Surfshark antivirus

surfshark antivirus

Postanowiliśmy przetestować Surfshark antivirus – jeden z bardziej popularnych programów antywirusowych na rynku. Sprawdzamy skuteczność ochrony przed wirusami i dostępne funkcje. Przeczytaj naszą recenzję przed zakupem i sprawdź czy warto korzystać z tego oprogramowania.

Sprawdź ofertę
Zabezpiecz swoje urządzenia z Surfshark antywirus - Odbierz rabat

Zdobądź polecany antywirus i przydatne aplikacje dodatkowe w jednym abonamencie Surfshark One. oszczędzamy 76% i otrzymujemy 2 miesiące za darmo.

Aktualizacja: 22 maj 2024

Informacje podstawowe

Surfshark został założony w 2018 roku, jego pierwszą siedzibą były Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Firma zaczynała działalność od usług w zakresie VPN. Następnie rozszerzono ofertę o program antywirusowy, prywatną wyszukiwarkę , zautomatyzowany system danych osobowych oraz system wykrywania naruszeń danych.

Misja firmy to ochrona użytkowników podczas korzystania z Internetu, zapewnienie prywatności i ochrony danych, a także walka z coraz częściej spotykaną cenzurą. Antywirus od Surfshark jest stosunkowo nową usługą, ale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników. Firma posiada bogate doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, co przekłada się również na wysoką jakość programu Surfshark antivirus.

Korzystając z antywirusa od Surfshark jesteśmy chronieni od różnego typu wirusów jak trojany, backdoory, robaki czy wirusy makro. Nie zapominajmy również o tym, że antywirus jest w stanie wykrywać zagrożenia, których nie ma jeszcze w bazie za pomocą detekcji heurystycznej.

Surfshark antivirus ceny

Nasza Surfshark antywirus recenzja sprawdza jak wygląda zakup tego programu antywirusowego. Okazuje się, że obecnie nie ma możliwości zakupu pojedynczego produktu. Antywirus jest dostępny w pakiecie z usługą VPN, Search oraz Alert. Nie ma tu zróżnicowanych planów.

Kupując abonament mamy dostęp do wszystkich możliwości oprogramowania. Cena różni się jedynie w zależności od tego na jaki czas wykupimy subskrypcję, dodatkowo może się ona różnić także w zależności od kursu dolara.

Decydując się na zakup subskrypcji otrzymujemy możliwość używania Surfshark antivirus na 5 urządzeniach. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możemy zabezpieczyć zarówno nasz komputer jak i urządzenia mobilne.

antivirus surfshark opinie

 • 1 miesiąc – opcja najdroższa, opłata jest pobierana co miesiąc, nie ma żadnych zniżek
 • 12 miesięcy – opcja bardziej korzystna, oszczędzamy 62%
 • 24 miesiące – najtańsza opcja w przeliczeniu na miesięczny koszt, oszczędzamy 76% i otrzymujemy 2 miesiące za darmo.

Podczas zakupu otrzymujemy również 30 dniową gwarancję zwrotu kosztów. Oznacza to, że jeśli uznamy, że usługa nie spełnia naszych oczekiwań lub po prostu się rozmyślimy, możemy ubiegać się o zwrot kosztów. Musimy jedynie pamiętać, aby zgłosić to w ciągu 30 dni od wykupienia subskrypcji.

Analizując antivirus Surfshark opinie na temat ceny, dochodzimy do wniosku, że zakres usług jest w pełni satysfakcjonujący, a cena przystępna.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Nasi eksperci sprawdzili antivirus Surfshark opinie, a poniżej przygotowaliśmy podsumowanie najważniejszych informacji na temat testowanego przez nas programu antywirusowego. Poniżej przygotowaliśmy tabele, która w jasny sposób podsumowuje najważniejsze informacje.

CECHA WARTOŚĆ
Dostępne wersje Surfshark One
Multi-login Do 5 urządzeń jednocześnie
Wspierane urządzenia Windows, macOS, Android
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30
Cena zaczyna się od 90,48 $ (3,48 $ za miesiąc)
Darmowy plan Niedostępne

Poziom ochrony

Jeśli chodzi o antivirus Surfshark opinie są bardzo dobre. Wynikają one z poziomu ochrony jaki zapewnia oprogramowanie i jego funkcji.

Skanowanie wirusów

Mamy do dyspozycji 3 opcje skanowania naszych urządzeń – pełne, szybkie oraz skanowanie wybranych plików. Możemy je dowolnie dostosować do naszych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie skanowania, które może odbywać się cyklicznie na naszych urządzeniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdy nie zapomnimy o sprawdzeniu naszych urządzeń pod kątem możliwych zagrożeń, a dodatkowo sprawimy, że wszystko będzie odbywać się w pełni automatycznie.

antywirus surfshark opinie

 • Skanowanie pełne – jest zalecane zaraz po pierwszych uruchomieniu oprogramowania. Za jego pomocą skanujemy wszystkie pliki i miejsca na naszym urządzeniu. Musimy przygotować się na odrobinę dłuższy czas skanowania, tego typu wyszukiwanie może również obciążać wydajność naszego urządzenia, dlatego warto je wykonywać w momencie, gdy z niego nie korzystamy. Oprócz pierwszego sprawdzenia naszych plików warto również przeprowadzać ten rodzaj skanowania od czasu do czasu.
 • Szybkie skanowanie – pozwala na błyskawiczne sprawdzenie najważniejszych elementów znajdujących się na naszym urządzeniu. Ten rodzaj skanowania nie trwa długo i nie zużywa zbyt wiele zasobów systemowych naszego sprzętu. Możemy rozpocząć je ręcznie lub
 • Skanowanie plików lub folderów – opcja umożliwia nam wybranie konkretnych plików lub folderów, które zostaną przeskanowane. Wybieramy je wskazując lokalizację lub możemy wygodnie przeciągać i upuszczać pliki w oknie skanowania. Antivirus Surfshark opinie na temat tego udogodnienia są bardzo pozytywne. Rozwiązanie przydaje się, gdy podłączamy nowe nośniki danych do naszego sprzętu czy też chcemy sprawdzić konkretne miejsce pod kątem możliwych zagrożeń.

Ochrona w czasie rzeczywistym

Nasi eksperci postanowili sprawdzić w praktyce jak Surfshark antivirus radzi sobie z ochroną w czasie rzeczywistym. Istotne jest to, żeby dobry program antywirusowy nie tylko wykrywał zagrożenia podczas skanowania naszych urządzeń, ale żeby robił to w czasie rzeczywistym – gdy korzystamy z Internetu, odbieramy pocztę elektroniczną czy przeglądamy strony.

Postanowiliśmy przygotować kilka prób związanych z atakami złośliwego oprogramowania i okazało się, że w każdym przypadku antywirus od Surfshark poradził sobie doskonale. Jest to bardzo istotne, dobry antywirus powinien reagować natychmiast podczas wykrywania zagrożenia. W ten sposób chronimy nasze urządzenie i zapobiegamy różnego rodzaju przykrym efektom działania wirusów.

Wpływ na wydajność systemu

Sprawdziliśmy antivirus Surfshark opinie jeśli chodzi o wydajność systemu. Sprawdziliśmy też samodzielnie czy oprogramowanie na wpływ na wydajność urządzeń, na których jest zainstalowany. Okazuje się, że antywirus jest praktycznie niezauważalny. Nie wpływa na wydajność systemu i uruchamianych programów i aplikacji. Zużycie zasobów systemowych jest tutaj minimalne.

Jedyny moment, w którym możemy odczuć obciążenie systemu to przede wszystkim pełne skanowanie urządzenia. Jednak w tym przypadku sytuacja ta jest normalna i dotyczy praktycznie każdego programu antywirusowego.

Cloud Protect

Funkcja o nazwie Cloud Protect od Surfshark zapewnia ochronę przed atakami zero-day. Oznacza to, że nawet jeśli w bazie wirusów nie ma jeszcze informacji o konkretnym zagrożeniu, antywirus jest w stanie je rozpoznać i odpowiednio zareagować. Oczywiście program automatycznie pobiera nowe bazy antywirusów, ale dzięki Cloud Protect zawsze jesteśmy jeden krok przed hakerami.

Jest to możliwe dzięki rozpoznawaniu różnego rodzaju nietypowych zachowań i nowoczesnej technologii. W przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia otrzymujemy komunikat, dzięki czemu możemy potwierdzić co chcemy zrobić z zagrożeniem.

Sprawdź ofertę

Jak zacząć korzystać?

Za pomocą naszego małego poradnika możemy szybko zacząć korzystać z antywirusa Surfshark.

 1. Zarejestruj się na stronie Surfshark i wybierz czas subskrypcji.
 2. Sprawdź pocztę i potwierdź dane za pomocą otrzymanej wiadomości e-mail
 3. Pobierz antywirus na twoje urządzenie
 4. Zainstaluj oprogramowania zgodnie ze wskazówkami instalatora
 5. Uruchom program i zdobądź pełną ochronę Twojego urządzenia.

Funkcje dodatkowe

Antywirus Surfshark nie jest dostępny jako samodzielnie produkt. Znajdziemy go w produkcie o nazwie Surfshark One, gdzie po opłaceniu subskrypcji otrzymujemy antywirus, VPN, wyszukiwarkę oraz oprogramowanie Alert.

Surfshark VPN

Narzędzie za pomocą którego chronimy nasz ruch internetowy, który przechodzi przez swojego rodzaju tunel, gdzie jest zabezpieczany i szyfrowany. Dzięki temu uzyskujemy bezpieczeństwo, ochronę prywatności i unikamy śledzenia w Internecie. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w naszej recenzji Surfshark VPN.

Surfshark Alert

Jest to oprogramowanie, które przeszukuje Internet w poszukiwaniu wycieków danych. Mogą to być adresy e-mail, hasła czy dane kart kredytowych. W momencie wykrycia zagrożenia mamy szansę na szybką reakcję i uniknięcie problemów związanych z wyciekami danych.

Surfshark Search

Specjalna wyszukiwarka internetowa, która nie tylko zabezpiecza naszą aktywność podczas przeglądania Internetu, ale również wyświetla wyniki wyszukiwania bez reklama i śledzenia. Dzięki niej wyszukiwania staje się proste, szybkie i znacznie bardziej wygodne. W dobie reklam i niechcianych elementów, które przeszkadzają nam w szybkim wyszukiwaniu, antivirus Surfshark opinie potwierdzają przydatność tego rozwiązania.

Wygoda użytkowania

Jak wygląda wygoda użytkowania antywirusa od Surfshark? Czy oprogramowanie jest łatwe w obsłudze? Poczynając od rejestracji konta, przez instalację po korzystanie z programu nic nie sprawia większego problemu. Wszystko jest bardzo intuicyjne, potwierdzają to antivirus Surfshark opinie.

antivirus surfshark opinie

Jeśli chodzi o interfejs jest on bardzo czytelny i łatwy w obsłudze. Wszystko czego potrzebujemy znajduje się na ekranie głównym. Bez problemu radzimy sobie z wybraniem skanowania, ustawieniami czy wykluczaniem miejsc, które nie mają być skanowane.

Kompatybilność

Jeśli chodzi o kompatybilność to mamy tu do dyspozycji wiele urządzeń, na których możemy korzystać z oprogramowania antywirusowego. Dla użytkowników komputerów oprogramowanie jest kompatybilne zarówno jeśli chodzi o system operacyjny Windows jak i macOS. Oznacza to, że możemy korzystać z antywirusa praktycznie na wszystkich komputerach. Pozostaje brak wsparcia dla komputerów z systemem operacyjnym Linux.

surfshark antywirus recenzja

Jeśli chodzi natomiast o urządzenia mobilne to wspierany jest system Android. Urządzenia mobilne z systemem iOS nie są obecnie obsługiwane. W związku z tym, że licencja pozwala korzystać z programu antywirusowego na 5 urządzeniach jednocześnie możemy zabezpieczyć kompatybilne smartfony i tablety.

Obsługa klienta

Jak wyglądają antivirus Surfshark opinie jeśli chodzi o obsługę klienta? Okazuje się, że są bardzo dobre. Przede wszystkim możemy skorzystać z obszernej bazy wiedzy, która wyjaśnia nam jak korzystać z antywirusa i rozwiązywać różnego rodzaju problemy. W sekcji znajdziemy również samouczki wideo, które pozwalają lepiej zrozumieć niektóre sprawy.

Jeśli natomiast nie znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania w bazie wiedzy. Możemy przejść do kontaktu z supportem. Do dyspozycji mamy dwie formy kontaktu a mianowicie kontakt za pomocą wiadomości e-mail i czat na żywo, który jest dostępny 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Przetestowaliśmy szybkość odpowiedzi i poziom obsługi klienta w praktyce i potwierdzamy, że wszystko jest na wysokim poziomie. Więcej informacji znajdziemy w dziale centrum pomocy od Surfshark.

Sprawdź ofertę

Porównanie z usługami konkurencji

Postanowiliśmy porównać jak antywirus od Surfshark wypada na tle konkurencji. Zestawienie pomoże podjąć decyzje, jaki program antywirusowy okaże się najlepszy dla naszych urządzeń.

Surfshark antivirus vs Malwarebytes

Jeśli chodzi o ceny to Malwarebytes wypada taniej, ale nie zapominajmy, że w przypadku Surfshark otrzymujemy również dodatkowe usługi. Antivirus Surfshark opinie potwierdzają, że jest to zarówno skuteczne rozwiązanie, jak i nie obciążające zasobów naszego urządzenia.

Wszystko dostajemy w cenie, więc nie musimy dopłacać do dodatkowych udogodnień. Oba antywirusy posiadają wielu zwolenników, dlatego ciężko jednoznacznie wyłonić zwycięzcę. Więcej informacji na temat Malwarebytes znajdziemy w artykule Malwarebytes.

Surfshark antivirus vs McAfee Antivirus

W przypadku obu antywirusów mamy do dyspozycji 30 dniową gwarancję zwrotu kosztów. Dodatkowo McAfee Antivirus oferuje różne plany subskrypcji, które możemy dostosować do naszych potrzeb. Zarówno w przypadku antywirusa od Surfshark, jak i jego konkurenta mamy do czynienia z wysokim poziomem zabezpieczeń, który pozwala na skuteczne wykrywanie zagrożeń i odpowiednią reakcję podczas prób ataku.

Żeby lepiej porównać oba produkty i wyłonić zwycięzcę, zachęcamy do przeczytania recenzji McAfee Antivirus, którą znajdziemy w artykule McAfee Antivirus.

Surfshark antivirus vs Norton 360

Jeśli chodzi o Norton 360 jest to narzędzie, które działa praktycznie na każdej platformie i specjalizuje się głównie w przypadku zwalczania zagrożeń typu malware. Często jest używane do usuwania zagrożeń, z którymi inne programy antywirusowe nie radzą sobie. W przypadku antywirusa od Surfshark mamy do czynienia z kompleksową ochroną, która zabezpiecza nas przed różnymi rodzajami wirusów. Antywirus Surfshark opinie na temat poziomu ochrony potwierdzają jakość jego usług.

Przez swoją wszechstronność liderem tego pojedynku jest antywirus od Surfshark. Więcej informacji na temat jego konkurenta znajdziemy w naszej recenzji pod adresem: Norton 360.

Surfshark antivirus – podsumowanie

Nasi eksperci przetestowali możliwości antywirusa od Surfshark pod różnymi względami. Okazuje się, że to skuteczne rozwiązanie, które zapewnia nam ochronę w czasie rzeczywistym i oferuje wiele przydatnych dodatków. Antywirus jest lekki i nie obciąża urządzeń, na których działa co jest bardzo istotne w przypadku starszych komputerów czy telefonów.

Warto zwrócić uwagę również na możliwość wykorzystania sieci VPN, która znacząco podwyższa poziom ochrony urządzeń i nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu. Możemy za jego pomocą omijać geo-blokady, walczyć z cenzurą czy po prostu unikać śledzenia naszej aktywności w Internecie.

Testując różne programy antywirusowe porównujemy je pod względem bezpieczeństwa, funkcji dodatkowych i wygody użytkowania. Jeśli chodzi o najlepszy program, który przetestowaliśmy o tej pory, w naszym rankingu prowadzi Malwarebytes.

Surfshark Antivirus
8.3 Wynik
Surfshark Antivirus

Prywatność i bezpieczeństwo
8
Charakterystyka
8
Wsparcie klienta
8.5
Cena
8.5
Wygoda użytkowania
8.5
PLUSY
 • Wysoka jakość usług
 • Kompleksowe rozwiązania
 • Wysoka kompatybilność
 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu kosztów
MINUSY
 • Brak bezpłatnej wersji
 • Można kupić tylko w zestawie produktów
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl