Korzystaj z VPN w Chinach w celu ominięcia cenzury

Co Ci przychodzi na myśl, gdy myślisz o Chinach: czy to czerwona flaga? Smoki? Kung-Fu? Pandy? Może Mao Zedong i wielki skok naprzód? A może Wielki Firewall z jego ograniczeniami? Postaram się odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest **najlepszy VPN do Chin** w 2024 roku? Ten, który pomoże Ci ominąć surową politykę w Państwie Środka dotyczącą internetu. Zachęcony/a do pomocy? Wierzę, że tak!

Sprawdź ofertę
Omijanie cenzury w Chinach z ExpressVPN - 49% ZNIŻKI

Omijaj cenzurę w Chinach z ExpressVPN. Kliknij i odbierz BEZPŁATNE 3 MIESIĄCE i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w razie niezadowolenia

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Internet w Chinach

Dla tych z Was, którzy nie zamierzają jechać do Azji lub są dopiero przed wyjazdem do Chin, może to być trudne do zrozumienia. Jednakże Chińczycy korzystający z usług Google w Chinach, nie mają takiej swobody korzystania z Internetu do dzielenia się swoimi przemyśleniami, jak Europejczycy. Jedynym wyjściem w jest korzystanie z VPN Chiny.

vpn w chinach

W Państwie Środka ludzie potrzebujący korzystać z Internetu nie mogą używać wyszukiwarki Google. Nie mogą oglądać filmów na Youtube. Nie mają także dostępu do serwisu Facebook w Chinach, Twittera i tysięcy innych stron. Wielu ludzi zastanawia się także, czy Skype działa w Chinach. Chińczycy mają inny, równoległy świat sieci składający się ze stron zatwierdzonych przez rząd – to właśnie wygląda Internet w Chinach.

Chiński rząd posiada ogromną władzę, jeśli chodzi o treści zamieszczane w Internecie. To naprawdę wygląda tak, jakby Wielki Brat Cię obserwował. Lub może wielcy bracia… W końcu, Państwo Środka zatrudnia ponad dwa miliony osób pracujących w policji internetowej w Chinach, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniami dotyczącymi przemysłu i technologii informacyjnych. Co roku, podczas sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, wyłącza się niezliczoną liczbę stron internetowych i serwerów.

Jeśli wiadomości są prawdziwe, to Chiny można uznać za największe na świecie więzienie dla użytkowników sieci. Rozwiązaniem jest VPN Chiny.

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Najlepsze VPN Chiny w 2024 roku

W Chinach obowiązują jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących cenzury. Jeśli na przykład chcesz móc sprawdzić swoją pocztę Gmail lub porozmawiać ze znajomymi na WhatsAppie podczas pobytu w Państwie Środka, potrzebujesz VPN-u do Chin.

Niemniej jednak wiele z serwisów VPN nie działa w Chinach dzięki rządowym blokadom dotyczących korzystania z VPN do Chin.

Na szczęście jesteśmy tutaj, by doradzić wszystkim, które z VPN-ów mogą bezpiecznie pracować w Chinach.

Osobiście przetestowaliśmy wszystkie z wymienionych niżej VPN-ów, aby upewnić się, że bez problemu radzą sobie z ominięciem Wielkiego Chińskiego Firewalla. Dlatego chcemy Ci przedstawić nasze rekomendacje najlepszych usług VPN Chiny.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy będziesz miał niczym nieskrępowany dostęp do Internet w Chinach, upewnij się, że wybierzesz VPN Chiny z poniższej listy. Podzielimy się z Tobą nawet malutką radą dotyczącą tego, jak możesz zaoszczędzić pieniądze na VPN w Chinach w wersji premium, a nawet jak dostać go za darmo.

Oto kilka najważniejszych czynników, które należy rozważyć przy wyborze dobrego VPN Chiny:

 • Działa w Chinach: Jest to dość oczywiste, ale nie wszystkie VPN-y omijają zabezpieczenia Wielkiego Firewalla.
 • Prędkość: Nieograniczona przepustowość i szybkie serwery są obowiązkowe.
 • Lokalizacja serwera: Serwery najbliższe geograficznie Chinom, będą oferować najlepsze prędkości.
 • Odblokowanie: Możesz również chcieć posiadać nieograniczony dostęp do Internetu i jego serwisów internetowych, streamingowych jak Netflix i Spotify.
 • Jednoczesne połączenie: Chroń kilka urządzeń za pomocą jednej subskrypcji.
 • Obsługa klienta: Czat na żywo może być przydatny, kiedy serwery VPN do Chin mogą zostać zablokowane.
 • Aplikacje: To jedyna możliwość na korzystanie z OpenVPN na urządzeniach mobilnych.
 • Zabezpieczenia: Upewnij się, że Twoje połączenie z serwerem VPN w Chinach jest zabezpieczone poprzez:
  • Politykę prywatności, która zapewni niezachowywanie logów użytkownika
  • Szyfrowanie 128-bitowym AES lub lepszym
  • Zapobieganie wycieków DNS, IPv6 i WebRTC
  • Prywatne serwery DNS (nie Google DNS)
  • Wyłącznik

VPN-y, które nie działają w Chinach

Nie wszystkie z tego typu płatnych usług mogą obejść Wielki Firewall. Wiele wspaniałych VPN-ów wciąż ma duże problemy z ominięciem chińskich blokad.

Jeśli potrzebujesz najlepszych VPN działających w Chinach, powinieneś unikać tych:

 • Private Internet Access
 • HideMyAss
 • VPN Gate

Czy mogę używać darmowego VPN Chiny?

Z reguły powinieneś unikać tak zwanych darmowych VPN w Chinach. Szanse na to, że darmowy VPN do Chin będzie w stanie obejść Wielki Chiński Firewall, są znikome.

Nawet jeśli się uda, darmowe VPN są zazwyczaj mniej wygodne. Posiadają ograniczenia przesyłu danych i niską przepustowość, dodatkowo wybór serwerów jest o wiele mniejszy niż w przypadku płatnych usług. Ponadto, darmowe VPN-y często zarabiają pieniądze, szpiegując Twoją aktywność w sieci VPN i sprzedając zgromadzone dane osobom trzecim, łącznie z reklamodawcami.

Ile kosztuje VPN działający w Chinach?

Subskrypcja VPN do Chin kosztuje zawsze tyle samo, bez względu na region. W zależności od dostawcy i wybranego planu abonenckiego, jeden miesiąc subskrypcji zazwyczaj kosztuje pomiędzy 5 a 10 dolarów. Większość VPN-ów oferuje ciekawe rabaty, jeśli ktoś postanowi zarejestrować się na dłuższy okres, na przykład na rok.

Wielu dostawców VPN, łącznie z tymi, którzy zostali poleceni na liście znajdującej się powyżej, oferują także gwarancję zwrotu pieniędzy. Jeśli planujesz odwiedzić Chiny na krótszy czas, niż wynosi gwarancja, można anulować subskrypcję bez ponoszenia żadnych kosztów po wyjeździe z Chin.

Czy VPN-y są legalne w Chinach?

Tak. Używanie VPN jest wciąż legalne w Chinach.

W styczniu 2018 roku, chiński rząd opublikował oświadczenie o starcie kampanii mającej na celu walkę z usługami typu VPN Chiny i innymi podobnymi serwisami na terenie całego kraju.

vpn do chin

W oświadczeniu nie stwierdzono, że korzystanie z VPN jest przestępstwem. Oświadczenie dotyczy tylko dostawców VPN Chiny, którzy nie mogą legalnie serwować tych usług na terenie Chin bez zgody rządu. Z tego wnioskujemy, że ta informacja w żaden sposób nie dotyczy użytkowników VPN do Chin. Może to jednak powodować, że serwery VPN mogą być blokowane i należy się spodziewać częstych przerw w dostawie usługi w najbliższych miesiącach.

Żaden rozsądny dostawca oficjalnie nie obsługuje klientów z Chin. Większość z nich nie posiada biur, pracowników ani serwerów na tym terenie. To znaczy, że operują poza jurysdykcją chińskich władz i nie potrzebują zgody tamtejszego rządu na legalną działalność. Niemniej jednak mogą stać się celem dla cenzury Wielkiego Firewalla, jeśli rząd wypełni swoje oświadczenie.

Jak dotąd, nie zarejestrowano takiej sytuacji, by ktoś został ukarany grzywną lub aresztem za używanie VPN do Chin. Ponieważ korzystanie z VPN w Chinach jest bardzo powszechne, zwłaszcza wśród społeczności studenckiej i ekspatriantów, to się raczej nie powinno zmienić.

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Dlaczego mój VPN działa powoli w Chinach?

VPN spowalnia Twoje połączenie z Internet w Chinach z kilku powodów. Po pierwsze, Twoje dane muszą przejść dalszą drogę, aby dotrzeć do miejsca przeznaczenia, ponieważ są przekierowywane przez serwer VPN, co wydłuża ich podróż. Po drugie, VPN jest zaszyfrowany, więc potrzebuje trochę czasu, aby zaszyfrowywać i rozszyfrowywać w locie dane z urządzenia.

Przeważnie powinno to zmniejszyć prędkość o około 10 procent. Jeśli występują poważne spowolnienia serwerów, to może być związane z przeciążeniem sieci, przeciążeniem serwera VPN, regulacją przepustowości przez dostawcę usług internetowych lub słabymi parametrami urządzenia, które nie może nadążyć z szyfrowaniem.

Możesz spróbować przełączać serwery VPN, aby poprawić prędkość i zwiększyć przepustowość. Japonia i Singapur są często wybieranymi opcjami, które geograficznie znajdują się blisko Chin. Wiele ludzi decyduje się także na serwery z Hong Kongu.

Jeśli Twój VPN w Chinach jest całkowicie zablokowany, to znaczy, że mógł zostać wpisany na czarną listę Wielkiego Firewalla. W takim wypadku zalecamy skontaktować się z obsługą klienta VPN-u w celu rozwiązania występującego problemu.

Sieć VPN nie działa w Chinach? Spróbuj tego:

Nawet jeśli korzystasz z dobrego VPN-u w Chinach, to od czasu do czasu może on zostać zablokowany. Oto kilka kroków, które można wykorzystać, aby móc działać dalej.

 • Zmień swój serwer
 • Zmień protokół VPN
 • Przekieruj port na 433 (SSL)
 • Spróbuj innego protokołu

Protokół OpenVPN jest standardową opcją przy większości VPN-ów i przy odpowiedniej konfiguracji, może ominąć zabezpieczenia Wielkiego Firewalla. Jednak ten sposób nie zawsze działa, a połączenia z OpenVPN mogą zostać wykryte za pomocą testu pakietów.

Protokół SSTP w systemie Windows domyślnie używa portu 433, co sprawia, że VPN-y, które go obsługują takie, jak ExpressVPN i StrongVPN są najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ blokada portu 433 całkowicie ogranicza dostęp do Internet w Chinach (każda strona używająca HTTPS nie będzie dostępna) – istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że Chiny Internet zablokują cały ruch na porcie 433.

Innym często zalecanym rozwiązaniem jest, by używać protokołu L2TP/IPSec, który jest rzadziej blokowany przez Wielki Firewall w stosunku to OpenVPN. Większość urządzeń ma wbudowaną obsługę dla L2TP. Dodatkowo aplikacja dostawcy VPN w Chinach może również zawierać tę opcję. L2TP/IPSec zapewnia podobne prędkości i poziomy zabezpieczeń do tych, które posiada OpenVPN.

Czym jest Wielki Firewall?

Wielki Firewall to nieoficjalna nazwa dla chińskiego zaawansowanego systemu cenzurowania Internet w Chinach. Oficjalnie zwany projektem „Złota Tarcza”, dostawcy Internet w Chinach ograniczają cały ruch internetowy do i z Chin do zaledwie kilku punktów dostępu.

To daje władzom możliwość kontrolowania i ograniczania dostępu do wszelkich treści za granicami kraju.

Dobrze wiedzieć

Chociaż Chiny sprawują suwerenność nad Tajwanem, Hongkongiem i Makau, to Wielki Firewall nie działa w tych miejscach.

Wielki Firewall wykorzystuje wiele metod cenzury Internet w Chinach:

 • Blokowanie adresów IP to po prostu dodawanie do czarnych list adresów IP serwerów, na których znajduje się strona internetowa.
 • Manipulowanie DNS zawiera zmiany wpisów podręcznych DNS tak, aby adres URL został przekierowany na zły adres IP.
 • Filtrowanie słów kluczowych oznacza przechwytywanie zapytań DNS zawierających słowa kluczowe i wprowadza zmienione odpowiedzi.
 • Głęboka inspekcja pakietów pozwala na skanowanie ruchu w sieci pod kątem ważnych słów kluczowych lub ustalenie, czy pakiety są szyfrowane za pomocą VPN.
 • Manualne egzekwowanie obejmuje użycie chińskiej policji internetowej do wyszukiwania i blokowania adresów IP i URL.

Większość stron internetowych zablokowanych przez Wielki Firerwall pozostaje w tym stanie na zawsze, a tylko niektóre z nich tymczasowo. Wielki Firewall może także dławić ruch międzynarodowy. Zazwyczaj dzieje się to przy okazji wystąpienia rządowego skandalu lub podczas antyrządowych protestów.

Ponadto, ulubione strony internetowe, które są blokowane w jednej prowincji, nie muszą być zablokowane w innej. To wskazuje na to, że cenzura Internet w Chinach często zaczyna się na niższym poziomie rządu i nie jest jednolita w całym kraju.

VPN kontra cenzura w Chinach: niekończąca się bitwa

Wielu emigrantów mówi o tym, że używanie VPN w Chinach to codzienność a niezawodność to najważniejszy z jego czynników. Wielki Chiński Firewall czasami bierze na cel usługi VPN, blokując ich serwery i zakłócając przepustowość. VPN-y, które istnieją mimo tych wszystkich trudności, znajdują zaufanie wśród cudzoziemców.

internet w chinach

Nelży pamiętać o tym, że wszystkie VPN-y od czasu do czasu są blokowane. Rzut oka na fora i komentarze emigrantów z Pekinu lub Szanghaju pokazuje, że nie ma idealnych rozwiązań. Jednak najlepsze VPN-y dla Chin dobrze radzą sobie z tym świetnie uzbrojonym przeciwnikiem.

Korzystanie z usług VPN w Chinach w praktyce nie jest nielegalne. Celem władzy jest cenzura Internetu w Chinach, nie zaś karanie ludzi.

Wielki Firewall stosuje różne taktyki do wykrywania i blokowania dostępu do serwerów VPN Chiny. Jedna z tych metod nazywa się „deep packer inspection — głęboka kontrola pakietów”, która przegląda ruch, przechodzący przez serwery lokalnych dostawców w celu wyróżnienia protokołów VPN, takich jak OpenVPN. Większość VPN-ów, które poleciliśmy powyżej, używa pewnych narzędzi, które „mieszają” dane i sprawiają, że ruch niczym się nie wyróżnia i nie przypomina VPN do Chin.

Przejdź na ExpressVPN
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Wniosek

Jeśli przeprowadziłeś jakieś badania w sieci, to wiesz, że ta lista nie obejmuje wielu firm oferujących VPN Chiny. Uważaj: nie każdy artykuł pod tytułem „najlepsze VPN dla Chin”, na który się natkniesz, zawiera rzetelne informacje.

Wyżej wymienione usługi, które polecamy, jak ExpressVPN, są wiarygodne, mają rozsądne ceny i są postrzegane jako rzetelne.

Jeśli chodzi o VPN-y, zawsze będziesz miał do czynienia po drodze z jakimiś problemami. Jednak korzystając z tych firm, będziesz zadowolony z serwowanych usług VPN i zawsze uzyskasz odpowiednią pomoc od obsługi klienta.

magda

Magda, inżynier Bezpieczeństwo cybernetyczne, wykorzystuje swoje doświadczenie związane z tematami związanymi z Internetem, aby wnieść swój wkład na tej stronie i promować wiedzę w społeczeństwie. Z wykształceniem z zakresu sztucznej inteligencji i analizy danych na Akademia Górniczo-Hutnicza, Magda zdobyła wiedzę na temat ochrony siebie w świecie online. Ona lubi pisanie drobiazgowo opracowanych artykułów i recenzji dotyczących bezpiecznych połączeń i ochrony danych. W razie jakichkolwiek pytań, proszę śmiało skontaktować się z nią pod adresem magda@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl