intego

Intengo to oprogramowanie antywirusowe dedykowane dla komputerów Mac. W naszym artykule sprawdzamy w praktyce możliwości oprogramowania, testujemy czy warto je wykorzystać i czy rzeczywiście zapewnia najwyższej klasy ochronę antywirusową.

Sprawdź ofertę
Zdobądź antywirus Intego 50% taniej - Oferta specjalna!

Pobierz najlepszy program antywirusowy dla Mac. Oferta specjalna dla naszych czytelników. Kliknij i skorzystaj z największej zniżki!

Aktualizacja: 19 lipiec 2024

Najważniejsze informacje na temat oprogramowania

Firma została założona w 1997 roku  przez Laurenta Marteau i Jean-Paula Florencio. Przedsiębiorstwo zajmuje się przede wszystkim dostarczaniem oprogramowania zabezpieczającego dla Mac oraz Windows. Firma posiada biura w Stanach Zjednoczonych, Francji, Japonii oraz Teksasie.

Od 2007 roku działa The Mam Security Blog, na którym firma publikuje informacje dotyczące bezpieczeństwa komputerów Mac. Przez większość czasu działania przedsiębiorstwo skupiało się głównie na zabezpieczeniach dedykowanych dla Mac. Dopiero w 2020 roku pojawiła się wersja oprogramowania antywirusowego dedykowana dla systemy Windows.

Najnowszym produktem firmy jest Intego Privacy Protection – oprogramowanie VPN, które jest dedykowane dla systemów macOS oraz Windows.

Cennik i wersje oprogramowania

Zanim sprawdzimy Intego opinie, przyjrzyjmy się wersjom antywirusa. Do dyspozycji mamy trzy wersje oprogramowania, które różnią się od siebie ceną i funkcjonalnościami.

intego antywirus

VirusBarrierX9

Najbardziej podstawowa ochrona, która jest dosyć mocno ograniczona, zawiera jedynie podstawowe funkcje ochrony. Decydując się na ten pakiet Intego antywirus uzyskujemy:

 • oprogramowanie antywirusowe dla systemów Mac oraz Windows
 • możliwość automatycznego skanowania
 • ochrona w czasie rzeczywistym

Jako, że ochrona jest mocno ograniczona, nie polecamy korzystania z tej opcji, lepiej skorzystać z kolejnych pakietów i mieć pewność, że ochrona jest całkowita.

Mac Internet Security X9

W tym wariancie otrzymujemy znacznie szerszą ochronę naszych urządzeń, Intego opinie na temat tej wersji są znacznie lepsze niż w przypadku podstawowej ochrony. W promocji cena jest taka sama jak w przypadku wersji podstawowej, więc jest to znacznie bardziej opłacalne. W tej wersji produktu otrzymujemy to wszystko co w wersji VirusBarrierX9 i dodatkowo:

 • Zapora sieciowa
 • ochrona przeciwko atakami phisingowymi
 • ochrona przed nieznanymi urządzeniami i aplikacjami

Mac Premium Bundle X9

Najbardziej zaawansowana ochrona, która zabezpiecza nas przed wszystkimi możliwymi rodzajami zagrożeń. Korzystając z tego rozwiązania otrzymujemy wszystko to co w poprzednich wersjach i dodatkowo:

 • blokowanie nieodpowiednich treści
 • monitorowanie aktywności dzieci w Internecie
 • opcja zwiększenia wydajności systemu
 • narzędzie do usuwania duplikatów i niepotrzebnych plików
 • szybki dostęp do ulubionych plików
 • opcja uporządkowania pulpitu, dysku i plików

Nasza Intego recenzja potwierdza, że ta wersja jest nie tylko przystępna cenowo, ale również zapewnia ochronę na najwyższym poziomie i dodatkowe funkcje, które przydają się w codziennym użytkowaniu komputera.

Nie zapominajmy, że kupując oprogramowanie możemy skorzystać z gwarancji zwrotu kosztów, więc praktycznie nic nie ryzykujemy. Potwierdza to nasza Intego recenzja. Cena może się różnić w zależności od kursu walut i aktualnych promocji. Aktualne informacje o cenie i promocjach na Intego antywirus znajdziemy tutaj.

Intego recenzja – najważniejsze elementy

Zebraliśmy najważniejsze informacje i Intego opinie do jednej tabeli, tak żeby łatwiej było ocenić produkt.

CECHA WARTOŚĆ
Dostępne wersje N/A
Multi-login
Wspierane urządzenia
Gwarancja zwrotu pieniędzy N/A
Cena zaczyna się od N/A N/A
Darmowy plan

Poziom ochrony oprogramowania

Żeby prawidłowo ocenić Intego antywirus i żeby recenzja była w pełni rzetelna postanowiliśmy przetestować w praktyce możliwości oprogramowania. Nasi eksperci wykonali szereg testów i sprawdzili takie elementy jak:

Skanowanie wirusów

Do dyspozycji mamy zarówno pełne jak i szybkie skanowanie. Producent zaleca przeprowadzanie pełnego skanowania zaraz po pierwszej instalacji antywirusa. Oczywiście możemy również przeprowadzać skanowanie raz na jakiś czas. Jedynym minusem zastosowania pełnego skanowania jest duże wykorzystanie zasobów systemowych co wpływa na wydajność urządzenia. Zaleca się przeprowadzanie tego skanowania w czasie, gdy nie wykonujemy aktywności na naszym urządzeniu.

Szybkie skanowanie pozwala błyskawicznie przetestować najważniejsze lokalizacje i sprawdzić czy nie ma tu żadnych zagrożeń. W zależności od liczby plików może trwać od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.

intego recenzja

Skanowanie w czasie rzeczywistym w trybie ciągłym monitoruje uruchamiane aplikacje i otwierane pliki. Automatycznie wykrywa potencjalne zagrożenia i podejmuje odpowiednie działania w celu ich neutralizacji. Dzięki tej funkcji nie musimy regularnie przeprowadzać standardowego skanowania.

Ochrona w czasie rzeczywistym

Nasza Intego recenzja zawiera test antywirusa w pod kątem ochrony w czasie rzeczywistym. Nasi eksperci celowo próbowali zainfekować urządzenia z aktywnym oprogramowaniem przez różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie. Okazuje się, że program odznacza się praktycznie stuprocentową skutecznością. Zarówno jeśli chodzi o wykrywanie jak i reakcję na zagrożenie, wszystko działa tak jak należy.

Jeśli chodzi o nowoczesne programy antywirusowe jak Intego antywirus, ważne jest nie tylko to, żeby bazy wirusów były aktualne, tak żeby ochrona w czasie rzeczywistym była skuteczna, ale również o to, aby program sam wykrywał zagrożenia, których nie ma w bazie. Takie cechy posiada testowany przez nas antywirus.

Wpływ na wydajność systemu

Przeglądając Intego opinie na temat wydajności systemu podczas korzystania z oprogramowania, widzimy, że użytkownicy są bardzo zadowoleni. Okazuje się, że normalne korzystanie z antywirusa jest praktycznie niezauważalne i nie wpływa na działanie systemu czy korzystania z innych programów na naszym sprzęcie. Program jest zauważalny w momencie wykrycia zagrożenia, kiedy wyświetla się nam komunikat o konieczności wybrania co ma stać się ze złośliwym oprogramowaniem.

Jeśli chodzi o widoczny wpływ na wydajność systemu to jak wspominaliśmy możemy odczuć to podczas przeprowadzania pełnego skanowania. Jednak jest to całkowicie normalne w przypadku programów antywirusowych, więc nie jest to żadną wadą testowanego przez nas antywirusa.

Sprawdź ofertę

Jak zacząć korzystać z oprogramowania?

Przygotowaliśmy krótki poradnik, za pomocą którego możemy w prosty sposób zacząć korzystać z oprogramowania Intego antywirus.

 1. Zarejestruj konto i wybierz interesującą Cię wersję oprogramowania
 2. Pobierz oprogramowanie na Twoje urządzenie
 3. Otwórz plik i postępuj zgodnie ze wskazówkami instalacyjnymi
 4. Uruchom program i ciesz się z pełnej ochrony Twojego urządzenia

Funkcje dodatkowe

Podstawowa ochrona to norma w każdym programie antywirusowym, ale to już nie wystarcza. Nasza Intego recenzja sprawdza również dodatkowe funkcjonalności, które przydają się w użytkowaniu oprogramowania antywirusowego.

Należy pamiętać, że dodatkowe korzyści różnią się w zależności od tego jaką wersję oprogramowania wykupimy. W wersji Mac Internet Security X9 mamy:

 • Zapora sieciowa, czyli funkcja która filtruje i sprawdza ruch przychodzący i wychodzący na podstawie ustalonych wcześniej zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu mamy pewność, że nasze urządzenie jest w pełni chronione i zabezpieczone przed podejrzaną aktywnością.
 • Ochrona przed phishingiem, to funkcja która zabezpiecza nas przed atakami mającymi na celu wyłudzenie naszych danych do serwisów społecznościowych, kart kredytowych czy innego rodzaju istotnych dla nas miejsc i usług w Internecie. Dzięki tej funkcji nasza prywatność i pieniądze są w pełni bezpieczne.
 • Ochrona przed nieznanymi aplikacjami i urządzeniami, pomaga chronić urządzenie przed próbami ataku ze strony aplikacji i urządzeń, dzięki czemu mamy pewność, że nie zainstalujemy nic co może być szkodliwe.

intego

Więcej opcji otrzymujemy podczas korzystania z Mac Premium Bundle X9:

 • Blokada niechcianych treści, to funkcja która pozwala skutecznie blokować treść, którą uznajemy za nieodpowiednią lub niebezpieczną, dzięki czemu na naszym urządzeniu wyświetlamy materiały, nad którymi mamy kontrolę.
 • Monitorowanie czasu spędzanego w Internecie przez dzieci, opcja która pozwala nam wpływać na to, jak długo nasze pociechy surfują w Internecie, możemy wygodnie decydować o czasie, który ma być przeznaczony na naukę czy zabawę z myślą o zdrowiu dziecka.
 • Usuwanie duplikatów i niepotrzebnych plików to rozwiązanie, które pozwala oczyścić nasz dysk i pozbyć się niepotrzebnych plików, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce i przyspieszamy działanie naszego sprzętu.
 • Szybki dostęp do ulubionych plików, opcja pozwala nam organizować nasze pliki i wydzielać miejsca, które są oznaczone jako bezpieczne, pozwala to na szybki dostęp do ważnych dla nas plików bez żadnych problemów.
 • Porządkowanie pulpitu, plików i dysku, za pomocą tej funkcji wykonujemy porządku na naszym komputerze, pozwala nam to na bardziej efektywną pracę oraz uporządkowanie naszych plików.

Wygoda użytkowania

Sprawdzając Intego opinie na temat użytkowania oprogramowania spotykamy się z pozytywnymi komentarzami użytkowników. Zarówno instalacja jak i korzystanie z programu nie sprawia najmniejszego problemu, niezależnie od tego w jakim stopniu biegle posługujemy się naszym sprzętem komputerowym.

Interfejs jest przejrzysty, a korzystanie z podstawowych funkcji jest łatwo dostępne, potwierdza to nasza Intego recenzja – sprawdziliśmy to w praktyce.

Po instalacji i pierwszym skanowaniu przez Intego antywirus praktycznie nie musimy nic robić. Oprogramowanie jest niezauważalne i jedynie otrzymujemy odpowiednie komunikaty w momencie, gdy musimy podjąć odpowiednią ingerencję – zostanie wykryte jakieś zagrożenie.

Kompatybilność

Przeprowadzona Intego recenzja potwierdza, że oprogramowanie jest kompatybilne z komputerami Mac, ale posiada również funkcję ochrony komputerów z systemem Windows.

Nie ma dedykowanych aplikacji dla urządzeń mobilnych. Jednak w momencie, gdy podłączymy je do naszego komputera z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym, są one skanowane i jeśli zostanie wykryte złośliwe oprogramowanie jest ono blokowane. Dzięki temu unikamy rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania.

intego opinie

Jako, że firma od początku specjalizowała się w zabezpieczeniach dla systemów Mac, mamy pewność, że korzystając z tego produktu, ochrona będzie na najwyższym poziomie. Często bardziej opłaca się wybrać bardziej ściśle dopasowane oprogramowanie, niż takie, które reklamuje się jako dobre do wszystkiego.

Intego opinie na temat ochrony Mac, potwierdzają, że warto skorzystać z tego antywirusa.

Sprawdź ofertę

Obsługa klienta

Sprawdziliśmy Intego opinie na temat obsługi klienta i są one bardzo dobre. Postanowiliśmy jednak sprawdzić w praktyce jak wygląda poziom supportu. Zacznijmy od bazy wiedzy, w której znajdziemy istotne informacje odnośnie funkcjonowania programu i rozwiązywania podstawowych problemów.

Jeśli w bazie wiedzy nie znajdziemy odpowiedzi na nasze pytania, możemy skorzystać z bezpośredniego kontaktu z działem supportu Intego antywirus. Do dyspozycji mamy czat, za pomocą którego możemy szybko skontaktować się z obsługą klienta. Testując tą formę komunikacji stwierdzamy, że jest ona szybka i pozwala na uzyskanie profesjonalnej odpowiedzi.

W godzinach, w których support nie jest dostępny możemy wybrać kontakt mailowy. Wystarczy, że wpiszemy nasze imię, nazwisko i wersje oprogramowania, a uzyskamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Ostatnia forma kontaktu z obsługą klienta to kontakt telefoniczny. Jest to ciekawe rozwiązanie, do którego mamy dostęp w języku angielskim, francuskim oraz japońskim.

Nasza Intego recenzja nie odpowiada na wszystko? Więcej informacji na temat obsługi klienta znajdziemy w dziale support.

Porównanie z konkurencją

Jak wyglądają Intego opinie w porównaniu z konkurencyjnymi produktami i który z nich warto wybrać? Poniżej prezentujemy krótkie informacje porównawcze.

Intego vs Malwarebytes

Intego i Malwarebytes to dwa topowe programy antywirusowe dla systemu Mac. Za pierwszym przemawia atrakcyjna cena i łatwość użytkowania. W przypadku Malwarebytes w niektórych względach mamy do dyspozycji odrobinę więcej funkcji dodatkowych. Ciężko wyłonić jednoznacznego zwycięzcę ponieważ oba programy oferują ochronę wysokiej klasy. Pełną recenzję Malwarebytes znajdziemy w artykule Malwarebytes.

Intego vs McAfee Antivirus

Porównując Intego antywirus z McAfee Antivirus pierwszy z nich posiada łatwy w obsłudze interfejs, dobry stosunek jakości do ceny i support na wysokim poziomie. McAfee Antivirus ma zbliżone parametry, ale nie posiada tak dobrych ocen jak testowany przez nas antywirus. Więcej informacji na temat McAfee Antivirus znajdziemy w artykule McAfee Antivirus.

Intego vs Norton 360

Intego w porównaniu do Norton 360 oferuje znacznie szerszą ochronę dla naszych urządzeń. Norton 360 koncentruje się głównie na zagrożeniach typu malware i na nich się specjalizuje. Jeśli chcemy skorzystać z pełniejszej ochrony naszego urządzenia i nie płacić dużo za subskrypcję, korzystniej będzie wybrać Intengo. Jeśli chodzi natomiast o pełną recenzję Norton 360, znajdziemy ją w artykule Norton 360.

Intego recenzja – podsumowanie

Przeglądając Intego opinie, które znaleźliśmy w Internecie zakładaliśmy, że oprogramowanie jest profesjonalne i wygodne w użyciu.

Nasi eksperci sprawdzili oprogramowanie w praktyce potwierdzili, że ten antywirus zapewnia pełną ochronę w wykrywaniu i eliminowaniu wszelkiego rodzaju zagrożeń dla naszych urządzeń z systemami macOS. Oprogramowanie sprawdza się znacznie lepiej w porównaniu z konkurencyjnymi programami dostępnymi na rynku.

Intego antywirus nie jest drogi, aktualne promocje i rabaty znajdziemy klikając w link Malwarebytes. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych urządzeń jest bardzo ważne, nie należy tego bagatelizować.

8.6 Wynik
Intego

Prywatność i ochrona
8.5
Charakterystyka
8.5
Wsparcie techniczne
8.5
Cena usługi
8.5
Wygoda użytkowania
9
PLUSY
 • Wysoki poziom ochrony
 • Dobry stosunek jakości do ceny
 • Przydatne funkcje dodatkowe
 • Wysokiej jakości wsparcie klienta
MINUSY
 • Brak darmowej wersji
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl