Jaki antywirus dla Windowsa w 2024? Podpowiadamy.

Dobry program antywirusowy zainstalowany na na komputerze z systemem Windows to konieczność. Nie warto czekać z wyborem do dnia, w którym rano nie będziesz mógł się zalogować na swoje konto. Albo hakerzy wyślą ci żądanie okupu. Dlatego doradzimy już dziś, jakimi kryteriami się kierować. Jeśli chcesz korzystać bezpiecznie z internetu, sprawdź ranking, który przygotowaliśmy. Dzięki niemu dobierzesz najlepszy antywirus Windows idealnie do swoich potrzeb.

Sprawdź ofertę
Najlepszy antywirus Windows - wypróbuj Malwarebytes. Oferta specjalna!

Skorzystaj u nas z najlepszej ceny na program antywirusowy Windows. Tylko teraz bezpieczeństwo za tak niską cenę. Skorzystaj z naszej limitowanej oferty.

Aktualizacja: 24 maj 2024

Najlepszy antywirus Windows w 2024

Zastanawiasz się, czy jest ci w ogóle potrzebny? Po co program antywirusowy Windows 10? Przecież ten dość nowy i popularny system miał dobrze radzić sobie z zabezpieczeniami dzięki wbudowanemu Defenderowi! Owszem. Darmowy Windows Defender radzi sobie całkiem nieźle. Jednak pamiętaj, że im bardziej popularny jest system operacyjny, tym częściej staje się celem złośliwego oprogramowania. A Windows to najpopularniejszy system operacyjny na świecie!

antywirus windows

Dlatego naszym zdaniem żeby uchronić się przed złośliwym oprogramowaniem nie wystarczy domyślny, zwyczajny poziom ochrony. Potrzebujemy czegoś więcej. Znacznie więcej.

Żeby wybrać najlepszy antywirus na Windowsa w 2024, przetestowaliśmy całą masę programów. Wzięliśmy pod uwagę całą listę kryteriów. Zależało nam najbardziej na tym, żeby ochrona była wszechstronna. I żeby raz wybrany program antywirusowy mógł służyć nam bezbłędnie przez cały okres wykupionego abonamentu. Według nas dobre Windows antywirusy przede wszystkim:

 • skutecznie wykrywają złośliwe oprogramowanie – zależy nam na 100% wykrywalności!
 • nie wpływają na wydajność komputera, zapewniając wysoki poziom ochrony przed wirusami – niektóre potrafią nawet zoptymaliować działanie twojego sprzętu!
 • posiadają skaner antywirusowy i inne, opcjonalne funkcje do ochrony w czasie rzeczywistym
 • ochrona komputerów dostępna dla każdego dzięki intuicyjnej obsłudze
 • dobra cena na program antywirusowy Windows – a najchętniej promocyjna cena na dłuższy abonament
 • obsługa klienta na wysokim poziomie zapewniana przez zespół antywirus dla Windows

W 2024 w naszym rankingu na najlepszy antywirus Windows znalazły się takie programy:

Jak wybrać dla siebie program antywirusowy Windows?

Skoro wiecie już, jaki jest lider na rynku w rankingu antywirus dla Windows, czas przyjrzeć się im bliżej. Warto dobrać antywirus do swoich indywidualnych potrzeb, a także do mocy sprzętu, z którego korzystamy. Który program antywirusowy Windows będzie optymalny właśnie dla ciebie i twojej maszyny?

Windows na Windowsa i pełna ochrona

Bardzo ważną cechą, jaką powinien mieć najlepszy antywirus Windows, jest szerokie spektrum działania. Innymi słowy, nasz antywirus musi wykrywać nie tylko najczęstsze zagrożenia. Ma też chronić przed całkiem nowym, albo rzadziej spotykanym złośliwym oprogramowaniem. Powinien też blokować jego instalację na naszym komputerze.

Istotna jest również możliwość wyboru akcji podejmowanej przez użytkownika. Czy chcemy od razu usunąć podejrzany plik rozpoznany przez antywirus Windows? Czy chcemy umieścić go w kwarantannie i sprawdzić, czy naprawdę zagraża bezpieczeństwu sprzętu?

Efektywność wykrywania zagrożeń

Równie ważnym kryterium wyboru antywirus Windows 7 czy antywirus Windows 10 jest efektywność wykrywania zagrożeń. Najlepszy antywirus Windows powinien natychmiast wykryć zagrożenie i powiadomić nas, że pojawiło się złośliwe oprogramowanie. Topowe antywirusy z naszego rankingu, na przykład Malwarebytes, cechują się prawie 100% wykrywalnością.

Antywirus Windows nie obciąża systemu?

Czy to wykonalne, żeby program antywirusowy dla Windows nie obciążał systemu? Na pewno jego działanie nie będzie zupełnie niezauważalne. Jednak najlepszy program antywirusowy Windows będzie działał nawet na starszym sprzęcie.

najlepszy antywirus windows

Jeśli w dalszym ciągu obawiacie się, że antywirus będzie zakłócał pracę starszego laptopa albo PC, ustawcie pełne skanowanie po godzinach pracy!

Dodatkowa ochrona, jaką daje antywirus dla Windowsa

Oprócz stale aktywnej ochrony, antywirus Windows zapewnia też dodatkowe funkcje. Wiele z nich blokuje niechciane reklamy, eliminuje śledzące oprogramowanie stron internetowych. A także chroni dane użytkowników. Najlepszy antywirus Windows, nawet w wersji darmowej, to naprawdę zaawansowane technologicznie system zabezpieczeń.

Oprócz stałego nadzoru nad naszym sprzętem i regularnego skanowania całego komputera może mieć dodatkowe funkcje. Na przykład zintegrowaną zaporę Firewall, dostęp do bezpiecznej sieci VPN, menedżera haseł. Zdarzają się również programy antywirusowe wyposażone w system kontroli rodzicielskiej. Dzięki niemu mamy pewność, że nasze dziecko nie będzie odwiedzało stron nieodpowiednich dla jego wieku. Antywirus wyłączy też reklamy produktów, które nie są przeznaczone dla dzieci.

Program antywirusowy Windows przyjazny dla użytkownika

Jeśli chodzi o kryterium „najłatwiejszy w obsłudze program antywirusowy Windows”, sprawdźcie Malwarebytes. Intuicyjna obsługa i fajnie wyeksponowane funkcje pozwalają łatwo oswoić się z tym antywirusem. Nawet początkujący użytkownicy bez problemu sobie z nim poradzą.

antywirus dla windows

Aplikacja antywirusowa dla Windowsa proponowana przez Malwarebytes jest prosta i efektowna. Gładkie, granatowe tło, biała czcionka i żółte efekty. Zawsze łatwo tutaj znaleźć potrzebną funkcjonalność. A interfejs użytkownika jest naprawdę dobrze przemyślany.

Ustawienia są wyraźnie oznaczone. Najczęściej zmienia się je poprzez ich wyłączanie i włączanie za pomocą jednego przełącznika. Dzięki temu nie trzeba czytać wielu opcji, aby wybrać właściwy sposób działania antywirusa.

Cena – czy najlepszy antywirus Windows musi być drogi?

Ceny antywirus dla Windows nie są na szczęście bardzo wygórowane. Zwykle różnią się one w zależności od kursu walut oraz czasu subskrypcji. Często też producent oferuje limitowane czasowo specjalne okazje. Dlatego warto sprawdzać od czasu do czasu, czy obowiązuje promocja na Malwarebytes i wtedy przedłużyć swój abonament na antywirus Windows.

Na szczęście wszystkie pakiety Malwarebytes są dostępne w przystępnej cenie. Jeśli będziecie potrzebowali wszystkich dodatkowych funkcji oprogramowania antywirusowego, najlepiej wybrać Norton Deluxe. Najbardziej opłacalne jest wykupienie pakietu na cały rok. Wtedy możecie korzystać z antywirusa nawet na pięciu urządzeniach równocześnie. Dodatkowym plusem jest to, że wszystkie plany są objęte 60-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy bez podawania przyczyny.

Obsługa klienta

Wybrane przez nas program antywirusowy Windows mają obsługę klienta na wysokim poziomie. Większość z nich oferuje jedną albo kilka z trzech najpopularniejszych form pomocy.

Pomoc na czacie. Jeśli chcemy skorzystać z tej formy pomocy, zadajemy pytanie botowi. Jeżeli automat nie potrafi odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące antywirus dla Windows, przełącza nas do czatu z konsultantem.

System biletowy. Tutaj najpierw zgłaszamy problem przez formularz na stronie antywirus dla Windows. Potem obsługa kontaktuje się z nami przez email, sms albo telefon.

Obsługa antywirus dla Windows przez email. Tego punktu chyba nie trzeba wyjaśniać. Po prostu zapisujemy pytanie i wysyłamy na adres dostawcy.

Liczy się też czas na udzielenie odpowiedzi. I to, czy obsługa orientuje się w temacie. Dobrze będzie, jeśli pracownik techniczny od razu powie gdzie włączyć wybraną funkcję, albo upewnić się, czy antywirus dla Windows działa poprawnie.

Po co mi antywirus dla Windows?

Dalej masz wątpliwości, czy potrzebujesz antywirus dla Windows? Oto lista dodatkowych powodów, która powinna rozwiać twoje wątpliwości:

 • nie musisz martwić się o bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci
 • ochrona przed ransomware i spyware
 • możesz przeskanować komputer w dowolnym momencie
 • wybór dodatkowych funkcji – optymalizacja komputera, niszczarka plików, menedżer haseł i inne
 • automatyczna aktualizacja oprogramowania – bardzo przydatna funkcja, szczególnie jeśli masz na komputerze wiele programów

Niektóre programy antywirusowe dają możliwość uruchomienia na wielu urządzeń równocześnie. Albo mają funkcję chroniącą całą sieć bezprzewodową i wszystkie korzystające z niej urządzenia. Dlatego naprawdę warto przyjrzeć się naszemu rankingowi. Wybierzcie te funkcje, z których naprawdę skorzystacie! Nie ma przecież sensu płacić za dodatkowe udogodnienia, które nie będą przydatne na waszym sprzęcie.

Przejdź na Malwarebytes
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Dlaczego darmowy program antywirusowy Windows nie wystarczy?

Jeśli nie dysponujesz dużym budżetem, pewnie zastanawiasz się nad darmowym oprogramowaniem antywirusowym. Niestety funkcje oferowane przez dostawców darmowych zabezpieczeń często budzą wątpliwości. Darmowy antywirus Windows Defender słynął przez lata z tego, że nie tylko nie wyłapywał zagrożeń i szpiegowskich plików. Lecz także utrudniał działanie instalowanego przez użytkownika antywirusa biorąc go za… złośliwe oprogramowanie! Podobno algorytmy Defendera zostały już poprawione. Jednak jeśli chcecie uniknąć tego typu kłopotów, polecamy wam skorzystanie z płatnej wersji oprogramowania antywirusowego.

Jak ustawić antywirus dla Windowsa

Instalacja programu antywirusowego jest bardzo prosta. Zacznij od wybrania najlepszy antywirus Windows dostosowany do twoich potrzeb. Polecamy nasz wypróbowany Malwarebytes. Po ściągnięciu pliku instalacyjnego ze strony producenta wystarczy podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Zwykle ograniczają się one do klikania przycisku „Dalej”. Ewentualnie, do wyrażenia zgody na instalację opcjonalnych komponentów programu.

Również ustawienia programów antywirusowych nie są skomplikowane. Zwykle możemy wybierać pomiędzy:

 1. podstawowym poziomem ochrony – wybierz go, jeśli nie odwiedzasz nieznanych stron i nie korzystasz z programów p2p
 2. średnim poziomem ochrony – to najczęściej wybierana opcja, możesz zacząć od niej testowanie nowego programu antywirusowego, a potem w razie potrzeby zmień poziom ochrony
 3. wysokim poziomem ochrony – to opcja zapewniająca największe bezpieczeństwo. Jednak uwaga – jej używanie może sprawiać problemy właścicielom starszych komputerów i spowalniać ich działanie!

Gdy wybierzesz odpowiedni dla siebie poziom ochrony, uruchom ponownie komputer. Antywirus od teraz będzie uruchamiał się razem ze startem systemu i chronił jego działanie przez cały czas, gdy urządzenie jest włączone.

Przejdź na Malwarebytes
Sprawdź go sam bez ryzyka!

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego programu antywirusowego dla komputera z systemem Windows nie jest prosty. A możliwości jest na rynku naprawdę sporo. Dlatego mamy nadzieję, że dzięki rankingowi, który przygotowaliśmy, pomogliśmy wam podjąć decyzję i wybrać najlepszy antywirus Windows.

Przypominamy – zwróćcie uwagę nie tylko na cenę licencji. Przemyślcie, jakie funkcje dodatkowe będą wam potrzebne. Zastanówcie się, jakiego poziomu ochrony potrzebujecie. A na koniec podejmijcie decyzję.

Weźcie koniecznie pod uwagę własny sposób korzystania z komputera. Nie bagatelizujcie jednak zagrożenia wirusami! Naprawdę nie warto wybierać darmowej opcji. Skorzystajcie lepiej z atrakcyjnej oferty cenowej naszego numeru jeden, Malwarebytes. Ten program antywirusowy daje gwarancję ochrony i bezpieczeństwa w sieci!

Marysia

Marysia to utalentowana pisarka, wyróżniająca się w tematach związanych z bezpieczeństwem online i sieciami VPN. Studiowała przetwarzanie informacji elektronicznej na Uniwersytet Jagiellońskii pracuje jako Analityk Reagowania na Zagrożenia, co wzmocniło jej ekspertyzę. Marysia czerpie przyjemność z dzielenia się swoją wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa, udzielania porad i pomagania innym. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nią pod adresem marysia@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl