Najlepsze tanie VPNy w 2024 roku.

In the world of VPNs, as in many other fields, usually the more you spend on a service, the better the quality. However, cheap VPN doesn’t always mean inferior. And fortunately! In fact, the cheapest VPN available on our site is also one of the best. The assessment of the service does not depend solely on the number of servers or their quality. Equally important is the sales strategy of the manufacturer. However, you must make sure that a cheap VPN is also a good VPN. So keep reading to discover the best cheap VPN and make the right choice.
W świecie VPNów, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, zazwyczaj im więcej wydajesz na usługę, tym lepsza jest jej jakość. Jednak tanie VPN-y nie zawsze oznaczają gorsze. I na szczęście! W rzeczywistości najtańszy VPN dostępny na naszej stronie jest jednym z najlepszych. Ocena usługi nie zależy tylko od liczby serwerów czy ich jakości. Równie ważna jest strategia sprzedaży producenta. Musisz jednak upewnić się, że tani VPN to także dobry VPN. Więc czytaj dalej, aby odkryć najlepsze tanie VPN i dokonać właściwego wyboru.

Sprawdź ofertę
Wypróbuj CyberGhost VPN - najlepsze tanie VPNy - 84% ZNIŻKI!

CyberGhost VPN - VPN premium za parę złotych w ekskluzywnej ofercie dla naszych czytelników. BEZPŁATNE 4 MIESIĄCE i 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Tanie VPN, którym warto się przyjrzeć w 2024

Na rynku funkcjonuje tysiące firm oferujących zarówno tanie VPN, jak i sporo droższe. Wiele z nich oferuje kilkuletnie umowy, dla obniżenia miesięcznych kosztów korzystania z usługi. W ten sposób nawet drogie rozwiązania mogą przerodzić się w całkiem tani VPN.

Przejrzałem masę ofert i porównałem je przy użyciu bardzo specyficznych kryteriów. W wyniku tych porównać na przykład bardzo dobry Private Internet Access nie znalazł się na mojej liście rekomendowanych VPN. Poniżej znajdziesz listę moim zdaniem najlepszych firm, oferujących VPN tani i wiarygodny zarazem. Nie tylko oferują najtańszy VPN, ale również dbają o jego szybkość, prostotę obsługi i wysokie standardy bezpieczeństwa.

Tanie VPN – zobacz listę i wybierz najbardziej odpowiadające Ci rozwiązanie!

Tani VPN – czy warto się na niego skusić?

Zacznijmy od podstaw. Skoro czytasz ten artykuł to zapewne już wiesz, czym jest VPN. Przypomnę Ci jednak, że wirtualna sieć prywatna (VPN) to szyfrowane połączenie między dwoma miejscami w sieci. Używa się go przy łączeniu z Internetem z poniższych powodów.

Anonimowe przeglądanie sieci i ochrona prywatności

Prywatność w sieci jest naszym prawem, o które musimy jednak zaciekle walczyć. Nie ma znaczenia, czy masz coś do ukrycia, czy też nie. Dostawca usługi internetowej może po prostu zapisywać informacje o wszystkim, co robisz w sieci. Organy państwa także legalnie szpiegują swoich obywateli, i to bez nakazu.

najtańszy vpn

Kwestie prywatności i bezpieczeństwa są najczęstszym powodem, dla którego Internauci szukają najlepsze tanie VPNy. Mimo, iż Internet jest wspaniałym (i dziwnym) miejscem, może być także niebezpieczny. To nie paranoja: na każdej stronie w sieci zostawiasz po sobie ślady. Pozostawione bity danych są anonimowe. W sprawnych rękach pozwalają jednak na odkrycie Twojej lokalizacji i tożsamości.

Z tego powodu rekomenduję używanie VPNa zawsze i na wszystkich urządzeniach. Będziesz do tego potrzebować możliwości nawiązania kilku połączeń jednocześnie. Lepiej jednak być ostrożnym, niż smutnym, prawda?

Jakkolwiek nawet najlepszy VPN nie usunie śladów, które pozostawiłeś w sieci, pomoże Ci nie tworzyć kolejnych. Każdy, nawet najtańszy VPN, tworzy szyfrowany tunel pomiędzy Twoim urządzeniem i serwerem. W ten sposób ukrywa Twoje dane przed podglądaczami, w tym instytucjami rządowymi i hakerami.

Dodatkowo Twoje IP jest anonimizowane, czyli w praktyce zastępowane przez adres IP serwera. Dzięki temu właściciele stron internetowych nie mają pojęcia, że je odwiedzasz. Wiedzą tylko, że połączył się z nimi serwer VPN – w ten sposób rzeczywiście surfujesz anonimowo. Oczywiście zdają sobie sprawę z operacji, jakie są wykonywane na ich stronie, ale nigdy nie powiążą ich z Twoim adresem IP.

Przejdź na CyberGhost VPN
45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Dostęp do treści i obchodzenie cenzury

Innym zastosowaniem VPNa jest obchodzenie cenzury i uzyskiwanie dostępu do lokalizacji zastrzeżonych geograficznie. Na przykład do Facebooka w Chinach. Albo do amerykańskiego Netflixa poza USA. BBC iPlayer też może stać się dostępny poza wyspami, a polskie serwisy video będziesz mógł oglądać na zagranicznych wakacjach.

Dzieje się tak dlatego, że VPN podszywa się pod inną lokalizację geograficzną. W praktyce jest to lokalizacja serwera. Nawet tanie VPN oferują serwery na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. Możesz zatem połączyć się z serwerem zlokalizowanym w kraju, w którym restrykcje nie obowiązują, w ten sposób omijając restrykcje.

Ekspercka porada Prywatność w Sieci

Odblokowanie zawartości to jedno. Nie zapominaj jednak o szybkości połączenia. Załóżmy, że chcesz obejrzeć film online. Do tego celu będziesz potrzebował stabilnego połączenia i wysokiej prędkości. Inaczej będziesz często oglądał komunikat o ładowaniu zawartości…

VPN tani i dobry – są takie!

Przede wszystkim potrzebny Ci nie tyle najtańszy VPN, co taki, który działa. Nie przyda Ci się tani VPN, który nie ochroni Twojej prywatności lub pozwoli na wyciek danych.

Wybierz firmę, która nie zapisuje żadnych danych o Twojej aktywności w sieci. Oferowane oprogramowanie powinno być wyposażone w dodatkowe funkcje, jak Kill Switch i ochrona przed wyciekiem DNS.

Nieprzydatny jest także VPN, który nie odblokowuje treści zastrzeżonych geograficznie lub nie wspiera korzystania z torrentów. Przecież chcesz oglądać swoje ulubione filmy i seriale, a czasem ściągnąć coś z sieci. Oprogramowanie mające wszystkie powyższe funkcje musi trochę kosztować. Jeśli jednak spełnia Twoje oczekiwania, warto przyjrzeć się różnym planom taryfowym.

Ile kosztuje tani VPN?

Po pierwsze, nawet tanie VPN nie mogą być darmowe, jeśli mają być dobre. Niestety… Mimo, iż w sieci pełno jest darmowych programów, radzę trzymać się od nich z daleka. Powód jest prosty: w najlepszym wariancie są niewiarygodne, w najgorszym – niebezpieczne. Nie ma nic za darmo.

Producenci takich programów nie prowadzą przecież fundacji dobroczynnych. Przyświeca im cel: zysk. Każdy, najdroższy jak i najtańszy VPN, aby móc funkcjonować potrzebuje licznych serwerów, infrastruktury i sztabu specjalistów. Za korzystanie z nich musisz zapłacić – w taki czy inny sposób.

tani vpn

Dostawcy darmowych VPNów nie pobierają opłaty za swoje usługi. Na czym zatem zarabiają? To proste: ich produktem są… użytkownicy VPN. Ty i Twoje dane! Wszystko, co robisz za pośrednictwem takich firm jest zapisywane na ich serwerach. A potem sprzedawane innym – tym, którzy dadzą najwięcej.

Niematerialną informację można bowiem sprzedać za całkiem realne pieniądze. A to dopiero najkorzystniejszy scenariusz. A co jeśli producenci takiego VPNa sprzedadzą Twoje wrażliwe dane, np. dane osobowe albo szczegóły kart płatniczych? Inni, jak Hola, sprzedają Twoje IP. A gdy ktoś dopuści się przestępstwa posługując się Twoim IP, będziesz miał spore kłopoty…

Zamiast tego wszystkiego, wybierz ExpressVPN , który oferuje 30- dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Będziesz mieć miesiąc na przetestowanie VPNa bez ponoszenia kosztów. A jeśli Ci się nie spodoba, skontaktujesz się z działem obsługi klienta by odzyskać wpłacone pieniądze.

Podsumowanie

VPN tani i dobry – znalezienie takiego to nie łatwe wyzwanie. Cena nie zawsze odzwierciedla jakość.

Możesz jednak chronić swoją prywatność w sieci nie rujnując swojego budżetu dzięki CyberGhost VPN. Mam nadzieję, że przedstawione w tym rozdziale tanie VPN przypadną Ci do gustu.

To już koniec poradnika najlepsze tanie VPN 2024. Odwiedzaj często moją stronę i bądź stale na bieżąco z nowinkami i ofertami.

szymon

Szymon, Analityk Bezpieczeństwa Danych, na bieżąco śledzi kwestie związane z hardwarem, oprogramowaniem i siecią. JGłównym celem Szymon jest znalezienie najlepszych technologii do bezpiecznego i anonimowego surfowania po sieci. Gdy odkrywa coś korzystnego, stara się przekazywać informacje w przystępny sposób. Z wykształceniem z zakresu Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Szymon zaangażowany jest w dzielenie się wiedzą z innymi. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nim pod adresem szymon@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl