimy wejść na google.com, zamiast wybierać lokalny serwer giganta wyszukiwarek.

W takim wypadku potrzeba skorzystać z sieci VPN. Zmiana IP na USA powoduje, że automatycznie wczytuje się amerykańskie google. Zatem odpowiedzią na pytanie jak włączyć amerykańskie google, są sieci USA VPN.

W USA VPN chroni przed szpiegowaniem

Dostawcy Internetu (ISP), również mogą monitorować i szpiegować ruch swoich użytkowników. Jeśli czytasz ten artykuł i nie korzystasz z VPN, twój dostawca prawdopodobnie zapisał informację, że tu zaglądasz. Wie to dzięki śledzeniu żądań DNS. Dane te mogą być przekazywane lub sprzedawane do osób trzecich. W marcu 2017 r. przyjęto przepisy, które radykalnie zmieniają prywatność online w Stanach Zjednoczonych.

vpn ameryka chroni przed szpiegowaniem

Twoja aktywność związana z przeglądaniem może ujawnić bardzo wrażliwe i osobiste dane na Twój temat, które mogą być szkodliwe, jeśli zostaną niewłaściwie wykorzystane. Reklamodawcy chcą gromadzić jak najwięcej danych – dzięki nim mogą trafiać do Ciebie z ukierunkowaną reklamą. Niestety chodzi też o Twoje dane zdrowotne, przekonania religijne, kręgi społeczne i innych intymnych sprawy prywatne.

Dzięki dobrej sieci USA VPN, Twój dostawca Internetu nie będzie mógł zobaczyć niczego, co robisz. Wszystkie dane będą szyfrowane i nieczytelne między komputerem, a serwerem VPN.

Przejdź na ExpressVPN
Oferta specjalna, tylko do końca lipiec 2024

Cenzura Internetu

Zmiana IP na USA, pozwala też ominąć cenzurę, która rozwija się szczególnie w Europie, Chinach i na Wschodzie. Ograniczenie treści internetowych w Chinach lub Honk Kongu, są znaczne. Dlatego, aby móc swobodnie przeglądać zasoby Internetu i nie zastanawiać się jak wejść na amerykańskie google, konieczna jest każdorazowa zmiana IP na USA VPN. Czytaj dalej, żeby wiedzieć jak zmienić IP na USA…

Blokada prędkości bez VPN Ameryka

Zastanawiasz się, jak to możliwe, żeby dostawca blokować prędkość, którą masz zagwarantowaną w umowie?

Okazuje się, że wielu ISP, w zależności co robisz (a dobrze wiedzą co robisz), ogranicza prędkość Internetu. Głownie chodzi o ograniczenia możliwości strumieniowania danych oraz pobierania treści z sieci P2P. Oznacza to, że nie tylko potrzebna jest zmiana IP na USA VPN, ale przede wszystkich chodzi o samo korzystanie z serwerów VPN, niezależnie od lokalizacji.

Kiedy dostawca nie wie co robisz, nie będzie ograniczał prędkości przesyłanych danych.

USA VPN, a torrenty i udostępnianie danych

Skoro wspomniałem, że ISP wie co robisz w Internecie i może nawet ograniczać prędkość przesyłu danych, to warto wspomnieć o jeszcze jednej sprawie. Otóż torrenty i dzielenie się danymi, które naruszają absurdalne zapisy umowy o prawach autorskich – The Digital Millennium Copyright Act (DMCA) mogą uprzykrzyć życie wielu osobom. W świetle prawa:

  • Grzywna do 500 tys. dolarów i do 5 lat więzienia grozi za pierwsze naruszenie umowy.
  • Grzywna do 1 mln. dolarów i do 10 lat więzienia grozi za kolejne naruszenie umowy.

Jeśli więc myślisz, że to prawo Cię nie dotyczy, przejrzyj swoje pliki jeszcze raz i się zastanów, czy nie lepiej używać w USA VPN. Moim zdaniem używanie VPN Ameryka jest tak istotne, że należy włączać usługę nie tylko kiedy dotyczy to „szarej strefy” internetu, ale po prostu zawsze! Tak wysokie kary i groźba więzienia będą zawsze dużo droższe niż wykupienie pakietu u jednego z czołowych dostawców usług VPN, jak np. ExpressVPN.

Czy USA VPN Ameryka to bezpieczne rozwiązanie?

Skoro istnieją takie absurdalne prawa jak DMCA, czy warto myśleć jak zmienić IP na USA?

Zastanawiamy się jak zmienić IP na USA (jak zmienić IP na amerykańskie), jak wejść na amerykańskie google, czy też jak oglądać amerykańską telewizję w Polsce? Jednakże różne ustawy mogą nas zniechęcać do korzystania z USA VPN. Ważne jest aby pamiętać, że najlepszy serwer VPN chroni Twoje dane, a połączenie jest w 100% szyfrowane. Generalnie, zawsze trzeba podchodzić z dużą rezerwą do usług, które są oferowane w krajach Pięciu Oczu, a nawet Czternastu Oczu. Problem z usługami zlokalizowanymi w tych krajach leży właśnie w ustawodawstwie krajów, z których usługi pochodzą.

Kraje Pięciu Oczu to:

  • Australia
  • Kanada
  • Nowa Zelandia
  • Wielka Brytania
  • Stany Zjednoczone

Usługi wykupowane w tych krajach, bez używania USA VPN to dzielenie się swoimi danymi, z każdym, kto chce je kupić. Jeśli usługa online jest zlokalizowana poza tą listą, nadal nie możesz czuć się bezpiecznie.

Kolejne ustawy i dokumenty międzynarodowe, rozszerzają bowiem listę o kolejne kraje, które dzielą się danymi swoich użytkowników. Są to kraje europejskie: Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania oraz Szwecja. To smutne, ale lista jest już imponująca, prawda?

Czy USA VPN jest zatem legalny?

Zamiast zastanawiać się, jak zmienić IP na USA, zaczynasz myśleć: „czy to jest legalne”? Ufff… na szczęście odpowiedź brzmi: TAK! Dzięki Bogu korzystanie z USA VPN jest całkowicie legalne. Co więcej jest ono powszechnie stosowane przez różne korporacje, do np. pracy zdalnej.

Przestań już zastanawiać się nad tym, czy używać VPN! Myślę, że już dobrze wiesz, dlaczego czas wybrać najlepszy VPN i cieszyć się prywatnością w internecie:

Najlepszy 1 ExpressVPN
9.7
2 Recenzja CyberGhost VPN 2024
9.6
3 Private Internet Access (PIA) aktualizacja recenzji VPN lipiec 2024
9.5
4 Recenzja IPVanish VPN (Aktualizacja lipiec 2024)
9.3
5 NordVPN
9.1
bartek

Bartek, inżynier ochrony przed utratą danych, jest często uważany za uosobienie internetu, zagłębiając się w głębiny świata online. Posiadając wykształcenie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki na Politechnika Rzeszowska, z pasją śledzi każdą nową technologię. Jego ekspertyza leży w bezpieczeństwie sieci i metodach ochrony przed zagrożeniami elektronicznymi. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysłać wiadomość na adres bartek@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl