Xtra PC recenzja czerwiec 2022: Nowe życie dla starego komputera!

Posiadasz stary komputer i chcesz go przyspieszyć? Nie masz środków na nowe urządzenie z wysokimi parametrami, szybkim dyskiem SSD i dobrym procesorem? Znaleźliśmy świetne rozwiązanie, które pozwala w znacznej mierze przyspieszyć starsze lub powolne komputery. W naszym artykule dowiecie się jak przyspieszyć komputer stacjonarny czy laptop wykorzystując budżetowe rozwiązanie Xtra PC, które wystarczy wpiąć do portu USB i wykonać kilka prostych kroków.

Sprawdź ofertę!
Przyspiesz komputer z Xtra-PC - 40% ZNIŻKI

Napraw zamiast wyrzucać z Xtra PC! Oferta limitowana z gwarancją 60 dni na zwrot pieniędzy! Daj swojemu komputerowi drugie życie!

Aktualizacja: 1 Lipiec 2022

Problem powolnego komputera

Nasze komputery starzeją się bardzo szybko, a co się z tym wiążę słabiej radzą sobie z nowymi aplikacjami czy ze zwiększonym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. Po pewnym czasie brakuje nam miejsca na dysku, mamy problem z wolnym działaniem programów czy nawet problemem z uruchomieniem nowszych wersji oprogramowania.

Najczęściej przy napotkaniu problemów z wolnym działaniem komputera, brakiem miejsca na dysku twardym czy przestarzałym systemem operacyjnym jesteśmy zmuszeni wymienić sprzęt na nowy, co oczywiście wiążę się z wysokimi kosztami. Jak się okazuje istnieje również inne rozwiązanie, a mianowicie Xtra-PC, moc zamknięta w małym urządzeniu. Czego możemy się spodziewać po tym urządzeniu, nasza Xtra PC recenzja, odpowiada na to pytanie, czytaj do końca!

Xtra PC co to jest

Xtra-Pc to opcja na solidne przyspieszenie a zarazem przywrócenie naszego powolnego, przestarzałego komputera do życia. Otrzymujemy dystrybucję systemu Linux wgraną na pamięć masową – pendrive, który podłączamy do naszego portu USB. Urządzenia od producenta pozwolą ci poprawić prędkość surfowania po Internecie, grania, pobierania plików czy oglądania filmów.

Nasza Xtra PC recenzja zawiera informacje o produkcie, które uzyskaliśmy osobiście testując rozwiązanie. Przyspieszenie komputera za pomocą tego rozwiązania daje nam większą swobodę korzystania z komputera, a także pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. W dalszej części artykuły sprawdzisz również Xtra PC opinie.

Czy warto kupić Xtra Pc?

Analizując extra pc opinie dochodzimy do wniosku, że produkt spełnia oczekiwania konsumentów. Okazuje się, że wiele osób szuka rozwiązania problemu związanego z powolnym działaniem komputera. Do wyboru mam trzy wersje urządzenia, każda z nich posiada inną prędkość i pojemność na dane, oferta na xtrapc prezentuje się tak:

Xtra-PC Turbo 16

turbo 16 Podstawowa z trzech dostępnych wersji. Turbo 16 jest wyceniana na 155,11 zł ale zaglądając teraz na stronę producenta można znaleźć wyprzedaż, dającą 40% zniżki. Jego pojemność wynosi 16GB, co wystarcza do surfowania w sieci, oglądania filmów i grania, a wszystko to z bardzo dużą prędkością. Co więcej, jego niewielkie rozmiary są bardzo praktyczne. Jak przyspieszyć laptopa w podróży? Właśnie z Turbo 16, który możesz mieć zawsze przy sobie.

Xtra-PC Turbo 32

turbo 32 To najpopularniejszy model z uwagi na swoją pojemność – nie za dużą, nie za małą. Standardowa cena to 398,93 zł, ale jeśli masz szczęście i na stronie producenta trafisz na wyprzedaż, możesz go mieć już za 221,61 zł. Większa pojemność pozwala zwiększyć wydajność systemu w jeszcze większym stopniu. Także ten model ma niewielkie, praktyczne rozmiary.

Xtra-PC Pro

pro Najbardziej wypasiona wersja z dodatkowymi funkcjonalnościami. Kosztuje 354,60 zł, ale podczas promocji można upolować 50% rabat. 64GB pamięci pozwala przechowywać kopię zapasową dokumentów, zdjęć, muzyki czy filmów, a także przeglądać Internet z bardzo dobrą transmisją danych. Co więcej, jest to jedyny model wyposażony w oprogramowanie FileRez, które umożliwia odzyskanie plików z komputera nawet wtedy, gdy padł zainstalowany na nim system operacyjny.

Jak używać Xtra-PC

Podczas uruchamiania komputera należy wejść do ustawień BIOS-u i zgodnie z zaleceniami programy ustawić opcję rozruchu. Zmieniamy kolejność uruchamiania, tak żeby system startował z podłączonego USB. Sama instalacja jest niezwykle prosta i trwa około 10 minut. Podczas przyspieszania naszego komputera nie tracimy żadnych naszych plików z dysku. Wszystko z czego do tej pory korzystaliśmy pozostaje niezmienione.

Przy pierwszym użyciu potrzebny będzie dostęp do Internetu. Później Internet nie jest wymagany do korzystania z xtra-pc usb. Podłączamy urządzenie do dowolnego portu USB. Postępujemy zgodnie z wyświetlanymi na ekranie komunikatami i już po chwili możemy korzystać z przyspieszonego komputera. Instalator krok po kroku przeprowadza nas przez proces instalacji.

Kup teraz

Korzyści ze stosowania urządzenia

Nasza Xtra PC recenzja prezentuje najważniejsze korzyści płynące ze stosowania urządzenia. Są to przede wszystkim:

Przyspieszenie komputera

Największą zaletą jest oczywiście przyspieszenie naszego powolnego komputera. Dzięki zastosowaniu oprogramowania Linux, które nie obciąża zasobów systemowych jesteśmy w stanie znacznie podkręcić działanie systemu i programów. Unikniemy zacinania się filmów czy uzyskamy płynne przeglądanie Internetu czy usprawnimy działanie programów.

Czy uzyskamy również możliwość odpalenia gier na naszym sprzęcie? Z pewnością wydajność ulegnie poprawie i uzyskamy możliwość rozrywki również w tym zakresie, Xtra PC opinie są pozytywne w tym aspekcie. Warto przetestować na jakie gry będziemy sobie mogli pozwolić.

 

Prosta instalacja

Instalacja przebiega szybko i bezproblemowo, Xtra PC opinie są w tym temacie bardzo dobre. Nie trzeba posiadać fachowej wiedzy, żeby poradzić sobie z uruchomieniem sprzętu. Oprócz samego Linuxa, otrzymujemy podczas instalacji oprogramowanie, które pozwala nam na korzystanie z pakietu biurowego czy odtwarzania różnych typów plików na naszym komputerze.

Dostęp do wszystkich plików

xtra pc opinie

Instalacja produktu pozwala również w łatwy sposób dotrzeć do wszystkich plików na dysku twardym. Nawet jeśli wcześniej mieliśmy problem z naszym dyskiem twardym i nasz stary system nie chciał się uruchomić, możemy rozwiązać ten problem dzięki podłączeniu tego USB.  Również tutaj Xtra PC opinie są bardzo dobre i użytkownicy nie mają problemu z dostępem jak i przenoszeniem plików.

Szybkość dysku SSD

Rozwiązanie jest porównywalne do szybkości działania dysku SSD. Jeśli nasz komputer posiada złącze USB 3.0 najlepiej go do niego podłączyć, wówczas uzyskamy największą szybkość działania oprogramowania. Różnica jest szczególnie zauważalna w porównaniu do standardowych dysków HDD.

Bezpieczeństwo

Nasza Xtra PC recenzja potwierdza, że instalując to rozwiązanie możemy oczekiwać wysokiego poziomu zabezpieczeń, które posiada system Linux. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko cieszyć się z płynnej pracy naszego komputera, ale również będziemy mieć pewność, że nasz komputer będzie odpowiednio zabezpieczony.

Xtra PC opinie użytkowników

Co na temat sprzętu mówią użytkownicy?

Jakiś czas temu mój stary laptop Toshiba przestał się w ogóle uruchamiać. Zacząłem rozglądać się za nowym sprzętem, ale nie miałem w tym momencie odpowiedniej gotówki. Mój znajomy opowiedział mi o Xtra PC i postanowiłem spróbować. Okazało się, że po podłączeniu urządzenia USB mój laptop zaczął działać, udało mi się odzyskać dostęp do plików, a co najlepsze wszystko działa szybciej niż wcześniej.
Michał Z.
Kupiłem Xtra-Pc głównie po to, żeby odzyskać pliki z niedziałającego komputera. Po instalacji oprogramowania bez problemu zgrałem wszystko co było mi potrzebne i do dzisiaj korzystam z mojego starego komputera. Rzeczywiście ten mały USB sprawia, że stare sprzęty zyskują znacznie większą szybkość.
Adam P.
Nie jestem zbyt biegła w sprawach technicznych, ale sama poradziłam sobie z instalacją i obsługą Xtra-Pc. Jak dla mnie produkt jest warty swojej ceny, mogę go polecić dla innych.
Monika W.

Cena i gwarancja zwrotu środków

Xtra PC gdzie kupić? Klikając w link z naszego artykułu otrzymasz interesujące zniżki.

xtra pc cena

Do tego warto wspomnieć, że jeśli zdecydujemy się na zakup więcej niż jednego urządzenia Xtra-PC, za każdy kolejny zapłacimy 40% taniej. Dodatkowo mamy gwarancję zwrotu środków w ciągu 60 dni od wysyłki zakupu, jeśli uznamy, że produkt nie spełnia naszych oczekiwań. Nasza Xtra PC recenzja gwarantuje uzyskanie najlepszych warunków przy kupnie produktu.

Kup teraz

Podsumowanie

Jeśli zauważyłeś, że twój komputer działa wolno, zacina się czy po prostu przestał się uruchamiać warto przed spisaniem go na straty spróbować przywrócić go do życia. Nasza Xtra PC recenzja potwierdza, że produkt sprawdza się na różnych komputerach i przynosi widoczne benefity. Możemy go wykorzystać na komputerze stacjonarnych jak i laptopie, wystarczy że podłączymy urządzenie do portu USB.

Prosta obsługa i widoczne przyspieszenie starszych komputerów sprawiają, że użytkownicy wysoko oceniają Xtra-PC. Niezależnie od tego w jaki sposób korzystasz ze swojego komputera, możesz znaleźć korzyści praktycznie w każdym aspekcie – przeglądaniu Internetu, grach, oglądaniu filmów czy pracy.

9.5 Wynik
Xtra PC ocena końcowa: doskonały!

Prywatność i bezpieczeństwo
9.5
Funkcjonalność
9.5
Szybkość i wydajność
9.5
Stosunek ceny do wartości
10
Łatwość w obsłudze
9
PLUSY
  • Niski koszt
  • Nowe życie starszego sprzętu
  • Łatwa obsługa
  • Kompatybilność z większością sprzętów
  • Korzyść dla środowiska
MINUSY
  • Konieczność połączenia z Internetem przy pierwszym użyciu
  • Nauka obsługi systemu Linux

Niektórzy twierdzą, że jestem uosobieniem Internetu, ale nie wiem, czy to komplement. Uwielbiam pograżać się w czeluściach internetowego świata. Mam także wieloletnie doświadczenie w marketingu w sieci. Śledzenie każdej nowej technologii, podążanie za nowinkami technicznymi to prawdziwa pasja. Moją domeną jest jednak bezpieczeństwo w sieci I sposoby ochrony siebie i swoich danych przed elektronicznymi zagrożeniami.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl