Recenzja Panda Antivirus 2024

panda antivirus

Nie wyobrażamy sobie korzystania z takich urządzeń jak komputer czy telefon bez odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. W tym artykule postanowiliśmy przetestować jeden z najpopularniejszych antywirusów na rynku jakim jest Panda Antivirus. Nasi eksperci przetestowali funkcje i możliwości programu w praktyce, tak żeby w pełni przekonać się jaki poziom ochrony zapewnia oprogramowanie. Sprawdziliśmy także Antywirus Panda opinie użytkowników, żeby lepiej poznać możliwości programu.

Sprawdź ofertę
Kup program antywirusowy Panda Dome - oferta specjalna!

Pobierz Panda Antivirus i zabezpiecz swoje wszystkie swoje urządzenia za pomocą jednej licencji - testuj przez 30 dni za darmo!

Aktualizacja: 24 maj 2024

Panda Antivirus informacje podstawowe

Panda Antivirus jest produktem firmy Panda Security – dawniej Panda Software. Przedsiębiorstwo informatyczne zostało założone w 1990 roku w Hiszpanii. Początkowo firma zajmowała się głównie dostarczaniem programów antywirusowych, później rozszerzono działalność o aplikacje antyspamowe, antyszpiegujące oraz zapory sieciowe.

panda antywirus opinie

Panda Security posiada obecnie oddziały w 56 krajach, a w 2009 roku uznano ją za potentata w branży Cloud Computing. W ofercie firmy znajdziemy programy antywirusowe zarówno do użytku domowego oraz rozwiązania biznesowe. W następnej części prezentujemy ceny i panda antywirus opinie użytkowników.

Cena oprogramowania

Antywirus Panda opinie użytkowników na temat ceny są dosyć pozytywne. Cena oprogramowania zależy od wybranej przez nas subskrypcji. Decydując się na odpowiedni plan mamy do wyboru ilość urządzeń i czas, na który chcemy wykupić subskrypcję. Cena może się różnić w zależności od kursu walut i aktualnych promocji. Aktualną cenę znajdziemy na stronie Panda Antivirus. Poniżej przedstawiamy plany z ich funkcjonalnościami:

antywirus panda opinie

Wersja Free

Czy znajdziemy Panda antywirus darmowy? Tak, ale w bardzo ograniczonej wersji dostępnej jedynie na system Windows i Android. Funkcje są podstawowe dostajemy zwykły antywirus z możliwością skanowania zewnętrznych urządzeń. Nie ma tu zapory, ochrony sieci Wi-Fi czy innych przydatnych funkcji. Panda antywirus opinie są tu przeważnie dobre z racji na brak opłat, ale przeszkadza ograniczenie funkcji.

Essential

Jest to najbardziej podstawowa wersja oprogramowania antywirusowego, która posiada okrojone funkcje. Zapewnia jednak podstawową ochronę gwarantując antywirus i zaporę Windows, ochronę w czasie rzeczywistym, skanowanie urządzeń zewnętrznych, zabezpieczenie sieci Wi-fi czy usługę VPN, z limitem 150 MB dziennie. Analizując Antywirus Panda opinie użytkowników na temat wersji Essential stwierdzamy, że potrzebują oni większej ilości funkcji.

Advanced

W wersji oprogramowania Advanced mamy do dyspozycji wszystko to co znajduje się w wersji Essential i dodatkowo otrzymujemy profesjonalną ochronę przez bardziej zaawansowanymi cyberatakami i zagrożeniami, funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia nam blokowanie nieodpowiednich treści oraz ochronę naszej tożsamości podczas korzystania z Internetu. Jak widać otrzymujemy tu znacznie szerszą ochronę, ten wariant wydaje się być minimum dla naszych urządzeń.

Complete

Mamy tu wszystko to co gwarantują dwie poprzednie wersje i dodatkowo przydatne funkcje takie jak pełna ochrona danych osobowych, menadżer haseł, czyli oprogramowanie do generowania i zarządzania hasłami do logowania na pocztę oraz strony internetowe, a także CleanUp, czyli narzędzie które pozwala nam na usunięcie niepotrzebnych plików i przyspieszenie naszego urządzenia. Antywirus panda opinie na temat tej wersji są znacznie lepsze niż w przypadku poprzednich.

Premium

Wersja Premium to najbogatszy pakiet, w którym otrzymujemy także dostęp do VPN bez żadnych ograniczeń, menadżer aktualizacji, który odpowiada za sprawdzanie systemu, sterowników tak żeby wszystko było aktualne i nie posiadało żadnych luk bezpieczeństwa i co najważniejsze szeroki dostęp do pomocy technicznej 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przez to program antywirusowy Panda opinie są tu najlepsze, ale jednocześnie wersja jest najbardziej kosztowna.

Spróbuj Teraz

Najważniejsze cechy produktu

Znamy już panda antywirus opinie, przygotowaliśmy tabelę podsumowującą najważniejsze cechy produktu.

CECHA WARTOŚĆ
Dostępne wersje Panda Dome Essential, Panda Dome Advanced, Panda Dome Complete, Panda Dome Premium
Multi-login Do 1-∞ urządzeń jednocześnie
Wspierane urządzenia Windows, macOS, Android, iOS
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30
Cena zaczyna się od 26,24 $ (2,99 $ za miesiąc)
Darmowy plan Tak

Recenzja Video

Testujemy antywirusy pod każdym kątem, sprawdzamy Panda antivirus opinie, zapraszamy także do obejrzenia video recenzji oprogramowania.

Poziom ochrony

Oprócz sprawdzenia Antywirus Panda opinie użytkowników, przetestowaliśmy możliwości oprogramowania w praktyce.

Skanowanie wirusów

 • Skanowanie obszarów krytycznych – najszybsza wersja skanowania, która pozwala na sprawdzenie najważniejszych miejsc i plików na naszych urządzeniach.
 • Pełne skanowanie – opcja zapewnia sprawdzenie wszystkich miejsc na naszym urządzeniu, eksperci zalecają przeprowadzenie takiego skanowania przynajmniej raz w miesiącu.
 • Skanowanie niestandardowe – umożliwia skanowanie wybranych przez nas plików i folderów, jest to bardzo wygodne i szybkie skanowanie, wybieramy to co nas interesuje i sprawdzamy czy nie ma tam żadnych zagrożeń, Panda antywirus opinie na temat tego skanowania są pochlebne.

program antywirusowy panda opinie

Ochrona w czasie rzeczywistym

Program Antywirusowy Panda opinie są bardzo dobre jeśli chodzi o ochronę w czasie rzeczywistym przed różnego rodzaju wirusami i atakami zewnętrznymi. Przeprowadzone testy z użyciem różnych próbek wirusów wykazały, że pozytywne antywirus Panda opinie nie są bezpodstawne. Okazuje się, że oprogramowanie bez problemu wykrywa wirusy w czasie rzeczywistym i blokuje ich zagnieżdżenie na naszym komputerze. Jest to dla nas świetna wiadomość, nawet bez skanowania możemy czuć się bezpiecznie

Wpływ na działanie komputera/telefonu

Przeglądając Panda Antywirus opinie dowiadujemy się, że program jest lekki i podczas swojego działania nie wpływa na wydajność urządzenia, na którym jest zainstalowany, niezależnie od tego czy korzystamy z niego na komputerze, telefonie czy tablecie. Jest to bardzo ważne, ponieważ działanie programu nie powinno przeszkadzać nam w pracy, nauce czy rozrywce.

Program antywirusowy powinien działać niezauważalnie i właśnie dlatego program antywirusowy Panda opinie są bardzo dobre. Tak jak w przypadku innych antywirusów możemy spotkać się z większym obciążeniem zasobów naszego urządzenia podczas pełnego skanowania.

Spróbuj Teraz

Jak zacząć korzystać?

Pozytywne Panda Antywirus opinie wynikają również z prostej obsługi oprogramowania. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik odnośnie tego jak zacząć korzystać z Antywirusa Panda.

 1. Wybierz interesujący cię plan subskrypcji
 2. Odbierz wiadomość e-mail z kodem aktywacyjnym
 3. Pobierz oprogramowanie dedykowane dla Twojego urządzenia
 4. Otwórz plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcjami
 5. Uruchom program i ciesz się z pełnej ochrony Twoich urządzeń!

Funkcje dodatkowe

Oprócz standardowej ochrony mamy wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że program antywirusowy Panda opinie ma bardzo dobre. Są to między innymi:

panda dome

 • Sieć VPN – zabezpieczenie naszego połączenia, wszelkie dane przechodzą przez specjalny, zaszyfrowany tunel, dzięki czemu mamy do dyspozycji zwiększenie poziomu ochrony naszych urządzeń, jak również pełną anonimowość za pośrednictwem maskowania adresu IP.
 • Menadżer haseł – narzędzie, które pomaga w generowaniu, przechowywaniu, autouzupełnianiu i zabezpieczeniu naszych haseł. Pozwala generować silne hasła i w łatwy sposób zarządzać nimi.
 • Narzędzia antykradzieżowe – opcja przydatna podczas zgubienia lub kradzieży urządzenia. Pozwala monitorować lokalizację urządzenia i wykonywać dodatkowe czynności w sposób zdalny jak włączenie blokady czy sygnału dźwiękowego. Program antywirusowy panda opinie na temat tej funkcji stwierdzają, że użytkownicy doceniają ten rodzaj ochrony.
 • Ochrona sieci WWW – pozwala na zwiększenie ochrony podczas przeglądania stron internetowych i reagowanie na zagrożenia związane z phishingiem.
 • Kontrola rodzicielska – pozwala blokować niebezpieczne i nieodpowiednie strony, do których dzieci nie mają dostępu.

Spróbuj Teraz

Wygoda użytkowania

Jakie są antywirus Panda opinie na temat wygody użytkowania oprogramowania? Analizując komentarze internautów jak i opinie naszych specjalistów stwierdzamy, że program Panda jest bardzo prosty w obsłudze. Przyjrzyjmy się całemu procesowi od początku. Instalacja jest prosta i nie wymaga żadnej wiedzy od użytkownika. Następnie przechodzimy do używania programu.

Tu również Program Antywirusowy Panda opinie ma bardzo dobre. Ogólnie wszystko działa bez naszej ingerencji, jeśli nie pojawiają się żadne problemy, nie musimy na nic reagować ani niczym się przejmować.

Kompatybilność

Jak wyglądają Antywirus Panda opinie na temat kompatybilności z różnego rodzaju systemami operacyjnymi i urządzeniami? Okazuje się, że oprogramowania możemy używać praktycznie wszędzie, jeśli chodzi o komputery to możemy bez problemu chronić zarówno wersje PC i Mac, w przypadku urządzeń mobilnych czyli smartfonów i tabletów również spotykamy się z dowolnością, bo możemy korzystać zarówno na urządzeniach z Androidem jak i systemem iOS.

Jest to ciekawe rozwiązanie jeśli decydujemy się na licencję dedykowaną dla większej ilości urządzeń. W takim wypadku możemy za pomocą jednej licencji chronić urządzenia całej rodziny. Podczas zakupu wybieramy ile urządzeń chcemy chronić, istnieje również możliwość ochrony nielimitowanej ilości urządzeń.

Bez względu na to, gdzie zainstalujemy oprogramowanie, wydajność urządzenia nie spadnie, a my uzyskamy pełną ochronę. Program antywirusowy panda opinie są tu bardzo dobre, użytkownicy doceniają zarówno możliwość użytkowania na wielu urządzeniach jak i wydajność.

Wsparcie techniczne

Jak wygląda wsparcie techniczne i jak wyglądają Panda Antywirus opinie na ten temat? Okazuje się, że najlepszy dostęp do obsługi klienta mają użytkownicy Panda Dome Premium, ponieważ mogą oni korzystać z czatu i kontaktu telefonicznego. W tym wypadku wsparcie jest dostępne cały czas – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Użytkownicy pozostałych planów mają dostęp jedynie do kontaktu za pomocą zgłoszenia mailowego.

O ile użytkownicy premium posiadają bardzo szerokie możliwości wsparcia technicznego, o tyle użytkownicy innych planów mogą mieć gorsze program antywirusowy Panda opinie. Tak czy inaczej, niezależnie od formy kontaktu, wsparcie techniczne jest stosunkowo szybkie i na odpowiednim poziomie. Więcej informacji znajdziemy na stronie supportu.

Dodatkowo program antywirusowy panda opinie ma bardzo dobre z racji na rozbudowaną bazę wiedzy, która pozwala odpowiedzieć na najpopularniejsze pytania i wyjaśnia zasadę działania programu antywirusowego.

Spróbuj Teraz

Porównanie z konkurencją

Sprawdziliśmy jak wyglądają panda antywirus opinie, a nasi eksperci przetestowali możliwości oprogramowania i porównali je z konkurencją. Poniżej prezentujemy wyniki porównania.

Panda Antivirus vs Malwarebytes

Oba programy antywirusowe bardzo dobrze radzą sobie z ochroną w czasie rzeczywistym jak i wirusów podczas skanowania. Jednak nasi eksperci stwierdzili, że Malwarebytes zapewnia lepszy poziom ochrony i wyższą skuteczność wykrywania zagrożeń. Jeśli chodzi o różnice to Malwarebytes nie posiada darmowej wersji, możemy jedynie korzystać z płatnych planów, ale za to mamy możliwość przetestowania możliwości programy podczas darmowego okresu próbnego. Pełną recenzję programu znajdziemy w naszym artykule: Malwarebytes

Panda Antivirus vs McAfee Antivirus

W przypadku McAfee Antivirus możemy korzystać ze standardowej ochrony przeciw wirusami, a również wieloma ciekawymi rozwiązaniami, które pomagają w ochronie podczas przeglądania Internetu czy też pozwalają na diagnozowanie i optymalizację pracy urządzeń, na którym oprogramowanie zostało zainstalowane. Nasi specjaliści porównali oba rozwiązania i stwierdzili, że nie ma większych różnic jeśli chodzi o skuteczność wykrywania wirusów czy wpływ programu na wydajność urządzeń.

Jeśli interesuje nas więcej szczegółów, pełna recenzja konkurencyjnego oprogramowania dostępna jest w naszym artykule pod adresem: McAfee Antivirus .

Panda Antivirus vs Norton 360

Przeważnie Norton 360 jest określane jako oprogramowanie, które stosuje się w momencie, gdy inne programy nie poradziły sobie z wykryciem czy usunięciem różnego rodzaju wirusów, robaków, rootkitów czy oprogramowania szpiegowskiego. Nie jest to typowy program antywirusowy jak Panda Antivirus. W przypadku Norton 360 nie mamy również bezpłatnej wersji, jedynie płatne rozwiązania.

Pełną recenzję konkurencyjnego oprogramowania znajdziemy w naszym artykule Norton 360.

Podsumowanie

Analizując antywirus Panda opinie i sprawdzając jak program radzi sobie w praktyce, możemy przyznać, że liderem na rynku programów antywirusowych ciągle jest Malwarebytes. Panda zapewnia również darmową wersję oprogramowania co może przyciągać wielu użytkowników, ale w przypadku bezpieczeństwa nie warto oszczędzać, a subskrypcję nawet najlepszych antywirusów nie są takie drogie.

Co ciekawe Malwarebytes zapewnia możliwość ochrony 10 urządzeń w ramach jednego abonamentu. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, nie musimy wykupować kolejnych licencji dla członków naszej rodziny. W związku z szeroką kompatybilnością oprogramowania, możemy bez problemu zabezpieczyć wszystkie nasze komputery czy urządzenia mobilne, bez względu na ich systemy operacyjne.

Panda antywirus opinie są bardzo dobre, ale Norton 360 posiada lepsze, a nasi eksperci potwierdzają, że warto zaufać tej ofercie.

Panda Antivirus
8.5 Wynik
Panda Antivirus

Prywatność i ochrona
9
Charakterystyka
9
Wsparcie techniczne
7.5
Cena usługi
8.5
Łatwość w użytkowaniu
8.5
PLUSY
 • Bezpłatna wersja
 • Dostępność wersji testowej
 • Bogate funkcje dodatkowe
 • Skuteczność w walce z wirusami
 • Szeroka kompatybilność
MINUSY
 • Ograniczone wsparcie techniczne
marcin

Marcin, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa z wiedzą w zakresie analizy, oceny i integracji, studiował telekomunikację na Politechnika Wrocławska. Przez lata poświęcił się tworzeniu i publikowaniu treści związanych z cyberbezpieczeństwem. Jego celem jest dostarczanie czytelnikom najwyższej jakości tematów i wskazówek dotyczących cyberbezpieczeństwa, umożliwiając im pozostanie bezpiecznymi i cieszenie się doświadczeniami online. W przypadku jakichkolwiek pytań, śmiało skontaktuj się z nim pod adresem marcin@prywatnoscwsieci.pl.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl