Recenzja Xtra PC 2022: Nowe życie dla starego komputera!

Niestety nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na nowy komputer, np. wyposażony w szybki lecz kosztowny dysk ssd. Inni z kolei nie chcą się pozbyć ulubionego sprzętu tylko z uwagi na jego zużycie. Na szczęście znaleźliśmy rozwiązanie, którym chcemy się z Wami podzielić. W tej recenzji Xtra PC pokażemy Wam jak przywrócić stary komputer do pełni sił, ile to kosztuje i czy warto z tego urządzenia skorzystać.

Zdobądź go teraz!
Jak przyspieszyć laptopa czy komputer?

Xtra-PC pozwalający na przyspieszenie komputera, poprawę wydajności starego sprzętu i odzyskanie z niego danych. Jest więc łatwy w obsłudze.

Komputer działa powoli, a system jest zapchany?

Gdy nasze laptopy i komputery stacjonarne starzeją się, stają się również coraz wolniejsze i bardziej awaryjne. Zastanawiając się, jak przyspieszyć komputer, przychodzą nam do głowy różne pomysły: defragmentacja dysku, zmiana ustawień poprzez panel sterowania, ręczne oczyszczanie dysku lub czyszczenie komputera. Czasem jednak konieczny jest zakup nowego sprzętu.

W wielu dostępnych w sieci recenzjach Xtra PC można znaleźć informację, że to nie działa i jest oszustwem. U nas jednak sprawdził się znakomicie. Sposób, w jaki Linux został skompresowany i upchnięty w niewielkim urządzeniu podpinanym przez USB jest po prostu genialny. Dzięki przedłużeniu życia starszych komputerów Xtra PC pozwala także zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wystarczy tylko wiedzieć jak przyspieszyć laptopa z jego pomocą.

Kup Teraz

Niewielki pen drive z mocą Linuxa

Jak przyspieszyć komputer? To proste! Xtra PC to małe urządzonko USB z systemem operacyjnym ,który przejmuje rolę systemu zainstalowanego na komputerze. W ten sposób komputer przyspiesza i efektywniej wykorzystuje dostępną pamięć. Z zewnątrz wygląda zatem jak zwykły pen drive, ale to jego wnętrze robi różnicę. Zainstalowano na nim Linuksa – znacznie efektywniejszego od najczęściej spotykanego systemu Windows. W efekcie wydajność systemu zwiększa się bez konieczności np. instalowania nowszej wersji oprogramowania. Przyspieszenie komputera jest zauważalne, trwałe i bezpieczne.

xtra-pc

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. Nie wiesz jak przyspieszyć laptopa? Wystarczy umieścić Xtra PC w porcie USB i postępować zgodnie z instrukcjami, pojawiającymi się na ekranie. Potem należy zrestartować komputer, by wszystko zaczęło działać jak należy. Po zakończeniu tych czynności można już korzystać z komputera, który powinien zachowywać się jak nowy.

Mocną stroną tego narzędzia jest to, że nie tylko przyspiesza stare komputery, ale również umożliwia pracę na urządzeniach z uszkodzonym lub bez dysku twardego. Ponieważ oprogramowanie działa na niezależnym systemie operacyjnym, nie nadpisze żadnych istniejących plików, ale umożliwi dostęp do nich.

Kup Teraz

Ochrona prywatności

Coś dla osób, które nie tylko zastanawiają się jak przyspieszyć komputer, ale także ile to będzie kosztować. Jeżeli masz w sobie coś z dusigrosza, będziesz zachwycony możliwościami, jakie zapewnia Xtra PC pomimo niskiej ceny. Zapewne nie spodziewałeś się, że taki gadżet USB może służyć ochronie prywatności w sieci. Póki go używasz, możesz surfować w internecie nie zostawiając śladów. Dzieje się tak dlatego, że nigdzie nie wchodzisz przy użyciu własnego systemu operacyjnego.

Jak dokładnie to działa? Używasz innych systemów operacyjnych. Zamiast Windowsa z dysku twardego, posługujesz się Linuxem z USB. Możesz zatem spokojnie wykonywać nawet takie wrażliwe czynności, jak korzystanie z konta bankowego czy poczty email. Nie musisz obawiać się o utratę anonimowości i bezpieczeństwa. Nawet jeśli na Twoim komputerze znajdują się wirusy, gdyż nic nie zdziałają na innym systemie operacyjnym z dysku zewnętrznego.

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Xtra PC nie podkreśla tej cechy w materiałach promocyjnych. Po prawdzie, większość recenzji także ją pomija, ale warto zwrócić na nią uwagę. Dzięki temu urządzeniu zyskujesz bowiem możliwość surfowania w sieci bez ryzyka bycia szpiegowanym lub wystawionym na działanie wirusów i złośliwe oprogramowanie. Jeżeli chcesz zwielokrotnić efekt, użyj dodatkowo VPN kompatybilnego z Linux. W ten sposób będziesz zawsze dodatkowo chroniony przy połączeniu z Internetem. Twoje dane będą zaś bezpieczne, o ile tylko Xtra PC jest wpięty do portu USB.

Dostępne modele

Jak widać, to urządzenie nie tylko umożliwia przyspieszenie komputera. Ma także szereg innych przydatnych cech. Pewnie sądzisz, że jest drogie. Błąd! Pomimo bogactwa przydatnych funkcji, jego cena jest całkiem rozsądna. Oczywiście jest wyższa od kosztu zakupu zwykłego pen driva. Ponieważ jednak nie będziesz musiał kupować nowego komputera, Twój rachunek bankowy będzie Ci wdzięczny za decyzję o jego zakupie.

Xtra-PC Turbo 16

turbo 16 Podstawowa z trzech dostępnych wersji. Turbo 16 jest wyceniana na 34,99 dolara, ale zaglądając teraz na stronę producenta można znaleźć wyprzedaż, dającą 30% zniżki. Jego pojemność wynosi 16GB, co wystarcza do surfowania w sieci, oglądania filmów i grania, a wszystko to z bardzo dużą prędkością. Co więcej, jego niewielkie rozmiary są bardzo praktyczne. Jak przyspieszyć laptopa w podróży? Właśnie z Turbo 16, który możesz mieć zawsze przy sobie.

Xtra-PC Turbo 32

turbo 32 To najpopularniejszy model z uwagi na swoją pojemność – nie za dużą, nie za małą. Standardowa cena to 82,99 dolara, ale jeśli masz szczęście i na stronie producenta trafisz na wyprzedaż, możesz go mieć już za 49,99. Większa pojemność pozwala zwiększyć wydajność systemu w jeszcze większym stopniu. Także ten model ma niewielkie, praktyczne rozmiary.

Xtra-PC Pro

pro Najbardziej wypasiona wersja z dodatkowymi funkcjonalnościami. Kosztuje 79,99 dolara, ale podczas promocji można upolować 50% rabat. 64GB pamięci pozwala przechowywać kopię zapasową dokumentów, zdjęć, muzyki czy filmów, a także przeglądać Internet z bardzo dobrą transmisją danych. Co więcej, jest to jedyny model wyposażony w oprogramowanie FileRez, które umożliwia odzyskanie plików z komputera nawet wtedy, gdy padł zainstalowany na nim system operacyjny.

Ceny

jak przyspieszyć komputer

Wszystkie trzy modele posiadają szereg funkcjonalności, dzięki którym Xtra PC wyróżnia bogactwo zastosowań. Teraz już wiesz, jak przyspieszyć komputer, chronić tożsamość w sieci, unikać wirusów. Jeśli jednak chcesz kupić jedno urządzenie na próbę, do dyspozycji jest 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Jeśli nie będziesz zadowolony z urządzenia, możesz je zwrócić i otrzymać pieniądze z powrotem. Polityka uznawania zwrotów obejmuje jednak szereg wymagań – upewnij się, że je spełniłeś. Nie chcesz przecież narażać się na niemiłe niespodzianki.

Uwaga: dostawca ten używa dolara amerykańskiego jako domyślnej waluty, a cena, którą wyświetlamy w walucie lokalnej, może się różnić w zależności od kursu wymiany. Aby uzyskać najnowszą cenę, kliknij zdjęcie powyżej.

Ocena ogólna

Bez dwóch zdań to małe urządzonko pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, przyspieszenie komputera i zachowanie prywatności. Jest proste, zatem z jego obsługą poradzi sobie każdy. Wie jak przyspieszyć komputer, tym samym chroniąc go przed przedwczesnym trafieniem na śmietnik.

Podobała Ci się nasza recenzja? Zostaw nam komentarz. Jeżeli korzystasz z Xtra PC, opowiedz nam o tym!

8.8 Wynik
Xtra PC ocena końcowa: doskonały!

Niewielki gadżet USB, pozwalający na przyspieszenie komputera i ochronę prywatności w domu, biurze i podróży. Pozwala na poprawę wydajności starego sprzętu i odzyskanie z niego danych. Jego użycie pozwala na aktywność online bez zostawiania śladów. Działa na Linux, jest więc łatwy w obsłudze.

Prywatność i bezpieczeństwo
8
Funkcjonalność
9
Szybkość i wydajność
9
Stosunek ceny do wartości
10
Łatwość w obsłudze
8
PLUSY
  • Ochrona prywatności
  • Działa na każdym Windowsie i Mac wydanym w ciągu ostatnich 12 lat
  • Przyjazny użytkownikowi
MINUSY
  • Linux to nie Windows ani Mac...

Niektórzy twierdzą, że jestem uosobieniem Internetu, ale nie wiem, czy to komplement. Uwielbiam pograżać się w czeluściach internetowego świata. Mam także wieloletnie doświadczenie w marketingu w sieci. Śledzenie każdej nowej technologii, podążanie za nowinkami technicznymi to prawdziwa pasja. Moją domeną jest jednak bezpieczeństwo w sieci I sposoby ochrony siebie i swoich danych przed elektronicznymi zagrożeniami.

Skomentuj

Dodaj Odpowiedź

PrywatnośćwSieci.pl